Rüya yorumu

Poltergeist: nasıl görünüyor ve ne kadar tehlikeli

Pin
Send
Share
Send
Send


Açıklanamayan gürültü veya nesnelerin hareketi gibi evdeki paranormal olaylara genel olarak polterjist olarak adlandırılır. Birisi bunun bir insanın huzursuz ruhu olduğunu düşünüyor ve birileri bunun kara büyü yüzünden olduğunu savunuyor.

Dairemdeki son birkaç gün, mantıklı bir açıklama bulamadığım garip şeyler var. Arkadaşım bir poltergeist olduğunu söyledi. Bu mahalle beni aldatmıyor, bu yüzden ne kadar tehlikeli olduğunu ve ondan nasıl kurtulacağımı bulmaya karar verdim. Bu makalede bir yoksulluğun kim olduğu, kendini nasıl gösterdiği ve ondan kurtulmanın mümkün olup olmadığı hakkında konuşacağım.

Poltergeist açıklaması

Almanca'dan "polter" den tercüme "gürültü" ve "geist" - "ruh" anlamına gelir. Sonuç olarak, bir poltergeist gürültülü bir ruhtur. Bununla birlikte, bu fenomen için 2 farklı açıklama vardır. Birisi bir poltergeist'in vefat eden bir insanın huzursuz ruhu olduğunu düşünüyor ve birileri gürültülü bir ruhun bir enerji pıhtı olduğunu iddia ediyor. Psişiklere göre, her iki tanım da doğrudur, ancak çoğu durumda yoğun bir negatif enerji pıhtısı hala başka bir dünyaya ait varlık olarak ortaya çıkar. Zamanla zihni edinir ve fiziksel dünyada kendini gösterebilir.

Kural olarak, skandallar, kavgalar, uyuşturucu ve alkol kullanımı gibi olumsuz olayların sıkça yaşandığı bir yerleşim bölgesinde bir poltergeist oluşturulmaktadır. Bazen ofisler ve diğerleri gibi kötü enerjiyle dolu diğer odalarda yaşıyor. Ayrıca, bir insana ve bütün aileye gönderilen bir lanet ve tahrifat nedeniyle bir varlık oluşturulabilir.

Genelde bir polterjist, örneğin bir daireye belli bir yere bağlanır, ancak ruhun her yerde belirli bir kişiyi takip ettiği durumlar vardır. Bu durumda, paranormal nereye giderse gitsin ona musallat olur. Kural olarak, zulme uğramış kişi için güçlü hisler yaşayan ölen kişinin ruhu bir kişiye bağlandı. Gürültülü ruhun “kurbanının” oluşumunun nedeni de olabilir. Örneğin, eğer bir kişi çok sinirliyse ve pratik olarak negatifse, onun etrafında bir enerji bulutu oluşur. Belirli koşullar altında, bu kişinin bulunduğu odada, anlaşılmaz şeyler olur.

Sadece aşırı yetenek kabiliyetine sahip insanlar yoksulluğu görebilir. Fakat yoğunluğu yüksekse gürültülü bir ruhun yaşadığı evin sakinleri bir tür bulut görebilir. Poltergeist, huzursuz bir ruhsa, o zaman insan figürü şeklinde kendini gösterebilir. Bazı görgü tanıkları, canavarlar, garip yaratıklar veya ölen akrabalar gördüklerini iddia ediyorlar, ancak parapsikologların görüşüne göre bu sadece bir “akıl oyunu”. Başka bir deyişle, beyin, bilinen formlara sahip enerjik bir pıhtı yorumladı.

Poltergeist nasıl görünür?

Evde bir poltergeist varsa, fiziksel dünyada kendisini şöyle gösterecektir:

