Rüya yorumu

Feng Shui odaları: içindeki tüm alanlara genel bakış

Pin
Send
Share
Send
Send


Muhtemelen şu ifadeye aşinasınız: "Evim benim kalem." Ve bir evde ne kadar rahat, iyi niyetli ve pozitif bir enerji olacaksa, hayatınız o kadar iyi olacaktır. Elbette, önemli olan ilk şey, konutta yaşayan insanların ve yarattıkları atmosferin kendisidir.

Ancak, eski Çin Feng Shui felsefesine göre, evde hayırlılığı sağlamak için, kendinizle sizi çevreleyen alan arasında bir uyum sağlamak için gereklidir. Ve bu uyumla, yaşamınız kalıcı ve istikrarlı bir "artı" - ilişki alanı, sağlık ve iş dünyası ve diğer her şeyle ilgili olacaktır.

Hayatta bir uyum yoksa - önemli değil, kolayca iade edilebilir, çünkü bunun için feng shui sanatı ve onun ilkeleri hakkında daha fazla şey öğrenmelisin. Özellikle, bu materyalde size odanın feng shui'deki farklı alanlarından bahsedeceğiz.

Feng Shui'den evin tüm alanlarına genel bakış

Bu eski sanat geleneksel olarak evi, her biri belli bir yaşam alanından sorumlu olan birkaç bölgeye ayırır. O zaman onlar hakkında ve onları nasıl aktif hale getireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Zenginlik bölgesi

Bagua ızgarasında, güney-doğu yönünde bulunur. Bu sektörün yeniden canlanması ile insanlar lüks ve refah içinde yaşayacaklar. Alan yeşil ve leylak renkli bitkilere ve ayrıca bir ağaç elementine karşılık gelir. Aktif çalışması için, su elementine kesinlikle ihtiyaç duyulacak, çünkü o Feng Shui'ye göre maddi zenginlik sembolüdür.

Feng shui'deki su elementi çeşitli şelaleler, çeşmeler ve akvaryumlar ile temsil edilir. Ancak, onları evinize yerleştirmeye karar verirseniz, suyun temizliğini dikkatlice izlemeniz gerekecektir, çünkü kirli akışlar yalnızca finansal durumunuzu iyileştirmekle kalmaz, aksine tam tersine çok kötü bir şekilde etkilenir.

Başka bir zenginlik alanı özel tılsımlar tarafından harekete geçirilir - örneğin, bir yelkenli modeli (mesken içine gönderilmesi gerekir).

Zafer bölgesi

Dairenin güney kesiminde yer almaktadır ve yaşam, şöhret ve kariyer gelişimindeki başarının başarısından sorumludur. Zafer alanı kırmızı renk tonuna ve ateş elementine karşılık gelir. Bu bölgeyi harekete geçiren en etkili tılsımlar aroma lambalı şömineler ve mumlardır (kırmızı mum tonlarını seçin). Verimlilik için, mumları en az yedi günde bir kez yakmak gerekir.

Aşk ve evlilik alanı

Konumu - konutun güney batı kısmı. Bu sektör, insanlar arasındaki ilişkilerin sevgi, samimi ve sosyal alanlarını normalleştirme konusunda muazzam bir potansiyele sahiptir. Toprak elementine ve pişmiş toprak rengine tekabül eder.

Bu sektörün popüler tılsımları, aşka iyi şans getirecek tüm eşleşmiş nesne çeşitlerini içerir. Aynı zamanda, ne hakkında konuştuğumuzun önemi yok - bir çift yastık, mum ve benzeri özellikleri kullanabilirsiniz.

Sihirin işe yaraması için, zaman zaman sadece "aşk köşen" ile bağlantıya geçmeniz ve hayalinizin nasıl bir gerçeklik haline geldiğini ve arzunun nasıl gerçekleştiğini hayal etmeniz yeterlidir. Aşk sektöründe çiçeklerin olması - canlı veya hatta boyalı, "rüzgar müziği", çikolata ürünleri ve onları ilgilendiren her şey olduğunda da çok iyidir - tüm bunlar romantik bir ilişkiyi simgelemektedir.

Çocuk sektörü (aynı zamanda yaratıcılık ve mutluluk sektörü olarak da hareket eder)

Konumu - evin batı kısmı. Metal elementine karşılık gelir, aynı zamanda beyaz, metalik, altın ve gümüş renklerine karşılık gelir.

Asistanlar, Mentorlar ve Seyahat Sektörü

Evin kuzeybatı kesiminde yer almaktadır. Metal elemana karşılık gelir ve beyaz, metalik, altın ve gümüş renklerine karşılık gelir. Bu alanın en güçlü etkisi konut sahibine uzanıyor, ayrıca size yardım sağlayan insanlarla (mentorlar, meslektaşlar, liderler) bağlantı kuruyor.

