Rüya yorumu

Geçmiş yaşam: varlığının kanıtı

Pin
Send
Share
Send
Send


Modern dünyada “reenkarnasyon” kelimesi giderek daha çok duyulmaktadır. Geçmiş yaşam olarak tercüme eder. Bu nedir ve nasıl mümkün olabilir? Bu dünyada başka zamanlarda bir zamanlar yaşamış mıydık? Ergenlikten bu soruya ilgi duydum, çünkü Belediye Binası'ndaki kule saatinin savaşı, sırtın yapışkan terle kaplanmasına neden oldu. O zaman neden saat kulesinin savaşından korktuğumu anlamadım ve meydanda dolaşmamaya çalıştım. Makalede, geçmiş bir hayatı hatırlamanın mümkün olup olmadığını ve doğru şekilde nasıl yapılacağını anlatmak istiyorum.

Neden anılara ihtiyacımız var?

İnsanlığı geçmiş yaşamlar hakkında düşündüren ne oldu? Bu garip anılar ve olaylar ile kolaylaştırıldı. Örneğin, zaten bir zamanlar bu yere gittiniz, ancak tam olarak ne zaman olduğunu hatırlamıyorsunuz. Ya bir koku aniden çok tanıdık geliyor, ama bu hatıraları nereden aldığını bilmiyorsun. Ve çok fazla anı var.

Dikkat! Bilmeniz gerekir ki, geçmiş yaşamlar bir insanın şu anki kişiliği ile ilişkili değildir - ruhla bağlantılıdır.

Anılar rüyalarda veya güçlü bir duygusal şokla ortaya çıkabilir. Ancak bazen geçmiş yaşamların anıları, bilinç kaybı olan veya komada olan bir insanı ziyaret eder.

Geçmiş yaşamların anısını ne veriyor? Böyle bir deneyim edinmek, bilincin genişlemesine katkıda bulunur, farkındalığı arttırır ve hatta görünümü değiştirebilir. Ancak en hoş şey, insan ruhunun ölümsüz olduğunun farkına varmasıdır. Geçmiş yaşamlar olsaydı, gelecekteki olanlar olacak. Bu nedenle, bir kişi ölümden korkmaktan vazgeçer ve yaşam kalitesi belirgin biçimde artar. Hayat ebedi ise, o zaman depresyona girmenize veya üzüntü vermenize gerek yoktur.

Bazen geçmiş yaşamın hatırası, bir insanın gerçek hayata karşı davranışını ve tutumunu büyük ölçüde değiştirir. Mesela, eğer geçmiş yaşamda, ciddiyetle işler yapan bir insan varsa, o zaman bugün yaşamında bunu yapmaz.

Geçmiş hayattan gelen hatıralar, mevcut yaşamdaki eylemleri ve ayrıca bazı olayların nedenlerini anlamaya yardımcı olur. Neden bu insanla ya da o kişiyle zorluklar yaşadığı anlaşılıyor. Ayrıca, hatıralar bir kişinin neden kontrol edilemeyen bağımlılıklara sahip olduğunu ve özel karakter özelliklerine sahip olduğunu anlamaya yardımcı olur.

Birçoğu, yaşam yolunda neden belirli bir yönü seçtiklerini anlamaya başladı. Genellikle bir insan arka arkaya birkaç yaşam boyunca bu yolda olmuştur. Bu nedenle, kendi başına bir varış yeri seçimi söz konusu değildir.

Anılar için hazırlanıyor

Geçmiş yaşamları hatırlamanın birkaç yolu var. Bunlar arasında:

 • gerici hipnoz;
 • çekilmek;
 • astroloji;
 • tarot kartları

Regresif hipnoz seansı için kalifiye bir uzmana ihtiyacınız var. Bilinçaltına güvenecek bir yabancı çok tehlikelidir. Tarolog'da olduğu gibi astrologlarla danışma da güvenlidir. Bununla birlikte, bir uzmanın becerisine güvenmek her zaman mümkün değildir ve hizalamanın yorumlanmasındaki hatalar hariç değildir. Bu nedenle, kendi hatıralarınıza ve kendi bilinçaltınıza (geri çekilme) güvenmek en iyisidir.

