Rüya yorumu

Taş kaplan gözünün şaşırtıcı büyülü özellikleri nelerdir

Pin
Send
Share
Send
Send


Kaplanın gözü, bir kedinin gözünün büyüsü ile büyüleyici, gizemli ve öngörülemeyen, her an saldırmaya hazır bir taştır. Bu, hastalıkları iyileştirebilen, negatif olanı ve kullanıcıyı tehlikeden koruyabilen inanılmaz bir kristaldir.

Gizemli mücevher özellikleri

Kaplanın gözü, altın renkli demir oksit lekelerinin bulunduğu kahverengi renkli bir kuvars türüdür. Bu, kaplanın mineral benzerliğini veren bantlardır. Çizgili kedi gibi, bu taşın da çok farklı tonları var:

 • Kırmızımsı kapanımlara sahip mineral - "Boğa Gözü". Genellikle taş bu etkiyi elde etmek için özel olarak delinir.
 • Koyu renkli ve lifli bir yapıya sahip olan mineral - "Kedinin gözü"
 • Gem soluk mavi gölge - "Şahin"
 • Alternatif kahverengi çizgili mineral - "Zebra Stone"

Kaplanın gözü, çapraz olarak yaklaşık 4 cm'lik bir kopya için fiyatı 10 doları geçmeyen ucuz süs taşlarına aittir. Bir mücevher ne kadar çok ışık çizgisi varsa o kadar pahalıdır.

Kaplanların göz yatakları Hindistan, Burma, Avustralya, Ukrayna ve Güney Afrika'da bulunuyor. Urallarda önemli miktarda yüksek kaliteli mineral madenciliği yapılır.

Mineral tarihi

Bu inanılmaz taşın öncüleri eski Roma savaşçılarıydı. O günlerde, kaplan gözünün ölümden korunabileceği, savaş alanında cesaret ve cesaret verebileceğine inanılıyordu.

Eski Mısır'da, kaplan gözünün Güneş - Ra'nın enerjisine borçlu olduğu büyülü özellikler için mineral değerliydi. Genellikle bu taşla yapılan muskalar, kendilerini nazardan ve kıskançlıktan korumak için kullanılmıştır.

Avrupa'da, mineralin büyülü özellikleri sadece 19. yüzyılda tanındı. En zor durumlarda doğru çözümü bulabileceğinize inanılıyordu.

Doğal bir minerali sahtekarlıktan nasıl ayırt edebilirim?

Kaplanın gözü ucuz bir mineral olduğundan taklitler nadirdir. Sahte kaplan gözü camdan yapılmıştır. Sahte bir taş, doğal olmayan yüksek derecede şeffaflığa sahiptir. Aynı zamanda düzgün ve belirgin bir yanardönerlikle de ayırt edilir - mineral, parlaklık ve ışık taşması biçimindeki konumunu değiştirdiğinde gözlenen optik bir etki.

Taşın, taş sahibini hedef alan tüm olumsuzları yansıtabildiğine inanılmaktadır. Kaplan gözü, sahibini sıkıntılardan ve kazalardan koruyacak, bu taşı giyen kişinin tüm olumlu özelliklerini ve yeteneklerini ortaya çıkaracak.

Düşük maliyete rağmen, mineral esas olarak benzersiz mistik özellikleri için değerlidir. Bu taşı gerçekten büyülü yapan doğanın güçlü bir enerjisini içerir.

Gizemli kristalin büyülü özellikleri

Bu taşın mistik yetenekleri, eski zamanlardan beri insanlar tarafından bilinir. Gerçek şu ki, kaplan taşında Güneş, Hava ve Dünya enerjileri mucizevi bir şekilde birleşti. Bu mineral özelliklerini benzersiz kılar. Bu taşta doğal enerji akımları dönüşür ve mücevher giyen insanların yardımına gelir.

 • Güneş'in enerjisi cesaret ve azim verir, yeteneklerinize güvenmenizi sağlar, tehlikelerden ve olumsuzluklardan uzak durur.
 • Hava Enerjisi dayanıklılığı ve zorlukların üstesinden gelme yeteneğini öğretir.
 • Dünya enerjisi zor zamanlarda destekleyecek, ayağınıza sıkıca dayanmayı ve “bulutlarda dolaşmadan” durumu rasyonel bir şekilde değerlendirmeyi öğretecektir.

Gem “arzuların yerine getirilmesi taşı” olarak kabul edilir, çünkü onun yardımıyla en imkansız rüyayı bile yapabilirsiniz. Kaplan gözü insan enerjisini doğru yöne yönlendirir ve arzunun gerçekleşmesi için hangi yolu seçmeniz gerektiğini söyler.

Mineralin onu giyen kişi ile iletişim kurabildiğine inanılıyor. Sahibinin tehlikede olması durumunda, kaplanın gözü ona dikkat edilmesi gereken özel sinyaller verir: boncuklar kırılmaya başlar, kolye zinciri bir halka gibi boynun etrafında gerilir ve halka kırılıncaya kadar parmağa yapışır.

Nazardan koruma

Mineral herhangi bir olumsuz enerji etkisine karşı güçlü bir tılsımdır - nazar, kıskançlık, öfke ve hatta hasar ve büyücülük. Güneş'in parlak enerjisi ile dolu olan bu taş, sahibine yöneltilen negatifleri yok eder.

