Rüya yorumu

Eski Slav sembol Kolovrat - anlamı

Pin
Send
Share
Send
Send


Her zaman çeşitli antik semboller ve anlamları ile ilgilendim. Ne zaman önce runeleri okudum, Hint ve Slav türleriyle ilgileniyordum, Upanishads'ı okudum. Nispeten yakınlarda, Tanrıların Slav panteonunu ve Eski Slav sembollerini öğrendim. Bilgi her zaman azdır, hepsi hatırlanmaz. Makale, Kolovrat sembolünü, özelliklerini ve değerini açıklar.

Bu nedir

Slav sembolü Kolovrat bir güneş sembolüdür - ışınlarının ortasından sola veya sağa doğru yönlendirilen bir daire. Sembolün kutsal anlamı, güneşin hareketinde yatmaktadır. Değeri döngüselliğe dayanıyor, karanlık daima ışığın başlangıcıyla bitiyor. Slav mitolojisinde Güneş'in imgesi, dünyaya ibadet etmekle ilişkilidir. Modern putperestler, antik Slav tanrılarının korunmasını ve desteğini kazanmak için cazibe takmaktadır.

Kolovrat, eski Slavlar tarafından nasıl kullanıldı?

Arkeologlar, sembolün görüntüsünü antik tapınaklar, tabak parçaları, silahlar, zırhlar üzerinde defalarca bulmuşlardır. Artefaktlar, Kolovrat'ın iç alanda aktif kullanımı hakkında sonuç çıkarmaya izin veriyor.

Diğer kaynaklara göre, sembol pusula olarak kullanılmıştır. Gücü, kötü ruhların kovulması, enfeksiyonun yok olması için kullanıldı. Bu sembol, Tanrı'nın antlaşması ile ilişkilendirildi, çünkü eski Rusya'da tanrıların panteonu ibadet edildi, Slavlar putperestlerdi.

Değer ve türler

Kolovrat'ın değeri oldukça basittir, adına eklenmiştir. Kolo bir daire, bir kapı tekrarlayan bir rotasyon. Sembol, evrenin konjonktürel doğasını, mevsim değişimini, gecenin ve günün başlangıcını, felaketten refaha geçişi kişileştirir. Başlangıçta form ters - uçlu bir - 4 kiriş olmasına rağmen, birkaç kolovrat enkarnasyonu vardır.

Bugün 6, 8 ışınları olan Kolovrat var, ikinci seçenek en uyumlu olarak kabul edilir. 8 çizgide 4 element ve 4 mevsim birleştirilir. Sembol pek çok eski Slav işaretinde kolayca tanınır. Atalarımız güneşe tapmışlar, atalarının kültüründe güneş sembolleri yaygın. Kolovrat varyasyonları genellikle Güneş ışığına adanmış kutlamalarda, dolayısıyla sembolün isminde kullanılmıştır. Bütün çeşitlerin anlam ve görünüşte parlak bir başlangıcı vardır.

türler:

  • 4 satır - güneş tanrısının kişileşmesi;
  • 6 ışın - gürleyen Perun'un sembolü;
  • 8 satır - sembol, her şeyin yaratıcısı Svarog da dahil olmak üzere birçok tanrı ile ilişkilidir, işareti çok önemlidir.

Bazılarının gamalı haçla ilişkileri olabilir. Kolovrat'ın Nazizm'in simgesiyle benzerlikleri var, ancak dikkatli olmamalısınız. Sembol her zaman iyi, yeniden doğuştan kişileşmiştir. Hitler ilk olarak Hindistan'da, şans ve bolluğu sembolize ettiği, Swastika'nın Kolovrat benzeri sembolünü gördü. O zamandan beri, ününün faşizm ile ilgisi olmamasına rağmen, ün saldı.

