Rüya yorumu

Paskalya öncesi Saf Perşembe günü uygun yüzme

Pin
Send
Share
Send
Send


Perşembe günü Kutsal Haftaya Büyük veya Saf denir. Bu gün evi ve kendini temizlemeye adamak gerekir. Bu nedenle, Perşembe günleri ana tören yıkanıyor. Gelenek olarak, güçlü bir temizleme enerjisine sahip oldukları için soğuk suyla yıkarlar. Paskalya'dan önce Perşembe günü nasıl yüzersiniz? Makaledeki konuyu düşünün.

Halk gelenekleri

Atalarımız Perşembe günkü abdest törenini nasıl yaptılar? Banyo ile ilgili birçok inanç ve gelenek vardı. Örneğin, yüzün temiz tutulması için, Çarşambadan Perşembeye sabun silinerek ayın altında bir gece bekletildi. Gümüş sikkelerin suya indirgenmesi olağandı, böylece yıl zengin olacaktı.

Büyük Perşembe günkü ritüel kısmı tamamen kendimizi ve yıl boyunca biriken negatif enerjinin yuvasını temizlemeyi amaçlıyordu.

İnsanlar nehre gitti ve buzlu suya daldı. Nehrin tüm enerji kirlerini temizleyeceği ve sağlık ve uzun ömür sağlayacağı düşünülüyordu. Nehirde yüzmeye bir komplo eşlik etti:

Nehre gitmek için ne zaman ihtiyacın var? Güneş doğmadan önce Modern bir şehirde, serin bir duşun altında durabilir ve aynısını yapabilirsiniz.

Güneş doğmadan önce banyoda yıkanmak gelenekseldir. Bunun hakkında söylenmesi gereken şey, çünkü kötü ruhlar geceleri çok mu yaygın? Aşağıdaki kelimeler konuşuldu:

Rafta vaftiz, vaftiz edilmemiş - raftan.

Eğer banyoyu ziyaret edemiyorsanız veya banyo yapamıyorsanız nasıl yıkayınız? Şafaktan hemen önce kalkın, bir kabın içine su yazın, üzerindeki terbiyeli kelimeleri okuyun ve yıkayın:

Hasardan kurtul

Bu günde, tahrip olmuş hasarı hemen kaldırabilirsiniz. Kelimelerle yıkamak gerekir:

Bunu yapmak için ne zaman ihtiyacın var? Yüzeyi bozulmadan sabaha kadar yıkayın.

Suyu farklı bir şekilde konuşabilirsiniz:

Öyleyse, sudan kötülükten ve zarardan kurtulmasını, hastalıkları ve rahatsızlıkları, dedikoduları ve dedikoduları, kötü gözleri ve kötü söylentileri almak için kendi sözlerinde sorman gerekir.

Kutsal Perşembe günü gümüşü suya koydular ve yıkanmak için Pazar gününe kadar bıraktılar. Bu ayin sonunda kötülüğün korkunç olmadığı düşünülüyordu.

Ev temizliği

Şafakta, evlerinin ve bahçelerinin temizliği için alındı. Mülkler önce ardıç dallarıyla fümigasyona uğradı ve sonra genel temizlik yaptılar. Ardıç yoksa, evi tütsü, avcı veya adaçayı ile fümigasyon yapabilirsiniz. Negatif enerjileri ve pelin ile devedikeni iyice temizler.

Oda fumigate nasıl? Duaları okurken kızartma tavasını uzun sapla ısıtmak, bitkileri veya tütsüleri koymak ve tüm evin etrafını dolaşmak gerekir. Çimlerden çıkan kül, çöp tenekesine atılmalı, tavada yıkanmalıdır. Eve döndükten sonra, bir miktar kutsal su içiniz ve genel temizlik işlemine geçin.

Dikkat! Saf Perşembe günü, çiçekleri sulamanız, vazolardaki suyu buketlerle değiştirmeniz ve önceki gece batırılmış çamaşırları yıkamanız gerekir. Yıkanmamış çamaşırları pelvis içinde cumaya kadar bırakmayın.

Cazibe şans ve mutluluk

Genel temizlikten sonra ne yapmalı? Biri akşam servisine gider, biri yemek hazırlar. Evde kalırsanız, iyi şanslar ve eve mutluluk getirmek için bir ayin yapın.

Mutfağa açılan koridorun çevresini, şamdanlarda veya tabaklarda 8 kilise mumunu koyun. Işık mumlar, arsa okumak:

Yedinci mumu yaktığınızda, şunu söyleyin:

Saf Perşembe günü yapılan yıkama tören açısından önemliydi. İnsanlar bu kutsal günde bir kişinin temizlenebileceğine ve sıkıntılardan, talihsizliklerden, başarısızlıklardan, hastalıklardan ve zararlardan kurtulabileceğine inanıyordu. Etrafımızdaki her şeyi yıkadık ve temizledik. Sadece Ortodoks Hristiyan'ın Kurtarıcı'nın dirilişiyle sevinmediğine, aynı zamanda evdeki her şeye sevindiğine inanılıyordu. Bu nedenle, tüm büyük ve küçük mutfak ve ev aksesuarları temizlendi.

Pin
Send
Share
Send
Send