Rüya yorumu

Meditasyon Merkaba: iletkenlik tekniği ve özellikleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Merkaba Meditasyonu en eskilerinden biridir. Ayrıca eski Mısır rahipleri tarafından manevi pratiklerinde de kullanılıyordu. Adın değişmez çevirisi ruhu ve bedeni paralel bir dünyaya taşıyan dönen bir ışıktır.

Merkaba Nedir?

Eski Merkaba meditasyonu, özel bir trans haline girmek için manevi pratiklerde kullanılıyor. Bu yöntemle ruhun ve bedenin farklı dünyalara seyahat edebileceğine inanılıyor.

Meditasyonun adı üç heceden oluşur:

 1. Mer ışığın sembolüdür. Ama hareketsiz değil, ama sürekli rotasyonda olan
 2. Ka - insan ruhunun kişileştirilmesi ve tüm bileşenleri
 3. Ba - insanın fiziksel bedeni. Aynı zamanda ruhun insan deneyiminin yaşadığı bir gemidir. Gerçek sembolü ve malzeme

Meditasyonun en önemli işlevi ruhu ve bedeni bir sonraki dünyaya taşımaktır. Bu sıradan bir kişi için pek mümkün değildir, bu nedenle, yalnızca paranormal yetenekleri olan insanlar bu tür manevi uygulamaları tam olarak kullanabilirler.

Bir "merkaba" durumunda, bir kişinin kendi ruhunun doğasını değiştirebildiğine ve enerji radyasyonunu istediği şekilde değiştirebildiğine inanılmaktadır. Bu nedenle, bu uygulama bilinçaltı ile çalışmak için en güçlü biridir.

Meditasyon nasıl yapılır

Merkaba'nın en zor meditasyonlardan biri olmasına rağmen, tekniğini deneyebilirsiniz. Öncelikle transa girme girişimleri bile önemsiz olsa bile, “daha ​​yüksek Benlik” ile bağlantı kurmak için bilinçaltında olumsuz tutumları ortaya çıkarmak için etki yaratacak ve yardımcı olacaktır.

Uygulamadan önce uygun bir yer hazırlayın. Evinizde sadece meditasyon için bir köşe olması arzu edilir. Hiçbir yabancı giremez. Tüm öğeler kaldırılmalı ve boşluk kapatılmalıdır.

Aşırı durumlarda, yatak odasında, yastıkları koyabileceğiniz veya rahat bir sandalye koyabileceğiniz bir yer seçin. Ayrıca bir müzik çalara ve mumlara ihtiyacınız olacak. Her gün meditasyon yapman gerekiyor.

Meditasyon ve zihin ayarı için hazırlık

Ne yapmalı:

 • Mümkün olduğu kadar rahat hissettiğiniz rahat bir pozisyon alın. Bacakların sabit bir konumdan akmadığından emin olun. Rahatlatıcı müzik ve mumları aç, gözlerini kapat ve meditasyon için hazırlan.
 • İlk önce nefes almaya konsantre olun. Yumuşak olmalı ve çok derin olmamalıdır. Soluma ve soluma süresinin eşit olduğundan emin olun.
 • Bilinçaltından, gün boyunca karşılaştığınız tüm olumsuz düşünce ve sorunları ortadan kaldırın. Solunumdaki tam konsantrasyon aynı zamanda düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
 • Solunumunuza ve kendi hislerinize odaklandıktan sonra, düşüncelerinizi ve duygularınızı aklınızdan çıkarın, rahatlamayı tamamen hissetmelisiniz. Gerginlik, huzur ve sükunet halidir.
 • Şu anda tüm dikkatinizi sözde "Mesih çakrası" na çevirmeniz gereken bir zaman geliyor. Kalbinde bulunur. Kalbinizin Tanrı'ya nasıl açıldığını ve sevgiyle doldurulduğunuzu hayal edin. Kendinize, dünyaya, insanlara ve tüm canlılara

Bu noktada, meditasyon için hazırlık süreci tamamlandı ve siz seans için tamamen hazırsınız.

Meditasyon tekniği

Merkaba meditasyonu birkaç aşama içerir.

İlk aşama altı nefes. Bedeni ve bedeni dengeye getirmek için bunlara ihtiyaç vardır:

 • Kalbin nefesi tüm canlılar için koşulsuz ve her şeyi kapsayan sevgi ile doludur, negatiflerden arındırır ve enerji ile doldurur
 • Zihnin nefesi - vücudunuzun yıldırım parlamaları gibi titreyen parlak bir ışık kabuğunun içine alındığını hayal edin. Kabuğun üstü arkanda.
 • Vücutta solunum - işaret parmağını ve büyük parmakları bağla, avuç içi kadar yükselt
 • Burnunuzda nefes alın, nefes verin, nefes verin, konsantre olun. Karın diyafram ve sonra göğsüne hareket eden havayı hissedin. Doğru nefes almak için karnı tamamen gevşetmeye çalışın ve bunun yerine göğüs kaslarını gerin.

Daha sonra, içsel benliğinizle temasa geçmelisiniz: Meditasyon doğru şekilde geçerse, birliğin gerçekleşeceği bir anı hissedeceksiniz. Değilse, altı nefesi tekrarlayın. Yavaş yavaş tamamen gevşemeyi ve doğru duruma girmeyi öğreneceksiniz.

Bu video ile meditasyon yapmayı deneyin:

Meditasyonun açıklanan aşamaları bunun sadece bir kısmıdır. Ancak bununla başlamalı. Sadece ilk altı nefeste ustalaşarak diğer aşamalara geçebilirsiniz. İşlem yavaş ve çok zaman alıyor. Her gün pratik yapman önemlidir, bir gün kaçırmamak.

Merkab Meditasyonunun Amaçları ve Yararları

Meditasyon yapmadan önce, neden ihtiyaç duyduğunuzu anlamanız gerekir. Avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Kelimenin tam anlamıyla, ruhunuza tüm canlıların sevgisini “yerleşiyorsunuz” ve her zaman yanınızda olacak. Bu, yaşamla ilişki kurmayı, olumsuzluktan kurtulmayı ve istediğinizi kolayca almayı kolaylaştıracaktır.
 • Vücudunuzdaki enerji akışı artacak, böylece her zaman herhangi bir sorunu çözmek ve en küresel hedeflere bile ulaşmak için yeterli güce sahip olacaksınız.
 • Her insanda var olan ilahi prensibi hatırlayacak ve onunla nasıl iletişim kuracağınızı öğreneceksiniz.
 • Sizi ve hayatınızı yönlendirmek için değil, duygularınızı ve duygularınızı izleyebilecek, kontrol edebileceksiniz.
 • Yaşamınızdaki olayları etkileyebilecek sezgi ve işaretler geliştirebileceksiniz.
 • Sabit bir psiko-duygusal durum elde edin, stresten kurtulun
 • Psikosomatik hastalıkların nedenlerini ortadan kaldırın, kelimenin tam anlamıyla kendinizi nasıl iyileştireceğinizi öğrenin
 • Sadece kendi kendinizle değil, başkalarıyla da ilişkiler kurun

Merkaba meditasyonunu yapmak çok zor ve birçok nüansa sahip, bu yüzden deneyimli bir danışman rehberliğinde pratik yapmak en iyisi.

Pin
Send
Share
Send
Send