Rüya yorumu

Zihinsel güç nedir: Stresten sonra onları nasıl yenileyebilirim?

Pin
Send
Share
Send
Send


Duygusal güçler genellikle irade, ahlaki karakter ve karakterin gücü ile karıştırılır. Ancak, bu kavramlar aynı değildir. Zihinsel güçlerin ahlak ya da mizaç özellikleri ile ilgisi yoktur. Yaşama isteği, ne pahasına olursa olsun hayatta kalma isteği. Zihinsel gücün varlığından, kişinin yaşayabilirliği ve esnekliğine bağlıdır. Zorlu bir yaşam durumundan galip çıkmak, yaşamın tadını kaybetmemek, gücümüzün sonuncusuyla mücadele etmek - bu kazanacak, manevi gücün varlığını veya yokluğunu belirler.

Kız arkadaşım kız arkadaşıma ihanet ettiğinde intihara yakındı. Sadece arkadaş ve akrabaların desteği durumu kurtardı ve ona yaşam ve zihinsel güç tadı verdi. Makalede size zihinsel olarak güçlü bir insan olmanın nasıl olduğunu ve stresli bir durumdan sonra zihinsel gücün nasıl geri yükleneceğini anlatmak istiyorum.

Zihinsel olarak güçlü insan

Kendi içinde yeterli zihinsel güç kaynağına sahip olandır. Zihinsel olarak güçlü bir kişi her zaman cömert ve cesurdur. Tehlikelerden korkmaz, ancak başını kullanarak havuza girmemek ve boşuna fedakarlıkta bulunmamak için risk derecesinin nasıl uygun şekilde değerlendirileceğini bilir.

Zihinsel olarak güçlü bir kişinin ayırt edici özellikleri:

 • artan görev duygusu;
 • büyük psiko-duygusal strese dayanma yeteneği;
 • zor durumlarda aklın varlığını sürdürme yeteneği;
 • bu koşullar altında bükülmeyin, ancak kazanın;
 • elde edilenlerden memnun değil, sürekli olarak mükemmellik için gayret göster.

Dikkat! Zihinsel olarak güçlü bir kişi her zaman dünyaya ve insanlara karşı sevgi duygusuyla doludur, asla insanlığa karşı suç işlemez.

Zihinsel olarak güçlü bir kişiyi, suçlu ve saldırgan olabilecek diğer güçlü ve istekli kişilikleriyle ayıran dünya sevgisidir. Ayrıca, koşullar ve zafer altında da bükülmezler, ama aynı zamanda zulüm ve yanlış antlaşmalarla da ayırt edilirler.

Zihinsel olarak güçlü bir kişi her zaman başarılı olmak ve kazanmak için motive olur. Yaşam için söndürülemez susuzluk, planın uygulanmasına ivme kazandırmakta ve engellerin ve engellerin üstesinden gelmek için iç rezervler açmaktadır.

Dolayısıyla, zihinsel güç, bir insanın dayanma gücü, iradenin esnekliği, canlılık, iyimserlik ve esnek nitelik gibi niteliklerini karakterize eden ortak bir terimdir.

Zihinsel gücü

Manevi güçler için neye ihtiyaç duyulur ve kişi irade geliştirmeden yaşayabilir mi? Zihinsel güç, kaderinizin efendisi olmak ve yaşamın akışını sürdürmemek için gereklidir.

Güçlü bir ruhu olan kişinin avantajları:

 • duygularını ve duygularını kontrol etme ve bastırma;
 • asla pes etmez ve kendini kötülüğe istifa eder;
 • fiziksel güç ve sağlık, ruhun gücüyle birlikte ortaya çıkar;
 • insan yüzünü koruyarak her zaman şartlarla mücadelede kazanır;
 • cömertliğe sahip, başkalarının eksikliklerini görmezden gelmeyi ve hakaretleri affetmeyi biliyor;
 • asla depresyonda olmayacak ve çıldırmayacak.

Zihinsel güç, yaşam ve insan sevgisini korurken, büyük psiko-duygusal ve fiziksel çabalara dayanmaya yardımcı olur. Muazzam bir metanetin örneği Valentin Dikul'dur. Bu adam yaşam koşullarının ağırlığı altında kırılmadı, ancak bedenin paralizinin üstesinden gelerek yataktan kalkma gücünü buldu.

