Rüya yorumu

Mutlu ve başarılı bir yaşam için evde feng shui özellikleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Evinizin hedeflerinize mümkün olduğunca ulaşmanıza yardım etmesini ve yaşamınızın çeşitli alanlarında başarılı bir şekilde kendini gerçekleştirebilmesini istiyorsanız, Feng Shui'de sanat dinlemelisiniz. Bu kadim öğretimin uzmanları, evde bulunan şeylerin ahenkli düzenlenmesi ile yaşamdaki başarı arasındaki bağlantı hakkında bilgi topladı ve sistematik hale getirdi; Bu yazıda, doğru Feng Shui'nin evde olması gerektiğini açıklayacağız.

Sokak manzarası ne olmalı

Yalnızca doğrudan gözetiminiz altında planlanmış ve inşa edilmiş konutların ideal olarak kabul edilebileceği belirtilmelidir. Ne de olsa, bir apartman dairesinde yaşarken veya hazır bir ev satın aldığınızda, Qi enerjisinin uyumlu akışını bozan veya tamamen engelleyen negatif faktörler olması gerekecektir. Ancak bu sorun için bir çözüm var.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cadde manzarası. Evinizin enerji durumu üzerindeki son derece olumsuz, diğer evlere, evinize yakın inşaatlara, geçen elektrik hatlarına ve ağaçların ve diğer bitkilerin bulunmamasına çok yakın olacaktır.

Negatif enerjiyi nötralize etmek için (Sha olarak adlandırılır), tüm negatifleri emecek pencere pervazına yerleştirilmiş bitkiler koymalısınız. Sardunya, fesleğen ve kaktüsler şifalı çiçekler gibi davranır (ve pencerenin dışındaki durum daha da kötüyse, daha uzun dikenleri olan kaktüsler seçilmelidir).

Ek olarak, tanrıların aynasının her pencereye yansıtılması, böylece yansıtıcı tarafın dışarıya doğru yönlendirilmesi önerilir. Bu eşyalar negatif enerjinin evinize girmesine izin vermeyecek, bu da odanın genel atmosferini iyileştireceği anlamına geliyor.

Mükemmel koruyucu özellikler ve rüzgarın müziği vardır. Pencerelerin, beş veya yedi tüp şeklinde sunulan Çin pagodasının yanı sıra tüylerle süslenmiş bir zil kullanması önerilir. Bu sihirli nesnelerin ne yapıldığı çok önemli değil, yaydıkları seslerin sizde hoş duygular uyandırması çok daha önemli.

Keskin köşeler, aynalar ve duvar renkleri

Keskin açılar, evin genel enerji durumu üzerinde kötü bir etkiye sahiptir. Elbette, onlardan tamamen kurtulamazsınız, ancak olumsuz etkilerini azaltmak oldukça mümkündür. Bunu yapmak için, avize veya zemin lambasına küçük kristal toplar asın ve masalara yuvarlak şekilli vazolar yerleştirin. Bu sayede pozitif ve negatif enerji akışı dengelenecek, bu da hayatınızdaki pozitifin önemli ölçüde artacağı anlamına geliyor.

Kendinizi olumsuzlardan korumak için, aynaların bulunduğu yere özellikle dikkat etmek önemlidir. Bunları, köşeleri sivri uçlu nesneleri yansıtacak şekilde yerleştirmeyin. İdeal seçenek, aynaların mücevher kutuları, ev bitkileri, yemekler veya ürünler gibi faydalı şeyleri ikiye katlamasıdır. Bu sadece Qi enerjisinin akışını aktive etmeyecek, aynı zamanda maddi durumunuzu da olumlu yönde etkileyecek, ayrıca ruhsal uyumu elde etmeye yardımcı olacaktır.

Düzgün seçilmiş duvar renkleri ile evinizin enerjisini iyileştirmek mümkündür. Bu nedenle, evdeki bazı odalar keskin köşelerle doluysa veya mutfakta çok sayıda keskin nesne varsa (bıçak, çatal vb.), Feng Shui, duvarları sarıya boyamanızı önerir. Bu durumda, öncelikle odayı görsel olarak genişletecek, ayrıca güneş ışığını çekeceklerdir. Böyle bir odadaki insanlar kendilerini rahat hissedecekler ve ayrıca Sha enerjisinin akışı da etkisiz hale gelecektir.