Posolon ve antisolt

Kolovrat sadece farklı ışınlara sahip değildir, aynı zamanda ışınların yönünü de değiştirebilir. Tüm değişiklikler değerde bir değişikliğe neden olur. "Posolon", beden yönündeki hareket anlamına gelir; "kaymazlar" zıt anlamı vardır. Swastikoobraznye karakterlerine bakarken yönlerde karışıklık olması kolaydır.

Bir çekicilik nasıl giyilir, kim giymeli

Kolovrat, doğru yola geri dönmek için düşüşün ardından bir yeniden doğuş bulmaya yardımcı olur. İşaret, yoksulluk içinde olan, sorun yaşayan, olumsuz olan herkese yardımcı olacaktır. Güneş sembolü, yaşamda yeni bir döngüye başlarken yeni bir yönde adımlar atmanıza izin verir.

Sembolün koruyucu, büyülü özellikleri, gücü büyük ölçüde doğru aşınmaya bağlıdır. Eski Slav geleneklerine göre, muska günlük olarak taşınır.

Muska takmanın evrensel yöntemi bir kolyedir, bu durumda hiçbir kısıtlama yoktur. Erkekler büyük bir halkanın üzerine yerleştirildiği için yüzüğü takmayı tercih ederler. Kolyeler kadınlar için daha uygundur, Kolovrat ayrıca kıyafet ve aksesuarlara nakış şeklinde de uygulanabilir.

erkekler

Bir Kolovrata giymek sağlık kazanmaya yardımcı olur, iyimserlik, kariyer başarısını arttırır. Bir tılsım giymek sahibini daha da güçlendirir, bir kişi hayatı daha kolay aramaya başlar, önemsiz şeyler için daha az endişelenir. Kolovrat, kıskançlıktan, kara ayinlerden korunmaya yardımcı olur. Muska çeşitlerinden biri, kötülüğe karşı üstünlüğün simgesi olan Kolyadnik'tir ...

kadınlar

Bir tılsım giymek, içsel duyguyu güçlendirmeye katkıda bulunur, sorunları önceden tahmin etmenize ve çözmenize izin verir, sevdiklerinizin sorundan korunmasını sağlar. Muska daha kadınsı olmak için yardımcı olur, inceltme ve iyileştirme gelişimine katkıda bulunur. Muska hamile kadınlara koruma sağlar, zor dönemlerde daha uyumlu bir şekilde hayatta kalmaya yardımcı olur, doğmamış çocuğu tüm kötü şeylerden korur.

Hıristiyanlar Kolovrat giyebilir mi?

Kolovrat, putperestliğin bir sembolü olarak kabul edilir, bununla bağlantılı olarak, genellikle Ortodoks Hıristiyanların ve Katoliklerin giyip giyemeyecekleri sorusu ortaya çıkar. Tılsım kullanımı yasağı imkansızdır. Hristiyanlar, İsa hariç başka bir tanrıyı kabul etmemelidir, hatta bir tılsım giymek, pagan tanrılara ibadet işareti olarak kabul edilir.

Paganların, genç Hıristiyanlıkta bulunmayan, doğayla yakın bir ilişkisi vardır. Her iki dinde de dünya, tanrının, insanların ve aynı zamanda bedeni terk eden ruhların bir arada yaşadığı üç boyutlu bir model şeklinde sunuluyor.

Ayrıca, pagan ayinlerinin yerini aldığı Prens Vladimir'in yaptığı vaftiz törenini de hatırlamanız gerekir. Kolovrat'ı bir Hristiyan'a giydirmenin uygunluğu sorunu Budistler ve Müslümanlar için de geçerlidir. Bütün insanlar kendi dinlerini, sembollerini ve cazibelerini seçer. Her şeyden önce, belirli bir kişinin görüşleri dikkate alınır, her zaman dini bırakabilir ve duygulara ve fikirlere daha uygun yeni bir tane benimseyebilirsiniz.

Üretim malzemeleri

Kolovrat imalatında en çok kullanılan ahşap, metal, nadiren değerli metaller, altın ve gümüş kullanılmıştır. İkincisi yüksek enerji ile ayırt edilir, onlardan yapılan muska daha güçlü bir eser olarak kabul edilir. Muska üretiminde bakır ve pirinç de kullanılabilir.

