Rüya yorumu

Hangi resimler feng shui koridorda asmak için izin verir

Pin
Send
Share
Send
Send


Koridorda, tüm konutlarını dolduran büyük bir enerji akışı sağlanıyor ve bu nedenle bu odanın düzenlemesine özel dikkat gösterilmesi gerekiyor.

Evdeki ilk odanın, ev sahiplerinin yanı sıra ziyarete gelenlerin, olumlu duyguları neşe ve rahatlık ortamı yaratmasına neden olması çok önemlidir, ancak günlük yaşam için yeterince pratikti. Bu materyalden, herhangi bir kuralı ihlal etmemek için, feng shui'ye hangi resimlerin asılabileceğini öğreneceksiniz.

Temel ipuçları

Resim veya başka bir sanat objesi yerleştireceğiniz odaya bağlı olarak, her zaman aşağıda listelenen kuralları dinlemelisiniz:

  1. Sizin için en önemli rehber, bu resme baktığınızda ortaya çıkan kişisel duygular olmalıdır. Görüntü kolay ve pozitif olmalı, ona bakarak bir insan sakin, mutlu, huzur hissetmelidir. Aslında, sadece bu durumda, resim, sahibinin hayatındaki olumlu olayları çekecektir. Örneğin, bir resmin fotoğrafını beğenirseniz, ancak donöründen hoşlanmadığınızı hissederseniz, bu tür dekoratif bir öğeyi reddetmek daha doğru olur.
  2. Aynı zamanda, çok agresif arsalar yasaktır. Evinizde benzer hoş olmayan olaylara sahip çeşitli doğal afetleri gösteren resimler asamazsınız, çünkü evinizin enerjisi üzerinde son derece olumsuz bir etkisi olacaktır. Bu aynı zamanda saldırgan bir duruş içinde oturan, yırtıcı hayvanları ve kuşları betimleyen resimleri içerir.
  3. Hiçbir durumda, duvara ölen bir kişinin portresini asmayın (akraba, ünlü veya başka biri ne olursa olsun). Bu kişiye yaşamı boyunca nasıl davranırsanız yapın, resim konutu ölüm enerjisiyle dolduracaktır.
  4. Soyut sahneler çelişkili duyguları uyandırır: ya pozitif ya da negatif enerjiye sahip değillerdir ve tamamen nötrdürler. Ancak bazı durumlarda bu hassas dengeyi kırmak için yeterli olacaktır. Bu nedenle, Feng Shui, evinize farklı anlaşılmaz karakterler yerleştirmenizi önermez, çünkü en güzel hiyeroglif veya rune bile evinizdeki insanların sağlığını ve refahını olumsuz yönde etkileyebilecek şifreli bir negatif mesaj taşıyabilir.
  5. Olumsuz ve yıkılan ev, kırılmış yemekler ve yaşlıları gösteren resimler. Feng Shui'ye göre benzer resimler de yıkıcı enerjide farklılık gösterir.
  6. Dişli dişlere sahip çok hacimli çerçeveler enerjinin serbest dolaşımını engelleyecektir. En sevdiğiniz resimler için hafif, neredeyse ağırlıksız bir çerçevede kalmak için doğru.
  7. Aynı anda bir odaya birkaç fotoğraf asmayın, aksi halde enerjileri karışır ve beklenen efekti elde etmek sizin için daha zor olacaktır.

Renk skalasının özellikleri

Koridor için bir resim seçmek, her şeyden önce rengine odaklanmak gerekir. Resmin renk paletinin, odanın genel renk düzenine uyması ve uyması için yeterince hoş olması önemlidir. Aşağıdaki fotoğrafta, resmin renk gamının odanın renk gamına yumuşak bir geçişinin olduğu koridorun uyumlu bir versiyonunu görebilirsiniz.

Resimlerdeki koyu, kirli renkleri bıraktığınızdan emin olun. Sonuçta, koridor evin sahiplerinin misafirperverliğini gösteren bir odadır, insanlara eve iyi bir ruh hali vermek ve sadece olumlu duygular bırakmak için tasarlanmıştır.

Feng shui ile ilgili uygun hikayeler

Önemli bir nokta, resmin uygun bir grafiğinin seçimidir. Şiddet sahnelerini, çeşitli doğal afetlerin görüntülerini ve ayrıca kırık cisimleri terk etmek gerekir. Hareketsiz yaşamların, manzaraların ve ayrıca mutlu ve neşeli insan portrelerinin dekorasyonunda kullanım olumlu olacaktır.

Koridorda aile fotoğrafları asmak için oldukça iyi bir alternatif.

Tarzındaki resmin genel koridor kavramını ihlal etmemesi gerekmektedir. Giriş alanına mükemmel şekilde uyan resimlerin cilveli versiyonları çok dokunaklı görünecektir.

