Rüya yorumu

Feng Shui'deki evin kardinal noktalara doğru girişi

Pin
Send
Share
Send
Send


Feng Shui Mahadwara'nın öğretilerinde (ya da başka bir şekilde ön kapı) gerçekten derin bir rol üstlendi. Çeşitli hareketlerle bir bağlantısı vardır - pozitif veya negatif enerji akışlarının penetrasyonu, uzun süredir bekleyen pozitif konuklar, aksine, düşman ve düşmanlar.

Bu, yıkıcı güçlerin bir taraftan eve girip diğerinden olumlu geçtiği bir geçit. Bu nedenle giriş kapısının koruyucu bir işlevi yerine getirmesi ve aynı zamanda konutta mutluluk, uzun ömür ve finansal refah enerjisini çeken dekoratif bir unsur olarak kullanılması gerekir. Eve kardinal yönlerden feng shui ile girmek bu malzemenin teması.

Işık yönleri ile Feng shui evin girişi

En eski incelemelere göre Vastu Shastra, ışığın doğu veya kuzey yönüne giriş ideal olarak kabul edilirken, güneyden meskene giriş çok uygun değildir.

 • Giriş kapısı doğu yönünden yerleştirildiğinde, bu çok iyidir, çünkü bu yönde güneş enerjisinin en güçlü aktiviteye sahip olduğu ve insan yaşamı üzerinde en olumlu etkiye sahip olduğu. Ayrıca doğudan giriş, bir evde yaşayan herkes için sağlık, enerji, açık bir zihin ve başarı sağlayacaktır. Ve ayrıca - şöhret, güç ve en çılgın hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak.
 • Manastırın cephesinin kuzey tarafında olması durumunda ana kapı konutun kuzey veya doğu tarafında olmalıdır. Kuzeye giden kapı, doğurganlık garantisi ve hayatın her alanında iyi şanslar.
 • Güneyden giriş çok olumsuz, çünkü ölüm tanrısı Yama, feng shui'deki bu bölgeden sorumlu. Bu nedenle, böyle bir seçenek girişi, insan yaşamındaki doğal yasalara aykırı olacaktır; bu, evin sakinlerinin sağlığı üzerinde çok olumsuz bir etki yaratmaktadır. Doktrin Vastu, evlerine veya iş binalarına güneyden giriş yapmamalarını tavsiye ediyor. İnsanların güney yönündeki girişleri engelledikleri ve sonrasında hayatlarının olumlu yönde çarpıcı bir şekilde değişmeye başladıklarında, çeşitli gerçek durumlara örnek olarak değinmek mümkündür.

Güneyden ana girişten kaçınma imkânının bulunmadığı durumlarda (örneğin cephe güney tarafında yer almaktadır), kapı kesinlikle sitenin güney tarafının ortasına yerleştirilmelidir. Aynı zamanda, kuzey ve doğu yönünden yeterli miktarda boş alan kalmaya çalışmak gerekir.

 • Batıdan bir kapıya sadece istisna olarak izin verilir ve sadece bir nedenden ötürü onu pozitif bir doğu veya kuzey yönünde kuramazsınız.
 • Konut içine girmek için en elverişsiz yön güney batı yönüdür. Bunun nedeni, güney batı tarafından Rahu gezegeninin olumsuz etkisinin ortaya çıkmasıdır.
 • Konutların girişi diğer taraftayken bile, kuzey veya doğu tarafına balkon, veranda ve teras yerleştirmek önemlidir. Evinizin balkonunda veya güneybatı tarafındaki verandada bulunduğunuzda, her zaman bunları kapatmak önemlidir. Mülkiyet girişi güney tarafında ise - kapının üstünde balkon veya veranda olmadığından emin olun.

