Rüya yorumu

Vedik astroloji: bu nedir, ilkeleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Vedik astroloji (veya Jyotish) bir tahmin ve tahmin teknolojisidir. Bilimsel bir doktrin olarak, Yüksek Kanunların insan yaşamı üzerindeki etkisini ilk doğumundan itibaren açıklar. Ve bir tahmin teknolojisi olarak, Jytosh geçmiş, şimdi ve gelecek hakkındaki gerçeği keşfedebiliyor, hayatta olup bitenleri olumlu ya da olumsuz olarak yorumlayabiliyor.

Görünüm geçmişi

Vedik astroloji 5.000 yıldan daha eskilere dayanıyor. Sonra, gelişmiş bir pratik bilim olarak, Vedik medeniyet tarafından aktif olarak kullanıldı. Aynı zamanda, Joytosha'nın ana baskıları şöyle görünür:

  • Parashara Hora Shastr Brihat;
  • Upadesa-Sutras ve diğerleri.

Zamanımıza kadar gelmişler, yazının dili Sanskritçe. Ek olarak, astronomik inceleme Surya-Siddhanta ile tanışma fırsatımız var. Antik çağlardan beri bilginin bir danışmandan müritlerine aktarılması (Vedik gelenek bu ilkeye göre çalışır).

Jyotish, zaman içinde test edilmiş bir bilgi sistemidir. Başlangıçta, uzak kökleriyle, Vedik medeniyet bilgisine, yani bir zamanlar ortaya çıktığı Bharat devletine (yakın ülkelerle günümüzün Hindistan'ı) geri döner.

Jyotish Özellikleri

Vedik astroloji, insan hayatı ile Kozmik Bilinç arasındaki ilişkiyi vurgular. Sonuç olarak, ortak bir temel gösterilmektedir - Birleşik Hukuk Alanı. Bu öğretimi pratikte uygulayarak, hem özel bir insan hem de genel olarak toplumun yaşamının tüm yönlerini vurgulamak gerçek olur.

Tarih, insanlara yaşamın derin hakikatini ileten birçok büyük öğretmeni tanıyor - Birliği, insanı Evren ile yaratmanın ve birleştirmenin temeli. Bu mutlak bilgi, “Ben Brahman'ım” - “Ben bütünlüğüm” - “Ben Cosmos'um” anlamına gelen Vedik edebiyatı “Aham-Brahmasmi” ifadesiyle mükemmel bir şekilde gösterilmektedir.

Jyotish (veya Vedic astrology) Vedik öğretilerinden biridir. İçinde, Vedaların diğer tüm öğretilerinde olduğu gibi, bilinç önce gelir. Vedik bilimden bahsetmişken, Jyotish matematiksel hassasiyetle ayırt edilir: tüm çevrelerin değişimlerinde ve dönüşümlerde gerçekleştiği zaman döngüleri hakkında bilgi içerir.

Bunu inceledikten sonra, Yüksek İlkeler (İlahi Kanunlar) ile çeşitli değişiklik ve olayların nasıl yapıldığını anlayacaksınız. Ayrıca, evrimin başından itibaren art arda hayat açma sürecini öğreneceksiniz.

Bir insan, sınırlı düşüncesi nedeniyle, evrenin tüm sırlarını kavrayamaz, ancak kendisi için mevcut olan bu bilgi parçasıyla bile, gerçekliğini radikal bir şekilde değiştirebilir.

Vedik astrolojinin görevi

Jyotysh'in bilgisine aşina olan bir kişi, vicdan ve adalet yasalarına göre hareket etmeye başlar, negatif karma yaratmaya son verir. Ve onun Atması (Ruh veya Bilinç) nihayet daha önce yapılan kötü işlemlerden kurtulur. Ayrıca, Yüksek Kuvvetlerin (İlahi Varlıklar) desteğini de içermektedir.

Ayrıca, Vedik burçlar gözlerini iyi fırsatların varlığına (Muhurta) açar ve bunları pratikte kullanmaya başlamanızı sağlar. Ona dönersek, çevre ve koşulların baskısı karşısında çaresizliğinizi artık hissetmeyeceksiniz. Ruhunuzun biriktirdiği bilgileri zihinle kullanmayı öğrenin.

Muhtemelen Jyotish'in en önemli görevi ruhsal gelişimi sağlamaktır., çünkü bu kendini gerçekleştirme hakkında bir öğretidir. Vedik astrolojinin temellerini anlamaya başlayan insanlar, doğalarının farkındalar, farkındalıklarını geliştiriyorlar. Gerçekten kim olduklarını anlıyorlar ve kabul ediyorlar. Ancak yalnızca dışsal olanı kabul ederek içselliği kavrama becerisini kazanacağız.

