Rüya yorumu

Yaz Gündönümü Kutlamaları: Tüm Rus Gelenekleri ve Halk İşaretleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Yaz gündönümü üzerindeki işaretler bize çok fazla şans veriyor. Merak etme, modern sihirbazların bunu bir güç günü olarak gördüğü hiçbir şey için değil! Bu mümkün olan en uzun gün ışığıdır (2017'de 17 saat ve 32 dakika idi), bundan sonra kıtamızın sakinlerinin zincirine göre, gün yavaş yavaş kısalmaya başladı.

Atalarımızın o gün ne yaptığını

Bugün Kupala 7 Temmuz'da kutlansa da, eski günlerde bu tatil gündönümü gününde, yani 21 Haziran'da yürüdü.

Neden her şey değişti? Fakat basitçe: Hristiyan inancını tanıtmakla, prensler eski bayramları iptal etmedi, ama onları yenileri ile “kapladı”. Böylece, Kupala'yı ve Vaftizci Yahya bayramını (aslında onu şimdi Ivan Kupala diye adlandırıyorlardı) onlardan birinin kutlama tarihini hafifçe hareket ettirerek “geçmeyi” başardılar.

Bu günde, geleneksel olarak:

 • Çelenkleri dokuma, ateşten atlama (hem öğleden sonra ve akşam geç saatlerde, hatta ertesi gece),
 • şifalı otlar ve çiçekler topladı (Kupala'nın en güçlü olduğuna inanılıyordu),
 • Ateşi ve suyu feda ettiler (kanlı ritüel yok - huş ağacı dalları ateşe verildi ve çiçekler nehre atıldı ve orada yıkandı),
 • gece yarısı, toprağa gizlenmiş hazineye işaret edeceğini umarak bir eğrelti çiçeği aradılar.

Halk omens

 • Hava işe yaramadı mı? Yağmur ve soğuk (sadece uzun süre kalan bulutlar bile) sonbaharda en fazla olanları değil, ürün arızasına söz verebilir.
 • Gece çok yıldız mıydı? Sonbaharın başlangıcı mantarları memnun edecektir.
 • Sabahları bir bütün çiğ deniz düştü? Bol bir hasat için! Bu arada, bu çiğleri bir şişe veya kavanozda toplamak gelenekseldir, gençleştirici ve iyileştiricidir.
 • 21 veya 22 Haziran'da doğan bir çocuk hasta değildir ve hayatta şanslı sayılır. Ancak, bu insanların “ağır bir göze” sahip oldukları, yani doğmuş yavrulara ilk bakmaları, arkadaşlarının planlarına ilgi duymaları gerektiğine inanılıyor - şakaydı.
 • Bir kız veya kadın bir erkek veya bir erkek tarafından suyla dökülürse, yakında bir çift olabilirler. Maceracı adamlar bunu kullanıyor, çünkü kasten sevdiği bir kızı teslim edip etmemesi önemli değil.

Yaz gündönümü gününde ne yapmalıyım?

 • Bu günde yabani nane, kekik veya dagil bulun. Gece yarısı, sırayla solmuş salkımları ateşe sokun. Yere duman çıkacak: arızalanma ya da hastalıklardan sakının. Gönderi arttı: sadece sağlıklı değil, aynı zamanda şanslı olacaksın.
 • Ivan-da-Marya olarak bilinen bir buket bitki topla. Dairenizin girişine (evinize) asılarak, başarısızlıklara ve sadece üzücü günlere karşı bir vasi yaratacaksınız.
 • Huş ağaçlarını kesin, banyo süpürgelerini bağlayın ve ardından buhar banyosu yapın - bu prosedür sizden tüm rahatsızlıkları temizler. Bu arada, birkaç ay önceden (hatta bir yıl bile), ileride kullanılmak üzere süpürgeler hazırlayabilirsiniz.
 • Bir kuyudan su içmek önemlidir ve bir ilkbahardan daha iyidir - şifa olarak kabul edilir. Kızların yüzlerini de yıkaması gerekir, böylece yıl sonuna kadar kirli ve taze olur.
 • Şafak için bekle. Güneşle tanıştıktan sonra, bütün yıl boyunca güç ve iyi şanslar kazanacaksınız.
 • Ateşli köftelerden közleri topla. Evin ve evin etrafına (hatta bahçenin etrafına dağılmış halde) ayrışabilirler. Köz, ateşin yanı sıra, kötülükten de güçlü bir koruyucu haline gelecektir.
 • Bir dilek dileyin (aziz ama yapılabilir), 12 çit bulun ve aralarında ilerleyin. Hayaliniz 12 ay içinde gerçek olmalı.
 • Tüm gardırobunuzdan güneşli renkte bir şey seçin - sarı, altın. Parlak süslemeler de açıktır.
 • Peki ya evlilik? Birçok ezoterikçi gündönümü bunun için ideal olduğunu söylüyor.
 • Eğer bir kızsanız ve yalnızca kaderinizle tanışmayı hayal ediyorsanız, gece 9 tatil bonusu bulun ve onların önünde dans edin. Eğer başarılı olursa, 12 ay içinde pasaportunuzda istenen pulla zaten olacaksınız.

Neden yapmıyorsun Bu günü yalnız geçir, üzgün, umutsuzluğa dal. Yaz gündönümü günün bir aile (veya yakın dostu bir şirket) olarak bir araya gelip iyi vakit geçirmek için basitçe oluşturulur.

Ayinlerin ...

 1. Zenginlik çekmek. Cüzdanınızdaki tüm paraları sallayın (veya ülkenizde metal para yoksa küçük faturalar). Parayı eşiğin altına (özel bir evde yaşıyorsanız) ya da dairenin ön kapısının yanında bir boşluk bırakın. Herşey! Finansal akışın nereye gideceğini bilmesini sağladınız, şimdi cüzdanın kalınmasını bekleyin.
 2. Hayallerin yerine getirilmesi (arzular). Kır çiçekleri topla. Onlardan bir çelenk örerken, arzunuzun çoktan gerçekleştiğini düşünün - tek bir sansasyon kaybetmeden ayrıntılı olarak yapmaya çalışın. Ondan sonra kafana bir çelenk koy ve mümkünse akşama kadar giy.
 3. İyi şanslar çekmek, yaşamda olumlu değişiklikler. 21'den 22'ye kadar olan geceler, evin içinde yürürken, size gelen her şeyi çevirerek: yemekler, ayakkabılar, sandalyeler - her şeyin tersine dönmesine izin verin! Dedikten sonra: "Ev baş aşağı, her gün değişir." Sabahları her şeyi yerine koyun.

Bu gün başka hangi ritüeller yapılabilir? Cevap bu videoda:

Gündönümü ve burçlar

Pin
Send
Share
Send
Send