Rüya yorumu

Sevginin Meditasyonu - nefes alıştırmalarının kullanımı

Pin
Send
Share
Send
Send


Aşk, bir insanın hayatında önemli bir yer tutar. Bu dünyaya sevgi ve onunla var oluyoruz. Bir insanın hayatında sevgi olmadığı zaman, melankoli ve üzüntü hisseder - etrafındaki her şey hoş değildir. Hayatında aşkı nasıl çekersin?

Aşk meditasyonu bu konuda bize yardımcı olacaktır. Meditasyon, dininden bağımsız olarak her insanın hayatına olumlu değişiklikler getiren düşünce yoluyla yaşamı değiştiren antik sanattır. Bu konuda etkili bir meditatif uygulama örneği düşünün.

Neden meditasyon yapmalı?

Aşkın çekiciliği meditasyonu nedir? Bütün dünya farklı yoğunluklardaki enerjilerden oluşuyor. Bazı enerjileri bir biçimde (doğa, insan) görüyoruz, diğerleri bize görünmez (elektrik). Meditasyonda, kişi zihinsel olarak gerekli bir enerji dalgasına uyum sağlar ve onu yaşamına çekmeye başlar. Meditatif uygulamalardan sonra bir insanın hayatında gözle görülür değişiklikler yaşanmasının nedeni budur.

Ancak, her meditasyon olumlu bir değişiklikle bitmiyor, fakat doğru olanı ile bitiyor. Meditasyon yapmak için bilmeniz gerekenler?

Meditasyon için talimatlar:

  • kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir zaman bulun;
  • Sandal ağacı, tarçın veya iğneler - odayı ve hafif tütsüleri iyi havalandırın;
  • sırt ve bacaklarda uyuşmadığı için rahat bir pozisyonda oturun;
  • gündüz izlenimlerinden zihni tamamen serbest bırak;
  • vücuttaki tüm kas gerginliğini gevşet;
  • meditasyona uyum sağlayın.

Bu talimat basit görünüyor, ancak aklı içsel diyaloglardan kurtarmak her zaman mümkün değildir. Düşünceler sürekli bir olaylar kaleydoskopu ile içeri girip, etrafta dolaşmaya çalışıyor - işteki sıkıntıları hatırladınız, yaşamdaki başarısızlık düşüncesi size geldi, tatsız bir insanın bir yerden ortaya çıkması, vb.

Meditasyon uzmanının zihin alanını gereksiz görüntülerden nasıl kurtardığını öğrenmesi gerekiyor - bu başarılı meditasyonun en önemli kuralı!

Meditasyon sırasında bir insanın durumu ne olmalıdır? İlk olarak, vücudun tüm kaslarını, özellikle de yüz kaslarını gevşetmek gerekir. Sadece yüzüne dikkat et - ne hissediyorsun? Dudakların sıkıca bastırılması, kırışıklık alın, gözlerin zorlanması kabul edilemez. Suya daldığınızı ve tamamen rahatladığınızı hayal edin.

Ardından boyun ve omuzlara doğrudan dikkat - her türlü gerilimden tamamen arındırılmış olmaları gerekir. Sonra, sırt ve bacaklara dikkat edin. Tamamen rahat olduğunuzda, günlük izlenimlerin sıralanmasından düşüncelerin arınmasına katılın - bunlar istenen görüntüdeki yoğunlaşmayı engelleyecektir.

Düşüncelerden zihni sakinleştirmek için mum alevine bakabilir, aroma çubuklarından bir süre sigara içebilir, saat yönünde ilerleyebilir ya da nefesinizi dinleyebilirsiniz - uygun yöntemi seçin. Düşünceleriniz sakinleştiğinde, sevginin çekiciliği üzerine meditasyon yapmaya başlayın.

Meditasyon seviyorum

Sevginin enerjisi nerede? Her yerde ve sizde var. Bu enerji neye benziyor? Onun için herhangi bir görüntüyü oluşturabilirsiniz - bir çiçek, bir dalga, pembe duman, bir kelebek. Aroma algısına daha yakınsanız, sevginin enerjisi için uygun kokuyu bulun.

