Rüya yorumu

Zodyak işaretleri: sınıflandırma, karakteristik

Pin
Send
Share
Send
Send


Zodyak burçları, güneş tutulması boyunca yer alan on iki takımyıldızdır (Güneşin gökyüzüne doğru görünen yıllık yolu). Toplamda, Zodyak gibi belirtiler vardır (sıra ile): Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık.

Bu yazıda sizleri onlarla tanışmaya, Zodyak işaretlerinin, olumlu ve olumsuz yanlarının yanı sıra diğer birçok şeyin detaylı bir açıklamasını öğrenmeye davet etmek istiyorum.

Genel bilgi

Ekliptik, astrolojide kullanılan gök koordinatlarının sistemleri için bir temel oluşturur. Gezegenler, Güneş'e benzer şekilde, ekliptik düzleminde, ondan hafif bir sapma ile hareket eder (istisnalar sadece Merkür ve Pluto'dur).

Son zamanlarda, astrologlar Zodyak - Ophiuchus'un onüçüncü "sakinleri" hakkında konuşmaya başladı. Gerçekten de, takımyıldızların ortasında Akrep ve Yay, küçük bir Ophiuchus bölgesi var. Ancak klasik astroloji onu takımyıldızlar listesine dahil etmez.

Astrolojinin sembol olarak kullandığı burçlar, isimlerini taşımasına rağmen aslında zodyak takımyıldızları değildir. Ekliptiği eşit parçalara bölen her biri 30 derecelik on iki sektör adı verilir.

Zodyak daire, küçük olanlarla başlayan ve büyük olanlarla biten tüm işlemlerin ritminin bir simgesidir. Tüm işaretler, belirli bir gezegen veya başka bir hassas nokta göründüğünde serbest bırakılan belirli bir potansiyel enerjiye sahiptir.

Bir takımyıldızdan diğerine geçiş sürecinde, birbirlerinde enerjilerde bir değişim var ve tamamlanmış olan yeni bir şekilde başlayan belirli bir döngünün oluşumu var. Zodyak dairesinde, hem doğum hem de yaşam ile sonsuz hareketteki ölümün yansıdığı ortaya çıktı.

Evrensel döngünün özellikleri

 1. Herhangi bir işlemden önce ilk dürtühuzursuz Koç'un sembolünün sorumlu olduğu, kendini göstermek, kendini göstermek için aktif bir arzu. Muazzam bir aktiviteye sahip, ancak enerjisini sürdürülebilir aktiviteler yapmak için uygun değil. Koç, itme enerjisini gösterir: bitkilerin sürgünlerini donmuş toprağı delmeye ve yüzeye çıkmaya zorlayarak doğada her şeyi uyandırır.
 2. İkinci aşama Bu, canlılığın birikimi, maddi bir temel oluşturulması. Burada, ilk itme sürekli bir çaba haline gelir - bu inatçı bir Boğa tarafından getirilir. Dev canlılığı, sebatı kişileştiriyor. Doğada, dinamik dürtüde bir düşüş var, sakin gelir, her şey çiçeklenmeye başlar, kök salmaya başlar.
 3. Ardından, üçüncü aşama sırasında, önceki eylemlerin ilk sonuçlarının görünümünü gözlemleyebiliriz. Yeni fırsatlar arayışı, daha fazla gelişme için talimatlar, çevrenin gelişimi, aktif olarak enerji ve bilgi akışları alışverişinde bulunmaya başlıyoruz. Doğada yazın yakında geleceği hissedilir, doğa bütün cazibelerini gösterir.
 4. Dördüncü aşamada güçlü kökler geliştiriliyor, sonraki büyüme için temel atılıyor. Aynı zamanda, geleceğin maddi temeli aktif olarak yaratılıyor - yukarıdakilerin hepsi dışardan koşullara uyum sağlayan, kendisi için bir ev inşa eden, bir aile yaratan bir sezgiler-Kanser tarafından gerçekleştiriliyor. Doğada güneş en yüksek noktasında kadın doğurganlığının zamanıdır.
 5. Beşinci aşama önceki aşamalarda toplanan malzemenin aktif kullanımını içerir. İlk itme apojuna ulaşır ve burada birikmiş malzeme tabanı tarafından desteklenerek sürdürülebilir hale getirilir. Bu muhteşem Leo'nun tipik bir örneğidir. Doğada, yılın en sıcak zamanı geliyor: meyveler güneş enerjisi ile dolu, olgunlaşmaya başlar.
 6. Altıncı evre - üzerinde gelişme maksimum sınırlarına ulaştı. Dış dünya ile güçlü ilişkilerin kurulması var, kesinliğin zamanı, yapılanların ayık analizi. Bu, pratik Bakire'nin yaşamında somutlaştırılmıştır. Doğada yaz sona eriyor, bir hasat dönemi geliyor.
 7. Yedinci aşamada yeni bir dürtü gereklidir, çünkü ilk olanın gücü tükenmişti. Dış dünyadan yeni bir itme geliyor. Rafine Kantarların sorumlu olduğu aktif etkileşim başlar. Gece uzuyor, yaklaşmakta olan karanlığı hatırlatıyor, kuşlar ılık topraklara uçmaya hazırlanıyor.
 8. Sekizinci aşama Yeni dürtünün daha da gelişmesini önerir. Kendi sınırlarını değiştirir, ortak varoluş biçimlerini bilir, bu isyankar Akrep'in sorumlu olduğu bir yeniden düşünme dönemidir. İç istikrarını, diğer insanlarla etkileşime girme yeteneğini gösterir. Doğada, sonbahar tamamen hüküm sürer.
 9. Faz dokuz - Yeni alana hakim, bir hedef belirlemeye ve bireyi ve kollektifi bir araya getirmeye ihtiyaç vardır, dünya görüşüdür. Bu, yaşamı seven Yay'ın hüküm sürdüğü, manevi değerler için bilinen mesafeye ve yukarıya doğru çaba gösterdiği zamandır. Doğa kışla buluşmaya hazır.
 10. Onuncu aşamada daha önce oluşturulan formlar doldurulur. Adam takımdaki yerini arıyor. Bu aşamada, toplumun ciddi talepleri karşısında hedeflere ulaşma yeteneği, hedef odaklı Oğlak'ın inatçılığını gördüğümüz ifade edilir. Bu dönemde güneş en düşük noktasındadır.
 11. On birinci aşama - yeni fırsatlar bulmaktır. Burada, sonraki döngüde ortaya çıkan yeni bir dürtü doğar. Özgürlükten hoşlanan Kova, onunla birlikte pek çok yeni düşünülemez fikir getiriyor, eski sorunlara yeni bir yoldan bakmayı, aksi takdirde tartışmalı meseleleri çözmeyi öğretiyor. Kış şimdi mükemmelliğinin zirvesinde.
 12. Onikinci aşama döngünün mantıksal bir sonunu belirtir. Bu saflaştırmanın gerçekleştiği, eski her şeyin ortadan kaldırıldığı, yeni güçlerin biriktiği, yeni başlangıçlara hazırlandığı aşamadır.

