Rüya yorumu

İtalyan kadın isimleri, kökenleri ve anlamları

Pin
Send
Share
Send
Send


İtalyanlarla tatile çıktım ve isminin anlamı hakkındaki soruyu dinlemek için kafam karıştı (Catherine). Yeni tanıdığım Alba'nın isimlerin anlamını takıntı haline getirdiği ve birçok İtalyan'ın kökeninden bahsettiği ortaya çıktı. Birkaç gün sonra, ayrıldık ve hafızaya bıraktık, yeni bilgileri paylaşmaya karar verdik.

İtalya'daki kadın isimleri hakkında

Her ne kadar İtalyan kadın isimlerinin birçoğu bir Rus için sıra dışı gibi görünse de, kişi onlara haraç ödemeli - eski zamanlardan kaynaklanan kendi güzelliğine ve çekiciliğine sahip olmalıdır.

Modern İtalya sakinlerinin günümüze kadar gelen isimler alması çok eskidi. çoğu zaman, kişinin geldiği yerin verdiği bir takma addır.

Daha sonra, 16. yüzyılda, çocukların akrabalarının onuruna isim verme geleneği vardı. İlk doğanlara ebeveynlerinin dedelerinin isimleri verildi. Eğer bir oğlan doğarsa, bir kız annesinin büyükannesinin onuruna, babasının büyük babasının onuruna çağrılır. Bir sonraki çocuklar dedelerinin isimlerini ve üçüncüsü ebeveynleri aldı. Bir sonraki akraba sona erdiğinde, ölene gidebilirsin, çocukları onurlarına çağırırsın.

Büyük ailelerde komik bir gelenek vardı: daha sonra kızlara doğduğuna göre isimler verildi: İlk, Beşinci, Sekizinci. Uygun: Çocukların göründüğü sırayı hatırlayın. Ek olarak, İtalyan sesindeki sıralı sayılar bile melodik ve güzel: Prima, Quint, vb.

İtalya'da yaygınlaşan Katoliklik, kız ve erkek isimleri üzerindeki izlerini bıraktı - onlar Azizlerin şerefine takıldılar. Bu gelenek hala hayatta.

Modern İtalya toprakları diğer milletler tarafından yönetildiğinde, fatihlerin isimleri de bir araya geldi, ama bugün neredeyse hiç yok. Bunun yerine, tipik isimlerin yabancı bir telaffuz fikri popüler hale gelir: Luija'nın yerini Louise aldı.

İtalyan kadın isimlerinin değerleri

İtalya'daki kadın isimlerinin çeşitliliği ve ahlaksızlığı kıskanılabilir: modaları onlara pek dokunmuyor. Elimizde değil: aynı adla dolu çocuklar, bir tanesini çağırıyor - bir düzine cevap veriyor.

Listedeki tüm isimleri dahil etmek mümkün değil, bu yüzden size en sıra dışı olanı anlatacağız.

 • Shakespeare'in aynı isimli romanından Juliet'i hatırlıyor musun? Genç yaşta aşkı için ölen bir kahraman. Bu ismin “genç kız” anlamına gelmesi semboliktir. Juliet ayrıca Julia'yı küçümsüyor, bu da “Julian hanedanına ait” anlamına geliyor.
 • İtalyanca'da Helen, göksel cisimlerden birini temsil eder - ay.
 • Marcella savaşçı demektir. İsmin kökeni kesinlikle savaş tanrısı - Mars ile bağlantılıdır.
 • İtalya, olağan uzun isimler formlarını kısaltmak için güçlü bir eğilime sahiptir. Böylece, Alessandra sadece Sandra olur, ama her ikisi de tek bir şey anlamına gelir - insanlığın savunucusu.
 • Italia - bu isim bütün bir ülke tarafından kullanılmıştı ve şimdi bir kadın ismine taşındı.
 • Nikolina ve Nicoletta, farklı isimlerle de olsa, “halkın zaferi” anlamına gelen zafer tanrıçası Nike'ye geri dönüyorlar.
 • Güneşli İtalya sakinleri için güllerle ilgili bir dizi isim var. Sadece “güller” Rosa, Rosina ve Rosella, “güzel güller” Rosabella ve Rosabel, “zarif güller” Rosanna ve Rosanna, “beyaz güller” Roselva ve Rosalba bütün bir çiçek bahçesini oluşturur.
 • Kitaplar çoğu zaman saygın insanlara hitap ediyor - August / Agostina tam olarak demek. Adamın Augustus'undan bir ismin dişi formu oluşturulmuştur.
 • Adrian'ın güzel ismi Adria sakinleri tarafından alındı, şehir öyle. Şimdi sadece Adriyatik Denizi coğrafi bir simge yapı olmaya devam ediyor.

 • Arkadaşım Alba uzun bir süre adı hakkında konuştu, göründüğü gibi kesin bir veri olmadığını söylüyorlar. Coğrafi tarafta, eskiden Roma İmparatorluğu'nun bir parçası olan Alba Longi bölgesi ve Arnavutluk'un bir çeşidi vardır. Latince'den tercüme edilen şey “beyaz”, ancak en güzel anlam İtalyanca'dan “şafak” dan çevirmektir.
 • Gracia ismi, antik Roma mitolojisinde yer almaktadır. Üç kız kardeş, güzel tanrıçası - üç Graces olduğuna inanılıyordu. Şimdi şerefine adlandırılan her kızın bir tanrıça gibi hissetme şansı var.
 • “Saf, sınırsız” Immakoleta, Meryem Ana tarafından bir çocuğun kusursuz algılanmasıyla bağlantılı olan İtalyan Katolik tatilinin adıyla uyumludur.
 • Kaç tane asil Patricia'nın İtalya'nın sokaklarında dolaştığını ve Orta Çağ'da bu adın bir başarı olduğunu, çünkü mavi kanlı yüz, aristokrat anlamına gelir.
 • Diğer dillerden ödünç alınan isimler burada da iyi bir şekilde oluşturulmuştur: kelimenin tam anlamıyla “inci” anlamına gelen İspanyolca Perla kelimesi, İtalyan çeşitlerinin çeşitliliğine bir isim daha eklemiştir.
 • Eulalia veya Evlalia, “nazik, anlamlı” anlamına gelir. Geçmişte, evlalia kelimesi bir insanın iyi konuşabileceği anlamına geliyordu. Bu isim, Barselona'daki Evlalia, denizcileri, pozisyondaki kadınları ve Barselona kentini himayesiyle kucaklayan bu kutsal isim tarafından popülerleştirildi.

Özetleyelim

Melodic İtalyanca, en sıradan kelimelerin bile kulağa hoş gelen isimler olması için önkoşullar verdi. Her biri, sahibi tanımlayan bir şey ifade ediyor.

Pin
Send
Share
Send
Send