Rüya yorumu

Lolita adının anlamı - Bir kadının kaderi, karakteri ve sırları

Pin
Send
Share
Send
Send


Lolita ismi Dolores'in çocuksu, küçültücü bir türevidir, tanrının yasını kastediyor. Bir versiyona göre, Dünya'nın yaratıcısı, insanlar ve tüm canlılar - güçlü bir kadın ilahi olan Lilith'in adının kökeninin Hıristiyan olmayan bir versiyonu da vardır. Adı, güçlü bir dişil prensip, bilgelik ve güç taşır.

Ünlü roman olan Nabokov'da ana karakter Dolores, fakat ana karakter onun yaşını vurgulamak için kendisine özel bir çocuksu isim olarak adlandırdı. Roman bağlamında, Lolita yaşı önemli bir ayrıntıdır. Dolores veya Lolita'nın ana kalitesi inatçılık, amaçlarının peşinde koşma, gizlilik ve doğal aristokrasi olarak düşünülebilir.

Heyecan verici ve gizemli isim, literatürde ciddi bir iz bıraktı. Romani Tolstoy'u Aelita'ya esinlendirdiği için Lolita adını "kozmik" bir ruh haline dönüştürdü. Aelita isminin anlamının, "Marslı" - "yıldızdan görünen son ışıktan" bileşifresi bile var.

İsim seçenekleri

Lola, Lita, Lelia, Dolores, Dolly, Dora, Doris, Laura, Lorochka, Lytochka, Lolitka, Lolka, Lola.

maskotlar

  • Zodyakın kontrol işaretleri, derin, güçlü, patlayıcı ve çelişkili, sert bir karakter veren, uyumsuz Leo ve Kanser'dir.
  • Elemanları - aynı anda ateş ve su.
  • Gezegenler, göz kamaştırıcı bir güneş ve savaş gibi bordo Mars.
  • İsmin mutlu renkleri beyaz, kırmızı, altın, turkuaz ve mavi tonlardır.
  • Totem hayvanları - şahin, şahin, bok böceği.
  • Metaller - gümüş, altın, cıva, çelik.
  • Bitki - ökse otu, sedir, limon.
  • Çiçek - zambak, çay gülü.
  • Taş - beril, akik, yakut, pırlanta.

İsim Uyumluluğu

Peter, Kirill, Ivan, Karl, Gregor, Egor ve benzerleri gibi güçlü erkek isimleriyle karmaşık ama güçlü ittifaklar mümkündür.

Tıslama ve ıslık isimleri ile istenmeyen sendikalar - Philip, Michael, Seraphim, Yefim.

Hepsinden iyisi, ad, göz alıcı, melodik ve cesur isimlerle uyumludur - Andrey, Arseny, Artem, Sergey, Veniamin, Ambrose ve sese benzer.

karakter

Bağımsız, bağımsız ve sağlam. Hepsinden iyisi, Lolita hayır diyebilir. Bu ebeveynler ve sevenler için de geçerlidir. O öfkeyle bakımı reddetti, ama memnuniyetle başkalarına, tercihen fakir ve dezavantajlı kişilere bakıyor.

Nezaketini sahtekârlardan, dürüst olmayan insanlardan yararlanabilirsiniz. Kendisine tamamen uygun olmayan, Lolita'nın kurtarmak için acele edeceği, marjinal bir niş içinde genellikle oldukça rahat olduklarını fark etmeyecekleri ancak ücretsiz gönüllü yardımı reddetmeyecekleri için “kötü adamlar” için ateşli bir tutku mümkündür.

Yakın ve uzak yoksunlara yapılan fedakar yardım uğruna, Lola ailesinin faydalarından vazgeçebilir, iyi bir kurumda çalışabilir. Hatta emlak satmak gibi sert adımlar atabilir. Evsizlerle aynı alanda durup ihtiyacı olanlara para vererek, bir örnek oluşturabilecek ve insanların kendilerini bulmalarına gerçekten yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Fedakarlık aşamasının üstesinden geldikten sonra, Lita yeterince sert ve ihtiyatlı hale gelir, aşk maceralarına koşmaya hazır olmaz. Kural olarak, bu, yerini yeniden kazanmaya çalışan eski erkek arkadaşlar arasında güçlü bir şaşkınlığa neden olur, ancak tamamen olumsuz sonuçlanır. Dezavantajlı bir şekilde çöp tenekesine attığı buketleri bile alabilir - ne zaman kullanıldığını hatırlamaktan hoşlanmaz.

