Rüya yorumu

Feng Shui için koridorda Ayna: nasıl doğru asmak

Pin
Send
Share
Send
Send


Aynalar, alanı görsel olarak daha da genişletir, alana ve ışığa yer ekler, bu nedenle herhangi bir evin olmazsa olmaz nesnesidir. Aynanın olmadığı bir koridor hayal etmek zor, dışarı çıkmadan önce kendinize bakmak çok uygun, görünüşünüzü değerlendirmek mümkün.

İnsanlar nadiren bu öğeyi koridorda nasıl asacağını ve ön kapının önüne yerleştirmenin uygun olup olmadığını düşünürler. Bu sorunun cevabı, uzmanlara feng shui'yi verebilir ve bu öğretinin tüm inceliklerini ve nüanslarını bilir. Sonuçta, ayna zor bir konudur, özel bir sihir vardır ve insana hem iyi hem de zarar verebilir. Bu nedenle, bu makalede, Feng Shui'deki koridordaki aynaların yerleştirilmesinin temel özellikleri hakkında konuşacağız.

Feng shui tarafından ayna büyü

Feng shui'nin bilimi çok uzun zaman önce ortaya çıktı, doğanın ve insanın ahenkli etkileşimine dayanıyordu. Feng Shui, manevi dengenin ancak negatif enerjiden daha fazla pozitif enerji olduğunda elde edilebileceğini belirtir.

Farklı ev eşyaları kullanarak evinizdeki pozitif ve negatif enerji akışını hem çekebilir hem de geri çekebilirsiniz. Bu kural, her şeyden önce, her birimiz için yaşam alanının başlangıcı olan koridor için geçerlidir. Koridorun düzenlenmesi, mobilyaların doğru ve azami rahatlıkla döşenmesi çok önemlidir. Ayrıca koridorda neredeyse her zaman ayna yer.

Eski zamanlardan beri, yansıtıcı yüzeylerin mistik bir şey olduğu düşünülüyordu, bunlarla ilgili çeşitli işaretler ve batıl inançlar oluşuyordu. Feng shui bilimi, bu konuya ve meskende dolaştığı enerjiye bütün bir bölüm atar. Aynanın evin farklı yerlerine yerleştirilmesine dayanarak, içinde yaşayan insanları farklı şekillerde etkileyecek ve genel konut atmosferini yaratacaktır.

Özel olarak koridordan bahsedersek, o zaman giriş kapısının enerjisi ile bir bağlantısı vardır, bunun içinden tüm enerjinin eve ve geriye doğru aktığı yönden geçer. Çin'deki giriş kapısının “evin ağzı” olarak adlandırılması şaşırtıcı değildir, enerjiyi devreye sokmaktan ve yönlendirmekten sorumludur.

Ön kapının karşısına ayna yerleştirmek mümkün mü?

Aynalar, enerji akışlarını kendilerine yansıtma ve çekme özelliğine sahiptir ve yönlerini de değiştirebilirler. Aynanın bulunduğu alan, pozitif enerjinin konutta kalacağına ve negatifin nereye gideceğine bağlıdır.

Uzmanlar feng shui, ön kapının karşısındaki aynanın yerleştirilmesinin kabul edilemez olduğunu savunuyor, çünkü bu durumda yansıtıcı yüzey pozitif enerji akışını kaçıracak, ancak konutta kalmayacak ve ikincisi evden çok yakında ayrılacak. Ayrıca, evin sakinleri sürekli olarak negatif enerji birikimi nedeniyle kendilerini kötü hissedeceklerdir. Ayrıca, ön kapının önüne yerleştirilen aynalar finansal harcamaları kışkırtır, nakit tasarrufuna müdahale eder, çeşitli sıkıntılara katkıda bulunur ve evin üyelerinin refahının bozulmasına katkıda bulunur.

Doğru, aynaların konutun kapısı ile aynı taraftaki koridordaki yerleşimidir. Aynı zamanda, aynanın her aile üyesinin yansımalarını tam büyüme içinde kolayca görmelerini sağlayacak kadar büyük olması önemlidir.

