Rüya yorumu

Retrograde Merkür ve insanlar üzerindeki etkisi

Pin
Send
Share
Send
Send


Retrograde Mercury genellikle insanlara iyi bir şey vaat etmez. Gezegen "geri dönmeye" başladığında, zor bir dönem yaşanır. Ama her şey ilk bakışta göründüğü kadar kötü değil. Astroloji dünyasına atlayalım ve retrograd günlerde ne yapacağımızı bulmaya çalışalım.

Retrograd cıva cıva bir insanın hayatını nasıl etkiler?

Astrologlar inanıyor: Merkür'ün geri dönüşü insanların yaşamlarını doğrudan etkiliyor. Bunu bilmiyor olabilirler, ancak kesinlikle değişikliği hissedecekler.

Astrologların yıllarca biriktirdiği ve biriktirdiği sonuçları ve gözlemleri paylaşıyoruz:

 1. Gezegen yılda 3-4 kez geriye doğru dönmeye başlar, dönemlerin her biri yaklaşık üç hafta sürer. Merkür'ün enerjisi, insanlarla etkileşime girerek, onları daha az dikkatli ve daha dağınık hale getirir. Bir işletmeye konsantre olma ve odaklanma yeteneği azalır, hata riski yüksektir. Bu fenomen okullarda farkedilmesi en kolay olan - performans azalır, notlar geçici olarak daha kötü hale gelir.
 2. Çok olumsuz, gezegen yeni iş ve fırsatları etkiler. Bu nedenle, geri dönüşüm döneminde bir şeyler planlamanız ve başlatmanız önerilmez. Yeni tanıdıklar bile aşırı derecede istenmeyen bir durumdur çünkü yaşamınıza birçok sıkıntı ve hayal kırıklığı getirebilirler.
 3. Birçok insan aniden geçmişi hatırlamak ve analiz etmek istedikleri bir süreye sahiptir. Eğer böyle bir arzu seninle ortaya çıkarsa, sorun değil. Daha önce yapılan tüm hataları yapabilir ve nihayet önemli dersleri öğrenebilirsiniz, böylece kendinizi rahatsız edici durumlarda bulamazsınız.
 4. Ancak geçmişte iletişim kurmayı bıraktığınız veya iletişim kurmayı bıraktığınız bir kişiyle uzun süre önce kaybettiğiniz bir ilişkiyi geri döndürmek için harika bir şansınız var. Bu, eski bağların restorasyonu için uygun bir dönemdir, bu nedenle bu fırsatı kullandığınızdan emin olun.
 5. Geri dönüş döneminde, kişi geçmiş eylemlerin ve eylemlerin meyvelerini toplar. Daha önce çok çalıştı ve düşünceleri olumlu olsaydı, birkaç kat daha fazla alacak. Tembel olduğu ve diğer insanlara zarar verdiği takdirde, “intikam” ile ele geçirilecektir.
 6. Ertelenen davalara geri döndüğünüzden ve projeyi sona erdirdiğinizden emin olun, tüm projeleri tamamlayın. Sonra sağlam bir miktar getirecekler ve bitmemiş yükümlülüklerin yükünün size baskı yapmasından dolayı acı çekmeyi bırakacaksınız.
 7. Retrograd zamanda, iletişimine devam etmeyi ummadığınız insanlar hayatınızda tekrar tekrar ortaya çıkabilirler. Bu nedenle, onlara ihtiyacınız olup olmadığını anlamak ve isterseniz geri göndermek için büyük bir şans.
 8. Düzeltilmesi gereken tüm hatalar yüzeye gider ve görünür hale gelir. Bu nedenle, onları kolayca tespit edip düzeltebilirsiniz, bu da hayatınızı daha iyi bir şekilde değiştirmenize yardımcı olur.

Dikkatin ve yoğunlaşmanın bozulması, insanların geçmişten ortaya çıkması, bitmemiş işler ve eylemler, Merkür’ün gerileme döneminde açıkça ortaya çıkan şeylerdir. Bütün bunların kullanabilmesi gerekir.

