Rüya yorumu

İnsanların hayatındaki taşların ve minerallerin büyüsü

Pin
Send
Share
Send
Send


Çocukluğumuzdan beri, iyiliğin sihrinin daima kazandığı masallarda büyüdük. Taşların büyüsü atalarımız tarafından uzun zamandır bilinmektedir, ancak geçen yüzyılda neredeyse tüm bilgiler kaybedilmişti. Yüzüğü alexandrite ile kaybettikten sonra, gerçek sihrin hayatıma dokunacağını hiç düşünmezdim.

Kulağımın kenarında, yalnız kalmamak için alexandritin bir çift halinde giyilmesi gerektiğini duydum. Ama buna inanmıyordum, varsayımları ve batıl inançları dikkate alarak. Ve yüzüğü kaybettikten sonra gelecekteki kocamla tanıştığımda sürprizim neydi? Yalnızlık taşı Alexandrite hayatımı terk etti, böylece sevilen bir insan gelebilirdi! Makalede kısaca, belirli renkteki minerallerin değeri, büyülü özellikleri ve uygulamaları hakkında konuşmak istiyorum.

Minerallerin Büyüsü

Değerli ve yarı değerli taşlar, insanların yaşamlarında önemli bir rol oynamış ve oynamıştır. En iyi tılsımlar ve tılsımlar olarak kabul edilirler, yardımlarıyla ağır hastalıkları iyileştirir ve zehirleri etkisiz hale getirirler. Bazı taşlar, sahiplerinin kaderini bile değiştirebilecek kadar güçlü enerjiye sahiptir. Ancak bu, bir taş bir kişiyi boyun eğdirdiğinde ve onun bilincini kontrol ettiği zaman olağanüstü bir fenomendir.

Litoterapi (taş tedavisi), Uzakdoğu'nun diğer ülkelerindeki Tibet şifacıları tarafından hala kullanılmaktadır. Her organ veya organ sistemi, belirli bir taş veya taş grubuna karşılık gelir. Taşların tüm sihirli özellikleri çok dikkatli bir şekilde incelenir ve asırlık uygulama pratiği tarafından onaylanır.

İpucu! Orta Çağ'da bazı taşların özellikleri panzehir olarak kullanılmış, kadehlerin içine şarap ve içecekler konulmuştur.

Gelecekteki olayları belirlemek ve geçmişe bakarken sihirli kristaller kullanıldı. Bu, yöneticilerin, rahiplerin ve sihirbazların bir ayrıcalığıydı. Sıradan insanlar, aralarında delik bulunan çakıl taşı bir nehir olan Tavuk Tanrısı'nın yaygın olarak bilindiği ucuz taşlardan memnunlardı. Bu taşın bulucusunun hayatta iyi şanslar beklediğine inanılıyordu.

Kristaller olayları nasıl etkileyebilir ve insan bilincini nasıl kontrol edebilir? Taşların bu yeteneği, kristal kafesin özel yapısında yatmaktadır: bazı kristaller bir kayıt ve iletme aracı olarak işlev görür. Sihirbaz, taş ile bir ritüel yürütür, içine belirli bilgileri verir. Daha sonra bu bilgi taş doğru kişiye ulaştığında serbest bırakılır. Bu prensibe göre tılsım ve muska çalışır.

Kristal bir kafes olmayan sıradan taşlar doğal güçleri üzerinde çalışırlar. Bunlar, yukarıdaki Tavuk Tanrısını içerir. Bu taş kendi içinde herhangi bir komplo ve ritüel olmadan sahibine iyi şanslar getirir.

Gemin koruyucu gücü neye dayanıyor? Bu taşlar o kadar güzel ki insanların gözünü çekebilecekler. Mücevherlerin bu özelliği koruyucu bir güç olarak kullanılır: nazar, önce çekici bir taşa, sonra sahibine bakar. Büyücüler, tam olarak siyah güce sahip olan kurbanın ilk bakışı olduğunu ve mücevherde elde ettiği şeyin bu olduğunu savunuyorlar. Taş, ölüm darbesini sahibinden alarak kendi kendine alıyor.

Taşlar takılar yanlarında bir yolculuğa çıkardılar, çünkü beklenmedik durumlardan ve beklenmedik ölümlerden korunmalarına inanıyorlardı. Bu taşlar büyücüler ve astrologlar tarafından insan zodyakının işaretine göre seçildi.

Renkli taşların özellikleri

Bugün aynı renge sahip sihirli taşlara bakıyoruz. Çeşitli mineraller veya taşlar olabilir, ancak renk spektrumunun genel titreşimi ile birleşirler. Rengin büyülü özellikleri, bazı taşların karakteristik özellikleriyle birlikte çarpıcı bir etki yaratır.

