Rüya yorumu

Eski Slavların büyüsü: Ayinlerin özellikleri ve kuralları

Pin
Send
Share
Send
Send


Atalarımız doğa yasalarıyla yaşadılar, tanrılara hükmetmeye yönelik ritüeller gerçekleştirdiler. Ezotizm ve tarihle hep ilgilendim. Son zamanlarda antik Slavların ayinlerine çok ilgi duydum. Slav büyüsünün özellikleri hakkında konuşmak istiyorum, çünkü bu bizim geçmişimiz.

Sihirli özellikleri

İnsanlar uzun zamandan beri çevreleyen dünyada meydana gelen olayları anlamaya çalıştılar. Çeşitli doğa olayları için açıklamalar bulmaya çalıştılar. Herkes başarılı olamadı. Bazıları basitçe tüm güçleriyle hayatta kalmaya çalıştı ve bu nedenle bilgi için zaman yoktu. Diğerleri, belirli bir zihniyet nedeniyle analitik yeteneğine sahip değildi.

Ancak, doğal olayları bilinen fiziksel yasalarla karşılaştırmayı deneyen birileri de vardı. Ancak sihrin tezahürleri ile ilgili rasyonel bir açıklama bulamadı.

Nesiller, büyücülük alanında tecrübe ve bilgi biriktirdi. İlk başta ustalardan öğrencilere geçti. Daha sonra, yazı göründüğünde, kaydırmalar görünmeye başladı ve yıllar sonra - kitaplar. Sadece özel bir güçle donatılanlar için mevcuttu.

Herhangi bir sihir tezahürü - dünya yasalarını etkilemenizi sağlayan gerçekliği yönetme sanatıdır. Büyü antik çağlarda doğdu ve her zaman var olacak, belki de bu bilginin adı değişecektir.

Yüzyıllar boyunca, zıt mahkumların insanları farklı ülkelerde büyülü sanatlara sahiptiler. Bazıları sihrin seçim için bilgi olduğuna inanıyordu. Deneyimlerini dikkatlice korudular, bunu sadece kanıtlanmış öğrencilere aktardılar. Fakat Gücün sahibi olan başkaları vardı. İnsanlara yardım etmek istediler, topluma büyü kattılar.

Başlangıçta, Rusya'daki büyülü sanat rahiplere ve şamanlara aitti. Daha sonra bilim onlara katılarak büyüleri İnisiyatif'in özel bir diline çevirdi. Bununla birlikte, çevredeki gerçekliğin yasaları değişmeden kalır. Gizli bilgiye sahip olmak isteyenler için, engeller mevcut değildir.

Slav ayinlerinin kuralları

Slav sihir, günlük yaşamda ortalama insanlara yardım etmeyi amaçlayan yaratıcı büyücülük veya büyücülüktür. Komplolar ve ayinler yoluyla, şifacılar şunları yapabilir:

 • tedavi hastalığı;
 • kaba gözlerden korunmak;
 • verimi artırmak;
 • Zararlılardan kurtulma vb.

Ayinlerin çoğu iyi, parlaktı, herhangi bir yıkıcı etki yapmıyordu. Slav Magi'nin şöhreti Rusya'nın çok ötesine yayıldı. Onlara kıtanın her yerinden sürdü. Ancak, diğer yasalarda olduğu gibi, Slav büyücülüğünün de kendi kurallarına uyması gerekiyordu;

 • Tüm araziler zar zor duyulabilir bir fısıltıyla okundu, böylece şeytan müdahale edemezdi ve zarar veremezdi;
 • ritüelden önce, oruç takip edilmeli, bu sırada alkol, sigara, kadın;
 • ritüelleri yerine getirmek sadece kesinlikle sağlıklı bir kişi tarafından yapılabilirdi Hasta bir cadı ritüel sırasında negatif enerjisini transfer edebilir ve olumsuz yönde etkileyebilir;
 • büyücünün dişleri de güçlü ve sağlıklı olmalıydı. Cadı'nın sağlığını belirleyen dişlerdi;
 • haftanın sadece belirli günleri - ikinci, üçüncü ve beşinci - büyülü törenler için uygun;
 • Ayin için para almak yasaktı. Yardım edilen kişi, minnettarlıkla yiyecek veya maddi şeyler verebilir. Ancak hediye kalpten yapılmalıdır.

YOLUYLA! Bu gün, cadılar ve şifacılar yardımları için para almazlar. Doğru, durumdan çıkmanın bir yolunu buldular - müşteri parayı büyücüye teslim etmeden sadece belirgin bir yere bırakıyor.

Savaş Slav büyüsü

Slav topraklarında Hristiyanlığın ortaya çıkışıyla, birçok büyülü yerel ritüel, kötü bir günah olarak algılanmaya başlandı. Aslında, putperest sihir insanları temizlemeyi, günahlarını ve affetmeyi tanımayı amaçladı.

