Rüya yorumu

Perşembe günü, evin, bedenin ve ruhun temizlendiği yer

Pin
Send
Share
Send
Send


Çalışanlarımız bu bayrağa çok saygı duyuyor - Büyük, Tutkulu, Saf Perşembe (işaretler, gelenekler, komplolar, sağlık için dualar canlı kanıtıdır). Kutsal Hafta (veya Kutsal Hafta) 'nın dördüncü gününde düşer. İsa Mesih'in havarilere ekmek ve şarapla muamele ettiği, ayaklarını yıkadığı ve bardağa hazır olduğunu bilerek onlara elveda dediği son akşam yemeğinin yapıldığı gündü. Bu tatilde birçok günahtan kurtulabileceğiniz ve hatta kendi hayatınızı iyileştireceğiniz düşünülmektedir.

Bu bayramla ilişkili halk işaretleri

 • Kendiniz için önemli bir şeyini kaybettiyseniz, o gün evi bahar temizliği ile bulabilirsiniz.
 • Saf Perşembe günü evden çöp atarsanız, çok fazla negatif onu bırakacak ve mutluluk boş yere uçacak.
 • Mobilya düzenlemesi yapın, zengin yaşayacaksınız.
 • Evdeki tüm parayı (son paraya) üç kez sayarsanız, yıl sonuna kadar fon eksikliğini hissetmezsiniz. Bu önemli! Bu, sabahın erken saatlerinde (güneş doğmadan önce), tam olarak öğle saatlerinde ve ayrıca günbatımında, dahası yapılmalıdır, böylece kimse sizi göremez (akrabalardan bile saklanır).
 • Şansınızı kaybetmemek için, hiçbir şey ödünç vermeyin ve bu gün kimseye hiçbir şey vermeyin. Bununla birlikte, bu kuralın bir istisnası vardır: tuz. Komşularınızdan, örnek almayı düşündüğünüz ailesi için biraz tuz ödünç alırsanız, bazı aile enerjilerini evinize getirebilirsiniz (ve onlara zarar veremezsiniz, çünkü biriyle iyi güç paylaşan insanlar bundan daha fazlasını alırlar).
 • Saf Perşembe günü saçınızı keserseniz, kendinizden çok fazla günah çıkarabilirsiniz.
 • Sabah pencereden dışarı bak. İlk önce kimi göreceksin? Büyükbaba: şansın tükendi. Bir erkek ya da köpek: mutlu ol. Çocuk: bir şeyler öğrenmelisin. Kız: omen sana aile mutluluğu vaat ediyor.
 • Perşembeden cumaya sırılsıklam bırakamazsınız ancak çamaşırları ve kirli bulaşıkları yıkamazsınız.
 • Bu ayine katıldıysanız, kiliseden eve bir mum getirin ve aydınlatın, kötülük ve ağır enerjiden oluşan evi temizleyecektir.

Geleneklere göre, bu gün gerekli ...

