Rüya yorumu

Feng Shui'den pencerenin önüne ayna asabilir miyim

Pin
Send
Share
Send
Send


Feng Shui'nin penceresinin önüne bir ayna asabilir miyim? Aynayı, pozitif enerjinin serbest akışını engellemeyecek şekilde düzgün bir şekilde nasıl düzenleyelim? Bu soruların cevaplarını bu makalede bulacaksınız.

Dekor mu yoksa sihir niteliği mi?

Ayna her zaman özel bir büyülü nesne olarak kabul edildi. Neredeyse hiçbir servet söyleme ya da ritüel onsuz yapamazdı. Bununla kaderini öğrenebilir, geleceği tahmin edebilir, ayna kötü güçlere ve büyücülük ritüellerine karşı koruyucu olarak görev yapabilirsin.

Bugün, ayna, iç mekanın vazgeçilmez bir unsurudur ve modern bir ev hayal etmenin imkânsız olduğu bir şey. Ancak bu büyülü nesnenin kaderiniz üzerinde güçlü bir etkisi olabileceğini unutmayın. Ve onun etkisi hem olumlu hem de ölümcül olabilir, eğer aniden yanlış yerde olduğu ortaya çıkarsa. Bu nedenle, odanın dekoruna geçmeden önce, Feng Shui'de hangi yerlerde aynalara sahip olabileceğinizi bulmanız gerekir.

Enerji Aynaları

Feng Shui, aynanın enerjisine özel önem veriyor. Enerjiyi yansıtabileceği ve çekebileceği, mekanın özelliklerini değiştirebileceği, enerji akışını yeniden dağıtabileceğine inanılıyor. Ayna, eve farklı açılardan giren Qi enerjisinin ışınlarını yansıtıyor. Bu nedenle, evdeki durum belli bir şekilde gelişir, çeşitli olaylar meydana gelir. Ve çok az insan bunun sebebinin belli bir yerde bulunan bir ayna olduğunu düşünürdü.

Feng Shui'ye göre, Qi'nin hayati enerjisi ön kapıdan evin içine giriyor ve akan su kaynağına koşuyor. Kapının karşısında bir banyo varsa, tüm pozitif enerji tuvalete "atılır". Bunu önlemek için, banyo kapısının içine ve dışına yerleştirilmesi gereken 2 küçük yuvarlak ayna yardımcı olacaktır.

Giriş kapısının karşısında ayna olması kategorik olarak imkansızdır, aksi takdirde eve giren Qi enerjisi yansıtılır ve evinizi terk eder.

Feng Shui'deki evdeki aynaların yeri için uygun yerler?

Hangi yerlerde Qi enerjisinin serbest akışını engellemeyecek şekilde bir ayna asılmalıdır? Feng Shui'deki aynanın yeri için en uygun yerler.

Giriş salonu

Bir giriş salonu haklı olarak evinizin yüzü olarak kabul edilebilir, çünkü evin ilk izlenimini yaratan ve konuklara rahatlık ve sıcaklık hissi veren kişidir. Bu odanın yeterince geniş ve geniş olması arzu edilir.

Ama koridorunuz çok sıkışık ve küçükse ne yapmalı? Kurtarmaya bir ayna gelecek - koridor alanını görsel olarak genişletebilir ve ona hacim katabilir. Koridorda insan boyutlu bir ayna asmak ve bu oda hemen daha geniş görünecek. Sadece ön kapının önüne koymayın.

İşin garibi, giriş holü evde hayati enerjinin ana distribütörüdür. Ne de olsa, gelen Qi enerjisinin akışı kapıdan koridorun içine girer ve ardından binaların geri kalanına dağıtılır. Koridorda bir ayna asarsanız, bu enerji yansıtılır ve evin her yerine serbestçe dağıtılır.

Ayna, odada bulunan eksik yerleri yeniden yaratmaya yardımcı olacaktır. Öyleyse, L şeklindeki odanın asılması gerektiğinde köşelerindeki aynalar. Bu sayede eksik alanı geri kazanabilirsiniz.

Mutfak ve yemek odası

Evde aynayı asabileceğiniz başka bir oda mutfak. Feng shui, maddi refah, refah ve refahın bir sembolüdür. Mutfakta aynanın yeri için çok iyi bir yer - hangi yemek yedikleri tablonun önünde. Böylece ayna maddi durumunuzu artıracak ve aile ilişkilerini uyumlu hale getirecektir.

