Rüya yorumu

Feng shui sanatında ejderhanı ne çekecek

Pin
Send
Share
Send
Send


Feng shui teorisi, ejderhanın evde huzur ve uyumu sağlamak için tasarlanmış en önemli büyülü nesnelerden biri olduğuna inanıyor. Avrupa devletlerinde, bu efsanevi gerçek dışı yaratım, her zaman olumsuz bir karakter rolünü üstlenirken, Çin bu karakteri gücü ve iradesi için onurlandırıyor. Yeryüzünde ve gökyüzündeki ruhun iç içe geçtiğinin ejderhada olduğuna inanıyorlar.

Feng Shui felsefesine göre, bir ejderha, bir kişinin evini kötülükten koruyabileceği, ayrıca kendi refahını ve refahını sağlayabileceği çok güçlü bir muskadır.

Efsaneye çevirin

Qing Long, alışılmadık derecede güçlü bir mistik hayvandır ve Çin'in efsanevi öğretilerine göre Cennetin en önemli yaratığıdır. Bu yüzden Azure Dragon Doğu'nun sakinlerini güvenilir bir şekilde korur ve yaşamlarında olumlu değişiklikler yapmayı önler. Ejderha, Çin'deki imparatorluk gücünü sembolize ediyor, beş kanatlı kanatlı ejderhanın her zaman imparatorluk elbisesinde tasvir edildiği hiçbir şey için değil.

Genel olarak, Çin halkına gelince, ejderha milletini ve çeşitli yararlarını simgelemektedir.Bu nedenle, çeşitli figürlere sahip imajlarının Çinliler arasında bu kadar büyük talep görmesi nedeniyledir. Geleneksel olarak, feng shui sanatının tam ejderhalar yüzünden ortaya çıktığına inanılmaktadır.

Yani antik efsane bize sırtında renkli çizgilerle süslenmiş Sarı Nehir sularından çıkan bir ejderhadan bahseder. Eski adaçayı, bugün bilinen tüm felsefi terimleri tanımlamak için gerekli sembolleri ortaya çıkarmaya iten bu şaşırtıcı yaratıktı.

Bu nedenle, nesnelerle, geleneksel olarak bilinen “Değişim Kitabı” Feng Shui'nin geleneksel sembolleri, daha sonra ba-gua kavramı ve bu sanat için tipik olan diğer yöntemler ile birlikte bütün süreçler ortaya çıktı.

Neden konuttaki bir ejderhaya ihtiyacımız var, doğru bir şekilde yerleştirmek için

Evdeki ejderha, sahibinin kariyer başarısını, mali işlerdeki başarısını sağlamak, sahibini dürüst olmayan insanlardan korumak ve başarısını ve refahını sağlamak için tasarlanmıştır. İyi tezahür eden bir enerjiyi sembolize eden Yang, ejderha, insanlığın güçlü bir yarısının koruyucu azizidir. Böylece, Doğu'nun Koruyucusu doğanın uyanış güçleri, büyüme ve çeşitli yeni başlangıç ​​türleriyle bir ilişki kuruyor. Bu geleneksel Çin sembolünü evinize koyarsanız, kesinlikle maddi refahı çekecektir.

Ejderhanın hareketi daha da etkiliydi, uygun şekilde yerleştirilmesi gerekiyordu. Figürü evin girişinin soluna koyun, en ideal versiyonda ejderha evin doğu kısmına yerleştirilmelidir. Ayrıca, ejderhayı oturma odasına koymasına izin verilir - bu şekilde odaya güçlü bir enerji akışı Yang getirecektir.

Muska özel bir stand, kaide veya tepeye yerleştirilmelidir. Fakat o ana dikkat edin, ejderha bir erkeğin boyundan daha yükseğe yerleştirilmemelidir, çünkü bu durumda bir patrondan kurnaz ve hünerli bir manipülatöre dönüşecektir.

Uygun tılsım aktivasyonu

Ejderhanın canlanması için, uygun şekilde etkinleştirilmesi gerekir.

İlk olarak, Çin takvimini alın, içindeki Ejderha Günü'nü bulun ve ardından sabah 7'den 9: 00'a (bu efsanevi hayvanın saatleridir) sabahleyin, kullanılmamış siyah bir fırça ve mürekkep alın ve küçük bir ejderha gözleri çizin. Ve bu ritüeli yaptığınızda, ejderhanın yüzü ile dünyanın Doğu tarafına döndürülmesi önemlidir. Ek olarak, özel bir aroma çubukları ile ejderha gözlerinin kutsanmasına izin verdi.

