Rüya yorumu

Birlikte yaşamın 23 yıldönümü: nasıl kutlanır, ne verilir

Pin
Send
Share
Send
Send


Herhangi bir evlilik yıldönümü eşler için önemlidir. 23 yılın yuvarlak bir tarih olmadığı, aynı zamanda büyük öneme sahip olduğu anlaşılıyor. 23. yıldönümü bir beril düğünüdür. Bugünün gelenekleri ve bu tarihin adının kökeni hakkında konuşmak istiyorum.

İsmin Kökeni

Düğünün 23. yıldönümünün adı güzel bir maden - berilden alınmış. Bu şeffaf ve güçlü bir taş. Eşler arasındaki ilişkiler onunla ilgilidir - tıpkı açık ve güçlü.

Beril çeşitlerinin çoğu, özellikle değerli değildir. Ancak, mücevherler de var - oldukça pahalı olan ve koleksiyonlara veya müze fuarlarına dahil olan zümrütler ve akuamarinler.

Yani ve evlilik ilişkileri. Bazı çiftler onlara hiçbir şekilde değer vermez ve bu nedenle hızla dağılırlar. Fakat eğer çift aileyi 23 yıl tutmayı başarırsa, o zaman onların sevgisi birçok kişiye örnek olabilir.

Taşların rengini iyileştirmek için yüksek sıcaklıkların etkisi altında tedavi edilirler. Yani çiftin ilişkisi. Eğer çift hayatın üstesinden gelebilseydi, ilişkileri saf ve şeffaf hale gelirdi. Birçoklarının imrenebileceği bir aile yaratabiliyorlardı.

23 yıl boyunca, çift çok yaşadı. Hem mutluluk hem de sıkıntı vardı ve bu nedenle karı koca arasında sır ya da yalan yoktu. Eşler birbirlerini iyi çalıştılar, çok affetmeyi öğrendiler. Diğer yarısını içtenlikle ve ilgisizce sevmeye başladılar.

Bununla birlikte, beril, dış etkenlerden çökebilecek çok kırılgan bir malzemedir. Ve aile ilişkileri. Onları takdir etmezseniz, birbirinize kayıtsız davranın, sonra onlar ayrılabilir ve çift aşklarında hayal kırıklığına uğrayabilir.

Gerçekte 23 sayısının çok fazla anlamı var. Böylece insan vücudunda 23 kromozom vardır ve kan 23 saniye içinde vücutta tam bir döngü yapar. Bu nedenle, beril düğünün biraz mistik bir karaktere sahip ve çok dikkat etmesi gerekiyor.

Her evlilik yıldönümü aile yaşamında yeni bir aşamadır. Dairesel olmayan bir tarih bile geriye bakmak, ne yaşandığını yeniden düşünmek ve aile teknesinde devam etmek için bir nedendir.

23. yıldönümünü kutlamak için gelenekler

Düğünün 23. yıldönümü kendi gelenek ve göreneklerine sahiptir. Buna ek olarak, oda dekorasyon kurallarını takip etmeli ve uygun menüyü yapmalısınız.

gümrük

23. yıldönümünün önemine rağmen, onu dar bir aile dairesinde kutlamak gelenekseldir. Bu tarihi kutlamaya karar verirseniz, uyulması gereken birkaç gelenek var:

 1. Bu gün masada bulunan misafirlerin, güneşin etrafındaki bir daire içinde çiftlerle ilişkilerini anlatmaları gerekir.
 2. Eşlerin kendileri araya giremezler, ancak basitçe dinlemeli ve sonuçlar çıkarmalıdırlar.
 3. Tüm konuklar konuştuktan sonra, bir şişe şampanya açılır.
 4. Başka bir köpüklü şarap şişesi yıldönümü olana kadar korunur, yani. 25 yıllık evlilik yıldönümü.

Beril düğününün nasıl kutlanacağına bağlı olarak, bu çiftin bir sonraki yılı geçecek. Elbette, çok az gelenek var, ancak sonraki yıllarda mutlu olabilmek için gözlemlenmeleri gerekiyor.

Başka bir güzel ve romantik gelenek var. Eşler herkesten önce uyanır, birbirlerine hediyeler verir ve tebrik eder. Birlikte yaşadıkları yıllar boyunca verdikleri sabır ve sevgi için eşe teşekkür etmeliler.

Oda ve menü dekorasyonu

Odanın dekorasyonu belli renklerde olmalıdır. Beril sarımsı veya yeşilimsi renklerin bir minerali olduğundan, oda uygun renklerle dekore edilmelidir. Ayrıca zümrüt, mavi ve akuamarin tonlarına uygundur.

Menü kesinlikle lezzetli yemekler içermeli, fakat taze meyve ve yeşil ve sarı renklerde sebzeler içermelidir. Yeşil, ruhun, sağlık ve yenilenmenin gençliğinin simgesi olduğu için de olmalıdır.