Kişi bu konuda başka birinin fikrine güvenmemelidir, metallerle uyumsuzluk oldukça yaygındır. Bu fenomen sadece kızarıklık ve olumsuz duygular şeklinde değil, zihinsel seviyede de kendini gösterir. Uzun süredir uygun olmayan metallerle temasta bulunan insanlar genellikle anlaşılmaz duyumlardan, zayıflıklardan ve baş ağrılarından muzdariptir.

Gümüş en nötr metal olarak kabul edilir, kötü güçlere karşı güçlü bir savunma haline gelebilir. Aynı zamanda "ay" metal değerini de dikkate almalıdır. Kontrendikasyonların yokluğunda, altın tercih edilmelidir, bu güneş muska etkisini artıracaktır.

Mükemmel bir dekorasyon ahşap veya hayvan kemiklerinden yapılmış bir dekorasyondur. Bu seçenek daha ucuzdur ve muska değeri kaydedilir. Bir ağaç seçerken cinsine dikkat etmek gerekir. Antik Slavlar, farklı ağaçları farklı ağaçlara bağladı.

Modern dünyada Kolovrat

Kolovrat'ın modern anlamı değişmedi, hala tüm evrenin güneşi nezaretinde olan evreni canlandırıyor. Cazibe, kötü güçlerden korunma sağlar, yıkıcı programlara karşı korunmaya yardımcı olur, kötü düşüncelerin bilincin içine girmesine izin vermez.

Tüm yaratıcı insanlara ve aynı zamanda başarılarını ve servetlerini hayatlarına çekmek isteyenler için bir tılsım giymesi önerilir. Saf düşüncelerinden ruhlarında kötülük olmayan insanlara fayda sağlayacaktır. Eski Slav kültürünün bazı hayranları Kolovrat biçiminde vücut üzerinde dövmeler yapıyor. En sık, bunlar enerji potansiyelini artırmak, erkekliği artırmak isteyen erkekler ve kadınlar. Kolovrat ile bir dövme uygulama hakkında bir karar vermeden önce, bir ömür boyu olası etkilerini dikkate almalıdır.

Nasıl saklanır

Kolovrat'ın diğer süslemelerle birlikte saklanması tavsiye edilmez, ayrı bir yere verilmelidir. Bu bir kutu veya doğal kumaş torbası olabilir. Muska evde, ancak sadece yemek için tasarlanan odada depolanmasına izin verilir. Aksesuarın düzenli olarak doğrudan güneş ışığına maruz kalması önerilir, bu enerji ile beslenmesine yardımcı olur.

Tılsım yemeğin dibinde tasvir edilmemelidir, çünkü bu büyülü özelliklerinde bir azalmaya neden olabilir. Kolovrat diğer putperest sembollerle giyilebilir, bu durumda onları kendilerine emanet eder, güçlerini efendinin savunmasına yönlendirir. Hristiyan sembolleriyle giymek kesinlikle kontrendikedir.

Sonuç

  1. Kolovrat - Güneş'in bir sembolü, uzun süredir muska olarak kullanılan güçlü bir antik Slav muskası olarak kabul edilir.
  2. Işınları dünyanın kenarları ile ilişkilidir, yıllar boyunca, eski zamanlarda da muska olarak kullanılmıştır.
  3. Erkekleri güçlendiriyor, kariyerine yardım ediyor, bir adam daha az endişelenecek şekilde endişeleniyor. Kadınlar daha empatik ve kadınsı hale gelir, öngörü hediyeleri artar.
  4. Modern dünyada, sembol çok daha az bilinir, Eski Slav kültürünün bazı hayranları muska giyebilir, muska giyebilir, vücut üzerinde Kolovrat şeklinde dövmeler yapabilir.

Videoyu izle: Kolovrat & Battle of Perun and Veles Slavic rituals and tales (Ekim 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send