Rüya yorumu

Tantra Yoga - Tarihçe ve Özellikler

Pin
Send
Share
Send
Send


Tantra yoga, eril ve dişil birlikteliğine dayanan bir Doğu uygulamaları setidir. Düzenli tantrik derslerin sadece kendinizi daha iyi tanımakla kalmayıp, aynı zamanda hayatınızı daha mutlu ve daha uyumlu hale getiren başka insanları da hissetmeyi öğrenmeye yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

öykü

Tantranın anlamını daha iyi anlamak için tarihini biraz incelemelisiniz. Tantrik uygulamaların kökeni antik çağda Hinduizm, Budizm ve Tibet öğretilerinin vaaz verdiği ülkelerde başladı.

Tantrik uygulamaların amacı, kişinin ruhsal aydınlanmaya ulaşmasına, olumsuzluktan kurtulmasına ve temelde yeni bir gelişim seviyesine ulaşmasına yardımcı olmaktır. Bunu yapmak için, kişinin içsel durumunu değiştiren, enerji, sevgi ve şükran hissetmesini sağlayan özel teknikler kullanın. Sonuç olarak, sürekli bir mutluluk ve uyum içinde hissedersiniz.

Tantra yoga üç alt gruba ayrılmıştır:

 • Hint;
 • Budist;
 • Bon (Tibet öğretilerine dayanarak).

Yoganın türüne bağlı olarak, birçok farklı okul ve merkezde öğrenilebilir. Bu kurumlardaki öğretmenler şunları temin eder: Metodları sayesinde, uyum ve tam bir memnuniyet durumunda yaşamayı öğreneceksiniz.

Tantrik uygulamaların özellikleri

Herhangi bir tantrik uygulamanın birincil kaynağı Hinduizmin öğretileridir. Eski kutsal metinlerden teknikler ve teknikler alındı. Antik tanrılarla etkileşime girmeyi amaçlayan her türlü ritüelleri ayrıntılı olarak tarif ederler. Shiva ve Shakti sırasıyla eril ve dişil sembolleri simgelemektedir.

Tantrik uygulamaların özellikleri aşağıdaki gibidir:

 1. İkinci çakra, cinsel enerji kanalının geliştirilmesi ve doldurulması amaçlanmıştır. Eski Hint tanrısı Shakti'yi sembolize eden bir dişil olduğuna inanılmaktadır.
 2. Sembolizm. Herhangi bir uygulama, kurallarına kesinlikle uyulması gereken bütün bir ritüeldir. Bu nedenle, yöntemlerin uygulanmasından önce, teorik temel mutlaka incelenmiştir.
 3. Tantralar yoga ile birleştirilir ve bunun sonucunda uygulamanın etkisinin sadece manevi kısma değil fiziksel bedene de yönlendirilmesi sağlanır.
 4. Uygulamaların ve ritüellerin ezoterik kısmına en büyük dikkat gösterilir.

Önemli: tantra ve diğer Budist yöntemler arasındaki en önemli fark, çileciliğin reddedilmesidir. Aksine, bir kimseyi bir şeyle sınırlandırmamak için, zevk ve eğlenceyi mümkün olan her şekilde almayı öğrenmek gerekir. Bu sayede enerji potansiyeli maksimum düzeyde aktive olur, cinsel enerji geliştirilir ve geliştirilir.

Tantranın asıl görevi bir kişide cinsel enerjiyi serbest bırakmak, potansiyelini tamamen açığa çıkarmaktır. Ve sonra tüm bu güçleri yaşamın tüm alanlarında gerçekleşmeye yönlendirmeyi öğrenir.

Bir diğer önemli nokta: Ruhsal aydınlanma, fiziksel bedenin temel ihtiyaçlarını karşılamadan gerçekleştirilemez. Bu nedenle, uygulamayı geçme sürecinde zorunludur: diyeti takip etmek, spor yapmak, yüzmek, bir masaj terapistini ziyaret etmek.

Vücut bir gemidir. Enerji sızması için sağlıklı olmalıdır. Fiziksel ihtiyaçları takip etmezseniz, hiçbir manevi gelişmeden söz edilemez.

Tantrik uygulamaların sembolizmi

Tantra yoga sınıfının başlangıcına başlamak için bazı sembolik anları farketmek ve hissetmek için felsefesini anlamanız gerekir.

İşte bunlardan bazıları:

 1. Hint kültüründe ana tanrıçanın kültü vardır. Kaynak, tüm dinlerin başlangıcı, yaşam ve bir bütün olarak evren.
 2. İnsan, evrenin bir parçasıdır, ama onun içine alınır. Uyum içinde gelişmek için, kendinizde daha yüksek güçlerin desteğini ve yardımını hissetmek ve sürekli hissetmek önemlidir.
 3. Her erkekte cinsiyetinden bağımsız olarak erkeksi ve kadınsı bir ilke var. Uyum içinde yaşamak için her bir parçanızı yönetmeyi öğrenmek çok önemlidir.
 4. Dişil, bilgeliğin ve aynı zamanda boşluğun bir sembolüdür. Onun imgesi lotus çiçeğiyle ilişkilendirilir, referansın gerçek mükemmelliğini ve güzelliğini kişileştirir.
 5. Eril sarsılmaz bir güven ve sonsuzluktur, en güçlü silahtır. Sembol, daha güçlü hiçbir şeyin olmadığı, elmastan yapılmış bir kılıçtır.
 6. Tantra'nın tüm sembolleri Hint tanrılarının sembolizminde bulunur: imgeler, figürinler vb. Birlikte, erkek ve dişi başlangıçlar harika şeyler yaratabilir.

cinsellik

Tantra'da cinsellik, saymaya alıştığımız şey değildir. Bu, her şeyden önce, her insan için sadece mutlu ilişkiler kurmak için değil, aynı zamanda yaşamının tüm alanlarında kesinlikle gerçekleşmesi için gerekli olan enerjidir.

Cinsel enerji neyi etkiler?

 1. Yaşamdan ve içinde olan her şeyden zevk alabilme yeteneği. Aetol varlığı "şu an", en yüksek farkındalık derecesi. Her dakika yaşadığınızda ve tadını çıkardığınızda, sorunlar ve zorluklar hakkında düşünmeyin.
 2. Bolluk üzerinde. Bol insan hiçbir zaman parayla problem yaşamaz. Enerji ile doludur ve içsel durumu ihtiyaç duyduğu tüm faydaları kendine çeker. Finansal zorluk çekmeden kolayca kabul eder ve para verir.
 3. Yaratıcı uygulama ve yaşamda başarı üzerine. İçinizde ne kadar cinsel enerji varsa, hedeflerinize daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşırsanız, amacınızı ve en sevdiğiniz şeyi bulun.
 4. İlişkilerde mutluluk ve uyum için. Bir insanda yeterince cinsel enerji varsa, paylaşacak bir şeyi vardır. Dolu, mutlu, memnun, kendini ve tüm dünyayı seviyor. Karşı cinsten temsilciler, bal uçar gibi böyle bir iç devlete akın ediyorlar. Sadece seçmek için kalır.

Tantrik uygulamalar cinselliği uyandırmanıza, bu güçlü enerjiyi kullanmayı, düzgün almayı ve vermenize olanak sağlar. Sonuç olarak, bir insan hayattan istediği her şeyi alır.

Pin
Send
Share
Send
Send