Kırmızı renk

Kırmızı taşlar (yumuşak pembeden kestane rengi bir tona kadar) sevgi ve güveni çekmek için kullanılır. İyileştirme pratiğinde, bu mineraller hematopoetik sistemi tedavi etmek ve genel sağlığı geliştirmek için kullanılır.

nar karşı cinsi çeker, kişiye bir tutku ve sadakat verir. Bu taş bir erkek ile bir kadın arasındaki ilişkiyi düzeltmek için kullanılır.

yakut güç ve güç sembolü olarak kullanılır. Bu değerli mücevher sahibine cesaret ve kararlılık aşılayabilir. Hiçbir şey için yakut değil, Çar Çar İvan'ın en sevdiği mücevher oldu.

mercan Değerli taş grubuna ait değildir, deniz poliplerinin iskeletlerinden oluşur. Sihirli uygulamada, taş sağlık ve güzellik koruyucusu olarak kullanılır, yaşam beklentisini arttırır ve kariyer yapmanıza yardımcı olur.

Cornelian ve turmalin aşkın büyüsünde kullanılır. Bu taşlar duyguların açığa çıkmasına katkıda bulunur, kötü görünümden korunur ve kalpleri karşılıklı duygulara yerleştirir. Büyülü aşk ritüellerinde, pembe taş renkleri kullanılır.

Yeşil renk

Bu çakıl taşları, yeşil rengin titreşimleri bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine ve hastalıklı dokuların restorasyonuna katkıda bulunduğundan, şifa uygulamalarında kullanılır. Ayrıca, ritüellerde maddi refahı çekmek için yeşil çakıl taşları kullanılır.

zümrüt Zenginlik çekmek için ana tılsım olarak kabul edilir. Gem, başarılı bir kariyer yaratmaya, iş ortaklarını çekmeye ve kazançlı sözleşmelere girmeye yardımcı olur.

Malakit ve Yeşim Onları olumsuz etkilerden korumayı seçiyorlar, işe yardım ediyor ve maddi zenginliklerini arttırıyorlar. Aynı zamanda taşlar, detektörlere, şemalara ve zorbalığa karşı korur.

taş aventurine Yeşil renk, canlılığı ve enerjiyi geri kazandırmak için kullanılır. Ayrıca bu mineral uyuşmazlığı geri kazandırır, olumlu tutum ve içsel uyum sağlar. Aventurin yardımı ile duygusal durumunuzu kontrol edebilir, stresli durumlardan kaçınabilirsiniz.

Mavi renk

Sihirbazlar tarafından kaderi tahmin etmek ve insan hayatındaki önemli olayları belirlemek için mavi ve mavinin mineralleri kullanıldı. Onların yardımıyla, bir kişinin düşüncelerini kontrol etmek, içsel durumunu etkilemek mümkündü. Şifa uygulamalarında zihinsel uyumu yeniden sağlamak, solunum sistemi organlarını ve tiroid bezini iyileştirmek için mavi mineraller de kullanılmıştır.

safir mavi renk tonu sağduyuyu kazanmak için kullanılır. bilgelik, bilgi. Bu, düşünürlerin, filozofların ve kendini geliştirmek için çabalayan herkesin taşı. Ayrıca, mavi safir titreşimleri iş alanında iyi şanslara katkıda bulunur.

akuamarin Antik çağlardan beri mavi tonu gezginler için bir tılsım olarak kullanılmıştır. Gem yabancı bir ülkede sorunlara ve kaderin mağduriyetine karşı korur. Akuamarin ayrıca güven, iyimserlik ve iç konfor sağlar.

topaz Mavi renk, içsel uyumu ve dengeyi bulmaya, duygularını anlamak ve kendi içinde bir huzur noktası bulmaya yardımcı olur. Bu taş, depresyon ve stresli durumlara karşı korur.

Renksiz taşlar

Bu mineraller, başkalarının düşüncelerini ve eylemlerini kontrol etmek, herkes üzerindeki güçlerini savunmak için kullanıldı.

elmas - güçlü bir iradeye sahip bir insan taş, hayatta kazananlar ve liderler. Bu kristal kişiye kararlılık, kazanma isteği, kendine güven ve esneklik kazandırır. Hiç kimse, bir elmas tılsım tarafından himaye edilen bir adamın iradesini bastıramaz. Ayrıca, elmas dengeye katkıda bulunur, güçlü bir uyku verir ve güçlü bir sinir sistemi oluşturur, kalp ve göz hastalıklarını tedavi eder.