Büyülü ayinlerin yardımıyla, antik magi sadece insanların sağlığını iyileştirmedi ve hasatlarını artırmadı. Sık sık kavgada yardımcı oldular. Ayinlerin yardımıyla:

 • savaşçılara hızlı hareket etme yeteneği vermek;
 • düşmanın planlarını öğrenmeyi mümkün kıldı;
 • tüm birliklerin savaş gücünü güçlendirdi;
 • Düşmana müdahale edebilecek ve hatta düşmana zarar verebilecek doğal olayları yönetti;
 • silahı Dünya Ana'nın gücü ve enerjisiyle doyurun.

Bazı cadılar, inançlarına göre, ruhlarını hayvanların veya kuşların bedenlerine hareket ettirerek astralin içine girebilirler. Böylece hayvanların gözleriyle gördüler ve kulaklarıyla duydular.

Eskilerin gizli büyüsü

Eski büyünün birçok yönü vardır, ancak çoğu zaman karanlık ve aydınlığa bölünür. Ayrıca büyücülük askeri, törensel veya evsel olabilir. Aynı zamanda, ışık törenleri, negatif enerjiyi yaratmayı ve kurtulmayı, iyileşmeyi ve başkalarına yardım etmeyi amaçlar.

Karanlık büyücülük, aksine, sadece zarar getirir. Kara büyü ayinlerinin yardımı ile, biri bir kişiye zarar verebilir, lanetleyebilir, binaları tahrip edebilir, parazitler gönderebilir ve başka vahşiler yapabilir. Aynı zamanda, kara güçlerin yardımı ile yapılan herhangi bir eylem, büyücünün kurbanını gerektiriyordu.

Başlangıçta, kara büyücülük toprağı düşmanlardan korumak için tasarlanmıştı. Ancak her zaman, zaman içinde intikam veya zenginleştirme için kişisel fırsatlarını kullanan insanlar vardı.

Slav sihir karanlık güçlerle çalışmaz ve bu nedenle dış dünyaya zarar vermez. Gerçek şu ki, Slavlar iyi ya da kötü tanrılara sahip değildi. Her putperest tanrı dünyaya yardım etmek için işlevlerini yerine getirdi. Ancak, Slav ritüellerinin bile barışçıl bir şekilde yol göstermediği girişimler vardı. Kural olarak, yeraltı tanrılarıyla (Çernobil, Marena ve diğerleri) çalıştı.

Tören yapmak

Slav sihrinin temeli ayin veya ayindir. Mevsimsel (takvim) veya tatildiler. Törenlere sadece vedunların kendisi değil, aynı zamanda kabilenin, topluluğun ve köyün tüm sakinlerine de katıldı.

Ortak törenler

Her bir yerleşimin, dikkatlice düşmanlardan gizlenmiş olan kendi kutsal yeri vardı. Eğer böyle bir yer herhangi bir şekilde kirletildiyse (cinayet, zina vb.) Topluluk yavaş yavaş ölebilir.

Doğru günde tüm topluluk, isteklerini Tanrılara iletmek için gizli bir yerde toplandı. Birçok insanın enerjisinin hızla daha yüksek güçlere ulaştığına inanılıyordu. Bu ritüellerdeki cadı sadece bir şefti. Ayinlerin zorunlu unsurları danslar, yuvarlak danslar, ilahilerdi.

Eski Slavların inançlarına göre, üç dünya var:

 • Kural - yüksek güçlerin dünyası;
 • Gerçek gerçekliktir;
 • Nav - ruhların dünyası.

Vedunlar, ilk ve son dünyaların enerjisini kullanarak, ayinlerle Jav'i iyileştirebilirler. Pagan tanrılarına inanan herkes ölüm ya da yaşamdan korkmaz, çünkü başka bir dünyada onu neyin beklediğini çok iyi bilir.

Bununla birlikte, ortak ritüeller karmaşıktı, eylemleri topluluğun tüm üyelerinin yaşamlarını iyileştirmekti. Onların yardımıyla, yağmura neden olmak, hasatı geliştirmek veya kabileyi vebadan kurtarmak mümkündü.

araziler

Ancak başka büyülü eylemler de vardı - bireylere yardım eden komplolar. Bu arada, tüm erkekler ve kadınlar tarafından biliniyorlardı. Bu fısıltılar acıyı konuşmak, tımar / gelini çekmek, her durumda iyi şanslar vermek için tasarlandı.

Bazı büyüler zamanımızda hayatta kaldı. Aileyi bozulmadan korumayı, aşkı çekmeyi veya hastalıklardan korumayı amaçlar.

Aileyi bozulmadan korumak için arsa

Komplo aşka

Hastalıktan su arsa

Sonuç

Böylece, yukarıda belirtilenlerin hepsini özetlemek mümkündür:

Pin
Send
Share
Send
Send