Rüya yorumu

Birlikte yaşamanın 17. yıldönümü: hediye fikirleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Her evlilik yıldönümü bir çift için önemlidir. Evlilik tarihinden itibaren 17 yıl - tarih yıldönümü değil, ama yine de kutlamak gelenekseldir. Kocam ve ben için düğün günü her zaman özeldir. 17. yıldönümünü nasıl kutlayacağımız hakkında konuşmak istiyorum - kalay veya pembe bir düğün.

17. yıldönümü adlarının anlamı

Evlilik tarihinden itibaren 17 yıl kalay ya da pembe denir. Her iki isim de rastgele değildir ve kendi anlamları vardır.

Kalay düğüne bu metalin özellikleri nedeniyle denir. Kalay - esnek ve plastik malzeme. Bu yüzden, neredeyse yirmi yıldır birlikte yaşayan eşler birbirine uyuyor.

Ayrıca çeşitli ürünlerin yapılmasının mümkün olduğu kalay kaynaştırıcı malzeme. 17 yıllık evlilik boyunca, eşler birbirlerini tam olarak ihtiyaç duydukları şekilde kalıplayabildiler, karakterlerini ve ikinci yarısının özelliklerini yavaş yavaş değiştirdiler.

Bu metal çeşitli parçaları birlikte lehimlemek için kullanılır. Aileden bahsedersek, evlilikten bu yana geçen zaman boyunca, çift tamamen bağlanmış. Birbirlerine alışmaları, güçlü ve güçlü bir ilişki sürdürmeyi mümkün kılmıştır.

YOLUYLA! Teneke ayrıca düğünün 10. yıldönümü olarak da adlandırılır.

"Pembe" ismi, 17. yıldönümünü yüce ve zarif hale getirir. Eşler arasındaki tutku çoktan gitmişti, ancak ilişkinin eşit bir sıcaklığı ve hassasiyeti ile değiştirildi. Yine de, adı dikenlerine zarar verebilecek bir gülü hatırlatıyor. Böylece, geçen yıllara rağmen, birbirlerine karşı dikkatsiz bir tavırla, aile çökebilir.

17 sayısıyla karakterize edilen bir başka değer daha vardır. Nümerolojide bu sayı yeni keşifler anlamına gelir. Yıllarca birlikte yaşamış olan çift, aile yaşamının yeni yönlerini keşfedebilir.

Evliliğin 17. yıldönümü gelenekleri

Düğün gününün her yıldönümü kendi gelenek ve göreneklerine sahiptir. Düğünün 17. yıldönümü, geleneksel olarak dar bir çemberde kutlanan bir aile kutlamasıdır. Bu günde, çiftin duygularına ve ilişkilerine dikkat etmesi önerilmez. Dikkat edilmesi gereken başka gelenekler var:

 • Eşler birbirlerine kalay yüzük verir. Özel maddi değerleri yoktur, ancak batıl inancına göre, çiftin zaten güçlü olan ilişkisini birbirine bağlamaları gerekir;
 • kutlama arifesinde, tüm ev, atmosfere özel bir romantizm ve dokunuş vermek için gül yaprakları ile dekore edilmiştir;
 • Bu gün, eşlerin kalbini sevgi ve tutkuyla beslemek için tasarlanan kırmızı şarap içmek geleneksel bir şeydir;
 • Ayrıca düğünün 17. yıldönümünde eşler, niyetlerinin ciddiyetini ve duygularının gücünü doğrulayan yemin eder.

YOLUYLA! Gelecek evlilik yıldönümünün, ertesi yıla ait olduğu inancı var. Kutlama yapılacak gibi eşler bir sonraki yıldönümüne kadar 12 ay daha yaşayacak.

Nasıl kutlanır

17 yıllık evlilik için, romantizm ilişkiyi bırakır, eşlerin birbirlerine duydukları duygu gençliklerinde olduğu kadar yanmaz. Ancak, hassasiyet ve saygı devam etmektedir. Düzgün bir şekilde organize edilmiş bir kutlama çifte aralarında hala gerçek bir şefkat ve sevgi olduğunu hatırlatabilir.

Kutlama yolları

Kutlama düzenlemenin yollarından biri bir düğün düzenlemek. Gayrı resmi olmasına izin verin, ancak eşler kalay yüzük alışverişinde bulunabilir, yemin eder ve duygularını birbirlerine itiraf eder.

Bu çok dokunaklı bir andır, bu vesile ile kahramanın kendi aralarında mutlu olduklarına inanmalarına yardımcı olur. Ayrıca hayali evlilik, misafirlere eşler arasındaki sevgi içtenliğini kanıtlayacaktır.