Topaz renksiz gerçeğin bir sembolü olarak kabul edilen mineral konuşmacının aldatmacasını ortaya çıkarmaya ve şemaları bulmaya yardımcı olur. Ayrıca şeffaf renksiz topaz iç denge, huzur ve dinginlik verir. Aynı zamanda, taş enerji ve canlılık ile şarj eder.

elmas taklidi amaçlara ulaşmaya ve amaçlanan yolu kapatmamaya, pes etmemeye ve tembellikten vazgeçmemeye yardımcı olur. Aynı mücevher sahibine içgörü ve bilgelik verir, kişinin gerçek niyetini anlamada ve onunla yapıcı bir diyalog kurmada yardımcı olur.

Beyaz ve siyah taşlar

Bu rengin mineralleri güçlü bir enerjiye ve insanlar üzerinde etkilidir. Yaşamın doğasını ve koşullarını değiştirebilirler. Bu tür taşların seçimine özellikle siyah olanlara büyük özenle yaklaşmak gerekir.

Beyaz mineraller insan ruhunda yararlı bir etkiye sahip olması, sinirli sinirleri yatıştırması ve içsel durumu uyumlaştırması. Beyaz taşlar arasında en popüler incilerdir. Bu deniz kabuğundan elde edilen biyojenik bir oluşumdur. İncilerin uzun ömür ve sağlık sağladığına inanılmaktadır.

Aytaşı, kalsedon ve opal Işık tonları uyumlu bir içsel duruma, barışa ve ruhsal temizlemeye katkıda bulunur.

Siyah mineraller kötülük ve olumsuz etkilerden korunmak için kullanılır. Olabilir akik veya turmalin. Bununla birlikte, siyah tonların mineralleri bir kişiye zarar vermek için kullanılabilir, ayrıca sahiplerinin ruhunu olumsuz yönde etkileyebilirler.

Bukalemun Taşları

Bu mineraller ışığa bağlı olarak tonlarını değiştirme kabiliyetleri ile ayırt edilir. Antik çağlardan beri, en gizemli büyülü özellikleri bukalemunlara atfedilmiştir ve bazıları bir kişinin kaderini değiştirebilir.

aleksandrit en popüler bukalemun taşı olarak kabul edilir. Bulut güneşi kapatırsa rengini kelimenin tam anlamıyla gözlerinde değiştirir. Bu güzel mücevher, yalnız kalmayacak şekilde bir çift halinde giyilmelidir. Taş, cesaret ve güç verir, kötü niyetli isteklilerin saldırganlığına karşı korur ve umutsuzluğun üstesinden gelmeye yardımcı olur.

opal sahibi hasta ise gölgesini değiştirir. Bu harika mineral, değerli hedeflere ulaşmaya yardımcı olur, yaşamda başarı sağlar ve kendinize olan güveninizi güçlendirir.

turmalin Hayatta başarı ve tanınma elde etmek için kendini gerçekleştirme elde etmeye yardımcı olur. Taş yeni malzemenin emilmesine yardımcı olur, kendini geliştirme ve kendi kendine eğitim için bir teşviktir. Aynı taş aile ilişkileri tılsımı olarak kabul edilir, hane halkı arasında karşılıklı anlayış ve huzur verir.

taş Sultanov Herhangi bir kötülük, nefret ve entrikaya karşı güçlü bir tılsım olarak kabul edilir. Sultanit vücudun savunmasını güçlendirir, zorlu yaşam mücadelesinde hayatta kalmaya yardım eder, zaferi sağlar ve ruhun gücünü güçlendirir.

Sarı ve turuncu taşlar

Ilık tonların mineralleri, sindirim sistemi, cilt ve kan basıncı sorunlarını tedavi etmek için şifa uygulamalarında kullanılır. Mineraller canlılığın artmasına katkıda bulunur, bağışıklık sistemini güçlendirir ve iyimserlik verir.

kehribar Sarı renk, depresyon ile baş etmeye yardımcı olur, hasta istemeyenlerin olumsuz etkilerine karşı korur, iyimserlik ve kazanma isteğini verir. Ayrıca kehribar tiroid bezinin iyileşmesinde yardımcı olur.

Beril ve Sitrin Bir kariyerin zirvelerine ulaşmada, performans sergilemede ve tembellikten kurtulmada yardımcı olur. Bunlar enerjik, güçlü ve verimli insanların mineralleridir.

Bir tılsım seçerken, sadece mineralin rengini, aynı zamanda burcunuzla uyuşmasını düşünün.

Pin
Send
Share
Send
Send