Ön kapı ne olmalı: önemli kurallar

 • Feng shui ile evin girişinin mezarlığa çevrilmesi kesinlikle yasaktır.
 • Evin önündeki en büyük kapı ön kapı olmalı. Yükseklikte, genişliğinin en az iki katı büyüklükte olmalıdır (ve üç kez ise daha da iyi). Kapının dikdörtgen şekli elverişli olarak kabul edilir.
 • Ön kapının oldukça çekici bir görünüme sahip olması, dayanıklı ve ağır olması nedeniyle metal kaplamanın çok iyi karşılanması önemlidir.
 • İyi giriş kapısı aydınlatmasına dikkat edin.
 • Ancak, bir interkom ile değiştirerek gözünden terk edilmelidir.
 • Ön kapıda merdivenleri yerleştirmektir.
 • Önemli bir özellik, tüm kapıların odalara saat yönünde açılması ve aynı malzemeden yapılmış olmasıdır.
 • Ayrıca en önemli nokta - kapıların gıcırtılı olmaması ve prensipte herhangi bir ses çıkarmaması önemlidir.
 • Kapı üretimi için ideal malzeme ahşaptır, ancak orta malzeme çok eski değil, çok genç değildir.
 • Herhangi bir kusuru olmayan, sadece kaliteli ahşap seçmek önemlidir, doğru boyut da önemlidir: "altın ortada" durun, aşırı uçlardan kaçının - çok büyük veya tam tersine küçük kapılar.
 • İdeal olarak, bu her kapının bir eşiği olduğu zamandır.
 • O anda giriş kapısında engel bulunmadığına dikkat edin: taşlı büyük ağaçlar, sütunlar, sokak lambaları, köşeler, asansörler, korkuluklar, merdivenler veya başka bir şey.
 • Feng shui negatifi, birbirlerine paralel olarak sıralanırlarsa, birbirlerinin önüne birkaç kapı yerleştirilmesi olarak kabul edilir.
 • Ön kapının komşularınızın evinin ön kapısının tam karşısında olmadığından emin olun.
 • Tüm pencere ve kapılar, üst çizgileriyle aynı hizada olmalıdır. Bunun tek istisnası, diğerlerinden biraz daha yüksek olabilen giriş kapısıdır. Konutun diğer tüm kapıları giriş kapısından daha büyük olamaz.
 • Kötü yönü, kapılar birbiriyle buluşmaya açıksa.
 • Evdeki toplam kapı sayısının mutlaka eşit olması, ancak sıfır ile bitmemesi önemlidir (örneğin, 10 gibi).
 • Kapı çatlamışsa veya eskiyse - evin sahibi en iyi zamana katlanmak zorunda kalmayacak, çeşitli sosyal sorunlarla karşı karşıya kalacaktır.
 • Evin arka kapısı, en küçük boyutta olmalı, böylece ön kapıdan görülememelidir. Her zaman kapalı olduğundan emin olun.

Tüm bu kurallara uymadığınız takdirde - üzülmek için acele etmeyin. Her zaman, herhangi bir yönden kapıya takılı olan ve tüm kötülüklerden korunmayı garanti eden özel bir koruyucu yantra (diyagram) kullanabilirsiniz.

Ön kapı nasıl düzenlenir

Feng shui'de ana kapı tasarım sürecine büyük önem verilir.

Böylece, düz yüzeyleri olan kapılar, kapı alanında veya kapı pervazına boyanmış yapraklar, çiçekler ve kuşlar, konut üzerinde çok olumlu bir etkiye sahip olsalar bile arızayı çekmek için tasarlanmıştır. Farklı kutsal işaretler ve semboller kullanarak evinizi kötü ruhlardan kurtaracak, ayrıca hayatınızı olumlu yönde çevireceksiniz.

Giriş kapıları için önerilen çeşitli - izin verilen ve yasak resimler ve motifler vardır:

 • Kapıyı, üzerinde tasvir edilen Kuladevaty'nin yardımı ile dekore etmesine izin verilir - bu yerel bir tanrıdır, Lakshmi refah tanrıçası, çiçek çelenkli bir dana olan kutsal inek, Om veya swastika işaretidir. Ayrıca sahilin en çok satan sembolleri arasında filin başı olan tanrı Ganesh denebilir. Görüntüyü, insanların odaya giren gözleri ile aynı seviyeye yerleştirmek önemlidir.
 • Çiçek süsleme uygun bir dekoratif unsur olacaktır. Lotus çiçekleri, yaprakları ve kuş çiftleri özellikle popülerdir.
 • Bu durumda, yırtıcı veya vahşi hayvanları, yılanları ve baykuşları tasvir etmeyi reddetmeye değer. Ayrıca yasaklanmış filler, kartallar ve domuzlardır.

Dikkatinizi, kapınızın müze sergisine dönüşmesinin hiçbir şekilde gerekli olmadığı gerçeğine çekiyoruz - birkaç ilginç ayrıntıdan yararlanmak yeterli olacaktır.

Buna ek olarak, kapıların renklerine dikkat etmeye değer. Işık yönü ile uyum sağlaması önemlidir. Örneğin, "kuzey" kapısı mavi tonlardan birinde ve "doğu" - sarı renkte boyanmalıdır. Kapının dışında siyah tonlarda boyamak için - evin sahibi hayattaki çeşitli zorluklardan muzdarip olacaktır.

Evinizi daha güvenli bir şekilde korumak için girişte kutsal fesleğen - Tulasi'yi dikmelisiniz. Doğru, açık arazide büyümez, ancak yaz aylarında evden avluya alınır. Mevcutlara ek olarak, boyalı fesleğen kullanabilirsiniz - etkisi onu daha da kötüleştirmez.

Ezoterikizmde, fesleğenli fesleğen yaprakları tamamen ruhsal enerjiyi temsil eder, bu nedenle evin sakinlerinin isteklerini yerine getirme eğilimindedirler ve ayrıca negatif enerjinin akışını yansıtırlar, onları başka dünya dışı varlıklardan (vampirler, hayaletler vb.) Kurtarırlar, ayrıca onları zarar ve talihsizlikten korurlar. Fesleğen yapraklarından geçen rüzgar belirgin bir temizleme etkisine sahiptir.

İlginç bir tematik video ile okumayı bitirin:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send