Rüya yorumu

Bir erkeğe aşık olma duygusundan nasıl kurtulurum

Pin
Send
Share
Send
Send


Karşılıklı ve ilgisiz ise, aşk güzel bir duygudur. Ancak genellikle aşk yerine, barış içinde yaşamaya izin vermeyen ve gerçek aşkla buluşmayı önleyen aşk gelir. Bu takıntılı, gereksiz durumdan aşktan nasıl kurtulurum?

Arkadaşımın oğlu, kendisine hiç ilgi göstermeyen bir kıza olan felaket tutkusu nedeniyle prestijli bir üniversiteden uçtu. Ne kadar emek ve emek harcandı ve her şey kül haline geldi: üniversitede iyileşemedi. Bu yanılsamadan nasıl kurtulur, gereksiz bağlantılarla hayatınızı nasıl mahvedemezsiniz? Makalede size söylemek istediğim şey bu.

Sevgi ve sevgi

Her insan gerçek aşkı, karşılıklı hisleri ve mutluluğu hayalleri bulmaya çalışır. Ama daha çok, aşk yerine, aşk bir insanın hayatına gelir - mutluluğun yanılsaması, gölgesi. Birisi için aşk, çeşitliliği canlandırır, canlı duygular ve hislerle boyar. Ancak diğerleri için, aşık olmak gerçek bir kabus ve takıntı haline gelir, uykudan ve özgüveninden mahrum kalır. Ölümcül duygular insanların hayatlarını mahvettiğinde, onları doğal utancından mahrum etdiğinde ve ahlaki ilkelerden mahrum bıraktığında tarih birçok örneği bilir.

Aşk belirtileri:

 • sabit alarm;
 • iştahsızlık;
 • uykusuzluk;
 • depresyon;
 • öfori ve uyarılma;
 • açıklanamayan enerji akışı;
 • hızlandırılmış solunum ve kalp atışı;
 • bir şey yapmak için isteksizlik.

Aşık bir adam gözlerimizin önünde değişiyor, görünüşü tanınmıyor. Düşüncede, sadece bir fikir - aşkın nesnesi. Başka bir şey ya da aşık olan birini düşünemez. Bir insan hızlı bir şekilde kilo kaybediyor çünkü hiçbir şey yemek istemiyor. Bazen bir sevgili yataktan çıkmak istemez ve istemez, çünkü bir aşk nesnesi olmayan hayat sadece tatlı değildir.

Bilim adamları, sevgi durumunu narkotik zehirlenme ile karşılaştırır; böyle bir durum, bir insanın genel iyiliğini her zaman olumlu yönde etkilemez. Tutkusunun nesnesi olmadan, aşık depresyonda ve bunalmış hisseder.

Bu önemli! Aşık olmak tutku ve şehvet, hayallerinizdeki nesneyi fiziksel olarak kullanma arzusudur. Bu zamanla kaybolacak sıradan bir cinsel çekimdir.

Aşık olma durumu, ondan kurtulup kurtulmanız gereken gerçek bir bağımlılıktır. Tutkunuzun nesnesi ile ilgili bir saplantı ortaya çıkarsa, zihinsel bir bozulmaya veya trajediye yol açabilir. Obsesif kompulsif bozukluğu olan psikiyatri hastanesinde bulunmak istemiyorsanız, derhal bir klinik psikoloğu ile randevu alın. Zamanında bir uzmanla iletişim kurarsanız bağımlılığın üstesinden gelmek çok kolaydır.

Aşk, aşktan çok farklıdır çünkü bu duygu bencillik üzerine kurulu değildir.

Aşk belirtileri:

 • ruh ve düşüncelerde uyum;
 • kişi içinden “parlıyor”;
 • yüz özellikleri güzelleşir;
 • hayat dolgunluğu var.

Aşk her zaman aşkın bir simülasyonu, sahte ve bir kopyasıdır. Bununla birlikte, sevginin başka bir kişiyle olan saplantısıyla ilgisi yoktur. Tarih ve kurgu, bir insana olan takıntısının, onun için yiğit bir nefretle sona erdiği zaman birçok örneği bilir. Aşktan nefrete, bir adım aşka düşmekle ilgilidir, aşka değil.

