Rüya yorumu

Miller'in rüya kitabının tanımı ve temel farklılıkları

Pin
Send
Share
Send
Send


Bir insan için uyku sadece bedenin dinlendiği ve iyileştiği fizyolojik bir süreç değildir, aynı zamanda bilinçaltı ile evren arasında bir bağlantıdır. Ezoterikçiler her rüyanın yaklaşan gelecek hakkında bilgi taşıdığına inanmaktadır, ancak onu anlamak için gördüklerini doğru yorumlamanız gerekir. Evrenin gönderdiği işaretlerin çözümüne yardımcı olacak çok sayıda literatür var ve en popüler olanı Miller'in rüya kitabı.

Rüya kitap özellikleri

Gustav Miller'in hayallerinin yorumcusu, benzer yayınlardan biraz farklıdır, çünkü Psikologdu, diğer yazarlar ise vizyoner, yandaş ya da şifacıydı. Çalışması boyunca, on binlerce gece tamamen farklı insanların onluklarını inceleyerek, onları karşılaştırarak ve önceki olaylarla karşılaştırarak analiz etti. Ayrıca, yazar psikolojiyi iyi biliyordu ve bu onun insan bilinçaltına girmesine izin verdi. Elde edilen verilere dayanarak, Miller hayalini kurduğu resimlerin şaşırtıcı biçimde daha doğru bir şekilde yorumlanmasını sağladı.

Gustav'a göre rüyalar yakın gelecekle ilgili bilgi içeren bir dizi resim ve sembol biçiminde gizli bir mesajdır. Mesajın anlamını çözmek için sadece rüyayı değil, aynı zamanda bireysel ego öğelerini de analiz etmek gerekir.

Psikolog, hayallerini yorumlayıcıda sonuçları sistematik hale getirdiği ve açıkladığı çok sayıda gözlem ve deney yaptı. İlk baskı 1901’de New York’ta yayımlandı ve ezoterik hayranları arasında hemen büyük bir popülerlik kazandı. birkaç ana özelliği vardı:

  1. Psikanaliz. Rüya yorumu, insanlara yaklaşmakta olan ya da yaşanmış olaylar hakkında sinyaller gönderen bilinçaltının psikanalizine dayanır. Çoğu zaman, mesajlar birleştiricidir, ancak bazen rüyanın konusu gerçek anlamlıdır ve yaşamda tamamen aynıdır.
  2. Yorumun doğruluğu. Bilimsel yaklaşım sayesinde Miller'e göre rüyaların yorumu oldukça açık ve net, benzer yayınlarda ise yaklaşmakta olan olayların tanımlanması genellikle belirsiz ve özel niteliklere sahip değil.
  3. Çeşitli rüyalar ve çizimler. Rüya kitabında rüyalar ve şifreli mesajların 10.000 'den fazla yorumunu ortaya koydu. Sonuç olarak, bir rüyada hayal edilen birinin veya başka birinin ya da bütün bir hikayenin neden zor olmadığını sorusunun cevabını bulmak.

Bugüne kadar, Miller'in rüya kitabı çok popülerdir; bu sadece yukarıdaki özelliklerle değil aynı zamanda doğruluğu ile de açıklanmaktadır. Bununla beraber, bilinçaltının gönderdiği işaretleri doğru bir şekilde deşifre edebilir ve hayalperestin yaşamında şu anda mevcut olan zor bir durumda doğru kararı verebilirsiniz, yoksa yakında olur.

Gustav’ın rüyalar koleksiyonunun tek dezavantajı biraz modası geçmiş olmasıdır, çünkü modern dünyadaki insanları çevreleyen hiçbir olgu ve kavram yoktur. Ancak, tercümanın günlük yaşamda aktif kullanımını engellemez.

Pin
Send
Share
Send
Send