Rüya yorumu

Mavi taş - kısa bir açıklama ile ana türleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Mavi renk su ve gökyüzü ile ilişkilendirilir, ayrıca renk saflık, revizyon ve dinginliğin simgesi olarak durur. Tercihlerini mavi renge tercih eden, doğada içten, açık, ama duyarlılığı yüksek olan insanlar birbirinden ayırt edilir.

Mavi taş, herhangi bir mücevher metali için mükemmel bir uç olacaktır ve ayrıca Gemini, Kerevit, Terazi ve Balık için uygun bir tılsım olacaktır. Bu malzeme temel özellikleri ile mavi ve mavinin tüm taşlarını kapsar.

Mavi ve mavi mineral çeşitleri

  • Aquamarine. Beril varyasyonlarından birini gerçekleştirir. Akuamarin kısmi veya tam şeffaflık ve zengin mavi-mavi renk tonu ile karakterizedir.

Taşın rengi tamamen dengesizdir - mineral doğrudan güneş ışığının etkisiyle doğal rengini kaybeder. Akuamarin kuyumculuk üretiminde aktif olarak kullanılmaktadır. Oldukça sık akuamarin kademeli fasetle verilir.

Günümüzde akuamarinlerin ana tedarikçileri Brezilya (Rusya, Urallar ve Trans-Baykal) ve Brezilya'dır.

Sihirde mücevher, gerçeklerle ilişkilendirilir - akuamarin enerjisinin yalan söyleyemeyeceği algısı vardır. Yine de akuamarinli muska, sahiplerini başkalarının olumsuz enerjisinden korumak için tasarlanmıştır. Litoherapistler ağrılı sinir sistemini ve tiroid bezini iyileştirmek için mavi mineraller kullanırlar.

  • Turkuaz - tortul kökenli bir mineraldir, sulu fosfatları ve alüminyumu birleştirir. Doğal koşullar altında, turkuazı, böbrek şeklindeki küçük agrega formunda bulabilirsiniz. Taş opaklıkla karakterize edilir, ancak bazı bölümlerini görmek mümkündür. Tahmini en yüksek taş mavidir. Mineral, hava koşullarının etkisinde kalmak için vakti olmadığı için saf mavi bir renk alır, “genç” bir turkuazdır.

Bir mücevherin büyülü yetenekleri rengine bağlıdır. Böylece, mavi taşlar asalet, hırs, güç, adalet ve otorite ile ilişkilendirilir ve mal sahiplerine iyi işler yapma ve adalet için mücadele etme konusunda ilham verecek şekilde tasarlanmıştır. Turkuazlı litoterapistler sinir sistemi, göz ve solunum patolojileri bozukluklarından kurtulurlar.

  • Variscite. Görünüşe göre turkuaza çok benzer, ancak bileşimde önemli bir farkı vardır. Varisit bir tür sulu alüminyum fosfattır. Bu mavi mineralin ana dünya tedarikçileri arasında Brezilya, ABD, Avustralya ve Almanya bulunmaktadır.

Varisitler ezoterikte tılsım olarak kullanılır, sahiplerine içgörü ve nesnellik katarlar, aynı zamanda yaşamdaki başarıya, özellikle de finansal alana katkıda bulunurlar. Litoherapistler enüreziyi yok etme kabiliyetleri nedeniyle değişkenlik göstermektedir. Astrologlar artan sinirlilik, saldırganlık, öfke ve öznelliği ortadan kaldırmak için kullanılmasını tavsiye eder.

  • Adulyar (Ay'ın taşı) - bir feldspat, potasyum alüminyum silikattır. Mineral opaktır, ancak kenarları hafif yarı saydam olabilir. Bugün ABD'de, Brezilya'da, Hindistan'da, Madagaskar'da ve Rusya Federasyonu'nda (Karelya, Sibirya ve Chukotka'da) mayınlanan kristaller en büyük değere sahip.

Aytaşı büyüsü ayın evrelerinden etkilenir - dolduğunda mineral maksimum enerji potansiyelini gösterir. Adulyar insanlarda sezgi geliştirir ve onlara içgörü kazandırır.

  • Girazol - bu isim altında, farklı renk taşmalarının eklenmesiyle mavi, açık mavi ya da süt tonu içeren değerli mineraller olan mavi opaller bilinmektedir. Küresel tedarik eden ülkeler arasında, girazole Meksika, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Avustralya, ABD, Kazakistan ve Rusya denir.

Girazol mistik bir taştır, bir insanda geleceği tahmin etme hediyesini geliştirebilir, ayrıca daha iyimser olmaya ve onu hayati güçlerle doldurmaya yardımcı olur. Litoherapistler, sinir sisteminin çeşitli bozukluklarını iyileştirme, apatiyi hafifletme, depresif patolojileri tedavi etme ve uykusuzluk özellikleri nedeniyle bu minerali çok takdir eder. Evinde dzhirazolem ile muska tutarsanız - negatif enerjiden ve çeşitli sıkıntılardan kurtaracak.

  • 6. Safir - bir tür korindon. Kökleriyle birlikte "safir" adı eski Yunan "mavi taşına" ya da Farsça ve İbranice'ye aynı anlama gelir. Minerologlarda safir terimi mavi korindon anlamına gelir ve kuyumcular için korindon, turuncu, pembe-turuncu, pembe, sarı ve yeşil hariç herhangi bir renktir. Safir yataklarına gelince, bunlar dünyanın her yerine uyumlu bir şekilde yerleştirilmişlerdir, bu yüzden safirlerin ana tedarikçileri Rusya, Hindistan, ABD, Vietnam, Avustralya, Burma, Tayland, Madagaskar, Sri Lanka ve Çin'dir.
  • Spinel. Saf haliyle, spinel renksiz ve kristal berraklığında bir taş, ancak doğal koşullarda bu tür örnekleri çok nadirdir. Kural olarak, spinel kristallerinde tüm renklerin farklı mineral safsızlıkları vardır: mavi, kahverengi, siyah, pembe ve kırmızı. Her durumda, mineralin kimyasal bileşimi renginden sorumludur.
  • Topaz. Çoğu insan topazların açık mavi bir ton taş olduğunu düşünür, gerçekte minerallerin mavi-mavi ve yeşilden şarap-sarı, turuncu ve pembe renklere kadar değişen çok geniş bir renk paleti vardır. Ayrıca, herhangi bir renkten yoksun olan taşları bulabilirsiniz. Kimyasal bileşim ile ilgili olarak, topaz flor içeren bir alüminyum silikattır. Çeşitli kaynaklarda topazlara “imparatorluk”, “Brezilya yakutları”, “Ural ağırlıkları” denir.

Antik çağda, topaz çok takdir edildi ve saygı gördü, çoğunlukla yüzük şeklinde kullanılıyordu. Taşın fırtına ve diğer olumsuz hava koşullarıyla baş edebileceğine inanılıyordu. Yelken açacak olan denizciler her zaman bu taştan parçaları yanlarında götürdüler;

Büyücüler ve mistikler bugüne kadar topazın koruyucu özelliklerini takdir ediyorlar. Ayrıca meditasyon sürecinde en yüksek varlıklarıyla bağlantı kurmak için kullanılırlar. Litoterapide, topazların bağışıklık sistemini güçlendirme, sindirim organlarını olumlu yönde etkileme, stresi hafifletme ve görme keskinliğini arttırma yetenekleriyle bilinir.

Bu makaledeki ana mavi taşlar ile ilgilenen nihayet ilginç bir video klip izleyin:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send