 • Garip sesler Gürültülü bir ruhu olan mahallede yaşayan insanlar genellikle darbeler, gıcırtılar, ayak sesleri, iniltilar, gnashler, fısıltılar, inekler, sesler ve açıklanmayan diğer sesler duyarlar.
 • Öğeleri taşıyın. Paranormal olayların görgü tanıkları, nesnelerin masa yüzeyinde ya da yerde nasıl hareket ettiklerini, dolaplardan ya da başucu masalarından düştüklerini, açılan kapıları, bir avizeyi gevşetdiklerini ya da kendi başlarına kapalı ve açık kapı ve pencereleri gördüklerini iddia ediyorlar. Muazzam bir güce sahip bir yoksulcu, nesneleri fırlatabilir ve insanlara fiziksel zarar verebilir.
 • Şeylerin kaybı. Herhangi bir şey kaybolduğunda kekin entegresi olduğuna inanılıyor, ancak bu şekilde bir poltergeistin ortaya çıkması nadir değildir. Kayıp eşyalar en sıra dışı yerlerdedir. Bazı görgü tanıklarının sadece kişisel eşyalarını kaybetmekle kalmayıp aynı zamanda tamamen yabancı nesneler de gösterdiklerini iddia ettikleri belirtilmelidir.
 • Enflamasyon. Evdeki eşyaların kendiliğinden tutuşması, gürültülü ruhun en tehlikeli tezahürüdür, çünkü Büyük trajedilere yol açar. Çoğu zaman, kağıttan, tahtadan ve kumaştan yapılmış eşyalar ateşlenir, ancak bir poltergeist onlara bağlandığında tutuşan insanlar da olmuştur. Kural olarak, bu tür olaylar odada birileri olduğunda meydana gelir.
 • Hoş olmayan kokular. Çoğu zaman, bir yoksulluğun yaşadığı bir evde insanlar rutubet, çürüme ya da ceset kokusunu alırlar. Kokunun en belirgin olduğu yerde, bir enerji pıhtısı var.
 • Islak noktalar Duvarlarda ve tavanda, sebepsiz yere ortadan kaldırılamayacak ıslak lekeler görülebilir. Kurumuş olsalar bile tekrar ortaya çıkacaklar.
 • Başka dünyaya ait bir varlık hissi. Polterjistlere bitişik olanlar, birisinin yakın olduğunu, birisinin görünüşünü hissediyorlar, daima geri dönmek istiyorlar. Bazı insanlar sanki birileri tarafından geçmiş gibi bir esinti hissettiğini iddia ediyorlar.
 • Elektrikli ev aletleri ile etkileşim. Poltergeist enerjik bir demet olduğundan, elektrikli cihazların çalışmasını etkileyebilir. Gürültülü bir ruhun yaşadığı bir evde, ekipman sık sık bozuluyor, ampuller yanıyor, kısa devreler ortaya çıkıyor, prizler parlıyor. Buna ek olarak, bazen tam tersi bir durum da göze çarpıyor - aniden uzun süre servis dışı kalmış aletler çalışmaya başladı.

Poltergeist diğerlerini korkutmak için her türlü eylemi gerçekleştirir, ancak bazen bir insana ciddi zarar verebilir. En rezonant olay, Khakassia'da üç kişinin ölümü oldu. Davanın araştırılması, Tomsk Enstitüsü'nden bilim adamları ile anormal olaylar araştırıyordu.

Poltergeist kurtulmak için nasıl?

Aynı evde bir poltergeist ile yaşamak sadece ürpertici değil, aynı zamanda tehlikelidir, çünkü yavaş yavaş güçlenir ve eylemleri şakalardan gerçek bir tehdide dönüşür. Dairenizde paranormal olayları fark ettikten hemen sonra temizlemek için gerekli adımları atmanız gerekir. Ne yazık ki, bu durumda, Ortodoks yöntemler yardımcı olmaz. Dahası, zarar verebilirler çünkü enerji özü sadece sinirlenir. Poltergeist'i kovmak için aşağıdakileri yapmanız önerilir:

 • Yemin etmek Eski efsanelere göre, diğer dünya güçleri mattan korkuyor, bu yüzden tezahür ettiği anda "sertçe" azarlanıp kovalanması gerekiyor. İlk zamandan beri, gürültülü ruh uzaklaşmayabilir, bu yüzden evde her tuhaf şey olduğunda küfürün kullanılması gerekir.
 • Daireyi fümigasyon. Evde havanın yattığı evde tüy ya da kuş tüyü yastıklar varsa, her birinden doldurucuyu çıkarmanız, metal bir kabın içine katlamanız, ateşe koymanız ve tüm odaları dumanla içmeniz gerekir. Bu tür yastıkların yokluğunda, fesleğen, pelin, lavanta veya St. John's wort kullanabilirsiniz.
 • Eski şeylerden kurtul. Bildiğiniz gibi, eski şeylerin kendi özel enerjileri vardır ve bu her zaman iyi değildir. Poltergeistin nedeni olabilirler. Tüm eski şeyleri daireden çıkarmanız önerilir.

Dünya dışı bir gücün ortaya çıkması, hasar ya da lanetle bağlantılı olabileceğinden, her şeyin ne zaman başladığını hatırlamamız gerekir. Belki de o anda aile üyelerinden biri sokakta, ön kapının altında ve hatta giysilerinin cebinde bir şeyler buldu. Bulgu yakılmalı ve bundan sonra daire kutsanmalıdır.

sonuçlar

 • Poltergeist hem enerjik bir pıhtı hem de huzursuz bir ruh olabilir.
 • Diğer dünyadışı kuvvet genellikle görünmez, ancak garip sesler, nesnelerin hareketi, nesnelerin kaybolması, iç nesnelerin tutuşması ile kendini gösterir.
 • Poltergeist derhal elden çıkarılmalıdır, çünkü Zamanla, daha güçlü hale gelir ve başkaları için tehlike taşıyabilir.

Pin
Send
Share
Send
Send