Çiçekler bir kadın için geleneksel bir hediyedir, o yüzden evde bir sürü olmalı. Kural olarak, bunlar sevgi ve tutkunun sembolü olan kırmızı güllerdir. Bir koca karısına bir hediye vermelidir, ancak konuklar ayrıca bir buket sunabilirler. Buketdeki çiçek sayısı, evlilik yıllarının onuruna 23'dür.

Kutlama yeri her şey olabilir, hepsi yılın zamanına göre değişir. Ancak, düğünün yıldönümü ortak bir kutlama olduğundan ve her iki eşin de bu gün rahat ve neşeli olması gerektiğinden, birlikte seçilmesi gerekir.

Birlikte tatil

Dar bir çevrede bile kutlamak istemiyorsanız, genellikle birlikte yaşayarak 23 yılını kutlayabilirsiniz. Bir restorana, sinemaya veya tiyatroya gidin. Para izin verirse, küçük bir seyahate gitmek.

Her evlilik yıldönümünün çok önemli bir anı hatıralardır. Evde romantik bir akşam yemeği hazırlayabilir ve geçmiş yılların fotoğraflarını görüntüleyebilirsiniz. Gerçekleşmeye yönelik olmayan ortak planlarını ve hayallerini de hatırlayabilirsiniz. Bu arada, onları hayata geçirme zamanı gelmiş olabilir, çünkü çocuklar zaten yetişkinler, belki de torunlar var.

23. evlilik yıldönümü için ne

Beraber evlilik yıldönümleri, çiftler için ve hatta her iki eş için de hediye vermenin bir nedenidir. Önceden bir hediye seçmeyi düşünmelisiniz, çünkü doğru olanı bulmak o kadar kolay olmayabilir.

Misafir Hediyeleri

Hediye seçerken, evlilik yıldönümünün adını ve yıl sayısını dikkate almalısınız. Hediye olarak sunabilirsiniz:

 • beril ile süslenmiş çift halkalar;
 • yatak örtüleri sarı, yeşil veya mavi renklerdedir;
 • uygun tonlarda çay seti;
 • Eşleri ne vereceğinizi bilmiyorsanız, o zaman her iki eşin de bir şeyler yapacağı spa, fitness merkezi, restoran ve diğer kuruluşları ziyaret etmek için sertifikalar sunabilirsiniz;
 • Karınıza çiçek verdiğinizden emin olun. Buketleri her zaman herhangi bir kutlamanın bir dekorasyon olmuştur.

Genel olarak, 23. evlilik yıldönümü için hediyeler, özel ve unutulmaz olmalıdır. Maddi şeyleri terk etmek ve şükran hissine neden olacak ruhsal bir hediye vermek daha iyidir.

Orijinal hediyeler

Eşler için bir hediye bulmak için zaman ayırmaya karar verirseniz, birçok seçenek var:

 • Pahalı hediyeler arasında mükemmel bir seçenek eşleri gösteren bir resim olacaktır. Düğünlerinden veya modern bir fotoğraftan fotoğraf çekebilirsiniz, asıl şey fotoğraftaki çiftin mutlu olması;
 • resim için para yoksa sipariş kupaları, bardak tutucular, tişörtler veya evli bir çiftin fotoğraflarına benzer bir şey varsa;
 • En iyi hediye, kendi ellerinle yapılan hediyedir. Bu nedenle, bir fotoğraf kolajı, panel, slayt gösterisi oluşturabilir veya bir videoyu düzenleyebilirsiniz (aile videoları olması koşuluyla).

Bütün bu hediyeler çifte neşe getirecek, çünkü size beraber yaşamanın mutlu yıllarını hatırlatacaklar.

Kocası için hediye

Eşlerin de birbirlerine hediyeler vermeleri gerekiyor, çünkü ikinci yarı için bir hediye seçmek çok hoş. Kocası için uygun hediyeler:

 • evde ya da bir restoranda romantik bir akşam yemeği;
 • kol düğmeleri, kravat tokası veya beril ile diğer süslemeler;
 • gravürlü yazılı kalem;
 • mineral kül kaplı küllük;
 • toplama silahı.

Ancak dükkanlarda kocasını memnun edecek pek çok seçenek var.

Karısı için hediye

Erkeklerin eş için hediye seçiminde gezinmeleri daha zordur, ancak gerçekte bir hediye seçmek çok basittir:

 • Herhangi bir tatil için geleneksel bir hediye - bir buket çiçek. Kırmızı güller olabilir, ama bir buket sarı veya yeşilimsi çiçek verebilir;
 • kolye, bilezik, yüzük, küpe veya tam bir set - beril ile takı. Mineralin değerli olmadığı gerçeğine rağmen, benzersiz bir el yapımı ürün yaratacak birçok usta var;
 • iç çamaşırları, elbiseleri veya ilgili renk tonlarındaki diğer kıyafetleri;
 • Özellikle eşi uzun süredir ziyaret etmek istese, spa belgesinde sertifika.

Sonuç

Yukarıdakilere dayanarak kararlar verebiliriz:

Pin
Send
Share
Send
Send