Rüya yorumu

Evde örümcek - yaşayan bir yaratığı öldürmek mümkün mü

Pin
Send
Share
Send
Send


Hoş olmayan bir manzara evdeki örümceği görmek. Bazı nedenlerden dolayı, bu küçük yaratık birçok insana iğrenç geliyor, bu yüzden bir örümceğin bakışındaki tek arzu onu hemen öldürmek. Ancak, eklembacaklıların veya eklembacaklıların (örümcekleri içeren) sınıfının ait olduğumuz ekosistemin en önemli parçası olduğu unutulmamalıdır.

Dahası, örümcekler yırtıcı hayvanlardır, evin zararlı böceklerinden savunucuları olarak hareket ederler. Bir örümceği öldürmenin imkansız olduğuna dair işaretler var. Ama küçük bir yaratığın gözünde ne yapmalı? Makalede bugün ele alacağımız sorun budur. Örümceklerin din ve büyü açısından öldürülüp öldürülmeyeceğini size söyleyeceğim. Ayrıca bu sıra dışı canlılarla ilişkili ortak işaretleri de listeleyiniz.

Evdeki örümcek - bu ne anlama geliyor?

Örümcekler genellikle her evde görülebilir. Bu yaratıklar en iyi örümcek ağlarını örüyor (genellikle köşelerde) ve bazı böceklerin içine düşmelerini sabırla beklemektedir - bir sivrisinek veya bir sinek. Diğer eklembacaklılar beklenmedik bir şekilde tavandan indiklerinde ve örümcek ağları üzerinde uzayda asılı olduklarında düşünülebilir. Her durumda, bu yaratık rahatsızlığa neden olur, insanlar genellikle onlardan korkar ve onları öldürmeye çalışır.

Aslında, örümcekler en eski yaratıklar. Birkaç bin yıl önce bile, insanın evine yerleştiler ve hayatı boyunca onunla birlikte yaşadılar. Antik çağda, bu yaratıklar insanlar için ana yardımcılardı, zararlı böcekleri yok ettiler, böylece insanların sağlığını talihsizliklerden ve çeşitli talihsizliklerden korudular.

Biraz sonra, modern teknolojiler sinir bozucu sinek ve sivrisineklerin etkili yolları geliştirildiğinde, eklembacaklıları unutmaya başladılar. Dahası, bu yaratıklar, kurtulmanın gerekli olduğu düşman sınıfları ve nahoş yaratıklar arasında yer aldı.

Günümüzde, birçok ebeveyn çocuklarına örümceklerin zararlı olduğunu söylemektedir. Ama neden Isırıklarının zehirli olduğuna inanılıyor. Gerçekten de, yaratığın tükürük bezinde küçük bir zehir konsantrasyonu vardır, ancak sadece küçük böcekler için ölümcüldür, fakat insanlar için kesinlikle güvenlidir. İkinci yönü, örümceklere düşmanlık - onların görünüşüdür. Fakat bu canlıları öldürmenin nedeni kesinlikle olmamalı.

Atalarımız hiçbir zaman tahrip etmedi, çıkarmadı ve daha da fazlası örümcekleri öldürmedi. Aksine, eğer bir insanın evinde yaşıyorlarsa, bunun iyi bir işaret olduğuna inanılıyordu. Örümcek, baş belanın başlangıcını tahmin edebilir. Bu yaratık aynı zamanda insanlar için yıkıcı olabilecek olumsuz doğal faktörleri de gösterdi.

Eklembacaklı insanın düşmanı olmadığına dair birçok işaret vardır. Ve bir örümceğin gözünde derhal onu yok etmenin gerekli olduğunu belirten hiçbir işaret yoktur. Eğer bu mahalle bir insan için hoş değilse, o zaman öldürmeye gitmemelisin, sadece yaşayan ve savunmasız yaratığı bir kepçe veya kağıda döküp sokağa çıkarman gerekiyor.

İnançlar ve Batıl İnançlar

Özel bir telaşa sahip inananlar, herhangi bir canlıyı ifade eder. Din, birinin can alamayacağına ve günah işlemeye gidemeyeceğini, yani cinayet olamayacağını belirtir. Örümceklerle ilgili birçok hikaye var.

 • Eski zamanlarda peygamberler ve rahipler şehirlerden ve yerleşim yerlerinden sürüldü. İnananlar çatlaklara ve mağaralara gizlenmeye zorlandı. Örümcekler büyük mağaralarda yaşıyordu ve bu çoğu insan için en korkunç ve korkunç yerdi. Ancak inananlar için mağaralar kesinlikle güvende idi. Evi gezginler tarafından istila edilmiş olan eklembacaklılar, insanlara asla saldırmazlar. Din adamları, böyle bir mahallenin hayatta kalmalarına ve sert emperyal cezalardan kaçmalarına yardım ettiğini belirtti.
 • Örümceklerin lehine bir başka önemli gerçek ise Budizm dininden geliyor. Ona göre, örümcek yaşayan bir yaratıktır ve herhangi bir hayat paha biçilemez olduğundan, öldürmek en kötü günahtır.

