Rüya yorumu

Kadınlar için meditasyonlar - sağlığa giden yol ve içsel uyum

Pin
Send
Share
Send
Send


Meditasyon nedir ve kadınlara nasıl yardımcı olabilir? Çalkantılı zamanımızda bedeni rahatlatabilmek ve zihni olumsuz izlenimlerden ve düşüncelerden arındırmak çok önemlidir. Kadınlar için meditasyonun yardım edebileceği yer burasıdır. Düşünceler sakinleştiğinde, ruh içinde barış ve uyum hüküm sürecek - vücudunuzun sağlık ve güzelliğini kazanacaksınız. Zihinsel dengeniz için bazı yararlı meditasyonlar düşünün.

Saf akıl

Bilim adamları uzun zamandır beden sağlığının düşüncelerin saflığına ve iç huzuruna bağlı olduğunu keşfettiler. Stres, anksiyete ve duygular insan vücudu üzerinde zararlı etki yapar. Sadece meditasyon yoluyla kişi, her taraftan insan üzerinde etkili olan enerjik ve duygusal kirlerin zihin ve ruhunu temizleyebilir.

Budist rahiplerin yaptığı gibi “boşluk” üzerinde meditasyon yapmanıza gerek yok. Bedeni rahatlatabilmek ve aklımızdan geçen düşünce akışını durdurabilmek bizim için önemlidir. Olumsuz izlenimler ve olaylar göz önüne alındığında bitmeyen kaydırma vücudumuz tarafından eylem için bir rehber olarak algılanır - ve hücreler "hastalanmaya" başlar. Bu aynı zamanda bilim adamları tarafından da kanıtlanmıştır.

Saf zihin, sağlık, güzellik ve uzun ömür garantisidir. Yogiler ve Budistler binlerce yıldır bu konuda konuşuyorlar. Onlardan sağlıklı bir yaşamın bilgeliğini öğrenelim ve meditasyon yaparak vücudu iyileştirmeye başlayalım.

Meditasyon kuralları

Meditasyon yapmak için bilmeniz gerekenler? Bunun için özel bir gereklilik yoktur. Meditasyon kalabalık bir yerde bile uygulanabilir, ancak önce buna alışmalı ve bedeninizi rahatlamak için eğitmelisiniz.

Kural bir - kaslarınızı gevşetin.

Bu meditasyon için çok önemli bir kuraldır. Vücut kasları tamamen gevşetilmelidir. Yani, dişler sıkıştırılmaz ve boyun gerilmez. Sıkıştırmaya en açık olan üst vücuttur. Onu serbest bırakmak nasıl? Bunu yapmak için önce rahat bir pozisyon almalı ve önce başa sonra da boyuna dikkat etmelisiniz.

En uygun duruş nedir? Yogiler yarım lotus pozisyonunda otururlar ve Budistler dizlerinin üzerindedir. Fakat bu pozlar meditasyon uygulayıcılarını uzun süre alabilir ve sadece bir sandalyeye oturabilir veya koltukta uzanabiliriz. Eğer gevşeme sürecinde uyuya kalırsanız, korkunç bir şey yoktur - vücut tamamen gevşemeye karar verdi.

Gözlere dikkat edin - kapatın ve tamamen gevşeyin. Alındaki stresi alın ve dikkat hattını dudaklara ve dişlere aktarın. Kas gerginliği burada yoğunlaşabilir - yüz kaslarını tamamen gevşetin.

Şimdi dikkat ışınını boynun ve omuzların arkasına aktarın - tamamen gevşetin. Servikal kondrozunuz varsa, gerginliği gidermek için başınızı soldan sağa ve sağdan sola çevirebilirsiniz. Şimdi kollarını, sonra vücudunu ve sonra bacaklarını gevşet.

İkinci kural - aklı sakinleştir

Düşüncelerinizi dinleyin - kafanızda neler oluyor? Düşünceler bir konudan diğerine atlayarak barış ve hayati enerjiyi ortadan kaldırır.

Oryantal bilge adamlar, düşüncelerin sessizliğinin hayatı uzattığını söylüyor.

Neden? Çünkü herhangi bir düşünce süreci canlılığımızı elimden alır ve çok duygusal bir kişi sakin ve dengeli olandan daha hızlı yanar. Bu, yaşam gücünü, kendisiyle gereksiz bir zihinsel diyaloga harcamaması nedeniyledir.

Çalışan düşünceler nasıl sakinleştirilir? Bunu yapmak için, tek bir işleme odaklanın:

  1. saat ibresinin hareketini izleyin;
  2. kendi nefesini dinle;
  3. aynı sesi bir süre daha tekrarlayın.

Kendi beynine verdiğin tekrarlayan bir görev aklını sakinleştirir. Israrla “kafalarına giriyorlarsa”, şu anda ne yaptığınıza odaklanın - nefes, saat ibresi, ses. Zamanla, beyne kendisiyle olan iç diyalogdan sakinleşmesini öğreteceksiniz.