Bu bölgeyi doğru bir şekilde aktive ederseniz, etkili insanları yanınıza çekebilecek ve ayrıca çeşitli kaynaklardan size yardımcı olacaksınız. Ve sürekli seyahat etmeyi hayal ediyorsanız - bu bölgeyi “uyandırmak” da iyi olacaktır.

Bu alanın karakteristik tılsımlarından, gökte ve yeryüzünde sizin için müşterileri temsil eden tüm insanların görüntülerini adlandırabilirsiniz: melek heykelcikleri veya resimler, simgeler, ünlülerin portreleri ve sizin için otoriter kişilikler.

Kariyer ve yaşam alanı

Konumu evin kuzey kısmıdır. Öğe sudur ve renkler siyah, mavi ve mavidir.

Bölge, kariyerle ilgili her şeyden sorumludur. Eğer bölgeyi doğru bir şekilde etkinleştirirseniz, kariyer ilerlemesini sağlayacak, istediğiniz maaşı alabilecek, mesleğinizi başarıyla değiştirebilecek ve ondan memnun olacaksınız.

İkinci nokta - bölge yaşam yolunuzdan da sorumludur. Bu nedenle, alanın ayrıntılı bir analizini yapmaya değer. Ne de olsa, konutunuzda bu sektör koridorda, loş bir ampulle aydınlatılmış bir yere sahipse - neden hayal ettiğinizi elde edemediğinize şaşırmamalısınız.

Bu bölgenin en popüler tılsımı, yukarıdan gelen desteği, korumayı, bilgeliği ve uzun yaşamı simgeleyen kaplumbağadır. Feng Shuya'da, kaplumbağa Evrenin bir türüdür: kabuğu gökyüzüyle ve göbeği ile ilişkilidir - dünyanın yüzeyiyle. Para çekmek ve etkili kişilikleri desteklemek için tasarlanmıştır. Feng Shui, şanslı bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız, evinize mümkün olduğunca çok kaplumbağa yerleştirmenizi önerir.

Bilgelik ve bilgi bölgesi

Kuzeydoğu yönünde bulunur. Su elementine karşılık gelir ve bej ve tüm kahverengi tonlarına karşılık gelir. Alan, yeni bilgilerin öğrenilmesinden ve toplanmasından sorumludur. Zonu aktive ederseniz - kendinizi bilgelik eklersiniz.

Bu bölgedeki karakteristik tılsımlardan heykelcikleri veya yılan resimlerini içeren kristalleri seçebilirsiniz. İkincisi, sürekli hareket ve Evrenin yenilenme sürecini sembolize eder. Ve doğu sakinleri arasında - kadınsı güzellik ve çekicilik. Yani, örneğin, çok hoş bir iltifat olarak kabul edilir "Bir yılan kadar güzelsin." Buna ek olarak, yılanlar bilgelik ve derin bilgi ile kişileştirilmiştir.

Alan ayrıca küreler, seramik ve porselen vazolar ve figürinler tarafından aktive edilir.

Aile bölgesi

Konutun doğu bölgesi. Öğesi bir ağaç ve renk yeşildir.

Bu sektör aile ilişkilerini ve cinsin tüm üyeleri arasındaki ilişkileri etkilemektedir. Etkinleşmesi, ailenin mikro iklimi üzerinde çok olumlu bir etkiye sahip olacak ve hatta yavruların alınmasına yardımcı olacak.

Bu bölgenin klasik tılsımı yeşil ejderhadır - güç, bilgelik ve nezaket sembolüdür. Ayrıca mutlu ve mutlu aile üyelerinin aile fotoğrafları tılsımlar için uygundur.

Sağlık bölgesi

Konumu, Bagua ızgarasının merkezi kısmıdır. Elementi toprak ve renk terakotadır.

Merkezi konumu nedeniyle, bu bölge diğer tüm sektörleri etkiler ve onlar için bir bağlantıdır. Ve aslında, sağlık eksikliğinin bir insanın her şeye sahip olmasına rağmen şiddetli depresyona neden olduğunu iddia etmek zor.

Bu bölgenin geleneksel sembollerinden şeftali ve vinçler denilebilir.

Feng Shui, evin orta bölümünü çeşitli komik şeyler ve komik resimlerle, aynı zamanda karikatürlerle dolu kitaplarla, video komedilerle doldurmayı tavsiye ediyor çünkü kahkahalar en iyi ilaç. Ve yer izin veriyorsa - dairenize geniş bir yemek masası koyun.

Şimdi, şu anda en çok neye ihtiyacınız olduğunu analiz etmeniz gerekiyor - para, sağlık, aşk veya belki de kariyer gelişimi? Buna dayanarak, tam olarak ihtiyaç duyulan bölgeyi sorumlu hale getirmeye başlayın.

Magic feng shui, hayatınızı iyileştirmenize ve istediğinizi elde etmenize yardımcı olacaktır. Ancak, elbette, bu durumda temel koşul, sonuçta mutlak inançtır.

Konunun sonunda, konuyla ilgili ilginç bir video materyali görüntülemenizi öneririz:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send