Rüya yorumu

Birlikte yaşamanın 55. yıldönümü: gelenekler ve hediyeler

Pin
Send
Share
Send
Send


Evlendikten sonra insanlar birlikte uzun bir ömür yaşayabilir veya birkaç ay sonra kaçabilirler. Düğünden sonra uzun süre birlikte yaşayanlar, düğün gününün her yıldönümünü kutlarlar. Bazıları şanslı, 55 yıl birlikte yaşayabilir ve zümrüt düğünü kutlayabilirler. Dedelerim şanslı olanlar arasında. Size bu günü nasıl doğru şekilde kutlayacağınızı ve hangi hediyeleri vermenin uygun olduğunu anlatmak istiyorum.

Biraz tarih

Zümrüt düğünü - zarif ve görkemli bir kutlama. Aşklarını yarım yüzyıldan fazla taşıyabilecek bir çiftle tanışmak, çok nadiren olur. Bu nedenle, düğün bu değerli taştan sonra adlandırılır.

55'inci yıldönümünün adı, parlaklığı ve renk derinliği ile büyüleyen inanılmaz bir mineral tarafından verildi. Asalet ve majesteleri, zenginlik ve saflık zümrüt gölgesinde doğaldır. Taş sanki güneşle dolu gibi ve bu nedenle insanlar tarafından özel sayılıyor.

Zümrüt yeşili rengi, bilgelik ve umut anlamına gelir. Bu renk, samimiyeti sembolize eder, doğaya hitap eder. Eski günlerde bu taşın evinize iyi şanslar, mutluluk ve huzur getirdiğine inanıyorlardı. Ayrıca ona sihirli özellikleri atfedilir. Zümrüt görmenin ve hafızanın geliştirilmesine yardımcı olduğuna inanılıyor.

Ancak sadece kalpte saf olmayan yalan söyleyen ve sahte olmayan insanlar zümrüt büyülü amaçlarla kullanabilirler. 55 yıldır birlikte yaşayan bir çiftte aldatma, sır ve sır için yer yoktur. Birbirlerini çok iyi tanıyorlar, bu yüzden bu taş birlikte yaşamanın 55. yıldönümünü simgeliyor.

Zümrüt Düğün Kutlamaları Gelenekleri

Her kutlamanın kendine özgü gelenekleri ve gelenekleri vardır. Kural olarak, birlikte yaşamanın 55. yıldönümünün organizasyonu torunların - çocuklara ve hatta torunların omuzlarına düşüyor, çünkü olayın kahramanları artık kendi yaşları nedeniyle bu konuyla başa çıkamıyorlar. Buna ek olarak, uzun yıllar barış ve sevgi içinde yaşamış olan eşler, zaten “defnelerine dayanabiliyor” ve genç aile üyelerinin bakımından keyif alabiliyorlar.

Oda ve menü dekorasyonu

Önemli olan, tatilin yapılacağı odayı uygun şekilde ayarlamaktır. Dekorun ana rengi zümrüt yeşilidir. Ancak, bu renk şeması ile abartılamıyor. Masanın üzerine yeşil gözlükler koyup, bu rengin bir deseniyle peçeteleri koyun. Ayrıca sandalyeleri veya duvarları da tekstillerle süsleyebilirsiniz.

Bir yiyecek olarak besleyici olmak daha iyidir, ancak özellikle rafine edilmiş yiyecekler değildir. Ana şey, menüde mutlu eşler tarafından sevilen yemekler içeriyor. Bu yaşta, artık oburluğa şımartmak gerekli değildir, bu yüzden olayın kahramanı gibi yemek yapmaya çalışın, ama onlara zarar vermeyin.

Düğün tarihinden 55 yıl sonra tekrar yeni evliler gibi hissetmek için bir neden. Uygun şekilde dekore edilmiş bir pasta, tatil için harika bir tatlı olacaktır. Ayrıca zümrüt sırlı kurabiyeler ve mutluluk ve uzun ömürlü dilekler sipariş edebilirsiniz.

Eşlerin kıyafetleri

Her tatilde, failleri giysilere dikkat etmelidir. Zümrüt düğünü, eşlerin buna göre bakması gereken özel bir gün.

Bir eş, zümrüt bir elbise giymeli ya da bu renkte süslemeli. Tabii ki, zümrüt mücevher en hoş geldiniz. Hiçbiri yoksa, mücevherleri aynı renkte taş veya aksesuarlarla birlikte kullanabilirsiniz.

