Rüya yorumu

Yıllara göre düğün yıldönümleri: gelenekler ve işaretler

Pin
Send
Share
Send
Send


Düğün gününde, yeni evliler mutlu bir şekilde birlikte yaşamayı hayal ediyorlar. Daha sonra, yeni evliler düğünlerini her yıl mutlu bir şekilde kutluyorlar. Bu yıldönümleriyle ilgili birçok gelenek ve gelenek vardır. Evlendikten sonra bu konuyla ilgilenmeye başladım ve bilgimi paylaşmak istiyorum.

Her evlilik yıldönümünün ortak gelenekleri

Birçoğu kendi düğünlerinin yıldönümünü kutlar, fakat herkes her birinin farklı olarak adlandırıldığını, belli gelenek ve görgüleri olduğunu bilmiyor. Kural olarak, bütün tatil, eğer varsa, sadece misafirlerin, hediyelerin ve şölenin gelmesiyle ilgilidir.

Bu arada, her yıldönümünün bir adı var. Aynı zamanda, "tavandan değil" alınır, ancak psikolojik bir geçmişi vardır. Ayrıca, yıllarca birlikte yaşamış bir ailede krizin yaşandığı tarihler vardır.

Evliliğin ilk on yılı

İlk on yıldaki evlilik yıldönümlerinin isimleri yumuşak veya kırılgan isimlerdir:

 1. 1. yıldönümü Calico olarak adlandırılmıştır. Geleneksel olarak bu gün düğün gününde kalan şampanyaları içiyorlar. İsmin kendisi, ilk yılda, kavgalar varsa, o zaman sabırlı olmanız gerektiğini, çünkü eşlerin hala birbirlerinin karakterine atfedildiğini öne sürüyor. Evlilikteki ilişkiler, tarihe isim veren kumaş gibi oldukça kırılgandır. Doğru, böyle bir adın görünümünün başka bir yorumu var. Bu zamanda, yeni evliler yoğun ve samimi bir yaşam sürmektedir. Bu nedenle birinci yıldönümünde yeni yataklar verilir, çünkü geçen yıl sık kullanımdan muhtemelen kirlidir.
 2. Ertesi yıl, yeni evliler bir kağıt düğünü kutlarlar. Kâğıt, kumaştan daha kırılgandır, ancak bunun nedeni ikinci yılın çocuğunun ailede doğmasıdır. Herkes bu tür testlerle başa çıkamaz, bu da ailedeki bağlanma yalnızca daha güçlü hale gelir.
 3. Bu düğün deri. Cilt, nikah ve kağıttan olduğu kadar evlilik ilişkilerinden de daha güçlü. Eğer çift ilk yıllardaki zorlukları aşarsa, aile ilişkileri gelişir. Ancak cilt aynı zamanda yumuşaktır; bu da karının ve kocanın ihtilaflardaki esnekliğini, taviz verme yeteneğini sembolize eder.
 4. Tarihin iki adı var. Ketenlerin adı, eşlerin halihazırda mülkiyeti, özellikle eski günlerde pahalı çamaşırları edindiği için. Bir balmumu öncekiyle aynı nedenlerle adlandırılmıştır - malzemenin yumuşaklığı ve esnekliği nedeniyle.
 5. Evliliğin ilk yıldönümü ahşap olarak adlandırılır. Bu dönemde, çift hala formda ve sağlıklı, bu yüzden tarih çok misafir ile çok gürültülü kutlanır.
 6. Ahşap, “yeni evliler” arasındaki aşk gibi oldukça güçlü bir malzemedir, ancak ateşe dikkat etmelisiniz. Ailenin ilk yıldönümünde, ailenin kurallarına göre ağaç ürünleri verir. Bu arada, bu gün geleneksel olarak soy ağacını dikiyorlar. Onun büyüyüp ailesine mutluluk vermesi için ona iyi bakmalısın.
 7. Bu metalik bir isim döküm demir ile ilk buluşma. Çiftteki ilişkiler zaten çok güçlü, ama aynı zamanda kırılgan. Güçlü darbelerden sonra dökme demir çatlaklar. Bu nedenle, eşler sakinleşmek için hala çok erkendir ve aileyi daha da güçlendirmek için düşünmeye değer.
 8. 7. yıldönümü - bakır. Şu anda bir çiftin aşkı bakır gibidir - güzel, değerli ve güçlü. Bu arada, bakır, ailenin en gerekli şeyleri edindiğini, çocukların büyüdüklerini ve ilişkilerinin çok başarılı olduğunu söylüyor.
 9. Teneke 8. yıldönümü olarak adlandırılıyor. Şimdi "kalay" kelimesi olumsuz bir anlam ifade ediyor, ama değil. Bu durumda, kastedilen malzemenin maliyeti değil de parlaklığıdır. Yeni kalay pırıltılar, gümüşten daha kötü değil. Bu dönemde, çiftlerin ilişkisi tüm taraflarla parlıyor.
 10. Bu yıldönümü fayans denir. Adın kökeni iki versiyona sahiptir. Bunlardan biri, karı koca arasındaki bağın gücünü, tatlılığını çaydaki zarif bardaklarla karşılaştırarak karakterize eder. İkinci yorum olumsuz. Bu dönem ilişkide bir kriz olarak tanımlanabilir. Eşler zaten birbirlerinden biraz bıkmış durumda, yaşamda ilginç hiçbir şey olmuyor ve bu yüzden aşkları fayans gibi herhangi bir dikkatsizlikten arındırılabilir.
 11. Düğün tarihinden itibaren bu ilk gerçekten yuvarlak tarihe Kalay denir. Kalay - malzeme oldukça esnek fakat dayanıklıdır. Çiftin ilişkisi aynı. Bu düğünün ikinci adı pembe. Bu renk, şefkatli sevginin bir işaretidir. 17. yıldönümü olarak da adlandırılır.