Sevgili, sevginin nesnesine sahip olmanın tamlığını hisseder. Sevgi dolu bir insan dünyaya ve hayata farklı gözlerle bakar: nezaket ve güzellikten. Bir sevgili asla sevilen birine zarar vermez, çünkü kendisini kendi içinden hisseder.

Aşk her zaman yeni izlenimler arar ve bu gösterimleri doldurur. Yenilik geçtiğinde, aşk nesnesine ilgi onunla birlikte kaybolur. Boşanmaların bir veya iki yıl beraber yaşadıktan sonra yaşadıkları istatistikler bu konuda açıkça konuşuyor. Ortodoks Kilisesi'nin modern rahipleri yeni evlilere hemen evlenmelerini tavsiye etmiyorlar, böylece daha sonra boşanma töreni yapmıyorlar. Birbirimizle yaşamalıyız ve duyguların gerçek olduğundan ve sevginin altında kalan geçici bir tutkunun olduğundan emin olmalıyız.

Dikkat! Aşk bir varoluş duygusu kazanmaya yardımcı olur.

Aşk birlikte yaşlanma kararıdır. Aşk yaşlılık bedeninden ve zayıflığından korkmaz. Sevgi, neşe ve keder içinde, sağlıkta ve hastalıkta bir arada olduğunuz zamandır. Aşk, insan ruhunun güzelliğini gördüğünüzdedir ve yalnızca fiziksel formlarından etkilenmez. Üstelik aşk, yarısının konumunun veya statüsünün prestijine bakmaz.

Aşık olmak neredeyse her zaman rahatsızlık verir. Evli bir adama, patronuna ya da bir meslektaşına, sadece bir pislik veya bir psikopata aşık olabilirsiniz. Böyle bir sevgiden kurtulmanız gerekiyor ve yakında.

Aşktan nasıl kurtulurum

Bir patron veya evli bir erkeğe aşık olmaktan dolayı huzuru yitirdiyseniz, sakinleşmeye ve durumunuzu anlamaya çalışmalısınız. Durumun sağlam bir değerlendirmesi, durumun saçmalıklarının farkına varılmasına yardımcı olacaktır. Sebep sesini söndüren duygularla başa çıkamıyorsanız, bir psikoloğa randevu alma gücünü bulun.

Tüm aşıkların ilk hatası - arzu nesnesinin idealleştirilmesi. İnsan kelimenin tam anlamıyla bir mükemmellik ve ilahiyat dolu bir put haline gelir. Vurguya âşık olmak, hiçbir kusurun farkına varmaz ve hatta onları erdem olarak görmeyi başarır. Arzu nesnesinin eksiklikleri hakkında konuşmak, ani öfke ve tahriş patlamalarına neden olur.

Arkadaşlarımızın ve akrabalarımızın objektif değerlendirmelerini dinlemek için tutkumuzun eksikliklerini görmek için güç bulmaya çalışmalıyız. Gül rengindeki gözlüğüne âşık, içinde tutkusunun amacına bakıyor. Belirli bir tehlike, belirli bir kişiye uygulanan kurgusal ortağın idealleşmesidir. Yani, kız mükemmel bir erkekle birlikte geldi, varlığına inandı ve fantezilerini bir tür insanda "gördü". Bu kişi fantazinin idealine hiç uymuyor, ama aşık kızın gül renkli gözlükleri gerçeği görmeye izin vermiyor.

Bu önemli! Lehine ulaşması imkansız olan birine aşık olmak derhal imha edilmek daha iyidir. Acı çekmenin yanı sıra hiçbir şey getirmeyecek.

Yerine getirilmeyen rüyalar, sürekli düşünceler ve fanteziler iyi bir şeye yol açmaz. Sadece enerji alır, kişisel zamanı çalar ve çok fazla sorun çıkarır. Bir meslektaşınıza veya patronunuza duyulan aşk özellikle tatsızdır: zamanla geçecek, fakat artık kalacak.

İkinci hata sevenler - elbette arzu nesnesinin dikkatini çekmek için bir girişim. Diğerleri (özellikle meslektaşları) tarafından farkedilebilir ve sadece gülmek. Aşk geçecek ve bu takımda çalışmak imkansız olacak. Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri'nde meslektaşları arasında romantizm yasağı var. Ya işçi olarak çalışıyorsunuz ya da aşıklardan biri istifa etmeli.

