Rüya yorumu

Rus erkek isimleri - Gorisvet, Putislav, Yaromil, Raday

Pin
Send
Share
Send
Send


Modern erkek isimleri çoğunlukla Yunanca ve Roma kökenlidir. Bunun nedeni Rusya’nın geçmiş Hristiyanlaşmasından kaynaklanmaktadır, bunun ardından vaftiz törenlerinde çocuklara Hristiyan azizlerin ve şehitlerin isimleri verilmiştir. Bununla birlikte, son on yılda moda, eski, kendine özgü, Rusça olan herkes için ortaya çıkmıştır. Küçük ebeveynler, çocuklara birkaç asır önce kullanılmayan isimler vermeye başladı ve bugün yine popüler hale geliyor. Hangi eski Rus erkek isimleri 21. yüzyılda ikinci bir hayat aldı?

Slav Rusça isimleri

Slav isimlerinin kökeni hemen hemen her zaman anlaşılabilir kökler, ifadeler. Rusça isimler "deşifre edilebilir", onlara anlam vermek, çocuğun ne isim verildiğini anlamak. Bugün, ebeveynler isimleri temizlemek için giderek daha fazla dönüyor. Kökeni Rus edebiyatı bakış açısıyla açıklamak zor yabancı, Avrupalı ​​veya geleneksel Yunancaları reddetmek.

Borislav

Adın kökeni - iki Slav kelimeden "savaş" ve "zafer" den. Bir çocuğu bu isimde adlandırmak, geleceği "şöhret mücadelesi" ve şöhret arzusu demektir.

İsmin kökenine ilişkin diğer yorumlar, onu eski Rus sözcüğü "kar" - kazanma, anlaşma, kar ile ilişkilendirir. Bu anlayışta Borislav, ağır sözleşmeler, başarılı anlaşmalar ve karlı ticaret için ün kazandıran kalıtsal bir tüccar, iş adamı ve diplomattır.

Not: adın kısaltılmış bir sürümü vardır - Boris.

Bojan

Adın kökeni, dünyayı dolaşan ve yerleşmeden yerleşime, öyküler ve ünlü şarkılar biçiminde ünlü insanlar hakkında bilgi aktaran Eski Rus şarkıcılar, anlatıcılar, Boyans ile ilişkilidir. İsmin kelimenin tam anlamıyla menşei - "bisiklet" kelimesinden (hikaye anlamına gelir, bu kelime Ukrayna dilinde değişmeden korunur).

Bratislav

Adı iki Slav kelimeden geliyor - “al” ve “zafer”. Bu sadece modern anlayışımızda "ün" alan bir kişi değil. Zafere can atıyor, onu “ağırlıyor”. Bu durumda, “zafer” kelimesinin anlamı sadece onur ve saygıyı içermez. Aynı zamanda şanlı işler, şahane eserler, layık şanlı yaşam.

Vladimir

Slav adı iki kelimeden "kendi" ve "dünya" kelimesinden türetilmiştir. Bazı eski yorumlar, yalnızca "sahip olduğu" kişi ve egemen olmayan hakkında konuşur. Bu ismin temsilcisi, çevreleyen doğa ve çevre ile uyum içinde olmak yerine, dünya ile "uyum içinde" dir.

Gordey

Bu isim Hristiyanlık'ta aktif olarak kullanılıyor, ancak Rus öncesi Hristiyan kökleri var. Rusça "gururlu" kelimesinden geliyor. Bu, modern anlamda sadece "gururlu" değildir. Utanılacak bir şeyi olmayan onurlu bir adam. Dürüst ve bu nedenle başını yukarı kaldırıyor.

Gorisvet

İsmin sesi iki Rusça kelime ile izlenebilir - "yak" ve "hafif". Bu ad, diğer insanlara ışık getiren “açık”, “parlak” sözcükleriyle eş anlamlıdır. Yunan Prometheus'un Analogu.

Dobrynya

Bu adın kökeni, karakteristik "tür", "cüretkar" ile ilişkilidir.

İyi, iyi düşüncelerin, tapuların, dünyanın olumlu algısının somutlaştırdığı özü karakterize eden “iyi” kökü açıkça izlenir.

Zhdan

Kelimenin kökü, kökenini ve yorumunu "bekle" fiiliyle birleştirir. Büyük umut ve arzu ile bekleyen kişinin adı.

Izyaslav

Rusya'da bu isim dikkat çekiciydi. Onun anlamı: "izyati" - "zafer" almak - zafer, onur. "Kabul eden" bir insan onur, şöhret, saygı alır.