2. on yıl

Bu dönem, tutku ateşinin çoktan gittiği, yerine hassasiyet ve hatta sakin sevgi ile dolu, güçlü bir ilişki ile karakterizedir.

 1. Bu yıldönümü çeliktir. Aşk zaten sayısız sıkıntılarla temkinlenmişti ve bu nedenle bu metal kadar güçlendi. Bununla birlikte, bu malzeme düzgün ve parlak olabilir ve evlilikteki duygular çekişme ve skandallar olmadan düzdür.
 2. 12,5 yaşında nikel kutlaması kutlanır. Çiftlerin ilişkileri, bu metal kadar parlak, güvenilir ve dayanıklı hale gelir.
 3. Dantelli yıldönümü evliliğin 13. yılında kutlanır. Adı, çiftin hayatının dantel gibi güzel ve hafif olduğunu gösterir.
 4. 14. evliliğe değerli statü verildi. Akik, çok sayıda renk tonu ile güzel ve gizemli bir taş. Aile hayatı güçlü ve yanardöner bir hal aldı, ancak bazı konulardaki eşler birbirine gizemli kalıyor.
 5. 15. yıldönümü - cam. Bir ilişkide kriz geliyor. Cam gibi kırılgan hale gelirler.
 6. Bu yıldönümü bir kez daha değerli - topaz. Topaz - Kristal gibi şeffaf ve şeffaf bir taş, aile ilişkileri.
 7. Ve yine teneke / pembe yıldönümü.
 8. Bu düğün turkuaz. Bu taş çok parlak ve eşlerin duyguları nelerdir. Çocuklar yeterince büyüktür ve bu nedenle çiftin önünde pek çok bilinmeyen ve parlak şey açılır.
 9. 19. evliliğin kutlanmadığı.
 10. Bu bir çin düğünü. İsmin tarihinin iki versiyonu var. Birincisine göre, 20 yıllık evlilik, tüm çin çoktan kaza yaptı ve eşlerine yeni bir tane verme zamanı geldi. İkincisi, çiftin hayatının Çin porselenleri kadar değerli olduğunu söylüyor.