Ne zaman Merkür "retrograd" ne yapmalı

Temel astroloji bilgisi ve farklı dönemlerde gerçekleşen süreçlerin anlaşılması, gezegenlerin enerjisine uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bu, sonuçta, yaşam kalitenizi artıracaktır.

Merkür retrograd döneminde ne yapmamızı öneriyoruz:

 1. Bir psikoloğa veya psikoterapiste gitmeyi uzun zaman önce planladıysanız, yapın. Yaralanmalarınız, olumsuz tutumlarınız, bloklarınız ve inançlarınız, geriye dönük olarak en etkin biçimde çözülebilir.
 2. Fotoğraf arşivlerini, eski belgeleri, kayıtları ve mektupları sökün. Uzun zamandır ilgisi olmayan bir şey at. Temelleri ve hoş anılar getirenları bırakın.
 3. Yazan yaratıcı insanlar: şiirler, kitaplar, makaleler, geçmiş eserlerini yeniden okumanız tavsiye edilir. İlhamı ziyaret edebilir ve işinizi iyileştirebilirsiniz.
 4. Genel temizlik yapın. Tüm eski, gereksiz şeyleri yok et. Tüm köşeleri yıka, her köşeye bak.
 5. Karşılanmayan vaatleri, borçları düşünün. Faturaları ödemenin ve sözlerin için cevap vermenin zamanı geldi. Bu süre zarfında yükümlülüklerin ödenmesi çok önemlidir: hem ahlaki hem de finansal.
 6. Kırık elektrikli ev aletlerini tamir edin, sıhhi tesisatla ilgili sorunları düzeltin, diğer tüm ev problemlerini çözün. Etrafınızı saran her şeyi tam olarak yerine getirmeye çalışmalısınız.
 7. Bu, ruhsal gelişimde bulunmak için harika bir zaman: kendi bilinçaltınızı daha iyi anlamak ve kendinize tüm heyecan verici soruları sormak için kitap okumak, kiliseye gitmek, meditasyon ve çeşitli uygulamalar yapmak.

Merkür'ün geri dönüş süresi, kendi kendine kazma ve kardinal değişiklikler için en iyisidir. Değerli dakikaları boşuna boşa harcamayın ve meyvelerin ne gibi eylemler getireceğine şaşıracaksınız.

Ne kötü olabilir ki?

Astrolojiyle ilgilenen birçok insanın, "Merkür retrograd" kelimeleri ile negatif bir ilişki kurmasına şaşmamalı. Şu anda en hoş fenomen gözlenemez.

Örneğin:

 1. Ev aletleri parçalanıyor ve parçalanıyor, elektrikli cihazlar "kaprisli" oluyor. Özellikle etkilenen, işlevleri bilgi alma ve iletmeyi içeren araçlar olabilir.
 2. İnsanlar çok duygusal, itici olurlar, kendiliğinden kararlar verirler. Bilinçsizce değişmek isteyenler, gelecekte pişmanlık duyacağı olağanüstü eylemler gerçekleştirebilirler. Bu nedenle, beyni “açmak” ve rasyonel kararlar almak için mutlaka denemeniz gerekir.
 3. Özellikle gezegenlerin enerjisine karşı duyarlı olan kızlar, uygun olmayan partnerleriyle ilişkilere girebilirler. Gelecekte acı ve acıya yol açabileceği duyguları üzerinde olur. Bu nedenle, kişisel yaşamınızla ilgili herhangi bir karar vermeden önce geriye dönük dönemin sona ermesini beklemeye değer.
 4. Bu, sırrın ortaya çıktığı zamandır. Birçok insanın tatsız eylemleri ünlü hale geliyor. Hoş olmayan gerçekler yüzeye çıkar, ünler gözlerimizin önünde çökmekte.

Güvence vermek için hızlanıyoruz: gezegenlerin hareketlerine çok büyük önem vermek gerekli değildir. Merkür gerilemesi herkesi etkilemez, "şanslı olanlar" arasında olmamanız mümkündür. Bu nedenle, kendinizi dinleyin - sağlık durumunuz değişiyor mu, olağandışı bir durum mu var? Olmazsa, sessizce yaşayın, geriye dönmeye dikkat etmeyin.

Pin
Send
Share
Send
Send