Rüya yorumu

Nar - büyülü, iyileştirici özellikleri, çeşitleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Nar taşı en güzellerinden biri olarak kabul edilir, farklı süslemelerde muhteşem görünür. Yüzyıllar boyunca hiçbir kadın parlaklığına dayanamadı. Çok sayıda sır ve efsaneyle bağlantılı olarak nispeten ucuzdur. Taş hakkında daha fazla bilgi, özellikleri, vücut üzerindeki etkisi makalede bulunabilir.

öykü

Grant, eski Mısır, Pers, Antik Roma'da ün kazandı. Saraylarda süs eşyaları, bardaklar süslemek için mücevher kullanıldı. Savaştaki zaferi sembolize etti, bu yüzden nar silah, zırh kakma yapmak için yapıldı.

Taşın adı aynı adı taşıyan meyvenin benzerliğinden kaynaklanıyordu. Taş kökenli sürümleri de farklıdır. Onlardan birine göre, taşlar savaşçıların savaş alanında donmuş kan damlası. Moğolistan'da, el bombası donmuş ejderha kanı olarak temsil edildi, giyilmesi savaşlardan önce güç vermeliydi.

Taş, Haçlılardan gelen askeri başarıları sembolize etti, nardan yalnızca zaferi çekmek için değil, hemostatik özelliklerin de kristara atfedildiği zamları için ürünler aldı.

Hindustan yarımadasında, mineral silah yapımında kullanıldı, ölümcül özelliklerini geliştirdiğine inanılıyordu. Hristiyanlar, Nuh'un Gemisinin lambasının nardan yapıldığına inanıyorlardı.

Eski Persler garnet kraliyetlerini düşündü, cetvellerin resimlerini oluştururken kullanmaya karar verildi. Aztekler, Mayalılar ritüel giysiler için süslemeler olarak kristalleri kullandılar.

Özellikleri ve özellikleri

Özellikleri, silikat ile ilgili minerallere bağlılığı ile belirlenir. Farklı bir özelliği kare kenarları olan benzer bir kristal kafesi vardır. Kristalin farklı bileşimi görünüşünü, gölgesini etkiler.

tür

Nar çeşitleri:

 • pyrope - kahverengiye kadar farklı kan kırmızımsı tonu;
 • Rhodolite nadir bir türdür, ana renk pembemsi ila mor arasında değişir;
 • andradit - en sık görülür, kestane rengi, sarımsı, turuncu, yeşil renkler doğada bulunur;
 • spessartine - kahverengi, pembemsi, sarımsı kahverengi tonları en yaygın olarak kabul edilir, hemen hemen her zaman taş bulanıklığı vardır, yabancı katkılar;
 • almandine - farklı kiraz rengi;
 • brütüler - soluk yeşilimsi, sarımsı yeşilimsi bir renk tonu ile ayırt edilir, Latince anlamına gelir bektaşi üzümü;
 • Uvarovit - nadir bulunan değerli bir yeşil taş, Sovyet bir bilim adamı olan Uvarov onuruna seçildi.

Güneş ışınlarının kırılma açısına bağlı olarak rengini değiştiren bukalemunlar ayrı bir kategoriye atfedilebilir. Bu taşlar, diğer türlerin aksine, mavi olabilir.

Tıbbi özellikleri

Eski Doğu'da çok değerli olan Grant, Doğu şifacıları çeşitli hastalıkların tedavisinde kullandı. Mineral en iyi panzehirdir, kişiyi vebadan korur, ateş ve ateşli hallerle savaşabilir.

Taş özellikleri:

 • hemostatik özellikler, vücudun daha hızlı iyileşmesi, yara iyileşmesi;
 • vasküler fonksiyonun iyileşmesi, artmış hemoglobin;
 • çevrenin zararlı etkilerinden korunma, artan bağışıklık;
 • vücutta metabolik süreçlerin normalleşmesi;
 • sindirim sisteminin işleyişini, endokrin sistemi geliştirmek;

Solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılan kristaller baş ağrısına yardımcı olurlar. Nar ayrıca, güçlü migren durumunda durumun iyileşmesine de katkıda bulunur, çünkü bu bir kolye veya yüzük uygun olacaktır. Mücevherat ayrıca depresif, stresli durumlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Büyülü özellikleri

Büyük yöneticiler, çok sayıda faydalı özellik nedeniyle minerali genellikle bir tılsım olarak kullandılar. Taş uyumu bulmaya yardımcı oldu, böyle bir durumda birçok karar daha kolay hale geldi. Nar, çalışmayı sevmeyen tembel insanlar tarafından giyilmemelidir. Onu giymek apatinin artmasına neden olabilir.

Girişken aktif bir kişi her zaman bir el bombası ile enerjik temasa geçecektir. Bir taş satın almadan önce, büyülü özelliklerine aşina olmalısınız, çünkü bir kristalin taşınması vücut üzerinde güçlü bir etkiye sahip olabilir.

Mineral sevenler için ideal, iyi bağlanmış, aralarındaki tutku, kocasının kız arkadaşıyla tanışmaya yardımcı oluyor. Kristal, nazar karşı koruma olarak da kullanılabilir, sahibini kaba düşüncelere sahip insanlardan koruyacak, hedefe ulaşmak için güç verecektir.

