Rüya yorumu

Yeni evliler ve ebeveynleri için bir düğün için işaretler

Pin
Send
Share
Send
Send


Düğün, kişinin doğumdan ve vaftizden sonraki hayatındaki en önemli olaylardan biridir. Aynı zamanda heyecan verici bir olaydır, çünkü kaderin yeni evlileri ne beklediği bilinmiyor. Rusya'nın başlarında gelin, özgür kız hayatını gömüyormuş gibi yas tuttu.

Bugün size en iyi arkadaşımın hayatında ölümcül bir rol oynayan düğün işaretlerinden bahsetmek istiyorum. Her zaman bir ateistti ve her türlü halk inancı ve şakasıyla dalga geçti. Ancak kader, kız arkadaşımın gözardı edilmesine rağmen düğün işaretlerinin gerçek olduğuna karar verdi. Ne yanlış yaptı? Damat parmağına bir alyans koyarken eldivenini çıkarmadı. Evlilikleri çocuğun doğumundan hemen sonra hemen dağıldı. Makalede size işaretlerden bahsedeceğim ve siz de onlara inanıp inanmamaya karar verdiniz.

Düğün ile ilgili genel işaretler

Önemli olan düğün tarihi. Ortodoks kilisenin takvimine uymalı ve ateistlerin herhangi bir ayın 13'ünde bir düğün kutlaması atamaları önerilmez.

Bir evlilik için en uygun zaman öğleden sonra. Kilise düğünleri her zaman öğle yemeğinde yapılır.

Olumsuz omen bir artık yılda düğünü saygı gördü.

Kötü bir aldatma, yılın bir sezonunun sonunda evlenme niyetinizi duyurmak ve bir sonraki sezonun başında bir düğün partisi atamak. Örneğin, düğünü Kasım ayının son günlerinde ve Aralık ayının başlarında yapılan kutlamalarda duyurmak.

Kötü bir alâmet Mayıs ayında bir düğün töreni yapmaktır. İnsanlar, eşlerin tüm hayatlarını yaşayacağını söylüyor.

Düğün buketi gelin gitmesine izin vermemelidir. Aşırı durumlarda, anne veya damadın tutulması verilir. Rus geleneklerine göre, omzunun üzerinden arkadaşlarına bir buket atılmaz, onunla birlikte yatak odasına götürülür. Düğün töreni sırasında buket gençlerin önünde bir vazoda olmalıdır.

Kayıt veya düğün gününde kötü hava koşulları, gençlere mutluluk vaat ediyor.

Bir ziyafet sırasında, gençler farklı sandalyelere oturamaz, ancak bir bankta oturabilir. Bu önceden halledilmelidir.

Aileye servet vardı, yeni evliler darı, tahıl ve parayla doluydu. Gençlerin bardaklarında aile masasında masa örtüsünün altına gizlenmesi gereken paralar koyuyor.

Hiç kimsenin düğündeki yeni evliler arasında ayağa kalkmasına izin vermeyin, böylece bütün hayatlarını birlikte geçirirler.

Görgü tanıkları aile veya boşanmış olmamalıdır. Eşlerin tanık olmasına izin vermemeliyiz: yakında dağılacaklar.

Zengin yaşayan yeni evlilere, masada oturdukları bir bankta, kürk mantoyu dışa kürk koydum.

Genç misafirlerle dans edemezsiniz - sadece birbirleriyle. Ebeveynleriyle dans etmelerine izin verilir, ancak danstan sonra yeni evlileri birbirine getirmeleri gerekir.

Bu önemli! Düğün törenine davet edilen misafir sayısı tuhaf olmalıdır.

Ziyafette gençler, aile payını mutlu etmek için bir barda bir damla şarap içmelidir.

Gençlere sunulan bıçak ve çatallar, kavga ve skandallara söz veriyor. Bu hediye kurtulmak için daha iyidir.

Yüzüklerle ilgili işaretler

Yüzük sonsuzluğu, sonsuzluğu ve kısır döngüyü sembolize ediyor. Nikâh yüzüğü daima takılmalıdır: evlilik birliğini kırılmaya karşı korur. Nikâh yüzüğünü kaybetmek kötü bir alâmettir ve onu satmak veya rehin vermek evlilik ilişkilerinde bir talihsizliktir.

Nikâh yüzüğü veya evlilik töreninin arifesinde veya sonrasında deneyebilirsiniz.

