Rüya yorumu

Astrolojide gezegenlerin belirlenmesi

Pin
Send
Share
Send
Send


Astrolojide gezegenlerin belirlenmesi, burçların karakterizasyonu kadar önemlidir. Gezegenler, Kozmos'un enerji kaynağı olarak hareket eder, bir insanı hem uyumlu hem de uyumsuz olarak etkileyebilir. Gezegenlerin etkisi, halka açık ve kişisel, samimi insan yaşamına uygulanır. Gezegenler, birçok olayı harekete geçiren burçların karakterleridir.

Güneş sisteminin gezegenleri

Gezegenlerin her biri, kararlı olan kendine has özelliklere sahiptir. Astrolojide, Güneş ve Ay'a (aslında aydınlatıcı görünmektedir) gezegen de denir.

Toplamda, 10 temel gök cismi vardır, işte bunlar:

 • Güneş;
 • Ay;
 • Merkür;
 • Venüs;
 • Mars;
 • Jüpiter;
 • Satürn;
 • Uranüs;
 • Neptün;
 • Plüton.

Satürn de dahil olmak üzere ilk yedi gezegen bir septener yaratır (bir septen 7 bölüme ayrılır). Antik çağda, astrologlar yalnızca septenin gezegenlerini dikkate almıştı ve şimdi bile yüksek gezegenler (yani, Uranüs, Neptün ve Plüton) hesaplamalara dahil olmuyor. Ancak geleneksel batı astrolojisinde, tüm 10 gök cismi göz önünde bulundurulur.

Kapıcı, yedi ana etkiyi tarif eder. Daha yüksek bir gezegen, septenerdeki daha yüksek oktavların rolünü hazırladı. Dünya gezegeni tarihini etkileyebiliyorlar, buna ortak gezegenler de deniyorlar.

Bir kişinin doğum haritasını (burç) göz önünde bulundurarak, içindeki tüm gezegenlerin etkilerine aşina olduğu için kendine has bir karakteristik karakteristiği elde edeceğiz: karakterin özellikleri, davranış, problemler ve tüm yaşamın bir modeli.

Kısaca gezegenlerin temel özellikleri

Güneş

Eril prensibi değiştirir. Hayati enerji, ruh, güçlü irade, yaratma enerjisi, yaratıcılık, refah ile ilişkili. Şöhret, onur, saygı (veya utanç ve lekeli itibar) elde edilmesine yardımcı olur.

Ay

Kadın prensibini değiştirir. Ay Ruh, zihinsel ve bilinçaltı süreçler, hayal gücü, adaptasyon, annelik, doğurganlık, aile, ulus, kalıtım, sıvılarla ilişkilidir. Popülerliğe ulaşmaktan sorumlu, yaşam değişiyor.

Merkür

Bu entelektüel bir gezegendir. Etkileşim enerjisini, düşünmeyi, anlama yeteneğini, kişiye kritik ve analitik becerilerini, bağlantı kurma yeteneğini gösterir. Denge hissi, sinir sistemi, konuşma ve işitme organlarıyla ilişkili. Bilgi ve susuzluktan ticaret ve ticarete kazandırır.

Venüs

Duyguların doğru değerlendirilmesini öğretir, uyum, güzellik, duygular ve şehvetli dünyayı anlamamızı sağlar. Hem barışla barış, hem de mutluluk hali sağlamanın yanı sıra uyumsuzluk, kopma, hayal kırıklığına yol açabiliyor.

Mars

Etkinlik enerjisini, dürtüsellik, irade, erkeklik, kararlılık, ama ahlaksızlık, dizginlenmemiş hayvan içgüdüsü, hızlı öfke, başarıya odaklanma, rekabetçi ruh, bencillik gösterir. İltihaplanma, yaralar, kazalar ile ilişkili.

Jüpiter

Oryantasyon, hedef belirleme, bilgelik, adalet, felsefi düşünme, dindarlık, sosyal ve kültürel değerler ile ilişkilendirilir. Ayrıca dünya görüşü, mutluluk ve iyilik hali, bereket, zenginlik veya savurganlık, kariyerciliğin yükü. Jüpiter belirtisi aşağıdaki fotoğrafa bakın

Satürn

Yasalara, konsantrasyona, kısıtlamalara, dayanıklılığa, ciddiyet, sorumluluk, görev duygusu, sebat, sabrına karşılık gelir. Ayrıca kader, zaman, yavaş ama kesin başarıya ulaşmaktan sorumludur. Veya diğer taraftan, girişim, engeller, engeller ve yoksunluklarla bağlantılıdır.