 • Yüzün. Ayrıca, sabah erkenden, yani gün doğumundan önce yapılması gereklidir. İyice yıkandıktan sonra (veya en azından temiz suda yıkandıktan sonra) hem günahları hem de hastalıkları yıkayabilirsiniz. Ve son - bir yıl önceden. Eğer bir banyoya sahipseniz, tüm ailenin orada buharlaşması güzel olacaktır. Bu önemli! Bu “prosedür” hakkında düşünmek sadece iyi olmaktır.
 • İtiraf et ve cemaat. Günah, ruhun bir hastalığıdır ve sıradan banyolar onu her zaman yıkayamaz. Babası gitmene izin verirse daha iyi olur.
 • Evi toparla, bütün pencereleri yıka. Birincisi, gelenek şöyle diyor: Eviniz temizledikten sonra yüzlerce eğlence geçecek. İkincisi, bundan sonra daha sıkı bir kilise tatili izleyecek ve bu arada evin temizliği yasaklanacak.
 • Gümüşü yıka. Maundy Perşembe akşamı küçük bir kaseye su dökün, içine gümüş bir şey koyun (bir yüzük, küpeler, bir kaşık olabilir). Cuma günleri sabahı çocukları bu suyla yıkayın ve kendinizi unutma. Yani bir yıl boyunca aileni nazardan ve şeytani güçlerin işleyişinden koruyacaksın.
 • Hasarlara karşı en güçlü koruyucu olan Perşembe tuzunu hazırlayın. Büyük anneannelerimiz onu fırında pişirdi ve tuzla karıştırdı. Bugün, bilgili kadınlar bunu yapıyor: sıradan tuzu çavdar unu ile karıştırıyorlar, bir tavaya döküyorlar, karışım renkli olana kadar kızartıyorlar (plakayı bırakmaya gerek yok - tuzu karıştır, "Babamız" yazıyor). Torbaya tuz dökülür (torbanın içinde değil, "ambalaj" doğal olmalıdır). Birisi hastalanırsa, bu tuzla tuzlayın. Çanta kırmızı kurdele (kordon) ile bağlıysa, cazibe olarak giyebilirsiniz.
 • Paskalya kekleri, Paskalya yumurtaları, Paskalya yumurtaları pişirin. Bu, Paskalya'dan önceki en "çalışan" gün olduğundan, şan için çalışın! Önemli: bugün dua ve iyi, parlak düşüncelerle yemek yapman gerekiyor.

Halk büyüsü: bu günle ilişkili komplolar

 1. Temiz su arsa Tamamen yüzme imkânı olmayan insanlar tarafından kullanılır. Bu gibi durumlarda, bir sürahi (ya da en azından bir bardak) alın ve üzerine bir arsa fısıldayarak fısıldayarak yüzlerini “sihirli su” ile yıkayın. Şöyle diyorlar: "Temiz su - sağlık iç, temiz su - ruhu iyileştir. Erken günah bırak - gündüz, akşam - gece, kötü düşünceler, üzücü düşünceler, rahatsız edici sözler, görünmez günahlar! kapatıldı! "
 2. Bu evin servetinin, yani parasının arsası. Kovaya daha fazla su dökün (kase, lavabo). Oraya bir avuç dolusu para koy. Şu sözleri söyleyin: "Bir daldaki yapraklar gibi para-madeni paralar cüzdanımda gelecek için büyür." Bu su ile evinizdeki pencereleri ve kapıları yıkamanız gerekir. Temizleme işlemi tamamlandığında, suyu çöp kutusuna değil, yaşayan (kuru olmayan) bir ağacın altına dökün ve madeni paraları dikkatlice çıkarın ve temiz bir köşeye istifleyin. Bir hafta boyunca orada yatmalarına izin verin, evin içine servet ödünç verin, sonra harcayabilirsiniz.
 3. Evlenmek ve sevmek için bir komplo. El yapımı sabun lazım. Sabahları yıkayın, kimseye ödünç vermeden yıkayın (kendinize sadece sabunla dokunabilirsiniz). Evi temizlerken, aynı çubuğu kullanın. Çalışırken cümle gerekir: "(Ad), bana bu sabun gibi yap." İz bırakmadan yıkanması tavsiye edilir ve yine de bir sabun parçası kalırsa, kilisenin çitine yakın bir yere konur. Önemli: Komplo eylemi anında değil, Paskalya'dan sonraki 40. günden daha önce bekleyemeyeceğiniz bir sonuç.

Saf Perşembe günü Sağlık için Dualar

Çoğu zaman Perşembe tuzunun hazırlanması ile ilişkilendirilirler. Örneğin, tuzun "kızartması" sırasında bazı bölgelerde özel bir ritüel var: üç kez "Babamız" okunur, üç kez "Tanrı'nın Annesi", üç kez "Tanrı'nın En Kutsal Annesinin Uykusu", sonra yedi kez "Yaşayan Yardım".

Ayrıca çok etkili bir dua olarak kabul edilir:

Pin
Send
Share
Send
Send