Gelinler için düğün düğün buketleri olmalıdır. Tabii ki, 55 yıl önce basitlikle ayırt edildiler. Ancak zümrüt yıldönümü gününde, eş onunla elbiseye zıt renkler bir buket alabilir. Harika beyaz veya kehribar tonları görünecek. Zümrüt yaprağı rengi sadece çekiciliğin oluşumuna katkıda bulunur.

Eş ayrıca kostümde zümrüt renk tonu unsurları kullanmalıdır. Bu bir kravat veya yaka çiçeği olabilir. Ancak, "yeni evliler" oldukça demokratik görüşlere sahipse, o zaman bir zümrüt gömlek ya da bir ceket giyebilirsiniz.

Erkeklerin de takıları olabilir. Bu kol düğmesi, bir halka için halka veya klips. Tabii ki, zümrüt uçlarına sahip olmalılar.

Kutlama betiği

Kutlama yazısı "yeni evliler" i seçmeli. Elbette, organizatörler ayrıca kutlama seçeneklerini de bulabilir, ancak eşler için son karar verilir.

Bir akraba ve arkadaş kitlesiyle gürültülü bir kutlama düzenleyerek onları bir restorana davet edebilirsiniz. Ancak yaşlılıkta gürültülü partiler zaten oldukça yorucu. Bu nedenle, eşlerin çocuklar ve aileleri yakın çevrelerinde mütevazı bir ev tatilini tercih etmeleri daha olasıdır. Kutlamayı daha eğlenceli hale getirmek için bir tost ustasını davet etmelisiniz.

Ne vermek

Zümrüt düğünü ailenin hayatında çok önemli bir gündür, bu nedenle hediye seçiminde özel dikkat gösterilmelidir. Varsa her misafir, hediyelerin sayısını ve değerini seçer. Ancak, her şeyden önce çiftin tercihlerini dikkate almak gerekir.

Bir kural olarak, zümrüt ile kakma, takı veya dekor verin. Ama asıl şey, hediyeler çifti. Eğer mücevher eşe sunulursa, eşe ait ürünler aynı tarzda yapılmalıdır. Sıcak dileklerle veya bir düğün tarihi ile bir gravür sipariş edebilirsiniz.

YOLUYLA! Zümrüt gibi kıymetli taşlarla süslenmiş ürünler, düğünün 55. yıldönümünde sundu ve sonunda kuşaktan kuşağa aktarılan hatıralar haline geldi.

Ekonomide yararlı olan şeyleri ve sıradan şeyleri verebilirsiniz. Bunlar olabilir:

  • nevresim takımı;
  • tabak setleri;
  • setleri;
  • ev dekorasyonu;
  • tekstil ürünleri - halılar, yatak örtüleri, dekoratif yastıklar.

Zümrüt rengi - hediyelerde en önemlisi kutlamanın sembolü olan çok sayıda seçenek vardır. Tekstiller düğünün tarihi veya eşlerin baş harfleri ile nakışla süslenebilir. Hediye seçeneklerini, konuklarla önceden tartışarak, tekrarlama yapılmamasını sağlayın.

Ayrıca, örneğin ev aletleri gibi pahalı hediyeler de verebilirsiniz. Ancak yine de, 55 yıldır birlikte yaşayan eşler, en önemli şeyin hediye maliyeti değil samimiyet olduğunu anlıyorlar. Bu yaşta, çocukların ve torunların anlayışı, sevgisi ve bakımı çok önemlidir, bu nedenle jülyenlerin türlerini unutmayınız.

El ile yapılan hatıralar çok ilgili olacak. Birlikte geçirilen yıllar boyunca birçok resim birikmiştir. Bu nedenle, ailenin görüntüleri ile hediyeler ilgili olacaktır:

  • her bir kupanın aile üyelerinden birini tasvir ettiği çay seti;
  • bir çiftin hayatındaki mutlu anları yansıtan birçok resme sahip bir panel;
  • resim veya videolardan video. Eğer yoksa, tebrikleri çocuklardan ve torunlardan kaldırabilirsiniz.

Benzer hediyeler, mücevherlerin yanı sıra nesiller boyunca ailede saklanacak. Ne de olsa, güçlerini, dostluklarını ve ilişkilerin gücünü sembolize ediyorlar.

Sonuç

Yukarıdakilere dayanarak, özetlemek istiyorum:

Pin
Send
Share
Send
Send