Kural üç - nesnede konsantrasyon.

Şimdi tek bir nesneye konsantre olmayı ve sadece onun hakkında düşünmeyi öğretmelisin. Beyine sadece nefes almayı ya da saat yönünde düşünmeyi öğrettiğinde bunu yapmak kolaydır. Dikkatin ışını pürüzsüz bir şekilde meditasyonun konusuna odaklanmalı ve üzerinde yoğunlaşılmalıdır.

Kural Dört - Görselleştirme

Bu nedir? Bakışlara (ya da dikkat ışınlarına) yapılan bu itiraz iç içedir. Gözlerini kapat ve önünde güzel bir fotoğraf hayal et. Denizin, dağların veya çiçek açan çayırların manzarası olabilir. Ne sunduğunuz önemli değil, hoşunuza gitmeniz ve gönül rahatlığı sağlamanız önemlidir. Barış ve uyumun hüküm sürdüğü iç dünyanızdasınız.

Uçan kelebekler hayal edebilir, sıcak rüzgârın yumuşak dokunuşunu hissedebilir, şarkı söyleyen kuşları duyabilirsiniz - ne istersen. Bu durumda kaldığın kadar uygun kal. Bu sizin iç dünyanız, kişisel evreniniz - siz bu güzelliğin metresi ve mutlak barışsınız. Hiçbir şey sizi dengeden alamaz, kimse bir görevi tamamlamanızı istemez, kimse azarlar ya da iddialar.

Tamamen güzel bir iç dünya tefekkürine teslim olun ve bunun kibir ve güçlükten sığındığınız olduğunu anlayın. İstediğiniz zaman buraya bir masaj odasında gelebilir ve rahatlayabilirsiniz. Bu dünya sinirleri yatıştırır ve vücudu rahatlatır - bu sizin rahatlama yeriniz.

Meditasyon Aum

Şimdi ses meditasyonunda ustalaşacağız. Bu teknik, bacakları çapraz olan kalçalara oturmuş olarak yapılmalıdır. Yere yumuşak bir yastık koyun, üzerine oturun ve bacaklarınızı çaprazlayın. Lotus pozisyonunda oturmanız gerekmez - bu yeni başlayanlar için iyi değildir.

Sadece bacaklarını geç, ama omurun düz olmalı. Meditasyon sırasında boynunuzun gerilmesini önlemek için başınızı hafifçe öne ve aşağı doğru eğin. Kendi duygularınıza odaklanın, en konforlu pozisyonu bulun.

Şimdi ağzınızı açmanız ve uzun süreli bir ses olan "A" demeniz gerekiyor, düzgün bir şekilde "U" sesine çevirin ve dudakları bağladıktan sonra - "M" sesini elde edin. Bütün meditasyon bu - AUM. Bu sesi ihtiyaç duyduğunuz kadar tekrarlayın.

Ancak, sesi özel bir şekilde telaffuz etmeniz gerekir - vücudunuzun içinde nasıl titreştiğini hissetmeniz gerekir. Bu olduğu zaman, bir sonraki alıştırmaya geçin: ses kafadan oluşur, sonra omurgayı kuyruk kemiğine indirir ve başa doğru yükselir. “A” sesi kafadan titrer, kuyruk kemiğine iner ve “y” sesine gider, yükselir ve “m” sesine girer. Bir ses çemberi çıkıyor. 10 tane daire çiz. Kaydırmayı artırmak istiyorsanız, artırın. Ses titreşimlerinin vücudunuzda yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya nasıl geçtiğini hissetmek önemlidir.

Meditasyon sessizliği

Bu, huzuru getiren ve gerginliği gideren eski bir Budist meditasyondur. Tekniği gerçekleştirmek için önceki uygulamadaki gibi oturmanız gerekir. Kaslarınızı gevşetin ve nefes almaya konsantre olun. Solunumda, “sa” sesi ve “ha” soluması gösterilmelidir. Bu seslerin söylenmesine gerek yok, sadece neye benzediklerini hayal edin. Hayal edemiyorsan, sadece düşün onları.

Bu tekniği her zaman uygulayarak iç uyumu bulacaksınız. Dengesiz bir şey bulursanız, birkaç dakika emekli olun ve bu meditasyonu yapın. Stres ve tahrişle başa çıkmanıza nasıl yardımcı olacağını göreceksiniz! Güçlüklerin hastalıklarla sonuçlandığını unutmayın. İhtiyacın yok! Bu nedenle, sessizlik meditasyonu ile stresi gevşetin.

İç huzuru bulmaya ve kendilerini mutlu hissetmeye yardımcı olacak büyülü meditasyonu dinleyin. Sadece iç huzurun mutluluk ve sağlık verebileceğini unutmayın. Olumsuz deneyimlerin yükünü hafifletmek ve rahatlamak için kendinize zaman ayırın.

Pin
Send
Share
Send
Send