Lola bütün gücünü kendini geliştirme ve eğitime harcıyor. Önemli bir boşluğa izin verildiğinden, yetişmek istiyor, akranlarının ve kendisinden daha gençlerinin başarısından rahatsız ve ilham alıyor. Çok geçmeden, arkadaşlarının önünde yetişiyor ve hatta önünde göze çarpan bir ün kazanıyor ve iyi bir iş buluyor.

Evlenmek Lita acelesi yok ve çıkarsa, sadece hesaplama içindir. Artık fakir ve başarısız insanları sevemez. Koca genellikle kıpırdar ve manipüle eder, bir köşeye sürülmesine izin vermez, çoğu zaman hanehalkını tamamen görmezden gelir ve sadece işine odaklanır. Birlikte kararlı ve güvenli bir çift oluştururlar.

İnatçılık, iddialılık, yeni yollar aramaya istekli olma, acımasızlık ve uzlaşmazlık, kırılganlık, kadınlık, belirli bir histeri olan Lola'nın karakterinin ana özellikleridir.

kader

Küçük Lola, arkadaşlarıyla top oyunu okumayı tercih eden gayretli ve mütevazı bir kız. Aklında ne olduğunu tahmin etmek zor, memnuniyetle örnek bir kızın rolünü oynuyor, büyük bir doğruluk ve titizlikle ayırt ediliyor.

Erken çizim ve iğne işi için bir yetenek ortaya çıkabilir. İyi notlar, ancak fantastik bir başarı olmadan, Lola iki dünyada yaşıyor gibi görünüyor - gri bir gerçeklikte ve göz kamaştırıcı parlak hayallerde, kendi gizli ve kapalı dünyasında. Kapalı, arkadaşlarına tam anlamıyla işaret ediyor, daha zeki kızları kıskandırabilir ve onları taklit etmeye çalışabilir.

Ergenlikte, Laura'nın gizliliği en yüksek değerlere ulaşır. Tehlike ve risk saygısı göz önüne alındığında, Lolita'nın kaderi, özellikle genç yaşta, genellikle trajiktir. Gavrosh gibi, mermiler altında cephane toplamaya hazır ve genellikle çok şanslı.

Ancak, ne yazık ki, bir keresinde şans geri döndüğünde, bir kişinin tehlikeli bir kenarda dengede kalması yeterli olabilir. Kızı riske karşı korumak ve korumak imkansızdır. Cüzzamın yiyeceklerini taşıyacak, tehlikeli yerlere aşı koymaya gidecek. Ona göre misyonun asaleti olası fedakarlıkları haklı çıkarmaktadır. Tüm bu numaralarını gizlice yapmaya çalışıyor.

Biraz büyüdükten sonra, Lita tekrar akla geliyor, karakter bütünlük kazanıyor, gerçek ve gizli yaşamın birleşmesi var. Bu zor bir dönem ve Lola abartılı antikalar için ünlüdür, keskin kararlar verir, eski dostları ve eski değerleri atar. Yetişkinlikte, daha çok Doris gibi, saygın ve saygın.

Sanatta üstünlük sağlayabilir, politika yapabilir, entrika ve manipülasyonda akıcıdır, nasıl keyifli olunacağını bilir ve anında güven kazanır. Sözleriyle, para ve değerlerden mahrumdur, ancak kendi takdirine göre harcadığı ciddi tasarrufları vardır.

Yaşlı Dolores sosyal faaliyetlerden hoşlanır, toplumda önemli bir yere sahiptir, saygı duyulur ve korkulur.

Ünlü adaşları

Videoyu izle: Suspense: Money Talks Murder by the Book Murder by an Expert (Ocak 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send