Hayatla evlenmek pürüzsüzdü, halkalar sadece klasik formu alıyorlar - desenler, çakıl taşları ve çentikler olmadan.

Gençler yüzük takas ettiğinde, altlarından boş bir kutu ya da yerleştirdikleri bir tepsiyi almak kesinlikle imkansız. Kutunun boşta olan arkadaşını veya evlenmemiş kız arkadaşını çıkarmayı isteyebilirsin.

Alyans nişanlının parmağına koymadan önce düşürmek kötü bir alâmettir. Görgü tanıkları eşlerden kötülükleri uzaklaştırmak için derhal halkadan bir iplik geçirmelidir. İplik önceden hazırlanmıştır. Evlendikten sonra bu iplik küçük yüzüğü düşüren kişiyi yakar.

Düğün kutlaması sırasında gelinin sağ eli yüzük ve bilezik olmadan olmalıdır - sadece bir alyans.

Eldivenin düğünde düğün yüzüğü takılması yasaktır: eldiven elden çıkarılır.

Nedime elbisesi

Bu, farklı renk ve batıl inançlarla ilişkilendirilen ayrı bir konudur: renkten stile.

Geleneğe göre, sadece bakireler beyaz bir elbise içinde evlenirler. Genç kadınlar başka renk tonlarında elbiseler giyerler. Ancak, genç iç çamaşırları daima kar beyazı olmalıdır.

Damat gelinin elbisesini düğünden önce gösterirse, evlilik hayatındaki mutsuzluğu vaat eder. İşaretlerin farklı bir yorumu: Düğün kutlaması gerçekleşmeyebilir.

Gelinlikteki yansımalarınıza hayran kalmanız imkansızdır. Herhangi bir parçayı çıkarmanız gerekir: çorap, örtü veya aksesuar. Aksi takdirde, düğün kutlaması gerçekleşmeyebilir.

Bu önemli! Hiç kimse gelinin elbisesini denememelidir - bu mutsuzluk vaat ediyor.

Gelinlik tek kesimli olmalı, yani eteğe ve korsata bölünmemelidir. Bu işareti görmezden gelirseniz, eşinizle ayrı ayrı yaşayacaksınız. Yeni evlilerin anneleri de takım elbise değil kıyafetli olmalıdır.

Düğmeleri seçmek için düğün kıyafetleri tavsiye edilmez. Ancak düğmeler varsa, sayıları çift sayıya karşılık gelmelidir.

Mücevherler arasında inci bulunmamalı: gözyaşı toplanmayacak. Mücevherler yerine genç, kendilerini güzel kostüm mücevherleriyle dekore eder.

Bir düğün gardırop satın almak için ayrı olmalıdır: Çarşamba günü, peçe ile bir elbise, Cuma günü - ayakkabılar.

Bacaklardan bir elbise giyemezsiniz - sadece kafadan. Bu işaret evli kadınlar için de geçerli: kocasının aldatmaması için başlarına etek ve elbiseler giyerler.

Dikkat! Kıyafet mümkün olduğunca kapalı olmalıdır. Bu kıskançlığı şeytanın gözünden korur. Havalı yakalara ve kalçayı kesmeye gerek yok.

Gençlerin ayaklarına ayakkabı giyer, sandalet giymez. Ayakkabılar klasik bir tarz seçmek zorunda - tekne. Herhangi bir bağ, ip ve kurdeleler evlilikte talihsizlik getirecektir.

Düğün ayakkabıları eski ayakkabı giyiyor - iyi şanslar! Bu işaretin gerçekleşmesi için, kutlama arifesinde ayakkabılar satın alınır ve bütün gün giyilir (onlara evde gidebilirsiniz).

Şık bir gelin yol boyunca aktarılamaz, bu yüzden girişi terk ederken hemen arabaya binmeniz gerekir.

Nazarlığa karşı korunmak için elbisenin eteklerine birkaç dikiş atmanız gerekir. Aynısı kayıttan hemen sonra yapılır, böylece evli hayat başarılı olur.

Nazardan ve kafa pimine tutturulmuş gençlerin zarar görmesinden koruyun. Göze çarpmayan bir yere sabitlenmiş. Küçük ve küçük bir simge tılsım görevi görür (Bakire Meryem ile gelin için, Mesih veya Mucize yapıcı ile damat için), küçük kişiselleştirilmiş simgeler de koruyucu özelliklere sahiptir.

Bu önemli! Düğün günü, davetlilerin hiçbiri gençlerin kıyafetlerine dokunmamalı. Bu dikkatlice izlenmelidir.

