Rüya yorumu

Antik Slavların koğuşları - kutsal değer

Pin
Send
Share
Send
Send


Antik Slavlar kendi cazibelerine sahipti, onlarla ilgili bilgiler bugüne kadar korunmuştu. Ataların inançlarını öğrenmekten çok memnun olan semboller ve takılarla ilgileniyorum. Eski Slavların muska görevi gören kendi runeleri vardı. Bu makalede, bazı muskaların değeri açıklanmaktadır.

Hristiyanlık ve putperestlik, kutlamalar

Pagan inancının etkisiyle ortaya çıkan takılar, Slavların belirli özelliklerin atfedildiği kendi tanrı panteonlarına sahipti. Bu temelde, Eski Slav yazılarında kullanılan ve zamanla kutsal bir önem kazandıkları runeler, muska olarak kullanılmaya başlandı.

Hristiyanlığın benimsenmesiyle, önemi bir ölçüde kaybolmuştu, ancak bugüne kadar çok az bilgi korunmuştu. Bütün putperest tatillerin yerine atalarımızın büyük bilgeliğini gösteren Hristiyan tarafından değiştirilmiş olması dikkat çekicidir.

Tatiller:

  • Kolyada - Noel;
  • Maslenitsa - Duyuru,
  • Triglav - Trinity;
  • Perun günü - İlyas peygamber günü
  • Dazhdbog - Muzaffer Aziz George.

Torunları tarafından çözülebilen kutsal bilgiyi aktarmak için Slav semboller kullanılmıştır. Muskaların içine yerleştirilen bilgiler, kolayca yanabilen kağıt kaynaklarının aksine, bozulmadan güvenli bir şekilde korunuyordu.

Taşa uygulanan sembol her zaman orijinal anlamını korur. Bütün bu miras torunları tarafından çalışılmalıdır, bu atalarımız hakkında fikir verecektir. Bilgi çok ilginç, onu incelemek hoş.

Kadınlar için takılar

En meşhur dişi muska, tunç yongası olup, asıl amacı korunmadır. Yaratıldığı zaman tenha bir yerde yalnız kalmak gerekliydi, bu ailedeki en yaşlı kadın tarafından yapıldı. Yabancılardan korunmak için yalnızlık gerekliydi, hiçbir şey onu düşüncelerle birlikten uzaklaştırmamalıydı.

Erkekler için muska

Asıl erkek muska, avlanma sırasında Slavları savunan, savaşan, şans yakalayan, sağlığı koruyan Kolovrat'tır. Geleneksel kullanılan gümüş ve bakır imalatında. Muskalar genellikle bir bilezik, kollar üzerine oyulmuş kolye biçiminde takılırlardı, aynı zamanda kıyafetlerde nakış olarak da kullanılıyorlardı.

En güçlileri, karıların ve annelerin yer aldığı kreasyonda muska kabul edildi. Onlar, suçlandı, sevginin gücü, saf düşünceler, büyük inanç pahasına güç aldılar. Efsaneler ve efsanelerde, çoğu zaman akrabalar tarafından maternal hattan kadın saçı örülmüş muskalara gönderme yapılır.

Bir erkek tarafından öldürülen hayvan pençeleri, köpekler de özel bir kuvvetle ayırt edildi. Bu tür kupalar tılsım olarak boynun etrafına takılmak için yapılmıştır. Birçoğu bu tür takılar ücretlendirilmesinin gerekip gerekmediği ile ilgilenmektedir. Böyle bir ücret ilkesinin enerji etkisine dayandığına dikkat etmek önemlidir.

Alatyr - Svarog'un Haçı

Alatyr, sekiz köşeli yıldız şeklinde yapılır. Sembol güçlü bir kuvvete sahip, sadece sahibini değil, aynı zamanda bütün ırkını da kötü kuvvetleri koruyor. Eski zamanlardan beri, gardiyan, insanlar arasında ve önemli mesajların iletildiği yüksek kuvvetler arasında bir iletişim aracı olarak kabul edilmiştir.

Tılsım büyülü özelliklere sahiptir: olumsuz düşünceleri uzaklaştırır, savunmayı arttırır, sinir sistemini güçlendirir, yeni çalışmayı teşvik eder, gizli yetenekleri ortaya çıkarır, dikkat konsantrasyonunu arttırır. Çekicilik ışığı ve saflığı yayar, gerçeğin yolunu, evrenin sırlarını tanıyacak, savaş ruhunu güçlendirir. Muska sahipleri bilgelik, dindarlık, mükemmel sağlık ile ayırt edilir, hepsi ailede iyidir. Antik Slavlar, muska görüntüsünü havlu ve halı gibi tüm ev eşyalarına, eşyalarına uyguladı.

Bu sekiz köşeli yıldızın görüntüsü iyi şans getirir, doğru yolu gösterir, beladan ve diğer zorluklardan kaçınmaya yardımcı olur. Muska takmak için cinsiyet ve yaş sınırlaması yoktur. Aura üzerinde olumlu bir etkisi vardır, olumsuz etkilerinden, hasardan, nazardan arınmasına katkıda bulunur.

Byelobog

Beyaz Tanrı, insanlığın en iyi erdemlerini temsil eder. Sembol, adalet, dürüstlük ve dürüstlük gibi niteliklerle ilişkilidir. Belobog genellikle uzun saçlı, gri sakallı yaşlı bir adam olarak tasvir edildi, mavi gözleri deldi.

