Rüya yorumu

Bir filin başı ile Ganesh - servet, şans ve bilgelik tanrısı

Pin
Send
Share
Send
Send


Herkes bir filin başındaki Hint tanrısını biliyor. Bu bilgelik ve servet tanrısı Ganesh'dir. Arzuları yerine getiren ve öğrenmede yardımcı olan sevimli küçük fil. Ganesha ile özel hatıralarım var: şans gerektiğinde ona döndüm. Birçoğu Ganesha'yı zenginlik tanrısı olarak görür, ancak bu tamamen doğru değildir: zenginlik yolunu açar, başarının önündeki engelleri ortadan kaldırır. Bu harika bir bebek fil, Shiva ve Parvati'nin çocuğu. Makalede, tüm durumlar için Ganesh ve mantralar hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşacağım.

Bir fil kafa ile tanrı

Ganesha'nın başka bir adı var - Ganapati. Mantra Ganesh değil, tam olarak Ganapati kullanılır. Birçokları neden Ganesh’in bir bebek fil kafası olduğunu ve neden hep genç olduğunu merak ediyor? Tanrı Ganesh'in kökenini açıklayan iki efsane var. Onlardan birine göre, baba Shiva oğlunun kafasını yırttı, diğerinde Shani'nin karısının büyüsü yüzünden başını kaybetti. Fakat nasıl olursa olsun, Ganesh daha önce bir file ait olmasına rağmen kafasını aldı.

Ganesh, mutluluk, başarı ve refah getiren parlak bir güneş tanrısıdır. Seyahat edenlere ve bilgi arayanlara yardımcı olur. Temel olarak onun yardımı, hedefin önündeki engelleri ortadan kaldırmaktır. Lakshmi ve Kubera ile birlikte, zenginlik ve refah tanrılarına aittir. Fakat yine de, refahın yolunu açar ve para kazanmanın önündeki engelleri ortadan kaldırır.

İpucu! Ganesha'ya dilek yerine getiren fil denir. Dünyanın her yerinden hacılar Ganapati'ye boyun eğiyor.

Ganesh, kendisine taksi şoförü olarak hizmet eden bir fareye binerek tasvir edilir. Efsaneye göre, fare daha önce Ganapati tarafından evcilleştirilen ve evcilleştirilen bir şeytandı. Şeytanı yakalamak için Ganesh'in çekiciliğini kapmak ve şeytanı peşinden atmak zorunda kaldı. Sembolik olarak, bir fare (şeytan) bilge Ganesh'in kendi içinde pasifleştirdiği ve bastırdığı kibir ve egoizmi ifade eder.

Hindular her zaman her karaktere anlam verir. Böylece, sembolizm ile sevgili bir tanrının vücudunun tüm kısımlarına, bir bebek filin kafasına sahip oldular:

 • gövde ile baş bilgelik ve yargı simgeleyen;
 • büyük kulaklar herhangi bir isteği dikkatle dinlemeye hazır olduğunu sembolize eder;
 • dişler, engelleri ve engelleri kazanma ve üstesinden gelme iradesini sembolize eder;
 • Hinduizm'deki ana hat, engellerin kaldırılmasının yanı sıra zeka ve bilgeliği sembolize eder;
 • kocaman bir göbek yardım etmeye istekli olduğunu ve cömertçe herkese iyilik yaptığını gösterir.

Bir Avrupanın gözünde, fil kafası, koca kulaklar ve gövde ile şişman bir tanrı çirkin görünüyor. Fakat Hindular için, görünüşü gizli sembolizmle doludur, bu yüzden açık ve düşmancadır.

Ganesha ibadeti

Evde refah ve refah sahibi olmak için Hintliler Ganesh figürinler edinirler. Kil, alçıtaşı, metal, tahta gibi farklı malzemelerden yapılabilirler. Figürinler açık renklerle boyanmıştır. İlahiyat, dans ederken ya da bir sandalyede oturuyor olarak tasvir edilmiştir.

Dikkat! Hindistan'da, Ganesh heykelcik büyüklüğünün önemli olduğuna inanılıyor. Heykelcik büyüdükçe, daha çok servet ve servet evin içine çekecek.

İnançlara göre, Ganapati sağ elinin karnını ve avucunu tararken onu seviyor. Yardım talebinde bulunduktan sonra, karın ve avuç içini çizerek bu basit ritüeli kesinlikle yapmalısınız.

Ganesha da tatlıları çok seviyor, bu yüzden heykelcik yanında bir kapta şeker, kurabiye veya sadece şeker olmalıdır. Tanrı, özen ve ilgi için minnettar olacaktır.

İpucu! Ganesh adına "Shri" öneki bu tanrıya saygı gösterir.