Gem, sahibine liderlik nitelikleri verir, düşüncelerini kendilerine iletir, hedeflerine ulaşmaya ikna eder. Taşa özel dikkat, yaratıcı meslek temsilcilerine ödeme yapmalıdır. Herhangi bir çabada ancak sanata gerçek bağlılık koşuluyla gerçekleştirilmesinde yardımcı olacaktır.

Taş, hafıza ve sadakati sembolize eder, genellikle ayrılık sırasında sunulur. Aynı zamanda sihirde, falcılar diğer dünyayla, ölülerin dünyasıyla iletişim kurmak için kullanıldı. Tılsım, insan tarafından test edilen tüm olumsuzları ele alır.

Mineralin büyülü özellikleri, sahibine geçici duygulara karşı esneklik kazandırır. Bir insan bilgelik kazanır, neler olduğu hakkında daha mantıklı bir fikir edinir.

Antik çağdaki kadınlar, hamileliğin tamamı boyunca garnet giydiler, böylece doğum komplikasyon olmadan devam etti. Savaşçılar ve gezginler tılsımın koruyucu özelliklerine, sağlığını güçlendirme ve amaç hissi verme özelliklerine inanıyordu.

Kristal sahibine iyi şanslar getirir, yalancılara, tehlikeli, kendi kendine hizmet eden insanlara zarar verebilir. Taşın listelenen özellikleri bu günle ilgili kalır. Giymek, bir kişinin potansiyelini açığa çıkarmaya, güçlü istekli mülkleri güçlendirmeye ve zor bir durumda doğru çözümü seçmeye yardımcı olacaktır.

Mineral, sahibinin başkaları üzerindeki etkisini artırır, ona gerekli enerjiyi verir. Narın sürekli giyilmesi, sahibinin düşüncelerinin doğru yöne yönlendirilmesine yardımcı olur, zor bir durumda aklının varlığını korumasına yardımcı olur.

Bir taş seçerken, kendi duygularınızı dinlemelisiniz. Madene yatkınlık olmadığında, diğer çeşitler kontrol edilmelidir. Narın akan su altında uzun süre giyilmesi veya hediye olarak alınması halinde yıkanması önerilir.

Uygulama kapsamı

Çok sayıda çeşitten dolayı nar sadece mücevherlerde değil, çeşitli alanlarda geniş uygulama alanı bulmuştur. Elektronikte ferromanet olarak kullanılır. Ayrıca lazer için bir kristal görevi görür. Zımpara taşları, tozlar, macun maddeleri, taşlama derileri imalatında demir çeşitleri kullanılmaktadır. Mineral, çimento, seramik karışımının bileşenlerinden biri olarak da kullanılabilir.

fiyat

Bir narın tam fiyatını belirlemek kolay değildir, fiyatlandırma politikası tür, büyüklük, renk, kalite ve işleme yöntemine bağlıdır. Kristalin fiyatı çok yüksek değil, neredeyse herkes karşılayabilir. Maliyet aynı zamanda kesime bağlıdır, kesilmemiş kristal büyüklüğün altında bir değerdir. En pahalı nar türü rhodolit olarak kabul edilir, tonu genellikle pembedir.

Taşın doğal kökeni nasıl kontrol edilir

Binolup kullanımıyla sahte kolayca tespit edilebilir. Evde de kristal olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için, terazilere bir stand koymak, üstüne bir el bombası koymak gerekir. Mıknatıs taşa getirildiğinde, ağırlıklar oku hareket etmeye başlamalıdır.

bakım

El bombasının ömrünü uzatmak, aşağıdaki önlemlere yardımcı olacaktır:

 • sürekli güneş ışığından korunma;
 • mineralin suyla, kimyasallarla temasını engellemek;
 • bir tuzlu su ile sabunlu temizleme, sabunlu çözelti ve ardından kuru temizleme;
 • kalıcı aşınma reddi.

İlginç gerçekler

Doğada, sözde "karınca" nar türleri vardır. Ağır, uzun süreli duşların ardından termit yuvalarının yüzeyinde parlak kırmızı mineraller bulunur. Karıncalar bu çakılları topraktan kazarlar ve bir karınca yuvasının üstüne koyarlar. Termitler, 4 ABD devletinin sınırında bulunmaktadır.

Diğer gerçekler:

 • Minik el bombaları mekanik bir saate kurulur, ne kadar fazla taş olursa, ürünlerin ömrü o kadar uzar;
 • Yetmiş yaşındaki Goethe, genç geline hediye olarak 460 eşsiz garnitür seti sipariş etti.

Sonuç

 1. Nar, güzellik taşında eşsiz bir yapıya sahip olup, çeşitli yapısı, kompozisyonu ve görünümünde birçok çeşidi vardır.
 2. Takı yapımında kullanılan eski zamanlardan kalma kristal. Liderlik niteliğine sahip cesur insanlara giyilmesi tavsiye edilir, yalnızca olumsuz özelliklerini güçlendireceği için giymek kayıtsız olmamalıdır.
 3. Mineral hemostatik özelliklere sahiptir, bağışıklığı arttırır, vücuttaki metabolik süreçleri aktive eder.
 4. Bir narın bedeli, büyüklüğüne, kesim şekline bağlıdır, hemen hemen herkes böyle bir satın alma işlemine sahip olabilir.

Pin
Send
Share
Send
Send