Rüya yorumu

Amber düğünü: nasıl kutlanır ve ne verilir

Pin
Send
Share
Send
Send


34 yıllık evlilikte, çift özel gün - sarı düğün. Tüm çiftler o zamana kadar duygularını koruyamazlar. Ve yine de, başarılı olanlar, bu tarihi çok muhteşem bir şekilde işaretler. Ailem o çiftlerden biri. Son zamanlarda, düğünlerinin 34. yıldönümü vardı. Bu gün için özel bir hediye hazırlamak istedim. Tam olarak hangi hediyelik eşyaların bu güne hediye olarak uygun olduğunu paylaşmak istiyorum.

Amber düğünü neden önemli bir tarih?

34. evlilik yıldönümünde Amber, bu doğal malzeme ile benzerliği nedeniyle çağrılmaktadır. O zamandan beri, çift bütün hayatını yaşadı, mutluydular, kavga ettiler ve katlandılar. Bu süre zarfında ilişkileri güçlü ve güvenilir hale geldi.

Kehribar ayrıca onlarca asır boyunca doğada işlenir. Yüzyıllar boyunca, bu malzeme aile ilişkileri yanı sıra, güzellik ve güç kazanır. Amber uzun yıllar boyunca ailenin sevgi ve güven, güç ve birliğini sembolize etti. Antik çağda, amber gelinin dekorasyonu oldu.

Oluşumunda amber, viskozite aşamasını geçerek değerli bir malzemeye dönüşür. Aynı şekilde, evlilik ilişkileri tüm yıllar boyunca dengesizlikten gerçek değere dönüşür. Onlarca yıldır erkek ve kadın tüm evlilik bilgeliğini öğrenecekler.

Birlikte yaşamanın 34. yıldönümünü kutlamak için en iyi nasıl

Bu günde, bir kural olarak, tüm yakın insanlar davet edilir - akrabalar ve arkadaşlar. Şenlikli masa koydu. Geleneksel olarak, konuklar ve ev sahipleri çiftin hayatındaki ilginç olayları hatırlarlar ve ayrıca size sağlık, mutluluk diliyorum.

Kutlamanın yapıldığı oda sarıdan turuncuya kırmızıya kadar amber renginde dekore edilmiştir. Bu aralığı diğer renklerle seyreltebilirsiniz. Çiçekler, çelenkler, balonlar, mumlar süslemeler olarak kullanılabilir.

Ne kadar dekor kullanılacak olursa olsun, odaya uyumlu bir şekilde karıştığı sürece. Basit bir buket sarı-turuncu renkli çiçekler bile şenlikli masaya güzel bir katkı olacaktır.

Bu tarih sonbahar döneminde düşerse, odayı düşen yapraklar, kartopu dalları ve üvez dalları ile dekore edebilirsiniz. Konuklar çeşitli yarışmalara katılmaya karar verdiler.

YOLUYLA! Bu günde, çift tatil masasında öpmeli ve misafirler - "acı" diye bağırdılar. Bu durumda, 34'e kadar saymanız gerekir.

Amber evlilik yıldönümü için ne vermek

Amber düğünü pahalı hediyeler gerektirmez. Bu günde, manevi bir hatıra çift için daha önemlidir, çünkü geçmiş yıllarda gerekli olan her şey kazanılmıştır. Aksine, 34 yıllık evlilik için ruhsal hediyelikler vermeniz gerekir ve pahalı değildir.

Hediye olarak bir buket çiçek veya sıradan bir kartpostal sunsanız bile, çiftin kalbindeki ilginize şükran duyacaksınız. En önemlisi armağanlarda amber tonları sunmaktır.

Bu gün en yaygın hediyeler - kehribar ürünler. Ucuz süslemeler, ev dekor eşyaları olabilir.

YOLUYLA! Amber sadece güzel bir taş değil, aynı zamanda şifa olarak da kabul edilir. Uzun süredir alternatif tıpta kullanılmıştır.

Ebeveynler için hediyeler

Tabii ki, 34 yıl içinde çocuklar ailede göründü - eşlerin en yakın akrabası. En duygusal hediyenin beklenen soyundan geliyor.

Çocuklar ebeveynlerine herhangi bir hediye verebilir. Yeterli paranız varsa, anneye bir masaj koltuğu veya spaya sertifika verin. Tabii ki, ana hediyeye amber yıldönümü sembolü ekleyebilir ve eklemelisiniz - bu doğal malzemeden yapılmış bir ürün.

Hala para konusunda sınırlıysanız, bir konser ya da tiyatro için bilet sunabilirsiniz. Genel olarak, 34. evlilik yıldönümünde uzun süre hatırlanacak bir hediye seçmek önemlidir.

