Rüya yorumu

İolit taşı: özellikleri ve özellikleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Iolite bir kordiyerit türüdür ve benzersiz bir renklendiriciye sahiptir. Aydınlatmaya bağlı olarak, mücevherin rengi maviden mor tonlarına dökülebilir ve belirli bir açıda sarı tonları elde eder. Adı, "menekşe" olarak çevrilen Yunanca "ios" kelimesinden geliyor. Mineral aynı zamanda başka bir isme de sahiptir - "iki tonlu kaya" anlamına gelen dikroit.

İyotun bir Viking taşı olduğuna inanılmaktadır, çünkü doğru yolu belirleyen bulutlu veya bulutlu günlerde güneşi aramak için kullanmaya başladılar. Bu, kutuplaşma özelliklerinden dolayı, bulutlarla kaplı gökyüzündeki parlak kristalden bakıldığında, güneş ışınlarının bir kısmını görebildiği gerçeğiyle açıklanmaktadır. Vikingler iyolit "güneş taşı" olarak adlandırdı.

Ayırt edici özellikleri

İyotitin ana özelliği yüksek derecede bir pleokroizmdir, yani. görüş açısına bağlı olarak renk değiştirme yeteneği, örneğin maviden maviye. Ek olarak, üç farklı renkte aynı anda bulunan trikroik kristaller vardır. Bu özelliklerden ötürü, değerli taşlardaki satıcılar nadiren daha yüksek maliyetle ayırt edilen tanzanit veya safir için iolit yaymazlar, ancak deneyimli bir alıcı hemen bir sahneyi ayırt edecektir.

Mineralin ana tortusu Hindistan'dadır - toplam kıyılmış taş miktarının en büyük payı kendi bölgesinde bulunmuştur. Dikroit, Brezilya, Tanzanya, Avustralya, Amerika, Namibya ve Sri Lanka'da da bulunmuştur. En büyük kristal yatağı, 1994'ten beri endüstriyel madenciliğin yapıldığı topraklarda Madagaskar'dır.

Iolite yüksek derecede saydamlığa sahiptir, ancak bir taşın uygun olmayan şekilde kesilmesinin bulanıklaştıracağı belirtilmelidir. Ayrıca yüzeyini öğütmek önerilmez, çünkü camsı parlaklık kaybolacak. Kristal, görüş açısına bağlı olarak renk değiştirebildiğinden, işlenirken, master yüzlerin düzenini optik eksenlerle doğru şekilde hizalamalıdır.

Büyü yetenekleri

Gem, son derece pozitif bir enerjiye sahiptir ve bir tılsım görevi görebilir. Sahipleri özel bir cazibe kazanırlar, böylece çevrelerindeki insanların iyiliğini kolayca elde ederler, arkadaşları için otorite olurlar ve yetkililerle dostça ilişkiler kurarlar.

İyitinin büyülü özellikleri sayesinde, güçlü ve sevgi dolu bir aile yaratabilirsiniz. İlişkiye barış ve anlayış getirecek, çatışma ve kavgaları yumuşatacak ve zinadan kurtulacak. Ek olarak, taş ilişkilerde solmuş tutkuyu alevlendirebilir ve eski aşk duygularını canlandırabilir.

İolite ile takı sahibi akıl ve duyguların uyumunu bulacaksınız, daha sakin ve makul hale gelecektir. Karar vermede yardım almak için önemli geziler, toplantılar ve müzakereler sırasında kristali yanınıza almanız önerilir.

İyileştirme yetenekleri

Vikingler zamanında bile, iolitin aşağıdakiler de dahil olmak üzere iyileştirici özelliklere sahip olduğu anlaşıldı:

  1. Sinir sistemi rahatsızlıklarının tedavisi, örneğin uykusuzluk, kaygı, psikoz. Litoherapistler, 15 dakika boyunca her gün ışıkta kristalin içine bakıp, yapay ışınları ve renkli kırılmaları hayranlıkla öneriyorlar. Uykusuzlukla savaşmak için yatmadan önce yastığın altına bir taş koymalısınız.
  2. Canlılığı, enerjiyi artırmak ve bir bütün olarak refahı artırmak için, sabahları, değerli bir taş enerjisiyle dolu bir bardak su içmeniz gerekir. Suya batırılıp, gece boyunca bırakılması gereken, iolite sahip gümüş takılar kullanmak en iyisidir.
  3. Alkol bağımlılığı olan kişilerin mavi taşlı bir ürün almaları ve sürekli yanlarında bulundurmaları önerilir. Onun pozitif enerjisi bu bağımlılıkla mücadele etmek için güç verecek ve aynı zamanda vücudun detoksifikasyonuna katkıda bulunacaktır.
  4. Gem, kilo vermek isteyenler için sadık bir asistan olacak. İyonit içeren ürünlerin sürekli kullanımı, sindirim ve metabolik süreçlerin normalleşmesine katkıda bulunacaktır.

Kimler uygundur?

Mavi kristal zodyakın her işaretini sırlarına açmaz ve güçlü hayırlı enerji verir. Yay burcu, Terazi burcu, Kova, Balık burcu ve Boğa burcu için uygundur. Onlar için, iolite mükemmel bir tılsım ve danışman olarak görev yapacak, başkalarıyla güven inşa etmeye yardımcı olacak ve ailede uyumu koruyacak.

Dichroit, farklı mesleklerden insanlara yardım eder, ancak en etkili etkisi, acil durumlarda yüksek zihinsel konsantrasyon ve hızlı karar vermeyi gerektiren hava trafik kontrolörleri, cerrahlar ve diğer endüstrilerin temsilcileridir.

Pin
Send
Share
Send
Send