Mirolyub

Bu ad, "barışsever" sıfatına uyuyor. Adın sesi diplomatik bir yol, sorunların barışçıl çözümü, tartışmalı durumlardan ve çatışmalardan kaçınmak anlamına geliyor. Barışı tam anlamıyla anlama - dünyayı seven kişi.

kutu

Güvenilirliğin bir sembolü olarak algılanan bir ad. "Yapabilirim" adının ortası - bir kişinin yeteneklerini arttırır, ona ek güç verir. Mayıs güçlü, güçlü, güvenilir bir isimdir.

Nicola

Bu Slav adı çeşitli seçeneklere sahiptir. Nicola ile birlikte, Mikoli çeşidi Ukrayna dilinde korunmuştur. Her iki isim de, Çeklerde Mikula olan eski "Mikula" dan geliyor.

İsim için birkaç seçenek var. İşte genellikle kararlılık anlamına gelen kök "sayı" dır. Ve modifiye edilmiş versiyonlarda, mikal "kas" olarak yorumlanır. Her durumda, Rus destanlarında ve daha sonra Kiev Rus’un ortaçağ tarihinde, Mikula adında insanlara fiziksel güç, hürmet, belirli bir statü ve sosyal konum kazandırır.

Ostromysl

Keskin fikirli, mizahçı, mantıkçı, düşünme hızı yüksek bir adam.

Relight

Kelimenin kökü, ışıkla olan bağlantısından bahseder. Peresvet, bir güneş ismidir, ayrıca belli bir kökü olan diğer isimlerdir.

Prohor

Kelimenin kökü koro ile olan bağlantısından bahsediyor. Koro yanlısı, kelimenin tam anlamıyla bir şef olan koro lideri, koro lideri önünde duran bir kişidir. Daha sonra bu kelime dini bir hale geldi ve bir Yunanca yorum aldı. Bununla birlikte, ismin Rus kökü, eski Hristiyanlık öncesi kökeninden bahseder.

Putislav

Bu adın kökünde iki kelime izlenebilir - "yol" ve "zafer". İsmin yorumlanması aşağıdan gelir - şeref yolu, insan gezgin, şanlı gezgin. İsmin kısaltılmış versiyonu - Putilo.

Raday

Burada “zevk” kelimesinin kökü yalnızca sevindirilen değil. Fiil Eski Rus anlamı - ortak neden hakkında denemek, çaba göstermek, zevk. Bu nedenle, raday çok şey yapan, umursayan, en iyisini verendir.

Radoslav

İsim, Radey ile uyumlu. İsmin zaferi için şeref veren, şeref isteyen, şeref isteyen bir kişidir.

Rostislav

Ayrıca kök "zafer" adı. Burada yorum farklıdır - şöhretin yükselişinde, şanlı işlerin başlangıcında “büyüyen” şöhret.

Svetozar

İki kökten oluşan ismin tedavisi "ışık" ve "zar" - ışıkla aydınlatmak. Ama burada kök "zar" da "araştırmak", "incelemek" mantıklı olabilir. Dolayısıyla, Svetozar da ışığı ve ona giden yolu görendir.

Svyatomir

Barışı, barışı konuşan bir isim, barışçıl bir yaşamı ve işi hatırlatır. Burada dünya sadece ölçülmüş bir yaşam değil. Dünya bir aziz statüsü alıyor. Açıkçası, savaş ve çatışmalardan sonra isim popülerdi. Saldırganlık kalıntılarını dengelemiş ve insanları barışçıl bir yaşam süresine geri getirmiştir.

Tikhon

Adı, "sessiz" Rus dilinin epiteli ile uyumludur. Kelimenin tam anlamıyla - sakin, dengeli bir kişi.

Jaromil

Bir sonraki adı Yaromil olan köklerin yorumlanması. Yar - güçlü, parlak, aktif, ateşli, yanı sıra "ateş". Mil - tatlı, uygun. Bu nedenle adın anlamı - gücü, ateşi, faaliyeti seven kişi.

Jaroslav

Adı, önceki Yaroslav ile ilgili. Burada ismin anlamı, gücü, ateşi, ısıyı öven kişidir.

Rus ismini söyle, kulağa nasıl geldiğini dinle. Söylerken düşüncelerin neden olduğu, mekanın sesten nasıl titreştiği. Bu adı bir oğul olarak adlandırın - ve çocuğun ne kadar güçlü olacağını göreceksiniz. Aileniz ve aileniz ile ne kadar sıkı bağlanır. Tarihle ilgilenecekler, topraklarının geçmişi. Ve güçlü, sağlıklı, yaşam enerjisiyle dolu bir şekilde büyüdüğünüzden emin olun.

Pin
Send
Share
Send
Send