Anılara dalmaya başlamadan önce iyi hazırlanmış olması gerekir. Her şeyden önce, içeride meydana gelen süreçlere odaklanmayı öğrenmelisiniz. Bu çok dikkatlice ve çok uzun bir süre yapılmalıdır. Basit görünüyor, ancak pratikte herkes hala birkaç dakika oturamaz. Bu nedenle, eğitim gereklidir. Bazı insanlar için, düz bir sırtla ya da lotus pozisyonunda oturmaktan kaçınmak çok zordur.

Neden sırtınızı düz bir şekilde hareketsiz oturmanız önerilir? Çünkü vücudun küçük bir hareketi bile anıların görüntüsünü olumsuz yönde etkileyen beyin aktivitesinde bir artışa neden olur - yok olurlar. Bu nedenle, ince bir plandan bilgi almak istiyorsanız, uzun süre oturmayı öğrenmeniz gerekir.

Hareketsiz oturma yeteneğine ek olarak, aklınızda görsel bir resim tutmanız gerekir. Bu ayrıca belirli bir beceri ve konsantrasyon gerektirir. Dikkat, belirli bir süre ayrı ayrı değerlendirildi.

Dikkat! Aklı sakinleştirmek ve dikkatin nesnesine odaklanmak için, yavaş nefes almayı öğrenmeniz gerekir.

Vücudun dikkat ve durgunluğunun içsel nesnesine yoğunlaşmayı öğreten hatha yoga deneyimi birçok insana yardımcı olur. Antrenman için, sadece meditasyonda veya diğer manevi pratiklerde değil, her zaman arkanıza yaslanıp oturmak da faydalıdır.

Akıl ve düşünce sürecini sakinleştirmek için egzersiz yapın:

 • Bir sandalyeye düz ya da yarım lotus pozuyla oturun (bacakları çapraz olarak).
 • Dikkatinizi solunum işlemine odaklayın - soluma ve soluma.
 • Havanın burnunuza nasıl girdiğini ve sıcak havanın geri geldiğini hissedin.
 • Yavaş yavaş nefes almayı derinleştirin.
 • Nefesinizi tutun ve derin ve eşit şekilde nefes verin.

Bu önemli! Geçmiş yaşam hakkında bilgi edinmek için, mevcut yaşamın ve diğer insanların yaşamlarının - arkadaşların, akrabaların ve tanıdıkların - yayınlarını durdurabilmeniz gerekir.

Bu uygulama, konsantrasyon ve konsantrasyonu iyi öğretir. Modern bir insan sürekli bilgi akışında olmak için kullanılır - sosyal ağlarda iletişim, telefon görüşmeleri ve diğer iletişim.

Bazen tüm toplumla sınırsız bağlantının ötesine geçmek, sadece bilgi akışını durdurmak ve içsel sessizliği hissetmek çok zordur. Ancak bu geçmiş yaşamların içsel bilgisini elde etmek için gereklidir.

Geçmiş yaşam ipuçları

Geçmiş yaşamı çözmenin anahtarı sizin elinizde - detaylara dikkat etmek. Tüm tercihlerinizi ve karakterin özelliklerini analiz edin:

 • En çok hangi dönemde ilgileniyorsunuz;
 • hangi kitapları okumayı seviyorsunuz (tür, belirli dönem);
 • en çok ne yapmaktan hoşlanırsınız;
 • başka insanlarda sizi hayran eden / rahatsız eden şeyler;
 • hangi ülkeleri ziyaret etmek istersin;
 • fobiler ve çocukluktan bu yana akan korku;
 • kronik hastalıklar ve beklenmedik yaralanmalar.