Koridorda farklı resim tarzları

Soyutlama, koridor için alışılmadık bir çözümdür, ancak minimalist tarzda bir konut için oldukça uygun olacaktır. Bu durumda, modern bir tarzda yapılmış resimleri, çerçeveler kullanmadan ya da dar basit metal veya plastik çerçevelerle çerçevelenmemiş şekilde asabilirsiniz.

Klasik bir koridor için ideal çözüm, izlenimcilik yaratmalarının, romantik resimlerin yanı sıra Barok üslup ve gerçekçilik görüntülerinin kullanılması olacaktır. Bu stillerin resimleri güzel ahşap veya altın kaplama çerçevelere yerleştirilmelidir.

İngiliz iç mekanının zorunlu niteliği, atların veya köpeklerin görüntüleri olacaktır.

Aynı zamanda, resimlerin normal köy koridorunda bile oldukça uygun olacağı söylenmelidir. Bu durumda, ahşabın yapısını ayrıntılı olarak gösteren, ahşap çerçevelere yerleştirilen panoramik değişkenler üzerinde durmak faydalı olacaktır.

İlginç bir an. Resimlerin bağımsız monte edilmiş elemanlar olması gerekli değildir. Farklı görüntülerle süslenmiş mobilyalarınızı oldukça etkileyebilir veya fonksiyonel unsurları durdurabilirsiniz: anahtar kaleci, saatler veya lamba.

Resimler yalnızca duvarlara değil, askı kancalarına da asılabilir ve ayrıca raflara veya masalara yerleştirilebilir.

Ayrı ayrı, fresklerden bahsetmelisin. Onların yardımıyla, bir perspektif imajı yaratan mekanın önemli bir görsel genişlemesi. Bu çözüm oldukça çekici, ancak fresklerin konusunu dikkatlice seçmek çok önemlidir. Ne de olsa, değiştirmek istiyorsanız, bunu yapmaktan çok resim yapmaktan daha zor olacak.

Uygun yerleştirme

Resim yerleştirmek için en kolay seçenek bir duvardaki tek resimdir. Burada, aşağıdaki kurala uymak gerekir - alanı üzerindeki resim, serbest alanın genişliğinin ve yüksekliğinin üçte birinden daha fazlasını içermemelidir.

Boş duvarlar farklı göstergelere ve alana göre farklılık gösterebilir. Uzun bir duvardan ve dar bir koridordan bahsediyorsak, burada resimleri yatay bir sıraya asmak en iyisidir. Bu nedenle, duvar görsel olarak daha çeşitli ve ilginç hale gelecektir. Camın parlaklığından dolayı, daha fazla alan illüzyonu yaratılacak.

Aynı sıraya farklı boyutlarda birkaç resim yerleştirmek gerekirse, bunlar orta eksen boyunca hizalanmalıdır. Ancak bu tür karmaşık tasarımları benimserken, en azından ideal bir tada sahip olmalı ve iyi bir stil hissetmelisiniz.

Modüler resimlerden bahsetmiyorum bile. Boyut ve oran öğeleri bakımından farklıdırlar. Ve böylesine karmaşık bir dekorun birleşmesinden dolayı, sıra dışı fakat oldukça ilginç bir yapı oluşur. Ancak bu tür resimlerin sadece geniş koridorlara yerleştirilmesi daha iyidir, çünkü üzerine boyanmış her şeyi görmek için yeterli alana ihtiyacınız vardır.

İlginç bir nüans. Sanatçılar, kreasyonlarını farklı açılardan bir açıdan incelemenizi sağlayan özel teknikler kullanır. Ana oda için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Merdivenli büyük evlere gelince, aşağıdaki fotoğrafta da görüldüğü gibi, merdivenlerde basamaklar halinde resimler asılı tutulur.

Çok sık yan duvarların, sedirlerin veya bir kanepenin üstünde duvarın boş bölümlerini doldurmak istersiniz. Bir asa veya diğer çıkıntılı dekoratif elemanların yerleştirilmesi çok uygun değildir, çünkü koltuğun kullanımına müdahale ederler. Ancak düz bir resimli seçenek sadece ihtiyacınız olan şey olacaktır. Ancak bu durumda bazı nüansları da hesaba katmanız gerekir:

  • büyük bir resim asabilirsiniz;
  • Birkaç küçük resim yerleştirmek istiyorsanız, yanına yatay yerleştirin. Resimler çerçeveli olarak çerçevelenebilir, bu yüzden onsuz kullanın. Bu durumda en iyisi aile fotoğraflarına bakacak;
  • Dikey olarak birkaç resim de yerleştirebilirsiniz.

Şimdi mükemmel bir Feng Shui koridorunun ne olması gerektiğini biliyorsunuz. Bu bilgiyi hayatınızı iyileştirmek ve evinizde şık ve ilginç bir iç mekan oluşturmak için kullanın. Son olarak, bu konuyla ilgili faydalı videoyu izleyin:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send