Bazen sıva veya tahta figürler kırılır veya onlardan bir parça yontulur. Bu, Tanrı Ganesh'in sizin için amaçlanan enerji grevini aldığı anlamına gelir. Ganapati'ye koruma için teşekkür etmek ve mümkünse kırılan parçayı tamir etmek gerekir.

Ganesh Yardım

Tanrının Ganapati'nin isteyebileceği şeye bakalım:

 • engelleri kaldırın - manevi veya materyal;
 • bilgelik ve zeka vermek;
 • birinin problemlerle baş etmesine yardım etmek;
 • materyali öğrenme ve özümseme konusunda yardımcı olur.

Bir kişi doğru yönde hareket ederse Ganapati kolayca engelleri kaldırır. Bir insanın kafası karışır ve yanlış yolda ilerlemeye çalışırsa, Ganesh aşılmaz bir şekilde engelleri kolayca çıkaracaktır.

Ganesh, bilgelik ve ihtiyat tanrısı olarak kabul edilir. Sahip olduğu tüm bolluğa sahip, ihtiyacı olanlara yardım etmeyi istemiyor. Bu nedenle Hindular, Ganapati'yi bilgelik Saraswati tanrıçası ve servet tanrıçası Lakshmi ile birlikte tasvir ederler.

Onun yardımına ve desteğine ihtiyacı olan birine Ganesh heykelcik verirseniz, Ganapati onu koruyacaktır. Bu tanrı her zaman ihtiyacı olanların yardımına gelir. Tabii ki, bir insan saf bir kalbe ve iyi niyete sahip değilse.

Ganesh, bilgelik ve bilginin tanrısı olarak kabul edilir, bu nedenle öğrenmede yardım etmesi için ona çevrilir. Çocuk iyi emmiyorsa, Ganapati'den yardım isteyin. Eğer zor bir sınav gelirse, Ganesh kesinlikle kurtarmaya gelecektir.

Koruma Mantra: Mangalam Dishtu I Maheshwari.

Shri Ganesh’in himayesi ve korunması gerekiyorsa, bu mantra, arka arkaya 108 defa söylenmeli (söylenmelidir). Ayrıca, mantranın titreşimleri, herhangi bir negatif enerjinin çözündüğü böyle bir enerji alanı yaratır.

Refah Mantra: Jay Ganesh Jay Ganesh

Refah mantrasının, iş adamları tarafından öğrenilmesi, her önemli iş veya işlemden önce okunması (dinlenmesi) ve ayrıca iş dünyasında başarılı olması için tavsiye edilir. Mantra üst üste 108 kez söylenir.

Engelleri ortadan kaldırmanın mantığı: Om gam ganapatae nam.

Engelleri ortadan kaldırma mantığı, önemli bir konuyu teşvik etmek için yeterli bir kararlılığın olmadığı durumlarda söylenir. Bu bir sınav, iş yerinde görüşme veya zorlu bir görevli ziyareti olabilir. Mantra 108 kez söylenir, ancak daha fazlası mümkündür.

Yaratıcılığın kilidini açmak için mantra: Om sri ganeshaye namah.

Bir kişinin karizması yoksa, bu mantra üzerinde çalışmanız gerekir. Ganesh, bir kişinin farkında olamayacağı bir iç rezervin belirlenmesine ve ortaya çıkarılmasına yardımcı olacaktır. Fakat bilge bir tanrı, yaratıcı damarları ortaya çıkarmak için hangi butonlara tıklanacağını çok iyi bilir.

Arzuların yerine getirilmesi mantra: Aum Ganadhipataye om Ganakridaye namaha.

Arzuları yerine getirme mantığı daha geniş bir uygulamaya sahiptir ve işle ilgili sorunları çözmek için, şans ve iyiliği kendine çekmek için kullanılır. Başka insanlara zarar vermezse herhangi bir arzu yerine getirilecektir. Wise Ganesh, istenen uygulamanın karşısındaki tuzakları ortadan kaldıracak ve şansa serbest erişimi engelleyen kumları yıkacaktır.

Çocuk okumayı ve yazmayı öğrenmeye başlamadan önce, Ganesha mantra onunla öğrenilir. Ve sadece bundan sonra öğrenmeye başlayın. Mantraların sesi şöyle:

 • Om Gam Ganapataye Namaha;
 • Om Gam Ganeshaya Namah;
 • Om Sri Ganeshaya Namah.

Ganesha heykelciği, bir çanta içinde veya göğsünde bir kolye şeklinde taşınan, evde veya ofiste yerleştirilebilir. Ganapati imajına sahip bilezikler var - seçim oldukça büyük. Fakat Ganesh’in bencillik ve kişisel çıkarları yendiğini her zaman hatırlamak gerekir, bu nedenle bencil ve kendini arayan insanlara yardımcı olmayacaktır.

Videoyu izle: Final Battle Feature (Ekim 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send