Bundan sonra ne yapılması gerekiyor? Sadece gerçek yaşamın bazı özelliklerini düşünün ve geçmiş yaşamın kendiliğinden anıları beklenmedik bir şekilde gelebilir. Şimdiki yaşamda ortaya çıkan öyküyü bir kitap ya da hayal yoluyla ve belki de koku / ses / duyu yoluyla göreceksiniz.

Bu önemli! Eğer kaçınılmaz olarak herhangi bir ülkeyi ziyaret ederseniz, oraya bir gezi yaptığınızdan emin olun. Belki bu geçmiş hayatınla ilgilidir ve kendiliğinden hatıraları alacaksın.

Örneğin, sizi çeken dönemi yansıtabilir ve aniden öncü rolde sizinle geçen günlerin olaylarını hatırlayabilirsiniz. Bir kitap okuyor / film izliyor ve beklenmedik bir şekilde kendiniz için geçmiş yaşamınız hakkında bilgi alıyorsunuz. Asıl şey, tüm algı kanallarını açacak belli bir tutum oluşturmaktır.

Hayallerle çalış

Hayaller sayesinde hem gelecekle hem de geçmişle ilgili çok miktarda bilgi alabiliriz. Bu nedenle, kendinizi ve geçmişinizi bilmek istiyorsanız, rüyalar çok sorumlu bir şekilde ele alınmalıdır. Hayallerle çalışma mekanizması çok basittir: Gün boyunca bir soruyu düşünürseniz, bilinçaltı zihin bu isteği bir rüyada bile işlemeye devam eder. Yani, geçmiş yaşamınızın fotoğraflarını bir rüyada görebilirsiniz.

Bir hayali rüya hatıralarından nasıl ayırt edebilirim? Eğer geçmiş yaşamınızın fotoğraflarını bir rüyada görürseniz, olanların gerçekliğini hissedersiniz. Bir rüyada fantastik şeyler (konuşan bir cezve ya da köpek) varsa, çizimler bir rüya hafızasında çok gerçekçi olacak ve bunlarda yer alacaksınız.

Deja vu

Psikologlar deja vu'nun beyin aktivitesinde bir hata olduğunu söylüyorlar. Regressologlar bunun geçmiş yaşamların hatırasından başka bir şey olmadığını düşünüyor. Deja vu Fransızca'dan çevrildi - “zaten öyleydi.” Yani, bilinçaltı zihniniz geçmişte zaten yaşanmış olan benzer bir durumu hatırlar. Bu neden oluyor? Bu soruya henüz bir cevap yok.

fobiler

Güçlü korku ve ilgili duygular geçmiş yaşamlarla ilgili bir ipucu olabilir. Bu, özellikle de bu hayatta hiçbir şeyden korkmak için bir neden yoksa, özellikle de panik korkusu olduğu sürece geçerlidir. Klostrofobi veya başka bir fobi geçmiş yaşamınızda başınıza tatsız olaylar geldiğinin doğrudan bir kanıtıdır. Belki olaylardan bazıları ölüm sebebiydi.

konsey

Geçmiş yaşam izlemeyi uygulamaya başlamadan önce şu soruyu kendinize sorun: kendinizle ilgili tüm gerçeği görmeye hazır mısınız? Sonuçta, bilgi çok olumsuz ya da travmatik olabilir.

Çekici olmayan veya hoş olmayan parçaları görmeye hazırsanız, bir not defterinde görülen her şeyi yazın. Geçmiş yaşamdan bir parça parçanın az ya da çok tam bir resmini elde etmek için bilinçaltının derinliklerine birkaç kez dalmanız gerekebilir.

Acele etmeye çalışmayın ve elbette tüm resmi aynı anda görün. Aşırı heves ve acele tam tersi bir etkiye sahip olacaktır. Acele ve mücbir sebep içermeyen meditatif bir tavır almayı öğrenmelisiniz.

Geçmiş hayatı göremiyorsanız, belki farklı bir görüntüleme tekniği denemenin zamanı gelmiştir?

Pin
Send
Share
Send
Send