Bu, çok derin ve yoğun bir iç süreçler zamanıdır, ancak, içten olanı dış formdan tanımak imkansızdır. Dalgalı Balıkların burada yönettiği hiçbir şey için değil, kendi içlerine dalmaya daha meyillidir. Doğada bahar yaklaşmaya başlar. Her şey yavaş yavaş tekrar hareket etmeye başlar, yakında yeni bir döngü ortaya çıkacaktır.

Zodyak bölümü

Yukarıda belirtildiği gibi, toplam 12 burç vardır. Antik Yunan mitolojisine göre on iki, Jüpiter'in (Göklerin Efendisi) sayısıdır. Jüpiter güneşin etrafında 12 yıl boyunca döner. Pisagor okulunda, "12", evrenin sayısıdır.

İlk 12 sayıyı alırsanız, onlardan en fazla böleni vardır, bu sayede çeşitli kombinasyonlar oluşturulur. Doğada, bu olasılıklar hem organizmaların hayati aktivitesi hem de yeni formlar oluşturmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Astrolojide, 12 ile 2 arasındaki sayıların (kutupsallıklar), 3 ile (elemanlar) ve 4 ile (haçlar) bölünebilirliği de kullanılır. Başka bir makale bunu daha ayrıntılı olarak anlatacak ve şimdi sırayla Zodyak'ın tüm işaretlerine geçelim. Aşağıda bir burç tabelası görebilirsiniz.

İçinde bir bölünme var:

 • Olumlu takımyıldızlar (eril olarak adlandırılır) - Koç, İkizler, Aslan, Terazi, Yay ve Kova burcu işaretleri ile temsil edilir. Aktif, teslim, dışa dönük bir eril prensibe sahiptirler. Tipik olarak büyük dinamizm, hareketlilik, çevredeki gerçeklik üzerinde aktif etki, hızlı tepki, ton ve yön belirleme tipiktir.
 • Olumsuz işaretler (dişil olarak adlandırılır) Toros, Kanser, Başak, Akrep, Oğlak ve Balık takımyıldızlarıdır. Pasif, kabul, içe yönelik kadınsı ilkeye tabidirler. Kadın işaretler, yüksek stabilite, tutumlarındaki yavaş değişim, dayanıklılık, esneklik ve olanlara ince bir tepki ile karakterizedir.

Burcun zıt işaretlerinden de bahsetmelisiniz (aynı kutupluluktaki takımyıldızlar tarafından oluşturulmuştur).