İpucu! Asla işte bir roman başlatmayın, çoğu durumda bu bir işyerinin kaybolmasına neden olur.

Aşktan kurtulma yöntemleri:

 • şehvet nesnesi ile karşılaşmaktan kaçının;
 • düşüncelerinizi faydalı bir şeyle meşgul edin ve “sevgili” hakkında düşünmeyin;
 • karşılıklı arkadaşlarınızla temastan kaçının;
 • tutku nesnesini hatırlatabilecek her şeyi kaldırın.

Unutmayın ki sevginiz, kısa görüşlülüğünüz için acı bir hayal kırıklığı ve pişmanlık izleyecektir. Düşünceleriniz “sevdiklerinize” döndüğünde bu kelimeleri tekrarlayın. Yanlış bir aşk duygusu yaşayan birçok kişi, zihinlerini ve ellerini bir tür işle almanın önemi hakkında konuşur. Aktif iş veya spor düşüncelerden ve üzüntüden uzaktır.

Duygular nasıl sakinleştirilir

Duygusal alan romantik bir ilişkide öncü bir rol oynar, bu nedenle ayrı olarak çalışmak gerekir.

Psikologlar, kızlara dikkatlerini arzu nesnesinden kendi figürlerine çevirmelerini ve onunla ya da daha doğrusu eksiklikleriyle mücadele etmelerini önerir. Bu ders, düşünceleri ve zamanı o kadar emer ki, aşık olmak için hiçbir güç kalmaz ve toplantılara duyulan istek hızla ortadan kalkar.

Bir spor bölümünü veya spor salonunu ziyaret etmek de zaman alır ve aynı zamanda özgüvenini arttırır. Benlik saygısı yüksek olan kızlar küçük düşürülmeyecek ve karşılıksız aşkı aramayacaktır.

Bir alışveriş gezisi düzenleyin, terfi ettikleri butikleri arayın. Alışveriş zaman alır ve çaba harcar, arzu nesnesinde acı çekmek için zaman kalmaz. Satın almak için yeterli paranız yoksa, borç alabilirsiniz.

Bazen duyguları yakmak için yardımcı olur. Bunu yapmak için, yalnız kalmak ve kendinizi histeriklere getirmek için, sevdiğiniz hatıralarınızla tüm gücünüzü sarmanız gerekir. Duyguları yakmak birkaç gün sürebilir. Bunu tanıklarla yapmak, meraklı gözleri olmadan daha iyi yapmak gerekli değildir.

Sonuç

Gereksiz yere aşık olmakla başarılı bir şekilde mücadele etmek için önce bunun bir rahatsızlık kaynağı olduğunu kabul etmelisiniz. Bu karşılıksız duygunun hiçbir perspektifi yoktur, işe yaramaz, acı verici ve anlamsızdır. Psikologlar, karşılıklılık olmadan sevgi hissini, ondan kurtulabileceğiniz bir narkotik duruma ve bağımlılığa eşitler.

Daha sonra, arzu nesnesine doğrudan veya dolaylı olarak benzeyen tüm nesneleri çıkarmanız gerekir (hediyeler, kartlar, hediyelik eşyalar). Gereksiz hatıraları uyandırabilir, melankolik hüzünleri ve üzüntüleri uyandırabilirler.

Üçüncü nokta, tüm enerjiyi yaratıcı akışa kanalize etmektir. Kendinizi işe batırmanız, kendiniz için bir hobi bulmanız veya yardım çalışması yapmanız gerekir. Buna gereksiz düşünceleri doğru düşüncelerle değiştirme (kalabalıklaşma) denir.

Yapabiliyorsanız, tatil masraflarını kendi masraflarınız doğrultusunda istemeniz veya bir iş seyahatine çıkmanız gerekir. Yer değişikliği şehvet nesnesi üzerindeki üzücü yansımalardan kurtulmaya yardımcı olur.

Aşık olmak, izlenimlere ve duygulara dayanan bir akıl hastalığıdır. Sadece bir gülümsemeyle veya geçen bir bakışta aşık olabilirsiniz ve bu arzu nesnesinin ne olduğu önemli değildir.

Sevgiyle kendi başınıza baş edemiyorsanız, daima profesyonel bir psikologdan yardım isteyebilirsiniz.

Videoyu izle: Platonik Aşk Nasıl Geçer? İmkansız Aşklar (Mart 2023).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send