Duygular hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır, onlar olmadan bir robot olurlar. Bununla birlikte, fazla duygusallık, ruhsuzluk ve ruhsuzluk için son derece tehlikelidir. Duygular basitçe bir insanın iradesini boyun eğdirebilir, ruhu korkudan felç edebilir ya da dizginsiz hayal gücü ile delirebilir.

Zihinsel güçler, duygusal alanınızı kontrol etmenize izin verir, duyguların akıl ve aklın üstüne gelmesine izin vermez. Örneğin, zihinsel olarak güçlü bir kişi, akşamları mezarlığa gitmekten korkmayacak, çünkü hayalet olmadığını anlıyor. Eğer irrasyonel korku hissi, insanın bütün varlığına nüfuz etmeye başlarsa, ruhun ve aklın gücü onunla başa çıkabilir.

Pes etmek ve adaletsizlikle uzlaştırılmak, güçlü bir iradeli kişi için değildir. İlk engel olarak, zayıf ve korkakça insanlar, kendi rahatlık bölgesinin her şeyden daha önemli olduğu büyük egoistler pes ederler. Zihinsel olarak güçlü bir kişi umutsuz bir durumun olmadığını bilir, bu yüzden asla umutsuzluğa kapılmaz ve vazgeçmez.

Bu önemli! Dünyamızdaki tek onarılamaz durum ölümdür. Zor şartlarla karşılaştığınızda daima bunu aklınızda bulundurun.

Bir kişinin zihinsel sağlığı da duygusal alanın kontrolüyle bağlantılıdır. Güçlü bir ruh asla delirmez ve yaşamın kusurlarından dolayı depresyona girmez. Zihinsel olarak güçlü bir insan beden ve ruhta sağlıklıdır. Dünyanın kusurlarını görerek, onları düzeltmek için çaba harcıyor, ama bir aptallığa ya da umutsuzluğa düşmüyor. Umutsuzluk, durumu değiştirme fırsatı bulamayan zayıf ve kendi kendine yetmeyen bir insanın işaretidir.

Zihinsel gücün kazanılması

Ruhun gücü, fiziksel güç kadar eğitilmiştir: bir kişi gelişmiş bir kas yapısı, dünya görüşü ve karakteri ile doğmaz. Her birine, yaşamı boyunca gelişen ve parlayan belli bir yapım verilmiştir.

Zihinsel gücü arttırmanın yolları:

 • belirli bir süre için bir şeyden vazgeçmek;
 • eski alışkanlıkları yenileriyle değiştirmek (faydalı olanları);
 • yeni bir dünya görüşü ile yeni bir kişilik yaratmak.

Unutma, zorluklardan kaçınmanın sadece sayılarını çarptığını unutmayın. Bu şekilde bir engel varsa aşılması gerekir. Bu durumda, "akıllı bir tepe gitmeyecek" ifadesi işe yaramıyor, tıpkı "kulübem kenarda" gibi. Hayatınızdaki herhangi bir sorunu görmezden gelirseniz, bir süre sonra tekrar ortaya çıkacaktır: yeni bir kapasitede değil.

Ruhun gücünü geliştirmek için yüksek asil hedefler belirlemeniz gerekir. Bu anavatan aşkı, anavatan savunması veya bilimsel keşif arayışı olabilir. Bir komşuya yardım etmek, gönüllülük aynı zamanda asaletin ve manevi gücün bir tezahürüdür. Bir kişi, başka bir kişinin veya bir grup insanın sorununu çözmek için kendi bencil çıkarlarının ötesine geçebildi. Asil bir gol bulmak zor. Bu aynı zamanda evsiz hayvanların yardımını, ekolojinin korunmasını da içerir.

Aklın gücü ve manevi nitelikleri, başkalarının hatalarını affetme yeteneği ile oluşur. Bir insanın hata yapma hakkı vardır ve bu hak tanınmalıdır. Sadece güçlü istekli bir kişi, başka birinin eylemlerini affedebilir ve anlayabilir.