Eski Slavlar onu belli bir şekilde temsil ediyordu - yaşlı adamın tüm kıyafetleri beyazdı, elinde nominal bir bezle süslenmiş bir kadro tutuyordu. Belobog savaşlarla, savaşlarla ilişkili değildi. Evrenin yasaları hakkında kutsal bilgilere sahip olan daha büyük bir varlıktı. Antitezi, mitolojide sıkça bahsedilen Chernobog'du, ışık ve siyah güçler arasındaki mücadeleye adanmış efsaneler.

Belobog refahı ve iyi şansları sembolize ediyor, bahar gökyüzü, gün ışığının tanrısı olarak kabul ediliyor. Yüksek olanı çalışkanlıkla ilişkiliydi, bu yüzden tekrarlanmadan önce ona ilahileri okumak gelenekseldi. Slavlar, tüm ailenin refahının verildiği için çalışkan insanlara tanrının himayesine inanıyordu.

Bogovnik

Tanrıça, insanın manevi yolunun bir sembolü olarak kabul edilir, ışık, ilahi güç arzusunu kişileştirir. Cazibe, yaratıcı mesleklerin temsilcileri için idealdir, şairlere, sanatçılara ve sanatçılara yardımcı olur. Bu, çocuklar için özel bir değerdir, sembol yeteneklerini ortaya koymaya yardımcı olur.

Bir tanrıça, sahiplerine parlak kuvvetler veren, cennetsel bir halka olarak kabul edilir. Yollarını bulamayanlar için kendini geliştirmede yardımcı olur. Sembol korkulardan kurtulmanıza yardımcı olacak, kendini geliştirme konusunda adımlar atmanıza izin verecek.

Ladinets

Cazibe, aynı zamanda evin koruyucusu olarak kabul edilen güzellik ve güzellik tanrıçası Lada'nın ismini almıştır. Tanrıların Eski Slav panteonunda, yüce kadın imajını kişileştirdi.

Böyle bir muska, tüm kadınlar tarafından çocukluktan yaşlılığa kadar giyildi, çünkü herkes farklı olabilirdi, ama her zaman pozitif değerlerdi. Sembol, bu durumda kadının sonsuz mükemmelliğini sembolize eden 8 ışın içerir. Güneşin hareket yönüne doğru yönlendirilen ışınlar, kadınların sezgisel yeteneklerini veren Navi dünyasını simgeliyor.

Valkyrie

Valkyrie, Eski Slav mitolojisinde önemli, kelime İskandinavya'dan geldi. İskandinav mitlerinde, Valkyrie'nin kadınları Odin'in eşliğinde savaşçıydı. Ona yardım ettiler, savaş alanından ölüleri aldılar, diğer savaşçılara cesaretlerinden dolayı ilham verdiler.

Slavlar çekişmeye katılmadılar, Valkyrie'nin İskandinav imajı saldırgan bir sembolle ilişkiliydi, böyle bir tılsımın güçlü koruyucu özellikleri vardı. Valkyrie sonsuz yaşamları ile ilişkiliydi, dünyanın savaştan korunması. Sembol, savaşçılar için gerekli tüm niteliklere sahip, sahipleri daha cesur, adil ve asil hale geliyor.

Valkyrie karakterin sertleşmesini teşvik eder, enerjiyi güçlendirir, savaşları kazanmaya yardımcı olur. Cazibe, kötülükten korunma sağlar, öfke, kıskançlık, cesur bir savaşçının savaş alanında iyi bir ölümle ilişkilendirilir.

Vseslavets

Cazibe olumlu bir değer ile ayırt edilir, akrabalar arasında güven yaratılmasına yardımcı olur. Cinsinin üyelerinin gelişmesine, şöhret ve başarı kazanmasına yardımcı olur. Sembol yangın kategorisine aittir, evlere, çeşitli amaçlara yönelik binalara, ev eşyalarına koymak gelenekseldir.

Yeni evlilere tılsımlı hediyeler verildi, ilişkilerin sevgi ve karşılıklı anlayışı temel aldığı bir ailenin kurulmasında ve güçlendirilmesinde onlara yardım etmesi gerekiyordu. Vseslavtsa imajına sahip semboller savaşçılara verilmek için yapıldı, zafer kazanmaları için onlara yardım etmesi gerekiyordu.

Pozitif sembol, konut ve mutfak eşyalarının yangından ve bir ailenin taş ve skandallardan korunmasını sağlar. Vseslaver yangına, yangına karşı korur, ailede huzur ve sükunete katkıda bulunur.

Grozovik

Grozovik her zaman askeri işlerde kullandı, büyülü özellikleri kadınları olumsuz etkiledi. Eski Slavların inançlarına uygun olarak, sembol Sort'un atalarına bağlanmaya yardım etti, onu elementlerden korudu, kötülükleri, kıskanç insanların evlerine kaba düşüncelerle girmelerini engelledi. Eski Slavlar, koruyucunun, elementlerin koruyucu azizi olan Perun'a güç verdiğine, insanların havayı, yağmuru, rüzgarları vb. Kontrol etmesine yardım ettiğine inanıyordu.

Sonuç

  1. Eski Slav takılar bu kapasitede mistik düşünce yüzünden kullanılmaya başlandı. Pagan panteonunun tanrılarıyla olan bağlantılarından dolayı kutsal bir önem kazanmış olan runyalara dayanıyorlar.
  2. Her yerde takılar kullanıldı, takı olarak giyildiler, ev eşyaları, örgüler biçiminde kıyafetler üzerine uygulandılar.
  3. Günümüzde Slav muskalarının çoğunluğu hakkında bilgi korunmuş, Ladinets, Kolovrat, Belobog, Alatyr, Bogovnik, Grozovik ve diğerleri en popüler olarak kabul edilmektedir.

Pin
Send
Share
Send
Send