 • Koç Terazi karşısında;
 • Toros - Akrep;
 • İkizler - Yay;
 • Kanser - Oğlak;
 • Aslan - Kova;
 • Başak - Balık.

Karşıt işaretler sürekli etkileşime giriyor, sonra çekiyor, sonra birbirlerinden uzaklaşıyor. Aslında bir bütünün parçalarını temsil eder ve birbirlerini tamamlarlar. Örneğin, bağımsız bir Koç yalnızlık anlamını kaybeder ve sadece Terazi ile işbirliği yaparak bulur. Kova haberi olmadan Yaratıcı Aslan imkansızdır. Yay'ın keşfettiği gerçeği, İkizler dünyaya yayıldı ve böyle devam etti.

Daha sonra, içlerinde bulunan en temel özelliklere genel bir bakış ile zodyak işaretleri listesini düşünmeyi öneriyorum.

Kısaltılmış Karakteristik Burç Tabelaları

Burcuna göre kişi hakkında fikir sahibi olmanı sağlar.

 • Koç - erkek bir işaret, kardinal ateş.

Olumlu: etkinlik, inisiyatif, liderlik, sabırsızlık, bağımsızlık, dürtüsellik.

Negatif: sıcak öfke, kontrol edilemezlik, cesaret, huzursuzluk, edepsizlik, başlamış olanı tamamlayamamak.

 • Boğa - Bir kadın işareti, sabit topraklar gibi davranır.

Olumlu: sabır, dayanıklılık, pratiklik, sadakat, muhafazakarlık, duyarlılık.

Olumsuz: inatçılık, halsizlik, çatışma, materyalizm.

 • İkizler - bir erkek işareti, değişken hava ile temsil edilir.

Olumlu: merak, el becerisi, hız, yaratıcılık, temas, çatışma değil.

Olumsuz: süreksizlik, nankörlük, yüzeysellik, kaygı.

 • kanser - dişi bir işaret, kardinal su.

Olumlu: sezgi, ekonomi, kısıtlama, duyarlılık, özen, duyarlılık, mükemmel hafıza, mükemmel bir aile insanının nitelikleri.

Olumsuz: güvenlik açığı, endişe ile aşırı yükleme, aşırı dikkat, bencillik.

 • Aslan burcu - Bir erkek sabit ateş işaretidir.

Olumlu: gurur, yaratıcılık, cömertlik, asalet, iyimserlik, sanat, benlik saygısı, romantizm.

Olumsuz: makyaj, çocukluk, övünme, gösterişçilik, zorunluluk.

 • Başak burcu dişil bir işarettir, değişken topraklar.

Olumlu: doğruluk, metodiklik, girişim, doğruluk.

Olumsuz: Kritik, aşındırıcı, açgözlü, melankolik, skandal.

 • Terazi burcu - erkek burcu, kardinal hava.

Olumlu: samimiyet, barışseverlik, tarafsızlık, diplomasi, girişkenlik, nezaket.

Olumsuz: ilgisizlik, kararsızlık, sonsuz dalgalanmalar, belirsizlik, entrikaya duyarlılık.

 • Akrep burcu - bir kadın işareti, sabit su.

Olumlu: cesaret, kararlılık, merak, araştırmacının ruhu, tutku, içgörü, çalışkanlık.

Olumsuz: haklılık, hızlı heyecanlanma, gizlilik, alaycı, kıskanç, sabırsız.

 • Yay - Bir erkek işareti, değişken ateş gibi davranır.

Olumlu: felsefi düşünme, basitlik, özgürlük aşkı, cömertlik, dindarlık, adalet, coşku, eğlence.

Olumsuz: bencillik, konuşkanlık, dokunulmazlık, bencillik.

 • Oğlak burcu - Kardinal toprakların dişi işareti.

Olumlu: sorumluluk, pratiklik, çalışkanlık, ciddiyet, ekonomi, dikkat, yasalara uyma.

Olumsuz: bencillik, kariyer, bürokrasi, kadercilik, inatçılık, güvensizlik.

 • Kova - Bir erkek işareti, sabit hava ile temsil edilir.

Olumlu: bağımsızlık, yenilik, hoşgörü, samimiyet, ilericiliği, tutarlılık, entelektüel, insanlık.

Olumsuz: öngörülemezlik, ayrıntılara dalma isteksizliği, keskinlik, utangaçlık, eksantriklik, kişiliksizlik, isyan.

 • balık - Bir kadın işareti, değişken su gibi davranır.

Olumlu: merhamet, şefkat, duygusallık, sezgi.

Olumsuz: karamsarlık, pratik olmama, utangaçlık, uyuşukluk, sertlik, her şeyi ertelemeyi seviyorum.

Konunun sonunda, sizi takımyıldızlar hakkında daha fazla bilgi içeren bir videoyu izlemeye davet etmek istiyorum:

Marissa

Videoyu izle: Zodiac - Trailer (Temmuz 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send