Koridorlara ayna yerleştirmeyle ilgili ipuçları

Bir aynanın yaşamınıza yalnızca olumlu şeyler getirmesini ve onuncu yoldan kaçınmanızı engellemek için aşağıdaki önerileri dinleyin:

 1. Aynayı yerleştirmek için uygun bir yer, kapıdaki yan duvardır, ancak çok yakın asmayınız, aksi takdirde ayna kırılabilir. Büyük aynalar büyük miktarda enerji toplar, bu nedenle, örneğin duvarın tamamındaki bir ayna veya bir ayna gardırobunda, oldukça büyük ölçekli bir nesnede durur.
 2. Zemin aynaları doğrudan giriş kapısı olmadığında ideal bir seçenektir, Feng Shui'nin bu düzenlemesi tam olarak onaylar.
 3. Aynalar olumsuz olayları kendi içlerinde tutabiliyorlar, bu yüzden bu gerçekleşirse “kirli” olan öğeyi ortadan kaldırmak ve yenisiyle değiştirmek daha doğru olacaktır.
 4. Ön duvara da bir ayna yerleştirebilirsiniz, ancak yalnızca ön kapıya bakmaması için. Aynayı bir açıya yerleştirin, bu durumda yönlendirilen enerji akımlarının kırılması meydana gelecektir, odadan çıkmayacak, ancak içeri çekileceklerdir.
 5. Feng Shui uzmanları aynaları ek koruma sağlayan çerçevelere yerleştirmeyi öneriyorlar.
 6. Aynaların mükemmel temizliğini dikkatlice izleyin ve mümkün olduğunca sık silerek temizleyin. Aynı zamanda aynaya çiçek koymaya veya yansıtıcı yüzeyin karşısına bir resim asmaya değer (bu durumda, pozitif enerji biriktirecek ve odaya dağıtacak).

Ayna tasarımı özellikleri

Yansıtıcı yüzeylerin tasarımı, koridor tasarımı sürecinde de çok büyük bir rol oynamaktadır. İdeal olarak, oldukça geniş alanlar sayesinde istediğiniz boyuttaki aynaları kullanabilirsiniz. Zorluklar, koridorun çok küçük olduğu küçük dairelerde ortaya çıkmaktadır. Ancak bu feng shui için özel kurallar geldi:

 • Öğretim, yer sıkıntısı olsa bile, ön kapıya bir ayna asılabileceğini söylüyor. Ancak nesneyi kazayla düşmemesi için güvenli bir şekilde sabitlediğinizden emin olun. Bunun için özel dekoratif kesici uçlar kullanın.
 • Çöp kovaları ve kirli ayakkabıların aynasına yansımasına izin verilmez, çünkü aynalar yalnızca nesneleri yansıtamaz, aynı zamanda kuvvetlerini toplama ve ikiye katlama eğilimindedir.
 • Aynayı, enerji biriktirecek ve odaya dağıtacak güzel bir çerçeveye yerleştirin.

Son için Feng Shui ipuçları

Sonuç olarak, feng shui'ye aynalarla ilgili bazı tavsiyeler verdik:

 • Sadece tüm aynaların kullanılması mümkündür, herhangi bir hasar, amalgam, çatlak, kırık çerçeve içermemelidir, hepsinden sonra, hepsi enerji sızıntısına neden olacaktır;
 • aynalar ahşap veya metal çerçevelere monte edilir (bu ayetler suyun gücünü dengeler);
 • eski aynaları kullanmayın, çünkü eski sahiplerinin enerjisini doldurmayı başardılar;
 • İç mekanınız için yansıtılmış fayans ve parçalı yansıtıcı panelleri seçmeyin, çünkü bunlar qi enerji akışını olumsuz yönde etkiler.

Ve elbette, yalnızca sempati duymanıza neden olan aynaları satın alın.

Son olarak, ek olarak tematik video materyali görüntülemenizi öneririz:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send