 • Eski şamanlar, içeriğinden biri örümcek olan mucizevi ilaçlar hazırlıyorlardı. Ancak kaynatma ve infüzyon hazırlamak için canlılar özel olarak tahrip edilmedi. Şamanlar sadece yanlışlıkla ölen yaratıkları kullandılar. Acilen mucizevi bir karışım hazırlamak gerekiyorsa, ama ölü örümcek yoktu, o zaman hayvan yerine örümcek ağı kullanıldı. Bu tür ilaçların hastaları en korkunç ve ciddi hastalıklardan kurtardığına inanılıyordu.
 • Bugün, en popüler işaret, eğer bir örümceği öldürürseniz, o zaman bir insan ruhuna 50 günah alacağını söylüyor. Atalarımız böyle bir işarete sıkı sıkıya inandılar, bu yüzden onları evlerinde görmek çok tatsız olsa bile asla canlıları öldürmeye gitmediler. Eğer örümcek yanlışlıkla öldürüldüyse, kişi derhal günahı için dua etmek için kiliseye koşuşturdu. Canlı bir canlının öldürülmesinin talihsizlik ve talihsizlik evine çekildiği varsayılmıştır.

Örümcek evde - iyi şanslar sembolü

Bugün apartmanlardaki örümcekler nadir konuklardır. Daha sık olarak, bu canlılar özel evlerde, bodrum katlarında veya Hangarlarda gözlenebilir. Bir örümceğin gözünde, örümcekleri öldürmenin neden imkansız olduğu sorusu ortaya çıkmaktadır. Bu canlılar nasıl faydalıdır?

 • Örümcek eve mutluluk getirir. Onun ağı pozitif enerjinin bir sembolüdür. Ağ kendi kendine sinekleri ve sivrisinekleri kendine çekerken, aynı şekilde evin içine mutluluk ve iyilik kazandırıyor.
 • Tavan arasında veya bodrumdaki örümcek ağlarının kalın “çalılıkları” insanlara büyük mutluluklar vaat ediyor. Bu, böyle bir evin sıkıntıları, kavgaları ve talihsizlikleri atlattığı anlamına gelir.
 • Antik çağda insanlar, refahlarını ve evlerine iyi bir servet çekmek için eklembacaklılarını evlerine kasıtlı olarak soktular. Yemler olarak “canlı yem” kullanılmıştır - şişman sinekler ve sivrisinekler.
 • Örümcekleri öldürmek veya dövmek yasaktır, bu şekilde bir kişi kendisinden ve evinden kendinden ve evinden uzakta yaşayan bir yaratığın “pençelerinde taşınması” nın talihinden korkar.
 • Kıyafetlerin üstünde bir örümcek bulmak hızlı ve iyi bir haberin işareti. Bir canlıya iyilikle davranırsanız, böyle merhamet cömertçe ödüllendirilecektir - bir kişi yakında hoş bir haber ya da değerli bir hediye alacak.
 • Evde bir örümcek bulmak ve onu kırmamak, iyi haberlerin, hızlı maddi refahın ve aile refahının bir işaretidir.

 • Eğer yaratık tavandan aşağı inerse, o zaman bu yakında iyi bir haber verir.
 • Eklembacaklı beklenmedik bir şekilde yere ya da masaya düştüğünde, beklenmeyen bir finansal yenileme, belki de bir miras ya da çok miktarda para kazanma şansının bir işaretidir.
 • Cebinizde Eklembacak Bulma - Beklenmeyen Büyük miktarda Para Alımı.
 • Duvarın dibindeki eklem bacaklılar - yakında iyi bir haber veya zengin bir misafir bekleyebilirsiniz.
 • Sabahın erken saatlerinde örümceği görürseniz, iyi haberlerin geldiğini bildirir. Gün boyunca yaratıklar üzerinde düşünmek için - güzel bir hediye. Eklembacaklı akşam göründüğünde, hoş bir sorun demektir.
 • Kırmızı bir örümceği çok nadiren görebilirsiniz, eğer böyle bir yaratık bir insanın önünde belirirse, bu finansal zenginlik ve aile refahı demektir.

İyi şanslar için Talismans

Birçok ülkede, örümceklere çok saygılı. Bu yaratık insanın savunucusu olduğundan, görünüşlerinde örümcek ağlarının dokumalarına benzeyen özel tılsımlar ve muskalar yapmak gelenekseldir. Böyle bir tılsım, talihsizlik ve talihsizlikten korunma görevi görür, bir kişiyi nazardan ve evdeki sorunlardan kurtarmaya yardımcı olur.

Hastalıklardan kurtulmak için halk şifacıları hastalara mucize bir tedavi yemeyi önerdi. Böyle bir alet aşağıdaki gibi hazırlandı: Örümcek ağı toplandı, küçük bir top haline getirildi ve üstüne tereyağı ile kaplandı. En tehlikeli hastalıklardan bile kurtulmak için bir kez mucizevi bir ilaç yemek yeterliydi.

Bir kişi zor bir yolculuğa çıkmışsa, dış giysinin cebine kuru bir örümceğin konması önerilir. Örümceğin yolun başarılı olmasına, kişiyi beladan korumasına ve hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacağına inanılıyor.

Sonuç

Pin
Send
Share
Send
Send