Gezegenler enerjileri

Eski bilgeler (Rishi) Grahas (gezegenler) ile insanların yaşamları arasındaki yakın bağlantıyı takip etti. Jyotish, gerçek bilgiyi kavrayabilmek ve geleceğin olayları hakkında bilgi almak için bu yasaların çalışmasına katılmaktadır.

Total Vedic astrolog güneş sisteminin 9 Grah - 9 gezegenini ele alıyor. Bunlardan 7 tanesi “Işık Kuvvetleri” - bunlar Surya (Güneş), Chandra (Ay), Guru (Jüpiter), Shani (Satürn), Mangala (Mars), Sukra (Venüs), Buda (Merkür).

Rahu ve Ketu - Ve ayrıca "karanlık ay düğümleri" de dikkate alırlar. Dokuz Gratanın hepsi özünde, sadece onlar için tipik özelliklere sahiptir. Devletlerinde de farklı olabilirler - hem güçlü hem de zayıf olmak. Vedik astroloji uzmanları, müşterinin burçlarını inceler ve bu ayrıntılara dikkat eder.

Aynı zamanda, gezegenlerin kendisi insanları veya olayları etkilemez, ancak bu çeşitli gezegenlerden geçen enerji ile yapılır. Doğum haritasının çizilmesi, kişinin hayatını, amacını anlamanıza ve gelecekte kader için ne hazırladığını öğrenmenize olanak sağlar.

Şimdi gezegenlerin özelliklerine bir göz atalım.

Güneş - Yaşam enerjisi, aktivite, liderlik, şöhret, insan egosu ile kişiselleştirildi. Güneş'in konumu ne kadar güçlüyse, Ego kendini aynı derecede gösterir. Burçtaki Güneş'in göstergeleri bir kişinin lider olup olmayacağını, başkaları için otorite olup olmadığını söyleyecektir.

Eğer ısrarcı ve ısrarcı ise, bu enerjinin en ince ayarını - Ruhun enerjisi - elde edebilecektir. En derin ve en ince seviyelerde de olsa Ruh'a işaret eden Güneş'tir. Gerçek amacı hakkında bilgi edinmek için kendi egosuyla başa çıkmayı, kendi ruhunun sesini duymayı başardı.

Ay - Duygular, derin içsel durumlar ve dönüşümler, zihniyet gösterir. Zihinsel bedenin durumu burçtaki aydan etkilenir. Zihinsel bedende, Ruhun birçok reenkarnasyon tarafından yarattığı bütün karması toplanır.

Ancak, bir kural olarak, sezgisel bir dünyada değil, mantıklı bir akılda yaşıyoruz. Buna göre, bazı düşüncelerimiz olduğunda, gerçekte karma tarafından doğup herkesi kendi yolunda yönlendirmelerine rağmen kendimizi yarattığımızı düşünmeye başlarız.

Jyotish, meditasyona, birinin bilincini arındırmaya, en azından bir süre için kendi derinliklerine dalmaya dalmayı şiddetle tavsiye eder.

Merkür - iletişim, iletişim, ticaret ve ayrıca entelektüel gelişimden sorumlu. Sanskritçe'nin bu gezegene Budha demesine şaşmamalı - yani "uyanmış olan". Tam olarak, insan zekasını anlamak isteyen, onun daha yüksek bir eğitim almasının mümkün olup olmadığını öğrenmek isteyen, burçtaki Merkür'ün konumu. Gezegen el becerisi ve yaratıcılık hakkında konuşacak.

Mars - bireyin gücünü, saldırganlığını, etkinliğini gösterecektir. Mars'ı kötü bir pozisyonda bulmak, ilk enkarnasyonlarında, bir kişinin kendisine verilen gücü yanlış kullandığını gösteriyor: Muhtemelen ondan daha zayıf olanları öldürdü, muhtemelen cinayet işledi.

Ve şimdi kötü Mars, mağdurun kendisinin şu anki yaşamında acı çekecek: fiziksel, psikolojik ve ahlaki düzlemler üzerinde. Tiran eyaletinden kurban durumuna sallanan bu salıncaklardan kurtulmanız gerektiğini anlamanız son derece önemlidir. Her ikisi de uçları temsil eder, uyumsuzdur.

Venüs - aşkın enerjisiyle ilişkili. Kesinlikle, burçtaki Venüs'ün konumundan, bir insan tarafından sevginin dönüş derecesinin netleşmesi kesindir. Gezegen ayrıca bireyin ilahi sevgi ve adanmışlıkla dolu olup olmadığını gösterir - En Yüksek Sevginin en yüksek yönü olan Bhakti.

