Rüya yorumu

Askerlik için bir askere gitme: işaretler ve gelenekler

Pin
Send
Share
Send
Send


Genç adam askerliğini düşünmeye başlıyor, zaten işe alım makamından mahkeme celbi alıyor. Rusya'nın yararına hizmet, sadece yetişkinliğin yolunu açan genç erkekler için her zaman harika bir test olmuştur. Bu çok önemli bir olay olarak kabul edildi ve hazırlık ciddi bir yaklaşım gerektiriyordu. Ne de olsa, hangi tavırla gelecekteki bir savaşçı göndereceksin, böylece uzun ve sert bir hizmet yapacak. Orduyu görmek, kendi gelenek ve göreneklerine sahip.

Gelecekteki askere en yakın ve en sevilen kişi için bir şölen toplamak her zaman gelenekseldir. Sadece bu insanlar gerçekten yararlı tavsiyeler verebilir, kelimeleri ayırmak dileğiyle ve içtenlikle hizmeti tamamlamış bir kişinin, anavatanımızın savunucusu olan gerçek bir adam olacağına inanıyorlar.

Askerlerin orduya yükseltilmiş bir ruh, iyi bir ruh hali ve anavatanına hizmet etme arzusuyla katılabilmesi için, bu günü ailenin şenlikli, neşeyle ve meydan okurcasına karşılamalarını sağlamak için önemlidir. Uzun zamandan beri askeri kimlik kartı almış olan akrabaların anıları, doğru havayı yakalamanıza yardımcı olacaktır. Yiğit ve bazen tehlikeli hizmetle ilgili hikayeleri, bu adama yalnızca daha fazla sorumluluk verecektir.

Anneler ve sevenler bu gün gözyaşlarını tutmalı ve gelecek ayrılıklarla ilgili acılarını göstermemelidir. Ordu genç bir adam için dramatik olmamalı. Gelecekteki savaşçıların kafasında, geçmiş savaşın atalarının hatırası, arkadaşların özellikleri ve son düşmanlıklarla ilgili tanıdıklar ertelenmelidir. Gençlere cesaret ve coşkuyla ihanet ederek bir veda olarak hizmet ediyorlar.

Atalarımızın gelenekleri

Orduyu görmek, Büyük Peter'in zamanından beri bilinir hale geldi. Daha sonra işe alım setiyle ilgili bir kararname çıkarıldı. Bu, hizmet ömrü yirmi yıl olduğundan, işe alım uzmanları ve akrabaları için gerçekten ciddi bir sınavdı. Akrabalardan kaçınılmaz bu ayrılığa her zaman kadın lamları ve gözyaşları eşlik etti. Birkaç kişi tekrar görüşmeyi umduğundan, babalar da duygularını içeremezlerdi. Orduda hizmette sık sık idamlardan, hastalıklardan, savaşlara katılımdan öldüler.

Askerin babasının evine dönmesi ve bu acımasız sınav sürecini kırmaması için insanlar belli gelenekleri gözlemledi ve dikkatlice izledi. Yolda muska ve muska vermeye karar verildi. Bunlardan biri gök gürültüsü tanrısı Perun'u tasvir ediyordu. Bu Slav sembol tüm kötülüklerin gücünü ve korumasını gösterir. Atının imgesi ile yapılan bir çizim, talihsizliklerin atlayacağı inancını verdi. Göğsünde tutulan vasi uzun hizmete yardımcı oldu ve hızlı bir dönüşe inanç verdi.

Salkımdaki kurt pençesi veya dişi de gelecekteki savaşçıya düşman ve hastalıklara karşı güçlü bir savunma olarak kabul edildi. Bir yırtıcı hayvanın bilgeliği, mahareti, dayanıklılığı ve kurnazlığı verebilirdi. Çantasına adanmış bir kurt asla ailesinden ayrılmayacak veya ayrılmayacak. Bu işaret her zaman askere hatırlandığını, akrabaların ve arkadaşların beklediğini hatırlatır. Böylece, halkının onurunu ve onurunu cesurca savunmak zorundadır.

Kötü ruhu ve kötü ruhları geride bırakmak isteyen özel zanaatkârlar, gelecekteki askere benzer bir kopyası olan kil figürü yaptılar. Temiz chintz'e sardılar ve evin ön kapısının yanına gömdüler. Aynı zamanda: “Onu al, ama oğluma dokunma” sözlerini cümle etmek gerekliydi.

