Rüya yorumu

İlk kadının adı ne demek - Havva'nın hangi karakteri ve kaderi övünebileceği

Pin
Send
Share
Send
Send


Bu isim çok popüler ve sadece burada değil - İncil'deki ilk kadının adaşı olan modern Hollywood yıldızlarının bolluğuna bakın. Kızım Havva'yı aramalı mıyım? Ve eğer ebeveynleriniz size bu ismi vermişse, kaderiniz ne olacak?

Bu ne anlama geliyor ve hangi dilde ortaya çıkıyor?

Bu incil ismi bize İbranice'den geliyordu. Orijinalde Hava gibi geliyor ve hayat veren anlamına geliyor. Ayrıca, bu isim "yaramaz, canlı, aktif" olarak çevrilmiştir.

Bu arada, bazen Eva ismi uzun kadın isimlerinin küçük bir versiyonu olabilir (Evdokia, Eugene, Evangelina).

Arkadaşlar Eve'i şu şekilde arayabilir: Evochka, Evushka, Evulka, Evulka, Evulichka, Evita. Ve kız biraz sinirlendiğinde derler ki: Evka.

Diğer ülkelerde, bu ad şu şekilde dönüştürülür: Yves veya Yves (İngilizce konuşan ülkeler), Khava (Yahudi yanı sıra Gürcü), Eva (Lehçe, Çekçe).

Taşıyıcısını hangi karakteri ödüllendirir?

Karakterin güçlü yönleri: çatışma dışı, barışsever. Kız her zaman iyi olanı hatırlar ve aynı şekilde ödemeye çalışır. Başkalarına zarar vermeyi sevmez - ancak kendini unutmaz. Evushka romantizme yatkın, rüya gibi (ama ılımlı). Çok gelişmiş bir sezgisi var - açık bir kitap gibi pek çok yakın olanı “okuyor”.

Zayıf yönleri: Zor bir durumda, tasarruf edebilir, kafaları karışabilir. Bir hedef belirledikten sonra, bir kız sık sık dikenlerden geçmesi gerektiğini anlamıyor - büyük olasılıkla sadece oturup oturup her şeyin kendiliğinden çıkmasını bekleyecek (ancak, işten korkmuyor). Hayatım boyunca bu kız çok savunmasız kalıyor. Saldırganlıkla karşı karşıya kalırsa, ona nasıl direnileceğini bilmiyor. Eğer küçük bir Eva'nın babasıysanız, tüm suçluları kişisel olarak yok etmeye hazır olun!

Havva'nın kaderi böyle ...

 • Çocukluk. Bebek Evushka yaramaz ve çevik hale gelir. Evi "taşımaması" için, sokakta ya da oyun alanında yürüyüş yapmak, kış aylarında ise eğlence merkezlerinde taşımak için sık sık dışarı çıkarılmalıdır.
 • Okul yılları Sınıfta, bebek öylesine gerçekleşmemiş bir enerji biriktirir ki, öğleden sonra mobil kulüplere (dans, jimnastik, karate) götürülmelidir. Ama küçük yaramaz bir bebeğin bile orada sıkıldığını hissedebileceğini ve hobilerini her yıl değiştireceğini (ve hatta daha hızlı) hazırlayın. Öğrenmeye gelince, ebeveynlerin burada endişelenmesine gerek yok: kız elinde bir kitapla uyuya kalmasa da, iyi öğreniyor. Onurlu öğrencilere koşuşturmaz, ama onun için kızarmak zorunda kalmaz.
 • Gençlik, öğrenciler Etkinlik ve çocuk oyunları özenle gelişir. Genç Evka nadiren arkadaşlarıyla çevrelenir, çünkü önemsememek için nasıl övüneceğini veya kaçacağını bilmiyor, bu yüzden gizlenebiliyor. Çok çalışabilir. İlk kazananlardan biri olmaktan, bir şey elde etmekten çok mutlu. Kız karmaşık görevleri sever - ve aynı zamanda, planlarınızı gerçekleştirmeyi başaramazsanız, onu sürekli olarak çürütecek.
 • Olgunluk. Çalışkan, ancak ofisteki “kağıtları değiştirmek” için bir iş bulması durumunda çok çabuk sıkılacak. İş, kız için yüksek ve faydalı bir hedef belirlemelidir.

Şansını ne getirecek?

 • Burç: Koç (bu ismi 21 Mart-20 Nisan arasında doğan bir kıza vermek doğru olacaktır).
 • Gezegen: Güneş.
 • Renk: kırmızı (kırmızı dahil).
 • Kuyumculukta taş: yakut (bildiğiniz gibi, bu taşın sadece bir rengi vardır - kırmızı ya da daha doğrusu şarap).
 • Bitkiler: Manolya ve Hurma.
 • Hayvanlar: titreme doe.

Koruyucu meleği ve adı. Eve yılda bir kez kutlayabilir: 12 Nisan (30 Mart). Kutsal koruyucu azizi, 3. yüzyılda ölen Eva'dır.

Eva'nın tipik davranışı ...