Ayrıca iki kişilik romantik bir akşam yemeği düzenleyebilirsiniz. Doğum günü partisi için gürültülü partiler düzenlenebilir ve evlilik yıldönümü iki kişilik bir kutlamadır. Ve daha da iyisi - balayı gezisine çıkın. Çiftin hiç olmaması durumunda, bu daha önemli.

Ebeveynler için sürpriz çocuklarını yapabilir. Kendi tatil masanızı ayarlayabilir, eşlerin favori yemeklerini hazırlayabilirsiniz. Bu arada, teneke halkaları baba ve anne kızları ve oğulları verebilir. Soyundan gelenler dikkat çiftin bu gün en iyi hediyesi olacak.

Oda nasıl yapılır

Elbette kutlamanın gerçekleşeceği odanın uygun renklerde dekore edilmesi gerekiyor. Pembe ve gümüş, düğünün 17. yıldönümü renkleridir.

Konuklar teneke çatal bıçak takımı servis edebilir veya bu metalden yapılan yemekler kullanabilir. Pembe gözlükler harika bir tatil dekorasyonu olacak. Tek sesli veya gül desenli tekstil, duvar, sandalye ve masanın kendisini düzenlemeye yardımcı olacaktır.

Yine de, odanın ana dekorasyonu çiçekler. Pembe renklerde veya güllerden oluşan buketler yatay yüzeyi süsleyecektir. Yapay çiçekler de kullanılabilir, ancak doğal olanları sadece süs olarak değil aynı zamanda odaya karşılık gelen bir koku verir.

Hediye Fikirleri

Tabii ki konuklar ve eşlerin kendileri de bu gün hediyelere bakmalılar. Bir hediye seçimine fantazi yaklaşılmalıdır, çünkü 17. yıldönümü bir çiftin hayatında oldukça önemli bir gündür.

Karısı için hediyeler

Erkeklerin eşleri için bir hediye seçmeleri daha kolaydır, çünkü pembe kadınsı bir renktir:

 • koca kesinlikle sevdiği kişiye 17 gül buketi sunmalıdır;
 • pembe taşlı takılar da harika bir hediye olacak. Beyaz metalden yapılmışlarsa semboliktir - gümüş ya da platin;
 • Pahalı ürünler için para yoksa, teneke takıları kullanabilirsiniz. Böyle bir hediye sahibine iyi şanslar getirir;
 • pembe veya kırmızı çiçeklerden herhangi bir elbise herhangi bir kadını memnun edecektir. Ayrıca, bir restoranda romantik bir akşam yemeği için yeni bir elbise giyebilir;
 • hediye çekleri - ikinci yarıyı memnun etmek için harika bir yol.

Ancak, romantik bir kaçamak için bilet sunabilir, bir balonda ortak bir uçuş bağışlayabilir ve eşinizin hayal ettiği çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Kocası için hediyeler

Bu durumda, bir kadının hediye seçimine karar vermesi daha zordur. Eşinin tercihlerine cevap verdiği ve şu anda alakalı olduğu en önemli şeydi. Hediye olarak sunabilirsiniz:

 • herhangi bir teneke ürün - bir kupa, bir kalem, bir zincir;
 • kocası balık avına ya da avlanmaya meraklıysa, ona uygun aksesuarları verebilirsiniz - olta takımı veya teneke saplı bıçak;
 • Bununla birlikte, kırmızı bir elbiseyi bağışlayabilirsiniz. Mükemmel seçenekler - kravat, gömlek, atkı vb.

YOLUYLA! Bir hediye herhangi bir renkte olabilir, ancak 17. yıldönümü geleneklerine uygun olarak dekore edilmelidir, yani. kırmızı, pembe veya gümüş tonlarında.

Arkadaşlardan gelen hediyeler

17. yıldönümü, geleneksel olarak bir arada veya çok dar bir dairede kutlanan bir bayramdır. Ancak arkadaşlar eşleri tebrik etmek ve bir şeyler vermek isteyebilirler. Hediye olarak:

 • pahalı ev tekstili - yatak çarşafları, halı, perdeler vb.
 • bir çatal bıçak takımı veya teneke yemekler seti;
 • Romantik bir gezi iki kişilik bir gezi.

Yine de en iyi hediye, kendi ellerinle yapılan hediye. Resim, duvar resmi, kartpostal, figürinler - tüm bunlar, eşlerine gösterdikleri özen için minnettar olacaktır.

Ancak, hediye aramak için zaman ya da istek yoksa, para bağışında bulunabilirsiniz. Sadece bir para topiary yaparak veya bir origami tekniğinde notlar katlayarak, doğru bir şekilde sunulmaları gerekir.

Sonuç

Özetle şunu söyleyebiliriz:

Pin
Send
Share
Send
Send