Rüya yorumu

Masha bizim neşemiz: isim anlamı, kader, karakter

Pin
Send
Share
Send
Send


Bu en popüler Rus isimlerinden biri ... Fakat anaokullarında ve okullarda arama yaparsanız, Masha ile çok nadir karşılaşabilirsiniz. Genel olarak, kızınızı vurgulamak istiyorsanız, ona bu ismi vermekten çekinmeyin. Bugün ezoterik ve astrologların onu iyi bulup bulmadığını öğreneceksiniz.

Adı, hangi dilden ne anlama geliyor?

Çoğu için, dinle yakından ilgilidir, çünkü Tanrı'nın Annesinin taşıdığı isim budur. Gerçekten, adı İbranice Mary. Dilbilimciler hala “arzu edilir”, “acı” veya “sakin”, “sakin” anlamına gelmiyor.

Bu arada, başka bir köken teorisi de var, aynı zamanda Yahudi. Ona inanıyorsanız, bu isim daha uzun olanın kısaltmasıdır, Mariam, "üzücü", "reddedildi" anlamına gelir.

Yakın arkadaşlar ve akrabalar aynı zamanda ismin taşıyıcısını da arayabilirler.: Masha, Masha, Marika, Manya, Marya, Maryushka.

Diğer ülkelerde, Maria, ": Mary veya Marilyn (İngiltere), Mariche veya Mariken (Almanya), Manon veya Marion (Fransa), Marita (İspanya), Mariella (İtalya), Moira (İrlanda), Maritza (Romanya), Marusya (Beyaz Rusya), Marichka (Batı) Ukrayna), Marika veya Marzhenka (Çek Cumhuriyeti), Mayke veya Mathieu (Hollanda), Maya (İsveç), Mia (Norveç), Lamar (Gürcistan). Modern Amerikan isimleri Molly, Minnie de bu İbranice isminden türemiştir.

Ne tür bir karakter veriyor?

güçlü İki taraf: Masha nazik, sempatik, çok iyi. Arkadaşlar ona her zaman güvenebilir: bir kişinin başının dertte olduğunu görürse yardım etmeyi reddetmez. Aynı zamanda bir kız “et” değildir, hakaret edilirse veya haklarını ihlal etmeye çalışırsa, onları savunabilir.

zayıf taraflar: yumuşak, dokunaklı doğa; Kız sık sık frowns; eleştiriyi beğenmez, hatta yapıcı.

Masha'nın yaşam kaderi

 • Çocukluk. Bu sakin bir çocuk, sadece annem ve babam güçlü duyguları biliyor ve en yakın 2-3 kişi. Çok hassastır ("Bir dakika bekle!" Den Kurt'a sempati duyan anaokulunda tek kişi Masha'dır!) Aynı zamanda, kız en zararlı savaşçıya bile değişiklik yapabilir.
 • Okulu. İyi çalışıyor ve hem fiziği hem de edebiyatı eşit derecede seviyor. Annem bebeği yaratıcı bir daireye yazmalı.
 • Gençlik. Kız yaratıcılığa daha yatkın, çizim yapabilir, hikaye yazabilir. Uzun zamandır kendini arıyordu, bu yüzden Marousi sık sık bir değil, birkaç uzmanlık alıyor.
 • Olgun yıllar Bu kadın kendini feda etmeye meyillidir (bu nedenle, çocukları meşgul etmek veya eşine yardım etmek için umut verici bir işi bırakabilir). Bu durumda, güçlü bir sezgi onu yaramaz bir kişiden kurtarır ve Mary'nin insanlığı üzerinde para kazanmayı hayal eder.

İyi şanslar getiren tılsımlar

 • En İyi Burç: Başak. Yani, astrolojiye göre Masha'nın tam olarak 23 Ağustos - 22 Eylül arasında doğan kız olarak adlandırılması gerekiyor.
 • Göksel beden, bu adın taşıyıcısını "arıyor": Proserpina. İlginçtir ki, modern astrologlar hala bunun bir gezegen mi yoksa Pluto'nun ana kuşağının asteroidi olup olmadığını tartışıyorlar.
 • Taş maskotu: elmas. Bu çakıl taşlı küpeler veya kolye alın ve tüm sıkıntılardan koruyacaktır.
 • Adın rengi: gri (mavi ve zengin gri birleşimi).
 • Patron hayvanı: kuş, güvercin.
 • Bitkiler-tılsımlar: huş ağacı ve mısır çiçekleri.

Melek günü

 • 14 Nisan (Katolik takvime göre - 1 numara). Bu günün hamisi, Ürdün çölünde kırk yıl yaşayan, günlerini yalnızca namaz kılmak ve oruç tutmak için geçirmiş olan Mısır Devrimi Mary.
 • 5 Haziran (Katolikler için - 23 Mayıs). Bu gün, yakın bir akrabası ve Bakire'nin arkadaşı olan St. Mary Kleopova'ya adanmıştır.
 • 4 Ağustos (21 Temmuz), Mesih'in sadık müritlerinden biri olan günahkâr günahkar Mary Magdalene'in anılarının günüdür. Bu kadın çarmıha gerilmeden sonra İsa'nın bedenine çıkan ve dirilişini öğrenen mersin taşıyıcılarından biri oldu.
 • 21 Eylül (8 Eylül). Kutsal Bakire'nin Doğuşu.

