Rüya yorumu

Reiki meditasyonu: bilinçaltının iyileştirici gücü

Pin
Send
Share
Send
Send


Meditasyon Reiki ve genel olarak felsefesi, bir kişiyi zihinsel bedenine gömülü her türlü olumsuz programdan iyileştirmeye yöneliktir. Olumsuzluk, kişisel hayatınızda finansal başarı ve mutluluk elde etmenizi önleyen kilitler yaratır. Reiki felsefesi sorunu çözer.

Manevi ve fiziksel şifa pratiği

Önemli bir kural: Reiki felsefesine ve enerjisine içten bir şekilde inanmalısınız, o zaman meditasyon çalışacaktır. Manevi uygulamalara başlamadan önce, amacınıza bağlı olarak doğru pozitif ifadeleri formüle etmeniz gerekir. Formülasyon örnekleri bu makalede bulunabilir.

Genellikle çok güçlü meditasyonlarla başlarlar ve mola vermeleri gerekir. Aynı anda birçok hedefe spreylenemeyeceğinizi unutmayın, sırayla her birinden geçin.

Tutarlı çalışmak, kendinizi daha iyi tanımanıza ve zihinsel olarak iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Beyan Teknikleri

Doğrulamaları yapmayı öğrenmek kolaydır. Kural olarak, bunlar her zaman şimdiki zamanda, olumsuzlanmadan olumlu ifadelerdir. Fakat Reiki'nin kendine has özellikleri var.

Nehrin felsefesi karmik yapılar ilkesine dayanır. Bu, bir insanın, ruhunun iyileşmesi ve zihinsel özünün tam dönüşümü için gerekli olan bilinçli ve derin bir şekilde her biri boyunca sürekli olarak çalıştığı anlamına gelir.

İşte yedi karmik yapının bir listesi:

 • Başkalarına karşı kibir. Bir insan kendini başkalarının üstüne koyduğunda, başkalarının daha kötü olduğunu düşünür, çünkü bir şeye sahip değillerdir.
 • Önyargı. Zihinsel beden için de tehlikelidir. Bir kişiye kişisel tutum, önemli kararları etkilememelidir.
 • Nefret. Kime yönlendirildiği zarar vermez. Ama ruhunu büyük ölçüde mahveder, yaşamdaki her türlü hastalığa ve başarısızlığa neden olur.
 • Şiddet. Herhangi bir canlıya karşı şiddet göstererek, çimlenecek ve negatif meyveler verecek karmik tohumlar ekersiniz. Size verdiğinizden en az üç kat daha fazla zarar verecekler.
 • Bağımlılık. Herhangi bir bağımlılık zihni engeller ve açık bir şekilde düşünmenizi önler, zihninizi kontrol eder. Bu nedenle, bundan kurtulmalısın
 • "Kurban Sendromu". Eğer bir kişi kendisi için üzülmeye, şikâyet etmeye, kendisini kurban olarak konumlandırmaya alışmışsa, yaşamının tüm alanlarında başarıya güçlü bir engel koyar.

Yukarıdakilerin tümü, her kişide bir dereceye kadar kendini gösteren, kişiliğin karanlık taraflarıdır. Meditasyonlarla çalışmak, olumsuz niteliklerin başlangıcını veya ruhun zaten gelişmiş eksikliklerini ortadan kaldırırsınız.

Nasıl çalışır? Olumlu ifadeleri tekrarlamak ve yeni, güzel bir insan olarak kendinizi tanıtmak, doğru zihinsel görüntüleri görselleştirir ve Evrene gönderirsiniz. Işık enerjisini yaymaya, ruhu iyileştirmeye ve iyiye doğru değişmeye başlarsınız.

Reiki meditasyonu için onay örnekleri:

 • Tüm düşüncelerimi, işlerimi ve eylemlerimi içtenlikle onaylayarak kendimi tamamen kabul ediyorum ve seviyorum
 • Ben özgür ve ilginç bir insanım, en iyisine ve iyisine layık
 • Hayatım bolluk, mutluluk, uyum dolu ve bunu hakediyorum.
 • Kendime olan güvenim her geçen gün artıyor ve kendime olan saygım artıyor
 • Her geçen gün daha iyi ve daha iyi oluyorum: daha başarılı, daha güçlü, daha akıllı, daha zengin
 • Hayatımda sürekli bir kendini geliştirme süreci var.
 • Sürekli olarak evrenin en yüksek ışığıyla gelişiyor ve doluyorum.
 • Ben Evrenin favorisiyim, her zaman bana yardımcı oluyor ve mutluluk, uyum ve bolluk bulabilmem için elverişli fırsatlar sunuyor.
 • Tanrı içimde, mutluyum ve cömertçe mutluluğumu başkalarıyla paylaşıyorum
 • Beni yaşam boyunca yönlendiren saf ilahi ışığın kaynağıyım.

Müzik seçimi

Meditasyonun müziği çok önemlidir. Tam bir rahatlama sağlamaya, doğru düşüncelere odaklanmaya, enerjiyi doldurmaya ve sonuç olarak iyileşmeye yardımcı olan doğru seslerdir.

Sizi en sakin ve huzurlu duruma sokacak parçaları ara. Kompozisyonda keskin sesler olmamalıdır. Yolunuzdaki tüm engellerin etrafında yumuşak bir şekilde büküldüğünü sanki su içerisinde olduğu gibi, müzik içinde yüzüyormuş gibi hissetmelisiniz.

Duygular, sakinlik ve rahatlama üzerinde tam konsantrasyon - müziğin sağlaması gereken şey budur.

Video, Reiki meditasyonuna uygun mükemmel bir melodi örneği:

Ayarın uygun olup olmadığını kontrol etme:

 • Dikkatiniz dağılmadan kolayca okuyabilir, çalışabilir, yaratıcı çalışmalara veya bunun altındaki diğer zihinsel aktivitelere katılabilirsiniz.
 • Hoş hislere neden olur. Dinleme sürecinde olumlu hatıralar var, iyiyi düşünmek istiyorum, uyum içinde kalıyorsunuz
 • Kapatmak istemezsiniz, sesler çok hoş, tekrar tekrar duymak istersiniz

Ruhunun duygularını dinle, zihni kapat ve meditasyon için müzik seçiminde asla yanlış gidemezsin.

Meditasyon nasıl yapılır

Meditasyon Reiki birkaç aşamada gerçekleştirilir. Bir oturuma başlamadan önce, bir posteri reiki ilkelerine göre beş dakika boyunca düşünmek gerekir. Bir çizim kağıdına bir kağıt çizerek yazdırabilir veya kendiniz çizebilirsiniz.

İşte 5 ilke:

 1. Sadece bugün kızma
 2. Sadece bugün endişelenme
 3. Dürüst olmak gerekirse, hayatını kazan
 4. Ailenizi, öğretmenlerinizi ve yaşlılarınızı onurlandırın
 5. Tüm canlılara minnettar olun.

Daha sonra Reiki'nin enerjisini ayarlamanız ve "akışa girmeniz" gerekir. Bunu yapmak için, müziği aç, gözlerini kapat ve vücuduna giren güçlü bir enerji girdabını görselleştir.

Ve bundan sonra onaylamaları tekrarlamaya ve almak istediklerinin görüntüsünü görselleştirmeye başlarsın.

Reiki felsefesinin sürekli olarak ilkelerine uygun yaşayacağınız anlamına geldiğini unutmamak çok önemlidir. Sadece böyle bir yaklaşım her zaman uyum ve mutluluk akışında olacaktır.

Pin
Send
Share
Send
Send