Şimdi, önünüzde lekeli bir cam sürahi olduğunu hayal edin - kirli, eski ve nahoş görünüyor. Bu sürahi sizin ruhsal bedeninizdir. Manevi beden, olumsuz düşüncelerden, hayal kırıklıklarından, başarısızlıklardan ve inançsızlıktan kendi çekiciliğinden lekelenir. Yıkanması gerekiyor.

En saf su dalgasının tepede göründüğünü ve kirli sürahiyi yıkamaya başladığını hayal edin. Kiri katmanlar halinde ondan uzaklaştırır - önceki başarısız ilişkiye yönelik kızgınlık katmanı ortadan kayboldu, kendi çekiciliği olmayan bir katmanı geride kaldı. Sürahinin nasıl temizlendiğini gözlemleyin ve bilinçte düzeltin - şu anda tam olarak ne temizleniyorsa. İç gözünüzün önünde tamamen temiz ve parlak bir sürahi göründüğünde, negatifin ruhunu temizlemeyi başardığınız anlamına gelir.

Şimdi meditasyonun bir sonraki bölümüne geçebilirsiniz - sürahiyi sevginin enerjisiyle doldurun. Temiz bir sürahiye ne konulabilir? Sizin için sevginin enerjisini temsil eden görüntü. Bir kelebeğin içine aktığını veya pembe dumanla dolu olduğunu hayal edin. Ruhun kavanozunun şimdi sevginin enerjisiyle dolduğunu fark edin. İçsel duygularını dinle, onları bilinçte düzelt ve hatırla. Bu duyguları, gün içinde mümkün olduğunca sık kendinize neden olmaya çalışın - onların tüm yaşamın yoldaşları olmaları arzu edilir!

Solunum uygulaması

Başka tür bir meditasyon düşünün - solunum. Bu meditasyonda sadece hayal gücü ve görsel imge değil, aynı zamanda nefes de yer alır. Bu sadece faydalı değil, yaşamın herhangi bir alanını değiştirmek için kullanılabildiği için çok yararlı bir uygulamadır.

Nefes yardımı ile meditasyon nasıl yapılır? Rahat bir duruş alın, kaslarınızı gevşetin ve düşüncelerinizi solunum sürecine yoğunlaştırın. Burun içinden hava girerken, ciğerlere indiğinde ve geri dönerken izleyin. Bu gözlemde birkaç dakika geçirin - günlük kaygılarınızı ve farklı deneyimlerinizi tamamen unutmalısınız. Sadece sen ve nefesin var - başka bir şey yok.

İstediğiniz duruma ulaştığınızda, soluduğunuz havanın altın bir enerji akışı içinde soluduğunu hayal edin. Farklı bir renk olabilir - istediğiniz gibi. Bu ışık akışı size girer ve vücutta sıcaklıkla yayılır - sevginin ışığında nefes alırsınız. Öyleyse hissedin, nefes verirken, dünyaya bu ışık akışını verirsiniz. Bu uzaya sevgi gönderiyor.

Bu dere hassasiyet, sıcaklık ve mutlulukla doludur. Mutluluğu soluyorsun, doldur ve dünyaya veriyorsun. Belli bir süre bu durumda kal, kendinde aşkın kaynağını hisset. Bu durumu hatırlayın ve istediğiniz zaman kendiniz arayın.

Sevginin kaynağının senin içinde olduğunu ve dış dünyadan karşılıklı sevgiyi çektiğini fark et. Bir süre sonra dış dünyanın sizinle ilişkili olarak nasıl değiştiğini göreceksiniz. Ve bu konuda mistik bir şey yok - az önce kendinizde bir mutluluk, mutluluk ve sevgi kaynağı keşfettiniz! Her zaman senin içindeydi, sadece hissedilmedi.

Kendine söyle: Ben aşkı nefes alıp veririm, ben ve aşk biriz.

Aşk meditasyonunu her gün yaparsanız, hayatınız tamamen değişecek. Sevgiyi yalnızca yalnızlıkta değil, aynı zamanda herhangi bir yerde soluyabilirsin. Sadece bu sürecin farkında olun. Belirli bir erkeğe hayat vermeniz gerekiyorsa, yaklaşık imajını yaratın ve her gün sevginin enerjisini ona gönderin. Yakında hayatında görünecek.

Videoyu izle: İSTEDİĞİNİZ KİŞİ İLE EVLENMEK İÇİN MEDİTASYON. Uygulamalı Meditasyon (Ocak 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send