Mary’nin hayatının farklı yönleri

 • Ailesi. Genç Masha kocası ve çocukları hakkında düşünmez, bu yüzden sunak için acelesi yoktur. Ama nihayet “çalındığında” bir aileden daha önemli bir şey olmadığını fark eder. Bir kadın mükemmel bir anne ve hostes olur, genellikle arkadaşları çayı davet eder. Ancak, o bir ev sahibi, başka birinin adına yürümek için en sevdiği yuvasını terk etmekten hoşlanmıyor.
 • İşi. Her yerde, dürüst ve çalışkan bir kız, kendini yüksek seviyede bir profesyonel olarak gösterir. Bununla birlikte, davayı sevmiyorsa, kolaylıkla kovulur ve faaliyetlerin kapsamını değiştirir. Yaratıcı bir insan ama bu bir kızın sadece suluboya boyamak istediği anlamına gelmiyor - yaratıcı bir yaklaşımla fizikçi, avukat olarak kariyer yapabiliyor.
 • Hastalık. Genel olarak, bu kız nadiren kliniği ziyaret eder. Vücudunun zayıf noktaları arasında gastrointestinal sistem ve ayrıca alerji eğilimi bulunur. Bu nedenle, erken çocukluktan itibaren, sağlıklı beslenme ilkelerine bağlı kalmalı ve eğer vücutta bir şey “kırıldıysa” hemen doktora gitmelidir. Ortaya çıkan sorunları hızla ortadan kaldırarak, Masha asla kronik hastalıklarla karşılaşmaz. Ayrıca, itici ve duygusal kız nevroz ve diğer “sinirlerden” muzdarip olabilir.

Ne tür bir adamla ilişki kurulabilir?

mutlu Sendika: Andrei, İskender, Anatoly, Vlas, Vasili, Vyacheslav, Gavrila, Daniel, Zakhar, Mstislav, Makar, İvan, Svyatoslav, Roma, Fedor.

başarısız Sendika: Bronislav (Rusça'da bu isim nadir bulunur, ancak Polonya'da çok popülerdir), Vsevolod, Valery, Leo, Rostislav. Ayrıca, Masha'nın Zinovy, Efim, Lavr gibi eski isimlerin sahipleri ile mutlu olması pek mümkün değildir.

Dünyayı patlatan isimler

 1. Mary Stuart (1542-1587) - İskoçya ve Fransa Kraliçesi. Bu tarihsel insan hakkında pek çok kitap, şiir, opera yazılmıştır. Ayrıca düzinelerce tablo ve film izledi.
 2. Marie de Medici, kraliçe (1575-1642) - Fransa Kralı'nın annesi 13. Louis.
 3. Marie Antoinette (1755-1793) - Fransa Kraliçesi, 16. Louisli karısı. Bir fashionista ve güzel bir hayatın sevgilisi, o popüler aşkı almadı. Mafya ayaklanması sırasında isyancılar tarafından ele geçirildi, idam edildi.
 4. Maria Nikolaevna Volkonskaya, prenses (1806-1863) - Decembrist, eşi orada sürüldüğü için Sibirya'ya gitti.
 5. Maria Bochkareva (1889-1920) - Rus kadın subay. Aziz George Haç'ın Süvari, Teğmen.
 6. Maria Romanova, Prenses, Prenses (1907-1951) - devrimden sonra, Sırbistan'da yaşadı ve Bolşevik rejiminden kaçan ülke halkına yardım etti.
 7. Maria Yermolova (1853-1928) - tiyatro oyuncusu. Hem Rus İmparatorluğu'nda hem de Sovyet döneminde sevildi. Moskova Dram Tiyatrosu bu yetenekli kadının adını taşıyor.
 8. Maria Sklodovskaya-Curie (1867-1934), radyoaktif elementlerin çalışmaları için bilinen kimyager ve fizikçidir. Kendi memleketinde Polonya'da olduğu gibi Fransa'da da kocasının anavatanı Pierre Curie'de çalıştı. İki Nobel Ödülü aldı.
 9. Marlene Dietrich (1901-1992) - Amerikalı şarkıcı, oyuncu, onun zamanının seks sembolü. Aslen Almanya'dan. Erkek takım elbisesinde oynadığı Oscar ödüllü "Fas" filminin rolü, onu hem skandal bir yıldız hem de trend belirleyici yaptı.
 10. Maria Callas (1923-1977) - olağanüstü bir Amerikan opera sanatçısının yaratıcı ismi. Yunanistan'da doğmuş.
 11. Maria Biesu (1935-2012) - Moldova'dan opera sanatçısı.
 12. Maria Aronova (1972) - Rus oyuncu. Rollerinden biri de "Battalion" filminde Maria Bochkareva'nın rolü oldu.
 13. Maria Mironova (1973) - oyuncu, Andrei Mironov'un kızı. Popüler filmlerin yıldızı "Night Watch", "Devlet Danışmanı", "Dr. Richter".
 14. Maria Efrosinina (1979) - sunum yapan kişi, şarkıcı ve oyuncu, Ukrayna.
 15. Maria Sharapova (1987), Rusya'dan bir tenis oyuncusu.

Daha fazla bilgi ister misiniz? Bu durumda, bu videoyu kaçırmayın - ondan, ilgilendiğiniz isim hakkında daha eğlenceli gerçekleri öğrenebilirsiniz:

Videoyu izle: Finger Family - Sevimli Dostlar ile İngilizce Çocuk Şarkıları 2015 (Mayıs Ayı 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send