Rüya yorumu

Yıldız Totem Hayvanı - Totemizmin Tarihsel Kökleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Totem hayvanı nedir? Eski zamanlarda atalarımız insan ve hayvan arasında görünmez bir enerjisel bağlantı olduğunu fark ettiler. Böylece totem kültürü ortaya çıktı. Her insanın onu kötülüklerden koruyan ve koruyan belli bir hayvan türü tarafından korunduğuna inanılmaktadır. Totem hayvanının zodyak işareti ve doğum tarihi ile nasıl belirlenir? Bir bağlantı kurmak ve koruyucu ruhunuzu aramak mümkün mü? Makaledeki sorunu göz önünde bulundurun.

Totemizmin tarihsel kökleri

Totem, herhangi bir maddi taşıyıcıda tasvir edilen hayvanın bir simgesidir. Eski insanlar, bir hayvanın gücünün ve cesaretinin yaşamla başa çıkmalarına yardımcı olabileceğine inanıyordu. Totemizm dünyadaki ilk dindir. İnsanlar patronlarını hayvan dünyasından seçtiler, ona ritüeller sundu, saygı gösterdiler ve korunma istediler. Gerçekten, her hayvan bir insandan, insanlardan üstün olan bir takım niteliklerde farklılık gösterir:

  • kartal keskin bir göze sahiptir;
  • vaşak sessizce hareket etme yeteneğine sahiptir;
  • Ayı inanılmaz bir güç ile donatılmış;
  • korkusuz kurt kimse değil.

Hayvan dünyası, insana erişilemeyen daha gelişmiş algı organlarına sahiptir. Hayvanlar karanlıkta mükemmel şekilde görüyorlar, bir deprem yaklaşımını hissedebiliyorlar, kokuları insan kokusundan çok daha büyük. Bu nedenle, eski insanlar yeteneklerinden hayvanlardan bir şeyler öğrenmeye çalıştılar ve içtenlikle hayvanın ruhunun, kaderlerin mağduriyetlerinden korunabileceğine inandılar.

Totem hayvanı, insanın sahip olmadığı bir gücü sembolize eder. Şamanlar ona güç hayvanı derler.

Modern anlayışta, totemizm yeni biçimler kazanmıştır ve şimdi hayvan sahibi, burcun işareti ve doğum tarihi ile tanımlanabilir.

Totem hayvan burcu

Toteminizi zodyak işareti ile belirlemek çok kolaydır. Bunu yapmak için aşağıdaki tabloya bakınız:

Koç boğayı patronlaştırır. Bu işaretin inatçı, sıcak ve temperli temsilcilerinin özünü yansıtan bu hayvandır.

Boğa ayıyı korur. Bu güçlü hayvan, Toros'un niteliklerini en iyi şekilde karakterize eder - adalet, rasyonellik, güç, ocağın korunması ve huzur.

ikizler iki hayvanı patronize - bir kurt ve bir fare böceği. Her ikisi de kendi yarısına olan doğal bağlılıktır. Fare faresi ekonomiyi ve refahı simgeliyor.

kanserler Yılan ve kunduz patronize. Her iki hayvan da sabırları, bekleme ve yeni yaşam koşullarına uyum sağlama yetenekleriyle ayırt edilir.

aslanlar Aslanları ve kargaları harekete geçir. Her iki totem de bilgelik, dayanıklılık, sükunet ve benlik saygısı ile ayırt edilir. Ayrıca, bu hayvanlar, Aslan burcunda insan özelliklerinde bulunan avcı sınıfına aittir.

Bakireler köpeği korur. Başak burcunda doğuştan gelen sadakat ve sadakat işareti, insanların düşüncelerini ve ruh hallerini hissetme yeteneği, zor zamanlarda kurtarmaya gelme arzusu.

Terazi burcu kurt ve arıya hürmet et. Bu hayvanlar birlik duygusunu paylaşırlar - pakette bulunurlar. Terazi de, başkalarının desteğiyle en iyi şekilde hissedilir.

akrepler Bir kedi tarafından himaye Bu kurnaz, zeki ve bağımsız hayvan, Akrep burcunun altındaki insanların niteliklerine en uygun olanıdır.

Yay elkiyi himaye eder. Durum üzerinde bilgelik, himaye ve otorite sembolüdür. İkinci totem hayvanı, aynı zamanda bilgeliği sembolize eden bir baykuştur.

Oğlaklar antilop ve tilki patronize. Bu hayvanlar, Oğlakların nitelikleri ile tamamen uyumlu, dikkat, kurnaz ve canlılıkla ayırt edilir.

Kova yardım ve arkadaşlığın sembolü olan atı patronlaştırır. At, antik çağlardan beri Kova'nın niteliklerine tekabül eden, vazgeçilmez bir insan yardımcısı olmuştur.

balık salyangoz korur. Bu karanlık hayvanlar kesinlikle zararsızdır, bu da Balık karakteriyle tamamen tutarlıdır. Samimiyeti ve sakinliği, bu İşareti temsilcilerinin ve totem patronunun ayırt edici özellikleridir.

Totem hayvan neden olur

Toteminizi belirledikten sonra onunla bir bağlantı kurmanız gerekir. Meditasyon yardımcı olabilir. Birçoğu meditasyonlara aşina ve bunları doğru şekilde yapmayı biliyor. Meditasyon için en iyi zaman kimsenin sizi rahatsız edemediği gündüz veya gece dönemidir. Daha sonra meditasyon planını izlemeniz gerekir:

  1. Bir ağaçta bir çukur veya çiçekli bir çayırın içinden geçebileceğiniz bir mağaraya girişin olduğunu hayal edin.
  2. Etrafına bak - ne görüyorsun? Bir süre sonra, patronunuz olan bir hayvan size gelecek.
  3. Onunla konuş, kendine özgü özelliklerini tanımla - bunlar senin büyülü gücünün işaretleri.
  4. Hayvana teşekkür et ve ona elveda de.
  5. Gerçekliğe, bıraktığın gibi dön - bir oyuk bul ya da bir mağaradan çık.
  6. Birkaç derin nefes al ve gözlerini aç.

Bundan sonra ne olmalı? Elbette, kuvvetli hayvanın size hayatta yardımcı olmaya başladığına dair bir işaret alacaksınız. Bir hayvan heykelciği alın ve odanıza koyun. Bir resmi basabilir, lamine edebilir ve duvara asabilirsiniz. Tahta kesebilirseniz, heykelcikleri kendi elinizle kesin ve cilalayın. Ayrıca bir hayvanı kilden kalıplayabilir ve yakabilirsiniz.

Tabloda totem hayvanınızı doğum yılına göre bulabilirsiniz:

Pin
Send
Share
Send
Send