Rüya yorumu

Uygulama ve meditasyon Alexander Ivanitsky - konsantrasyon yöntemleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Uygulama ve meditasyon Alexander Ivanitsky çok etkili. Yazar teknisyeni, teknik ve manevi yaklaşımı tekniklerine yetkin bir şekilde birleştirir. Size nasıl düzgün meditasyon yapılacağını ve belirli yollarla nasıl düşüneceğinizi anlatacağız.

Meditasyonun amacı

Bazı insanlar meditasyonun ünlü “üçüncü gözü” açmaya ya da aydınlanmaya yardımcı olan bir tür sihirli ayin olduğuna inanır. Ancak bu durumdan uzak.

Meditasyon, her şeyden önce, bilinçaltı ile çalışmayı amaçlayan normal bir egzersizdir. Nihai hedef, huzur ve sükunet bulmak, hayattan zevk almayı öğrenmek, mutlu ve uyumlu bir insan olmak, rahatlamak ve gerginliği azaltmak.

Meditasyon yapmak hiç zor değil - yeni başlayanlar bile Ivanitsky’nin tekniklerine kolayca hakim olabilirler. Metodolojinin yazarı: “Koyunları uykuya dalmak için saymak” gibi iyi bilinen bir yöntem bile zaten meditasyondur.

Tüm sır, bilinçaltındaki bir nesnenin görselleştirilmesinde ve bunun üzerinde maksimum konsantrasyonda. Konsantre olduğunuzda, tüm yabancı düşünceler, duygular ve hisler bilincinizi bırakır, rahatlarsınız.

5 uygun meditasyon seviyesi

Alexander Ivanitsky, doğru meditasyonun sırrının beş basit kurala uymak olduğuna ısrar ediyor. Onları gözlemleyin ve başarıya ulaşın. En az bir basamağı dikkate almayın - tüm sistem bir kart evi gibi parçalanır.

Birinci adım: zaman ayırın

15-20 dakika boyunca günde iki kez İskender metoduna göre çalışmak gerekir:

  • Sabah: Enerji ile doldurmak ve gün boyunca aktif bir hayata hazırlanmak için.
  • Akşam: Stresi ve gerginliği gidermek, rahatsız edici düşüncelerden kurtulmak ve kolayca uykuya dalmak.

Meditasyonu günlük bir alışkanlığa dönüştürün. Sadece düzenli sınıflar sonuçlara yol açacaktır. "Zaman zaman" veya bir kerelik işe yaramazsa uygulayın. Spor oynadığınızı, sadece bedeni değil ruhu geliştirdiğinizi hayal edin.

İkinci adım: doğru yeri seçin

Meditasyon için ideal bir yer, evinizin sakin ve rahat atmosferidir. Dikkat dağıtıcı şeyler hariç tutulmalıdır.

Tekniğin yazarının bazı önerileri:

  • Yatak odasında ya da genellikle uyuduğunuz başka bir yerde meditasyon yapmayın. Sadece uykuya dalma ihtimaliniz yüksek ve hiçbir anlamı olmayacak.
  • Çok az boş zamanınız varsa, iş yerindeki molalar sırasında veya toplu taşıma araçlarında servis yerine giderken meditasyon yapmayı deneyin. Bu zordur, ancak zamanla "bağlantıyı kesmeyi" öğreneceksiniz.

Hala evde meditasyon yapmak tercih edilir, bu tür egzersizler en büyük etkiyi getirecektir.

Üçüncü Adım: Poz Seçimi

Klasik versiyonun yoga nilüferinin pozu olmasına rağmen, Ivanitsky bu konuda ısrar etmiyor. Yoga yapmayan ve yeterli esnekliğe sahip olmayan sıradan bir kişi, böyle bir pozisyona erişilemez ve sakıncalı, mümkün olduğu kadar rahatlayamayacak.

Bu nedenle, rahatça kullanabileceğiniz ve on beş dakika boyunca hareketsiz kalabileceğiniz sizin için uygun olan herhangi bir konumu seçin. Önemli koşullar:

  • Oturum boyunca sırt düz tutulmalıdır.
  • Omurga ve pelvis arasındaki açı düzdür.
  • Bir sandalyede oturuyorsanız arkanıza yaslanamazsınız.

Sırtınız çok gerginse, omurganızla oturduğunuz yüzey arasındaki dik açıyı koruyarak yere oturup duvara yaslanabilirsiniz.

Dördüncü Adım: Rahatlayın

Meditasyonunuza başlamadan önce vücudunuzu mümkün olduğunca rahatlatmak çok önemlidir. Hemen alamayabilirsiniz: zaman alabilir.

Rahatlamak için gözlerinizi kapatın ve bilinçaltınızın içine bakın. Bir zihin gözüyle, vücudun her tarafını ayrı ayrı gevşeterek gidin. Nasıl topalladığını hisset, ağırlıksız ol.

Beşinci aşama: konsantrasyon

Tamamen rahatladıktan sonra meditasyonun en önemli aşaması başlar. Ya solumaya ya da pratik yapmayı seçtiğiniz bir mantra türüne konsantre olmalısınız.

Tamamen nefese veya mantranın sesine konsantre olmaya çalışın, yabancı düşüncelerden rahatsız olmayın. Bilinçaltınızdan tüm duygu ve düşünceleri atmanız, arzularınızı ve yaşadığınız stresi unutmanız gerekir.

Düşüncelerden kurtulmak meditasyonda olabilecek en zor şeydir. Herkes ilk seferinde yapamaz. Bu nedenle, sabrınız, tekrar tekrar, her şeyden daha iyi ve daha iyi soyutlamayı başaracaktır.

Alexander'ın sinir sistemini ve ruhunu iyileştirmeyi amaçlayan meditasyonuna bakın:

Konsantrasyon yöntemleri

Meditatif programların çoğu yazarları öğrencilere nefes almaya konsantre olmalarını sağlar. Ancak bu tek yol değil.

Ivanitsky ne sunuyor:

  1. Görüntüleme tekniklerini kullanın. Bilinçaltınızdaki farklı görüntüleri temsil edebilirsiniz. Örneğin, birçok parlak renkte soyut resimler. Ya da belirli bir şey, nesne, bir şey veya olay.
  2. Mantraların hecelerinin zihinsel tekrarı. Herhangi bir Hint mantrasını seçin, ezberleyin - ve meditasyonun beşinci aşamasında bir hızda tekrarlayın. Mantraları kutsal bir şey olarak kabul eden diğer yazarların aksine, her müşteri için ayrı ayrı seçenekleri seçin, Alexander bunların yalnızca monoton sesler olduğunu savunur. Bu nedenle, herhangi bir mantrayı kullanabilirsiniz.
  3. Ivanitsky sisteminde solunum konsantrasyonları tercih edilmez. Ancak bu, yeni başlayanların kullanabileceği en basit yöntemdir ve daha karmaşık seçeneklere geçilir. Sadece zihinsel olarak nefes alıp vermenin yanı sıra havanın vücudunuzda nasıl hareket ettiğini ve sonra dışarı çıktığını hissetmek de önemlidir.

Meditasyon yaparken, gerilmeden, işlemi bilinçli olarak kontrol etmeye çalışmamak çok önemlidir. Her şey doğal olarak gerçekleşmeli, aksi takdirde fiyasko çekeceksiniz. Nefesin çok pürüzsüz ve ritmik olmamasını sağlayın - aklınızdaki sürece müdahale etmeden sadece izleyin.

Pin
Send
Share
Send
Send