Gaz ocağının ve çalışma yüzeylerinin önünde bir ayna bulundurmamalısınız, aksi takdirde hostes mutfakta endişeleri artırabilir.

Ayrıca bir ayna için çok iyi bir yer oturma odası olacaktır. Bu oda çok pozitif ve duygusal bir enerjiye sahip, çünkü bütün aile akşamları burada toplanıyor, burada konukları ağırlıyor. Bu yerde asılı bir ayna, evinize neşe ve iyi bir ruh hali getirecek, sağlık ve refah getirecektir.

yatak odası

Bir tartışma konusu - Feng Shui'deki yatak odasında bir ayna asmak buna değer mi? Öğretilere göre, yatak odasındaki ayna uyku sırasında insanları yansıtmamalı, aksi takdirde aile ilişkileri ve evin sakinlerinin sağlığını etkileyecektir. Yatağın önüne bir ayna asarsanız, evde sık sık çatışmalar ve anlaşmazlıklar olur, ortaklar birbirlerine sadık kalmaz ve aile üyeleri sağlık sorunları yaşamaya başlar.

Bunun olmasını önlemek için, ayna yalnızca yatak odasının ve üzerinde uyuyan insanların yansıtılmadığı alanlara yerleştirilebilir. Feng Shui'ye aykırı olduğu için yatak odasına aynalı bir tavan döşenmesi de önerilmez. Geceleri kapatılabilecek yatak odasına bir iskele koymak en iyisidir.

Çocuğun uyuduğu odada, aynaların konumu çok dikkatli kullanılmalıdır. Feng Shui'ye göre, fidanlıktaki aynaların sayısı, çocuğun huzurlu uykusuna müdahale etmemek için minimum olmalıdır. Burada karşı duvarı yansıtacak küçük bir aynayı asabilirsiniz.

Pencerenin önüne bir ayna asabilir miyim?

Feng shui'nin pencerenin önünde bir aynaya sahip olması kesinlikle yasaktır, aksi takdirde pozitif enerji evinizde oyalanamaz ve sadece pencerenin içinde kaybolur. Uygun enerji dolaşımını engellememek için aynayı camın yan duvarına asın.

Hiçbir durumda aynaları birbirine asmayın. Bu, diğer dünyadan çeşitli varlıklara nüfuz edebilen büyülü bir ayna koridorunun yaratılmasına katkıda bulunur.

Faydalı tavsiyeler

Aynaya sadece fayda getirdin, şu ipuçlarını dinle:

  • Özelliğin bir çerçevesi olmalı - Qi'nin enerjisini yoğunlaştırmaya yardımcı olacaktır.
  • Ayna, herhangi bir negatif çatlamış fayans, eşyalarda karışıklık, sıyrılmış duvar kağıdını yansıtmamalıdır. Aynanın tüm bu rezaleti iki katına çıkardığı ortaya çıktı. Bu prensibi takip ederek, masanın aynaya yansımasını önleyin. Aksi takdirde, arkasındaki çalışma eklenebilir.
  • Çatlak bir ayna evinizde durmamalıdır, çünkü tüm negatifleri toplar.
  • Odanızın dekorunda ayna döşemeleri kullanmaktan kaçının. Feng Shui'ye göre, bu ahenk ihlal ediyor ve mutluluğunu bozuyor.
  • Ayna daima temiz olmalıdır. Aynaların tüm negatifleri iki ile çarptığını hatırlıyor musun? Kirli bir ayna, doğru yerde asılı olsa bile ailenizde skandallara, çatışmalara, sorunlara ve hastalıklara neden olabilir. Bu nedenle, aynada biriken tüm negatifleri yıkamak için daha sık deneyin.
  • Aynayı kırdıktan sonra, ailenizle ilgili bilgileri temizlemek için parçalarını hafifçe durulayın. Sonra, onları opak bir torbaya koy ve çöpe götür.

Bu basit kuralları takip etmeye çalışın. Bu durumda, ayna evinize sadece neşe, sağlık ve refah getirecek ve tüm olumsuzlar evinizi sonsuza dek terk edecektir.

Konunun sonunda videoyu izlemenizi öneririz:

Pin
Send
Share
Send
Send