Kutlamadan sonra gelinlik kiralamak veya satmak yasaktır - evlilik hayatı dağılır. Aynısı gelinin peçe için de geçerlidir. Kıyafet ve peçe, yeni doğan bebekleri hastalanırsa tedavi eder. Peçe - Bebeğin nazardan güvenilir şekilde korunması, yatağın üstüne yerleştirilir.

Peçe, gelinin görüntüsü için, zarara ve nazardan korunmak için pek fazla tasarlanmamıştır. Bu nedenle, düğünden önce peçe kaldırmak için tavsiye edilmez.

Düğünde işaretler uyarıyor: Genç bir ayakkabının üstündeki kırık bir topuk birlikte yaşama sorununu simgeliyor.

Eğer gelin hamile bir kadınla evli ise, göbek altına - geniş bir kırmızı bezle bağlanmalıdır. Bu bebeği nazar ve olumsuzluklardan koruyacaktır.

Düğün öncesi işaretleri

Gençler daha önce birlikte yaşamış olsalar bile, kayıttan önceki geceyi ayrı olarak geçirmelidirler.

Gençler gelini o gece uyumadığı odadan almalı. Daraltılmış sicil dairesinde alarak geriye bakamazsınız.

Kötü bir işaret düğünden önce ve düğünden önce eklem fotoğrafçılığına saygı gösterilir - düğünden sonra. Bu kaçınılmaz olarak boşanmaya veya eşleri başka bir şekilde ayırmaya yol açar.

Gençlerin gözyaşlarının düğünden önce mutlu bir yaşam vaat ettikleri düşünülüyor. Gelin ağlayabilir, ama yüksek sesle ağlamaz.

Nüfus Sicil Dairesi'nden önce, gençler gizlice küçük bir çikolata (iki kişilik) yiyebilirler, böylece birlikte yaşam tatlı ve lezzetli olabilir.

Arkadaşlarına bakarsanız önündeki aynayı engellemesine izin verme. Bu noktaya işaret: bir koca götürülebilir. Aynısı gençler için de geçerlidir (her biri damadın önündeki aynayı engellememelidir).

Kayıt ofisine giderken birisi yeni evlilere giden yolu geçerse, kötü bir alâmet sayılır.

Düğün arifesinde, parmağınızı yanlışlıkla bıçaklamamak için bir iğne kullanamazsınız. Bu alâmet ortak yaşamda talihsizlik vaat ediyor.

Düğün veya düğün sonrası işaretler

Düğün töreninin ardından çift aynaya bakmalıdır - aile yaşamlarında refah ve iyi şanslar olacaktır.

Düğünden sonra genç adam, birlikte yaşama sıkıntısından kurtulmak için kiliseden sadaka veriyor.

Yeni evliler kayıt olduktan sonra içmeleri için verilen bir bardak şampanya kırılmalıdır. Eski zamanlarda, ilk doğanın parçaları kıymıklar tarafından belirlendi: bir erkek için büyük olanlar, bir kız için küçük olanlar.

Bir koca karısını kollarında yeni bir eve getirirse, o zaman tüm hayatı boyunca “kollarında” giyer. Ancak bu alâmet, sadece yeni evlilerin daha önce bir arada yaşamadığı yeni bir eve atıfta bulunuyor.

Ebeveynlerin kutsamalarından sonra, genç eşlerin tek bir havlu üzerinde durmaları gerekir: bu işaret aile hayatında ve akrabalarıyla birlikte refah ve huzur getirecektir.

Düğün ziyafetinde iki şişe şampanyayı bir kurdele ile bağlamanız ve ayrılmanız gerekir: bu işaret, gençlerin gelecek yıl boşanmamalarını sağlar.

Uzun süre birlikte yaşamak için genç eş, karısını kucağında kollarında taşımalıdır.

Düğün masa örtüsünün yanı sıra gelinlik korunmalıdır. Birlikte yaşamın yıldönümleri masasını verdi. Ziyafet bir restoranda yapıldıysa, küçük bir masa örtüsünün önüne bir masa koymanız gerekir.

Rus tarzındaki düğün işaretleri Avrupa veya diğer geleneklerden farklıdır. Tüm gelenekleri bir kazıkta karıştırmayın, sorun yaratmayacak şekilde. Eğer düğün kilisede bir düğünde tutulursa, Ortodoks kilisesinin adetlerini ve kurallarını takip etmeniz gerekir.

Pin
Send
Share
Send
Send