Uranus

Olağandışı özgün, eksantrik, spontan, sezgisel gezegen. Aydınlanma enerjisine, yaratıcı yeteneğe, özgecili, beklenmedik, kendi isteğine sahip. Vücutta aritmi, sinir bozuklukları için sorumludur.

Neptün

Neptün'ün deha ya da kendini kandırmaya, yanılsamalara, fantezilere, çözülmeye ve fermantasyona yol açan doğaüstü ve dışsal yetenekleri vardır. Meditatif uygulamalar, penetrasyon, ruhun en derin katmanları, peygamberlik rüyalar, ilham, yalanlar, bozukluklar, kaos, alkolizm ile ilişkili.

Plüton

Bu gök cismi dönüşüm, aşırı durumlar, daha yüksek bir irade, yıkım ve yaratma güçleri, kütle hareketleri, zincirleme reaksiyon, basınç, tasavvuf, mafya ile ilişkilidir.

Gezegenlerin sınıflandırılması

Tüm gezegenlerin farklı ilkelere göre ayrımı vardır. Bunların en temelini ele alacağız.

Erkek ve Dişi Gezegenler

 • İlk kategori (erkek) Güneş, Mars, Jüpiter, Pluto ve Uranüs tarafından temsil edilir. Daha dışsal, aktif tezahür etmeye meyillidirler.
 • İkinci grup (dişi) - Ay, Venüs, Satürn, Neptün'den oluşur. İşlevlerine göre, bu gezegenler tezahürlerinde pasif, dışardan gelen enerjiyi algılarlar.

Merkür gezegeni, sonra erkek, sonra dişi olarak değişebilmesiyle ilginçtir. Bunun nedeni doğum haritasındaki konumu ve ayrıca diğer gök cisimleriyle olan yönleridir.

Bu, gezegenlerin modern astrolojide nasıl bölündüğüne rağmen, bazı kaynaklar biraz farklı bir sürüm önermektedir. Gerçek, tüm ve büyük farklılıklar Satürn'ü etkiler: bazı uzmanlar bunun erkek gezegen olduğuna inanırken, diğerleri onu kadın olarak adlandırır.

Prensip olarak, bu büyük bir rol oynamaz, çünkü tüm gezegenler eril ve dişil olan özelliklerini ifade edebilir. Gezegenin işgal ettiği pozisyon burada önemlidir. Yani, eğer “Güneşin önünde” kalırsa, kendisini doğu yarımkürede bulur veya bir erkek burcuna girer - hatta kadın gezegen bile bazı erkek nitelikleriyle dolmaya başlayacaktır. Benzer şekilde, tam tersi oluyor.

Öğelerle ayırma

 • Ateşli gezegenler Jüpiter, Mars ve Pluto'lu Güneş;
 • Hava kütleleri - Uranüs ile Merkür ol;
 • Dünya - Satürn'lü Venüs olarak kabul edilir;
 • Su ile - Neptün ile ay.

Hayırlı ve zararlı

 • Olumlu kategorisinde: Güneş, Venüs ve Jüpiter;
 • Ve kötülüğe gittiler: Mars, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton ile.

Merkür burada yine nötrdür, bir birlik kurduğu veya güçlü bir yönü olan gezegenin etkisini gerçekleştirecektir.

Gece lambası (Ay), esas olarak olumlu bir şekilde tercih edilir, ancak hızla değişmektedir, aynı zamanda yakın temas ettiği gök cisimlerini yansıtmaya meyillidir.

Ayrıca, astrolojinin yazarlarından bazıları, Neptün'ün iyi bedenlere atfedilebileceğine inanmaktadır. Ancak, bu gezegenin, olumsuz yönleri olmasa bile harika bir illüzyonist olduğuna dikkat edilmelidir. "Yüzünü" iyiden kötüye çok hızlı bir şekilde değiştirebilir.

Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için - videoyu izleyin:

Marissa

Videoyu izle: Yukselen Burcumu Bilmiyorum Nasıl Öğrenirim? (Ekim 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send