Rüya yorumu

Feng Shui'nin giriş kapısını etkileyenler: ana noktalardaki konum

Pin
Send
Share
Send
Send


Feng shui'nin ön kapısı, Qi'nin hayati enerjisinin uzaya nüfuz ettiği bir yer. Ve bir kişinin miktarı, iyiliğine, başarısına, istediği her şeyi sevme ve alma yeteneğine bağlıdır. Bu nedenle, yerleşim yerlerine girişteki yer ve dekor kurallarını dikkate almak önemlidir.

Feng Shui Ön Kapı: Özellikler

Yaşam alanını bolluk ve pozitif duygularla doldurmak için kendinize elzem yaşamsal enerji sağlamak için dikkat edilmesi gereken ön kapının düzenlenmesi konusunda tavsiyeler vardır.

Özellikleri aşağıdaki gibidir:

 1. Fiyat kriterlerine göre ön kapıyı satın almayın. Bu tasarruf etmeye değecek bir şey değil. En çok sevdiğin, güzel ve kaliteli olanı seç. O zaman kapı, yoksulluk ve mutsuzluğa değil, yeni fırsatlarınızı karşılamak için her zaman açılacaktır.
 2. Apartman lambalarının girişinin üzerine yerleştirdiğinizden emin olun. Bir tür takılar: onlar, negatifin girmediği görünmez bir engel oluşturuyorlar. Ampulleri zaman içinde değiştirmek ve parlak yanmalarını sağlamak önemlidir.
 3. Kapı ne kadar güçlü ve sert olursa o kadar iyidir. Bu, evinizi dış dünyadan gelebilecek tüm sıkıntılardan korumaktır.
 4. Çoğu durumda tam tersi olmasına rağmen, ön kapıyı açın. Dışarıya açılırsa, Qi enerjisi basitçe evin içine girmez, bu nedenle bağlantı parçalarını ters yönde çalışacak şekilde değiştirmeye değer.
 5. Olumsuz, girişin yanında pencere varken bir seçenek. Ardından, alana giren Qi'nin enerjisi hemen dışarı çıkar. Bu anı etkisiz hale getirmek için, pencere kenarlarına taze çiçekler koyun. Mümkünse, pencere açıklıklarını kalın perdelerle kaplı tutun.
 6. Kapının boyutları odanın içine tam olarak oturmalıdır. Çok büyük boyutlar parayla ilgili problemler sağlayacak ve çok küçük de ailede çatışma ve kavgalara yol açacaktır.

Kapı donanımının düzgün çalıştığından emin olmak da çok önemlidir: menteşeler çatlamaz, kapı bükülmemelidir (zamanla sarkan evlerde). Bunu izle.

Olumsuz Faktörler

Sadece bir daire satın almayı planlıyorsanız, giriş kapısının bulunduğu yere dikkat ettiğinizden emin olun. Sonra feng shui açısından elverişsiz seçenekler satın almaktan kaçınabilirsiniz.

Başarısız konum seçenekleri:

 1. Tuvalet odasının karşısındaki giriş kapısı. Bu durumda, eve giren tüm enerji “tuvalete” akacaktır, çünkü banyo arınma yeridir. Böyle bir apartman dairesinde insanlar kendilerini sürekli yorgun hisseder, faaliyetten mahrum kalırlar. Evet ve maddi refah konuşamaz.
 2. Zaten böyle bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, durum düzeltilebilir. Bunu yapmak için, banyo ve giriş arasında bir Çin tılsım - rüzgar müziği asmak gerekir. Enerji akışını yansıtacak ve onları doğru yöne doğru uzayın etrafına saçacak.
 3. Özel evlerde ana giriş ve yedek yerlerin birbirine zıt olması istenmeyen bir durumdur. Ardından, alana giren Qi uzun süre kalmayacak: ön kapıdan girip arka bahçeye çıkacak.

Ön kapı, Doğu felsefesinde adı verilen Qi'ye açılan kapıdır.

Yan konum

Çoğu, evin girişindeki dünyanın hangi tarafında bulunduğuna bağlı olacaktır.

Etkilediği şey:

 1. Kuzey - Evde yaşam sakin olacak, ancak sakinleri kayıtsız ve kayıtsız kişilikleri haline getirerek bazen “yavaşlayabilir”. Bu etkiyi etkisizleştirmek için, ön kapının rengini kahverengiye dönüştürebilir veya girişin üzerine bir kristal asabilirsiniz.
 2. Kuzey-batı. Bu durumda, ailedeki adam her zaman baskın olacaktır, çünkü aktif erkek enerjisi evde baskındır. Aile üyeleri onu onurlandıracak ve saygı duyacak.
 3. Kuzey-doğu. Olgunlaşmaya yeni başlayan, ders çalışmak, kendilerini aramak, hayatı öğrenmek ve ruhsal olarak büyümek için ideal. Aktif ve meraklı kişilikleri için.
 4. Doğu. Çok fazla şey yapmaya çalışan kariyerciler ve iddialı, motive olmuş bireyler için bir seçenek. İş ve iş dünyasında işler daima sorunsuz gidecektir.
 5. Güneydoğu - zenginlik bölgesi. Kapı bu tarafta ise, ailede her zaman zenginlik olacak, ancak maddi problemleri duymanız gerekmeyecek. Sadece bir daire satın almayı planlıyorsanız, bu seçenekleri seçmeyi deneyin.
 6. Güney. Burası sosyal enerjiyi harekete geçiriyor. Dikkat merkezini bulmak isteyen, başkalarının otoritesini kazanmak isteyen sosyal insanlar için iyi bir seçenek. Bu alan, ailede herhangi bir çelişki olmaması için su elementinin elementleriyle desteklenmelidir.
 7. Güneybatı sevgi sektörüdür. Kapı bu yerde ise, uyum ve karşılıklı anlayış her zaman ailede hüküm sürecektir. Ve eğer yalnız bir insan bir dairede yaşıyorsa, diğer yarısını çok çabuk bulur.
 8. Batı, küçük çocuklu aileler için idealdir. Enerji, hızlı büyüme ve gelişme, zihinsel yeteneklerin ifşa edilmesi ve yaratıcı potansiyeli hedeflemektedir.

Ayna Konumu

Ön kapıya yakın feng shui aynaları yerleştirmek özellikle önemlidir.

Öneriler aşağıdaki gibidir:

 1. Ön kapının karşısında ayna olmamalıdır. Enerjiyi yansıtacaklar ve kelimenin tam anlamıyla onu uzaydan çıkaracaklar. Bu sürekli hastalığa ve şans eksikliğine yol açacaktır.
 2. Aynanın olumsuz etkisinin etkisiz hale getirilmesi için, Qi'nin enerjisini uzayda dağıtan koridordaki tılsım kristalleri yerleştirebilirsiniz.

Dairenizdeki ön kapı istediğiniz gibi konumlandırılmasa bile, oryantal tılsımların yardımı ile olumsuz faktörleri her zaman etkisiz hale getirebileceğinizi unutmayın.

Pin
Send
Share
Send
Send