Finansal refah ve başarı taşı

Kaplan gözü güçlü finansal destek sağlar. Sahibinin iş yapmasına yardım eder, kâr etmeyen yatırımlara ve iflasa karşı korur. Taş zenginlik çekme özelliğine sahiptir ve devletin büyümesine katkıda bulunur.

Kaplan gözünün büyüsünü hissetmek ve aynı zamanda finansal durumunuzu iyileştirmek istiyorsanız, aşağıdaki ritüeli uygulayın:

 • Dolunay için bekleyin ve taşı ayın iyi aydınlattığı bir yere getirin.
 • Bir süre kaplanın gözünü ay ışığında tutmalısın. Bu durumda, gece aydınlatıcısına maddi refah talebiyle temasa geçin.
 • Kristali ay ışığında sabaha kadar bırakın. Sabahları sihirli bir muska, cüzdanına ya da para sakladığınız yere koyulmalıdır.

Kadınlar için tılsım

Bütün kadınlar tılsım olarak kaplan gözüne uymaz. Gerçek şu ki, mineral çok güçlü bir enerjiye sahip, bu nedenle sadece güçlü bir karaktere sahip kararlı ve güçlü istekli insanlar için uygundur.

Kaplan gözünün zor durumda olan birine takılması tavsiye edilir, seçim yapamaz. Crystal tüm sorunları çözecek ve her şeyi yerine koyacaktır.

Ayrıca, mineral uyumlu aile ilişkileri sembolü ve aile içinde anlaşmazlık ve çatışmalardan güçlü bir tılsım olarak kabul edilir.

Erkekler için tılsım

Erkeklerin çeşitli tehlikelere ve kazalara karşı korunmaları için bir kaplan gözü takmaları önerilir. Mineral sezgisel algıyı keskinleştirir ve saldırganlığı ve öfkeyi önler.

Buna ek olarak, taş evsizliğin, tasarruf ve tasarrufun gelişmesine yardımcı olacak, bir insanı iyi bir mal sahibi ve aile insanı yapacaktır.

Kaplan gözünün aynı zamanda yaralanmalara, tehlikeli hayvanlara ve suçlulara karşı güçlü bir muska olduğuna inanılıyor.

Sağlık kristal

Mineral güçlü bir iyileştirme potansiyeline sahiptir. Eski zamanlardan beri, bu amaçlar için kullanılır:

 • Canlandırır ve hayati enerji ile doldurur.
 • Depresyon ve zihinsel bozukluklar için iyileşir.
 • Uykusuzluk ve kabusları hafifletir.
 • Kilo kaybı için kullanılır - iştahı düzenler.
 • Tansiyonun normalleşmesine yardımcı olur ve kalp fonksiyonlarını iyileştirir.
 • Çeşitli kadın hastalıklarını tedavi eder.

Zodyak hangi işaretleri uygun mineraldir?

Toros giymek için Kaplan gözü önerilir. Bu sertleşmiş romantik mineral, yeteneklerine gerçekçilik ve güven verecek, onları bu kadar savunmasız bırakacaktır. Yaratıcı Toroslar için ideal.

Uygun kaplan taşı ve İkizler. Duygusal dengelerini düzeltir, duygusal durumu uyumlu hale getirir ve size gerçekten şeylere bakmayı öğretir. Mineral gücü koruyacak

İkizler aceleci kararlar ve pervasız eylemler.

Kaplanın gözleri Bakirelerle arkadaş. Amaçlarına ulaşma konusunda azim ve azim uyandırır, onları daha aktif ve maksatlı kılar.

Kaplan gözü muska takmış bir Oğlak, kariyerinde benzeri görülmemiş boyutlara ulaşabilir. Stone, yeteneklerine güvenmelerini sağlayacak ve liderlik yeteneklerini güçlendirecek.

Ancak genel olarak kaplanın gözü, istisnasız tüm zodyak işaretlerinin temsilcileri için uygundur. Bunun senin taş olup olmadığını belirlemek için, içsel duygularını dikkatlice dinlemelisin ve anlamaya çalışmalısın.

Mesleğe uygun mineral kimdir?

Kaplan gözü, tüm yaratıcı mesleklerin koruyucu azizi olarak kabul edilir - yazarlar, sanatçılar, sanatçılar ve tasarımcılar. Genellikle fikirlerini uygulayacak enerjiden ve güvenden yoksundurlar. Kaplan gözü onlara güç ve kararlılık verecek, onların en vahşi fantezilerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacaktır.

Maden ayrıca ticaret yapan insanlar için de uygundur. Mali durumlarını başarmaları ve iyileştirmelerine, kötü niyetli isteklileri ortadan kaldırmalarına yardımcı olacak.

Askeri, itfaiyeci, polis - faaliyetleri riski olan insanlar için de kaplan gözü muska almak gerekiyor. Onları kazalardan koruyacak, hayat kurtaracak ve felaket konusunda uyaracaktır. Taş veren işaretleri dikkatle dinleyin - renkte bir değişim, sıkma, çünkü ilk tehlike işaretlerini yakalayabilir.

Konunun sonunda, kaplan gözünün büyüsü ile ilgili videoyu izleyin:

Pin
Send
Share
Send
Send