Ayrıca enerjinin uyumlaştırılması yeşil renge katkıda bulunur. Bu durumda, narin yeşil ve çimenli tonların verimliliği arttırdığını, neşeyle doluyduğunu ve bunun yerine koyu yeşil, şişe veya parlak zümrüt yeşilinin gevşeme eğiliminde olduğunu unutmayın. Buna dayanarak yatak odası, oturma odası veya çalışma odası için uygun tonları seçmeye değer.

Doğru ev planı

Feng Shui öğretmek, nesnelerin konut içine yerleştirilmesi gereken kurallara göre bir takım ilkeler sağlar:

  • Bu nedenle, evin kuzey kesiminde, kariyerden sorumlu, hem de güneyde şöhret ve kendini gerçekleştirme alanında, ofisinin yerleştirilmesi idealdir.
  • Yaratıcılık ve çocuklardan sorumlu olan evin batı bölgesinde, bir çocuk odası veya sanat atölyesine sahip olmak en iyisidir.
  • Aile ve sağlıktan sorumlu olan doğu sektörü oturma odası ve mutfak için idealdir.
  • Orta kısım aynı zamanda evin tüm sakinlerinin, örneğin bir oturma odasının toplandığı odalar için de uygundur, ancak burada bir mutfak yapmamanız gerekir.
  • Kuzey-Batı bölgesi bir asistan ve gezi bölgesidir, içinde ekipman, spor ve turistik ekipman bulundurmak en iyisidir. Aynı zamanda çamaşır makinesinin bu bölgesinde konaklama uygun değildir.
  • Kuzeydoğu bir bilgelik ve bilgi sektörüdür, bir kütüphane veya çalışma düzenlemek için idealdir.
  • Evin güney-batı kısmı, aşk ve evlilikten sorumludur, bu yüzden burada bir yatak odası yapmak en iyisidir.
  • Güneydoğu bölgesi bir para bölgesidir, bir çalışma düzenlemek için idealdir, kasalar, ama kesinlikle bir mutfak ve oturma odası oluşturmak için uygun değildir

Feng shui'den ev için 5 faydalı ipucu

temizlik

Evinizin daima temiz olması gerekir. Sonuçta, Qi'nin enerjisi, gereksiz cisimlerin birikmesinden akut açılardan ve pencerenin dışındaki uygun olmayan nesnelerden bile daha fazla etkilenir.

Tılsımları kullanın

Farklı alanları etkinleştirmek için, özel Feng Shui tılsımlarının yanı sıra, evde veya evin başka bir bölgesinde bulunan öğelere ilişkin doğrulamalar ve nesneler kullanmalısınız.

Bir veya tüm bölgelerin aktivasyonu

Feng shui sanatına yeniyseniz, evin tüm bölümlerini bir seferde etkinleştirmeyin. Hayatta kendinizi kötü şans hissettiğiniz alanlarda başlamalısınız. Ve sizin için en acı veren konuları ayarladığınızda geleceğe yönelik diğer sektörleri de bırakın.

Harekete geçin

Her sektörü tılsımlarla doldurmaya gerek yok. Sonuçta, her birinin kendi anlamı vardır, farklı işlevler gerçekleştirir ve kırılma durumunda muskalar birbirleriyle dengesizliklere neden olabilir. Ve tamamen öngörülemeyen bir harekete geçeceksin.

Toz mücadele

Tılsımların, ev bitkilerinin yanı sıra onayları olan plakların ve belirli bir alanı etkinleştirmek için kullanılan diğer mistik özelliklerin bir toz tabakası altına gömülmediğini kontrol etmek gerekir. Toz iş dünyasında durgunluk yaratır ve çeşitli engellerle doludur.

Tabii ki, evinizi feng shui'nin tüm kurallarına göre donattığınıza inanmak tamamen naif, şansın yüzünü size çevirene kadar rahatlayabilir ve bekleyebilirsiniz. Qi'nin enerjisi yalnızca hayatınızın iyileştirilmesi için uygun koşulların yaratılmasına katkıda bulunur ve onu nasıl kullanacağınıza bağlılığınız mahrum olacak.

Sonuç olarak, ilginç bir tematik video izlemenizi öneririz:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send