Feng Shui sanatının ejderha ustası hakkında ne söyleyecek

Su elementinin ejderhayı uyandırma ve paha biçilemez Qi enerjisinin akışı dışında üretme kabiliyeti vardır. Bu nedenle, ejderha figürlerinin akvaryumun yanına ve hatta lavabonun yanındaki mutfakta olmasına izin verilir, çünkü musluktan gelen su evinize giren temiz suyun sembolü olarak işlev görür. Aynı zamanda, muska da hiçbir zaman tuvalete veya banyoya yerleştirilmemesine dikkat edin. Tersi durumda, maddi refahınızı ve şansınızı hızlı bir şekilde kaybetme riskiniz vardır. Bu mistik yaratık için uygun olmayan bir yangın sektörü olan evin güney kısmı.

Dikkat edin, muskaların ideal çeşidi yeşim yapılmış bir hayvan olacaktır. Ancak genel olarak, şekillerin üretilmesi için malzeme, rengin aksine, büyük bir rol oynamaz. En uygun olanı tüm yeşil ve mavi renkler olacaktır.

Unutmayın ki, değişim amacıyla eve getirilen ejderha, hem olumlu hem de olumsuz değişimleri cezbedebilir. Bu nedenle, bu tuhaf hayvanın gazabından korunmak için sıcak teması kontrol edilmeli, bilge kaplumbağa, güzel anka kuşu ve ejderha kaplanının ebedi antagonisti bunu yapabilir. Ahenkli feng shui ile, Ejderha, Kaplan'ın duygularını ve tam tersini daima kısıtlar.

Ejderhanın çok büyük olmaması çok önemlidir, çünkü aksi halde bu yaratık evinizde baskın hale gelir ve enerjisi çok tahmin edilemez hale gelir. Bir ejderha yerine, bitkiden faydalanabiliriz, canlı olması arzu edilir, ancak prensip olarak yapay olanı alabiliriz, asıl şey yeşildir. Eğer bitki çiçeklenme aşamasındaysa, mavi veya mavi çiçekleri olması idealdir, ancak dikenli veya dikenli bitkiler kullanmak kesinlikle yasaktır.

Evde ejderha çeşitleri

Tılsımların en popüler versiyonu pençeyle inciyi tutan ejderhadır. Böyle bir heykelcik, bilgeliğin, uyumun kişileşmesine dayanır ve feng shui sanatında alışılmadık derecede güçlü bir tılsımdır. Çinliler arasında böylesi bir Ejder'in imparatorlarla patronluk kazanması ve kişileştirilmesi şaşırtıcı değildir.

Yapım malzemesine gelince, ejderhanın ne yapılacağı çok önemli değil - porselen, yeşim taşı, bronz ve bakır olabilir, ayrıca resim biçiminde çizilen veya panel olarak oluşturulan görüntü çeşitlemeleri de olabilir.

En uygun renk aralığı göz önüne alındığında, bir bütün olarak ejderhaların herhangi bir renge sahip olabileceği belirtilmelidir: yeşil, mavi, sarı, altın veya kırmızı. Ejderhanın rengine bağlı olarak, onu en iyi nereye koyacağınızı bileceksiniz. Örneğin, evin doğusunda bulunan yeşil ejderhalar sahiplerinin sağlığını güçlendirecek ve çiftler arasındaki aile ilişkileri üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.

Feng shui sanatına göre mutluluk getiren heykelcik, kendi ellerinizle yapılabilir. Bu durumda, eldeki herhangi bir malzemeyi kullanabilirsiniz. Sadece hayal gücünüzü mümkün olduğu kadar birleştirmelisiniz. Kendi eliyle yapılan ejderhanın, bir kişinin kişisel enerjisiyle suçlandığı ve çeşitli planları ve fikirlerini hayata geçirmek için kurulduğu kanısında.

Makalenin sonunda, eğer ejderhayı evinize yerleştirirseniz, bu yaratığın değişimin habercisi olacağını her zaman hatırlayın ve en önemli şey onların son derece olumlu olmasıdır. Bu nedenle, feng shui sanatının ustasına ayrıca, kanatlı bir yaratığın öfkesini pasifleştirmek için ayrıca bir kaplumbağa veya anka kuşu figürlerinin kullanılması tavsiye edilir ve aynı zamanda yukarıdaki önerilerin tümünü başarısızlıkla takip edin.

Ayrıca, nihayet ilginç bir tematik video izlemeye değer:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send