Ek olarak, Venus tüm kadınların çalışma alanlarına işaret eder ve güzel ve fiziksel mücevherlerle ilgili her şeyi ilgilendirir. Bu yönü uyumlaştırmak için Vedik astrologlar masaj sanatını öğrenmeyi öneriyorlar. Erkek burçlar, gezegen gelecekteki eşini gösterecektir.

Jüpiter - Enerji, gelenekler, dini ve felsefi ile ilgili her şeyi gösterir. Bu gezegen, en güçlü pozitif yönleri verebiliyor ve tüm burçların “tasarrufunu” sağlayabiliyor ve diğer bedenlerin olumsuz yönlerini etkisiz hale getiriyor.

Jüpiter'in pozisyonu, bir kişinin manevi bir rehber bulup bulmayacağını veya belki de kendisinin bir olabileceğini söyleyecektir. Benzer şekilde, Mercury eğitim alma eğilimini gösterecektir. Ve ilginç bir nüansı unutmamalıyız - Jüpiter'in konumuna göre, kişinin dinini değiştirip değiştirmeyeceği belli. Kadın burçlar - gelecekteki kocası hakkında bilgi sağlayacaktır.

Satürn - münzevi, münzevi, kısıtlamalar, ihtiyaç ile ilişkili. Ayrıca, Satürn en ağır karmayı belirtir. İnsan ruhunu, en zor acı ve kayıp denemeleri boyunca yürüten, daha sonra onlarla başa çıkabilenleri kutsayan, iyi bir öğretmendir. En yüksek tezahürlerinde alçakgönüllülük ve sabrın kavranması onun yardımıyla. O, tüm dezavantajlı, fakir ve münzevilerin koruyucu azizidir.

Rahu'lar - gelecekteki olayların hayalet enerjisine karşılık gelir. Aslında, gelecek henüz gelmedi, ancak sık sık onunla yaşıyoruz, onu gökkuşağı ışığında hayal edin, "havada kaleler" e yükselin. Rahu, kendi başına fiziksel bir bedenin yokluğuyla etkisini onaylar - diğer gezegenlerin aksine, yalnızca astral bir vücuda sahiptir.

Rahu'nun burçtaki pozisyonuna göre, çoğu zaman bir insanın hayatının hangi alanlarında yanlış olduğunu, doyumsuz arzularıyla baş edemediğini anlamak mümkündür. Ayrıca, çeşitli zehirlenmeler, uyuşturucular, alkol ve sigara ile de ilişkilidir.

Bununla birlikte, evrendeki her şey uyum içinde olduğundan Rahu’nın göstergeleri sadece olumsuz değil, aynı zamanda olumludur. İkincisi, her türlü keşifleri, yenilikleri adlandırabilir - Rahu'nun enerjisi hepsini korur.

Ketu - Geçmişin hayali enerjisini anlatacak. Geçmiş çoktan unutulmuştu, ama bazı insanlar onunla yaşamaya devam ediyor. Bu yanlış düşünceden ötürü, depresif bozukluklarla karşı karşıya kalırlar, depresyon, şiddet, şimdiki zamanda yaşama isteksizliği çekerler.

Ketu, Rahu ile benzetilerek fiziksel bir maddeden yoksun bırakılmıştır - sadece astral bir vücuda sahiptir. Gezegen kısıtlamalar, bir şeylerin kesilmesi, kayıplarla ilişkilidir.

Yararlı etkisi, bir kişinin kayıpların yardımıyla ruhsal olarak gelişmesine izin vermesidir. Kelimenin tam anlamıyla - Ruhu engelleyen ya da kısıtlayan ve ruhsal gelişmeyi ihlal eden her şeyi yaşamdan uzaklaştırır. Ruh bunu gerçekleştirmeyi başarırsa, sonuç derslerini uyumlu bir şekilde, kayıpsız bir şekilde geçirir.

Tabii ki, bu Vedik astroloji ve gezegenler hakkında tüm bilgiler değildir. Makale, gerçekliğimizde gözlemleyebildiğimiz sadece temel bilgileri sağlar. Onlara ek olarak, bizim tarafımızdan alınmayan başka birçok yönü var. Bunun nedeni kesin karmik dersleri ve durumlarıdır.

Sonunda videoyu izleyin:

Marissa

Videoyu izle: SEBEP SONUÇ I ASTROLOJİ DOĞUM HARİTASI BURÇLAR EL ÇİZGİLERİ - AYHAN ÖZCİMBİT ᴴᴰ (Ekim 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send