Yıldönümü Tarihleri

Diğer evlilik yıldönümleri genellikle beş yılda bir kutlanır. Doğru, diğer tarihler adlandırılır, ancak genellikle birlikte veya dar bir dairede kutlanırlar.

21-25 yıl

Çiftin evliliğinin 20. yıldönümünden sonraki ilk beş yıl hala her tarihi kutlamaktadır:

 • 21. - opal;
 • 22. sırada bronz;
 • 23 - Beryllic;
 • 24'üncü saten.

Evliliğin 25. yılı gümüş bir düğün. Bu en önemli tarihlerden biridir. Özel bir şıklıkla ve gümüş eşyalar için hediyeler olarak kutlanmalı:

 • takı setleri;
 • setleri;
 • yemek takımları;
 • Vazolar

25. yıldönümüne ulaşmak için pek çok kişiye verilmez. Sevgilerini tüm sıkıntılarla taşıyabilen eşler özel dikkat ve sıcak tebrikler hak ediyor.

26-30 yıl

Bu dönemde, sadece iki yıldönümünü kutlamak: 26'sı yeşim ve 29'u kadifedir.

Ancak 30'uncu yıldönümü bir kez daha büyük bir şekilde kutlandı. Buna inci düğünü denir. Deniz incileri dalgalar halinde sallar, böylece pürüzsüz ve ışıltılı olurlar. Bu yüzden tüm sıkıntılar evliliğin gerçek inciler gibi daha güçlü ve zarif olmasını sağlar.

31-35 yıl

Düğünler bu dönemde kutlanır:

 • 31. yıl karanlık;
 • 33. yıl taş;
 • 34. yıl - amber.

35. yıl - başka bir yıldönümü tarihi - mercan. Küçük poliplerden mercanların gerçek "şehirleri" büyür. Aynı şekilde, birkaç küçük duygu da birbirlerine saygı, sevgi ve sevgi geliştirmeyi başardı.

40. yıl

Kırk yıldönümü, eşsiz değerli kırmızı mineral yakutuna adanmıştır. Söylemeye gerek yok ki bayramın dekorasyonu ve hediyeler adıyla eşleşmeli. Ruby, ruhların ve kaderlerin birliği anlamına gelir.

45. yıl

Bir kez daha, evlilik yıldönümü mücevherlere ayrılmıştır. Safir parlak mavi bir taştır. Sahiplerine refah ve iyi şans getirir. Böylece eşler birbirlerinin huzurunu ve mutluluğunu koruyor.

50. yıl

Bir kez daha, en önemli tarih altın. 50 yıl birlikte yaşamak, her çift için değil. Ayrılma hakkında değil, sağlık durumu hakkında konuştuğumuz açıktır. Altın düğünde, eskileriyle birlikte giyilen yeni alyansları vermek gelenekseldir. Bu arada, ikincisi boşta torunlarına aktarılabilir.

Nadir düğün yıldönümleri

Bütün çiftler altın bir düğünden önce bile hayatta kalamazlar ve bu saatten sonra çok nadir çiftler yeni bir yıldönümü tarihini kutlayabilir:

 • 55. yıl zümrüt yıldönümü. Bu taş, evlilikten 55 yıl sonra çiftler tarafından edinilen bilgelik ve birliğin simgesidir.
 • 60. yıl, en dayanıklı taştan adını alan bir elmas düğünü.
 • 65. yıl - demir. Bu isim evlilik ilişkisinin gücünü açıklar.
 • 70. yıl kutsanmış bir yıldönümü.
 • 75. yıl - taç. Bu tarihte, kraliyet kutlamasını ve ruhun festivalini organize ediyorlar - çifte her şeye dikkat ediyorlar.
 • 80. yıl - meşe düğünü.
 • 90'ıncı yıl bir granit yıldönümü.
 • Yüzyıl kırmızıdır. Bu inanılmaz bir olay. Tarih boyunca, yalnızca bir çift yüzyılı birlikte kutlayabildi - Agaev'ler. Aynı düğün verdikleri ismin.

Sonuç

Pin
Send
Share
Send
Send