Karısı için hediye

Bir erkek sevgilisine hediye vermeli, çünkü 34. evlilik yıldönümü takılarını amber ile sunmak zorundadır. Bunlar olabilir:

 • bilezik;
 • küpe;
 • kolye;
 • halkası meydana getirir;
 • seti.

Eşi için oldukça özgün bir hediye uygun renk bir elbise ve bir restoran ya da konsere davet olacaktır.

Kocası için hediye

Karısı ayrıca eşini memnun etmeli ve ona bir hatıra vermelidir. Bunlar olabilir:

 • amber ile kol düğmeleri;
 • kravat klipsi;
 • tamamen kehribar renginde veya içinde kakma yapılmış sigara kutusu;
 • gücü ve erkekliği simgeleyen bu taştan heykeller.

Misafir iseniz ne vermek

Sadece eşler evlilik yıldönümleri için hediye vermezler. Konukların ayrıca hediyeler getirmesi gerekir. Eğer çiftlerin her birine bireysel hediyeler verecekseniz, eşe altın renkli bir telefon, bir güzellik salonunu veya bir alışveriş merkezini ziyaret etme sertifikası verilir.

Koca, (eğer varsa) araba aksesuarları, eğirme, pahalı olta kamışı veya balık avlama elemanlarından (eğer istekliyse) memnun olacaktır. Ancak, hediye, gelecekteki sahibinin hobilerine cevap verdiği sürece herhangi bir olabilir.

Bir aile hediyesi vermeyi planlıyorsanız, bir ızgara, açık hava etkinlikleri için bir set, bir hamak seçebilirsiniz. Ancak, nevresimler veya işlemeli (ilk durumda) veya oyulmuş yazıtlı tabaklar satın alabilirsiniz. Düğün tarihi ya da sıcak dilek olabilir.

Önemli bir evlilik tarihi olan arkadaşlar için hediye vermeyin ve eşleştirmeyin. Oyulmuş halkalar, bilezikler veya kolye, onlara olan saygınızı kanıtlamak için harika bir yoldur.

Bu tarih için bir hediye seçimi, renk yelpazesi, çiftin bağımlılıkları ve vericinin finansal olanakları dışındaki hiçbir şeyle sınırlı değildir. Eğer iki kişilik tatil bileti olan bir çifti memnun ederseniz, birkaç günlüğüne bile olsa, eşleriniz size minnettar olacaktır.

Sınırlı olanaklarınız varsa, pratik hediyeler seçebilirsiniz. Bu bir eş için bir kutu veya bir eş için bir kül tablası olabilir. Her ikisini de memnun etmek istiyorsanız, aksesuarların aynı tarzda yapılmasına izin verin.

Fantezi için çok yer var:

 • kitaplar;
 • battaniyeler;
 • şişeler;
 • çakı çok fonksiyonlu bıçak;
 • entelektüel rekreasyon sevenler için, açık ve koyu amberden yapılmış satranç uygun olacaktır;
 • hediye çekleri.

Bütün bunlar arkadaşlarınızın hayatını daha parlak ve zengin hale getirecek. Belki de kendileri böyle bir hatıra eşyası istemediler ya da karşılayamadılar ve onları şükran duygusuyla arkadaşlarından kabul ettiler.

Yukarıda belirtildiği gibi, eşlerin göz önünde bulundurulması gerekir. Avcı oltası bir şeye olduğu kadar hiçbir şeye de bir kadına iğne işi için kitler verilmemelidir. Ancak bir ofis çalışanı için bir takım yazı aksesuarları çok faydalıdır. Ek olarak, kehribarla süslenecek olanı seçebilirsiniz.

Diy hediyeler

Mağazalardan bir şey satın almak istemiyorsanız, kendi ellerinizle benzersiz bir hediye yapabilirsiniz. Vericinin ruhunun bir kısmı bu tür ürünlere gömülü olduğundan 34 yıl boyunca birlikte yaşayan çiftler için daha keyifli olacaklar:

 • bakır tel ve kehribardan yapılmış mücevherler her kadını süsleyecektir;
 • yontma taşlardan yapılmış bir alçı ağacı herhangi bir iç mekana tam olarak sığacak;
 • ortak bir tatilden fotoğrafların fotoğraf kolajı da hoş bir sürpriz olacak;
 • Eşlerin üstüne yerleştirilen slayt gösterisi favori şarkısı harika bir hediye olacak.

Sonuç

Yukarıdakilerden çıkarılan sonuçları çıkardıktan sonra şöyle diyebiliriz:

Pin
Send
Share
Send
Send