Seçilen yolun doğruluğundan eminseniz, başkalarının sizinle ilgili görüşlerine dikkat etmeyin. Zayıflıkları olan insanlar, güçlü bir adamın başarısını kıskanıp, onu suçlamaya çalışabilirler. Kendinizle uyum içinde olun ve hiç kimse hedefinize doğru ilerlemenizi engelleyemez.

Korkma, hiçbir şey korkunun kendisinden daha korkunç olamaz: korku yaşam yolundaki en güçlü engeldir. Korku yüzünden, en iyi başlangıçlar yok olabilir ve sadece metanet korku ve şüphelerin üstesinden gelebilir.

Zihinsel gücün restorasyonu

En güçlü insanlar bile bazen umutsuzluk ve güçsüzlük duygularına kapılabilirler. Bu nedenle, başarısızlıklar ve düşmelerden sonra duygusal dengeyi geri kazanabilmeniz gerekir. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır:

 • rahatlatıcı müzik;
 • dans;
 • kitap okumak;
 • yaratıcılık, hobi;
 • iletişim.

Müzikal sesler zihinsel durumu uyumlulaştırabilir, sakinleştirebilir ve rahatlatabilir. Tamamen rahatlayabileceğiniz hoş müzikal besteleri seçmek gerekir. Ama bazen tonu düzeltmek için güçlü müzik dinlemeniz gerekir. Bu durumun bir zevk ve özellik meselesidir.

Dans dersleri içsel gerginliği ve stresi azaltır, canlılık ve ton verir. Bir dans stüdyosuna katılabilir ve farklı ulusların plastik sanat sanatını öğrenebilirsiniz: Latin Amerika spor dansı, Hint, Arap, İrlanda basamağı.

Literatür okumak beynin yeni bilgilerle alınmasına, sorunlardan uzak durmaya ve dünyaya yeni bir açıdan bakmaya yardımcı olur. Bazen romanın kahramanları için empati, problemlerinin derin özünü anlamaya ve onu tamamen farklı bir açıdan görmeye yardımcı olur. Edebi bir eser başka bir boyuta götürür, başka bir dünya açar ve yeni duygu ve hislerle doludur.

Hobiler ve yaratıcılık, ruhu yeni izlenimler ve deneyimlerle doyurabilir, duygusal dengeyi yeniden sağlayabilir ve üzücü düşüncelerden uzaklaştırabilir. Hobi zihinsel denge için çok faydalıdır, çünkü ruhun zevk almasını sağlar. İplik, tahta veya kağıttan yapılmış herhangi bir şaheser yaratmak için zaman ayırın. Mümkünse, bir hafta veya 10 gün boyunca kendi pahasına bir tatil yapın.

Arkadaşlarla ya da hoş insanlarla iletişim kurmak umutsuzluğun dikkatini dağıtır, ruhu yeni izlenimlerle doldurur. Kendi içinde kapanmak çıkış yolu değildir. İletişim hayatımızda önemli bir rol oynar ve zihinsel zihin durumumuz buna bağlıdır. İnsan sosyal bir varlıktır, bu yüzden iletişim olmadan yaşamak mümkün değildir.

Kendinize ne kadar çok davet ederseniz, karşılığında o kadar fazla enerji ve zihinsel güç alacaksınız. Enerjileriyle, bir dizi yeni arzu ve özlemle dolu olacaksın. Bütün bunlar duygusal dengeyi yeniden sağlamak için güç ve enerji verecektir.

Sonuç

Tükenmez bir zihinsel güç kaynağı, hayatta bir amacı varsa, insanın içindedir. Bize güven ve güç veren hedefin ilerlemesidir, bazen ikinci bir rüzgar açar. Yaşamda doğru hedefi bulmak en büyük mutluluktur. Amaçsız varoluş, yalnızca asgari ihtiyaçları karşılamakla uğraşan hayvanların yaşamına benzer. Asla hayal kırıklığı yaratmayan asil hedefleri seçin. Ve gerçek mutluluğun diğer insanlara yardım etmenin yattığını unutmayın.

Pin
Send
Share
Send
Send