 • ... aşkım. Kız çok uzun bir süre eş seçiyor. Sakin, kayıtsız, balgamlı adam ona uymuyor - nerede neşeli küçük kıza yetişebiliyor? Mükemmel bir Havva çifti, daha az aktif bir yaşam pozisyonu olmayan bir adam yapacak. Çok da güçlü olmadığı ana şey! Ve ayrıca, kız şımartıldığında ve küçük "zararı" affettiğinde onu seviyor.
 • ... aile hayatı. Aile yuvası, yetişkin bir Evochka'nın yaşamının en önemli parçasıdır. Çocuklara ve eşine tapıyor (gerçekse, her erkek onunla geçinemiyorsa da). Eve işe yaramazsa, eş onu sık sık ziyaret etmeli, sosyal olaylara - birikmiş enerjiyi atmaya (aksi takdirde aile skandallarına "gidebilir").
 • ... kariyer. Aktif kız patron olabilir. Gerçek bir "dyuraselkoy" olacak, astlarını pozitif ve sıkı çalışmalarıyla suçlayacak. Asıl mesele, işin sık sık stresle ilişkili olmamasıydı - kızı çaresiz yapıyorlar.
 • ... Sağlık. Spor sevgisi sayesinde kızın sağlığı (kız, kadın) iyi olacaktır. Havva'nın zayıf noktası sindirim sistemi olarak adlandırılabilir. Gerçek şu ki, çok sayıda hobiden dolayı normalde yemek yemeyi unutması ve vücudun gastritinden intikam alabilmesi. Bu konuda en tehlikeli dönem genç yaşlardır (okul, üniversite).

Hangi adamla mutluluğu bulacak, hangisiyle değil?

Eve ismi birkaç Rus erkek ismi ile uyumludur. Ile kıskanılacak bir çift yapacak: Adam, Joseph, Orestes. Ayrıca, kilisenin adı Dasy, Evgraf, Eleazar, Konon, Nikon, Trifon olan adamlar arasındaki aşkı arayabilir.

Ve bu adamlar onun için uygun değil: Valery, Valentine, Leo. Ayrıca, Alan, Herman, Zinovy, Emelyan, Korney, Kim, Erast gibi egzotik ya da eski isimlerin sahipleriyle aynı fikirde olmamalıdır.

Dünya şöhretini kazanan isimler

 1. Eva Braun (1912-1945) - metresi, ölümünden önce - Adolf Hitler'in karısı.
 2. Eva Simonayitite (1897-1978) - ünlü Litvanyalı gerçekçi yazar.
 3. Eva Figes (1932-2012), feminizm ve Yahudilerin Nazi Almanya'daki rolüyle ilgili kitaplarıyla ün kazanan bir İngiliz yazardır. Yahudi mültecilerin yaşamıyla ilgili kitap onun anılarıydı.
 4. Eva Mary Saint (1924) - Amerikalı oyuncu. "Beyaz Liman" filmindeki siyah beyaz filmde destekleyici rol için Oscar aldı.
 5. Eva Longoria (1975) - "Desperate Housewives" dizisinin yıldızı olan ABD'li model ve oyuncu. Düğünden sonra, ismi Bastogne olarak değiştirdi.
 6. Eva Mendez (1974) - Küba kökenli Amerikalı aktris, "Çift Hızlı ve Öfkeli" filmlerinin yıldızı, "Ghost Rider", "Pines'in altındaki yer". Ünlü bir kozmetik markasının yüzü.
 7. Eva Green (1980) - Amerikalı aktris, Paris'te Fransa'da doğdu. Gotik bir görünüme sahip olan bu kadın, bir düzine yıldız rolüne sahiptir. Filmlerinin en unutulmaz kısmı “Cennetin Krallığı”, “Casino Royale”, “Karanlık Gölgeler”, “Günah Şehri 2”, “Bayan Peregrin'in Tuhaf Çocuk Evi” dir.
 8. Eva Polna (1975) - Rus şarkıcı ve söz yazarı. Zaferi "Gelecekten Konuklar" adlı gruba katıldı.
 9. Eva Bushmina (1989) - Ukrayna'dan pop şarkıcısı. "VIA Gra" grubundaki kısa kariyeri ile ünlü.
 10. Dünyaca ünlü bir model olan Eva Herzigova (1973) Çek Cumhuriyeti'nde doğdu. Kendisini aktris olarak da denedi ("Melek ve Şeytan Arasında", "En İyi Arkadaşın Karısı").
 11. Eva Neyman (1973) - yönetmen. Ukrayna'da doğdu, Ukrayna ve Almanya'da çalışıyor (genç yaşta bu ülkeye göç etti). "Nehir kıyısında", "Kule ile Ev" adlı filmleriyle tanınır.
 12. Iva Maioli (1977), Hırvatistan'daki en iyi tenisçidir.

Sen dindar mısın Siz ve kocanız Eve ismini sevdiniz ve onu gelecekteki kızınıza bağışlamayı planlıyorsunuz, ama bebeğin doğumunun melek Havva günü ile uyuşmadığını ve genel olarak kilisenin buna nasıl baktığını merak ediyorsunuz. Cevap, rahiple yapılan bu röportajda:

Pin
Send
Share
Send
Send