Uzun hizmete gitmek, ebeveyn evinden geriye doğru gitmek gerekliydi. İyi, kolay hizmet ve mutlu bir dönüşe olan inancımıza ilham verdi. Ve rehberin alınmasından sonra pirinç, darı, karabuğday taneleri atılır. Böylece, askerin açlıktan ölmeyeceğine ve temel ihtiyaçlara ihtiyaç duymayacağına inanılıyordu.

Genç adamın ayrılmasından sonra, üç gün boyunca evi temizlememişlerdir. Katları taramak ve evin koridorlarını temizlemek kötü bir aldatmaca olarak kabul edildi. Böylece, bu kişinin iyi enerjisini ortadan kaldırmamak. Dönüşü hızlı ve keyifli geçti.

Bu gün püresi pişirmeye karar verildi ve bal yemeden önce bolca su verin. Böylece bu acemiğin dudaklarından akıyordu. Bu, bir askerin kaderi için olağanüstü özellikleri için ödüle layık görülen, daha neşeli olaylar vaat etti.

Dindar anneler her zaman oğullarının sırtını üç kez vaftiz ettiler ki fark etmesin. Ve Rab’den sonra çocuklarına güç ve sağlık vermelerini istediler. Bu gelenek bugüne kadar korunmuştur. Kilisede, insanlar şimdi askeri işler ile ilgili zorlu, zorlu yolda olanlar için dua ediyorlar. Annelerin kendi çocuklarının mutluluğuna olan inancını getirebilecek ana imgeler St. George'un simgesi ve bir bebekle birlikte Tanrı'nın Annesi'nin simgesidir.

Önemli bir gelenek bir kuyuya su içip gelecekteki askere kendi şeyini koymaktı. Kişisel bir şey olmalı ve üvey babanın evi ile bağlantılı olmalı. Böyle bir ritüel, genç dövüşçünün enerjisini korumayı amaçlar. Bilinçaltında, bu yerin temiz suyunun ebeveyn sevgisini ve bakımını, serinlik ve tazeliğini hatırlayarak, bu yerin gücünü kazanabilirdi.

Ayrıca bir somun ekmek de bayram sırasında servis tarafından ısırılıp çıkardıkları ve tüm akrabalarında yüksek sesle konuştukları, döndüklerinde yemeğin biteceği kesin olan sembolik bir öğeydi. Daha sonra ekmek temiz bir havluya sarıldı ve asker geri dönene kadar kuru bir yerde tutuldu.

Acemi askerin saçına özel dikkat gösterildi. İki bukleleri kestiler ve ikonun arkasına çapraz yerleştirdiler. Bu muska genç adamın hayatını kurtarmaya ve ona kazanma isteğini vermeye söz verdi.

Rahibe gelen kutsamaları almak ve yanınızda doğup büyüdüğünüz bir toprak torbasını almak da biraz sonra gelen ve hala birçok kişi tarafından gözlemlenen sembolik işaretlerden biridir.

Modern gelenekler

Mevcut nesil, hizmet şartları önemli ölçüde azaldığı ve hizmette kalma koşulları çok daha rahat hale geldiğinden, orduya giden tel gelenekleri hakkında çok ciddi değildir. Ancak dış politik ilişkilerin istikrarsızlığı, terörizm, sürekli iç çatışmalar, bazı ayinlerin bu güne kadar gözlemlenmesine katkıda bulunuyor.

Kiliseye gitmek için alınan işe alım, servisi dinle, kutsallığı ve itirafı al. Bir delegenin ebeveynleri kırk dakikalık sağlık siparişi verebilir. Bir teknik servis hizmetine çapraz gönderilmelidir.

Hızlı bir dönüşün iyi bir işareti, genç adamın duvara döndüğünde, geri döndüğünde çıkaracağı bir şerit olacaktır. Çağrılmadan önce üniforma giyemezsiniz - bu sorun yaratan kötü bir alâmet olarak kabul edilir.

Günümüzün geleneklerinden bir diğeri de, tüm akraba ve arkadaşlarına içtenlikle iyi ve hızlı bir şekilde askere dönmek isteyenlere bir şişe votka ya da şampanya koymak. Bir askerin hizmetten alınmasından sonra bu şişeyi açın.

Pin
Send
Share
Send
Send