Rüya yorumu

Hayalleri hatırlamak öğrenmek nasıl - hazırlık bir açıklama

Pin
Send
Share
Send
Send


Geçenlerde gerçekten sevdiğim bir rüya gördüm. Çok hoş ve parlak bir his uyandıktan sonra oldu. Ancak, gündüzleri rüyayı hatırlamaya ne kadar çalıştım önemli değil, hiçbir şey olmadı. Bu konuyla ilgili bir arkadaşıyla konuştuğunda, hiç hayal etmediğini iddia ediyor. Ancak bu doğru değil. Bütün insanlar hayalleri hayal eder, onları nasıl hatırlayacağımızı bilmiyoruz.

Hayallerde, kader belirtileri sık sık verilir, peygamberlik rüyalar bazen hayal edilir, o zaman çok fazla hatırlamadığınız için iki katına hakarettir. Hayalleri unutmamaya yardımcı olacak teknikler yapmaya karar verdim. Onları zevkle paylaşıyorum ve ayrıca rüyaları nasıl ezberleyeceğimi de söylüyorum.

Doğru yatağa hazırlanmak

Düzgün gevşemek ve ne hayal ettiğinizi hatırlamak için geceye hazırlanmanız gerekir. Yapman gerekeni görelim.

Kurulumu verin - iyi uyuyun

Herkes bir rüyanın BDG (hızlı göz hareketi) adı verilen bir aşamada olduğunu, yani fiziksel bedenin dinlendiği ve beynin aktif olarak çalıştığını bilir. Bir kişi sürekli endişe ve endişe durumundaysa, genellikle geceleri uyanır, o zaman doğal olarak uyuyamaz.

 1. Öncelikle modunuzu değiştirmeye çalışmanız gerekir: aynı anda dinlenmeye gidin ve sabahları aynı şekilde kalkın. Vücut bu programa alışacak ve akşam belli bir saatte dinlenmeye hazır hale gelecektir.
 2. En ilginç ve bilgilendirici, parlak ve renkli rüyalar çoğunlukla sabahlarıdır, bu nedenle dinlenme için saat sayısı en az 7 - 9 olmalıdır. Bir gece uykusu sadece 6 saat veya daha az sürerse, aktif uyku aşamaları çok kısa süreli olabilir veya olmayabilir. hiç gel
 3. Uyuduğunuz odada, uygun şekilde dinlenmeyi destekleyen bir ortam yaratın. Güneş ışığının çok erken girmesini engelleyen kalın perdeler asın. Sessiz bir şekilde uyumak, sinir sisteminin dinlenebilmesi için eşit derecede önemlidir. Bu nedenle, TV, yüksek sesle müzik ve arka plan gürültüsü - tüm bunlar hariç tutulmalıdır.
 4. Gürültü müdahale ederse, kulak tıkaçlarının sessizliğe dalmasını sağlayın. Ayrıca yatak odasında parlak resimler asılmamalı ve oda sakinleştirici renklerde yapılmalıdır.

Bir defter hazırlama

Rüya kayıtları için uygun bir dizüstü bilgisayar seçin. Çizimleri, yazıtları olmayan ve istenen formatta ve iyi kalitede boş sayfalara sahip olması arzu edilir.

 • Yatmadan önce başucu masaya bir not defteri yerleştirin. Uyanıkken çevirmemeniz ve temiz bir yer aramamanız için temiz bir sayfada açın.
 • Yakında bir kalem (veya bazılarını) koyduğunuzdan emin olun, böylece uyandığında elinizin altında olur. Sabahları her dakika önemli olabilir, bu yüzden akşamları her şeyi pişirmelisiniz.
 • Mümkünse, not defterine ve kaleme mükemmel bir alternatif olabilecek bir ses kayıt cihazı edinin. Yatmadan önce, cihazın durumunu kontrol edin ve yatağın yanına veya yastığın altına koyun. Böylece uyanmak, hayalini kurduğunuz her şeyi hemen yazabilirsiniz.

Doğru alarm saati önemlidir.

Radyo ve çalar saati kullanmamalısınız, çünkü reklam ve konuşmalar sizi hemen şaşırtır. Sinyalin çok yüksek olmaması önerilir.

 1. Alarmı belirli bir süre için çalıştırın, böylece yeterince uyuyabilirsiniz. Yatağın yanına koy. Kapatmak için ayağa kalkmanız gerekiyorsa, aniden yukarı zıplayarak, hayalini kurduğunuzu hemen unutabilirsiniz.
 2. İlk defa, çok fazla bir savaş tırmanışından vazgeçmek daha iyidir. Akrabalarınızdan sizi sessizce uyandırmasını isteyebilirsiniz, ancak daha fazla uzatmadan. Çalar saati henüz kullanmayın. Belki gelecekte, vücut kendini açıkça tanımlanmış bir zamanda uyanmaya başladığında, ancak yüksek bir sinyale stresli bir şekilde uyandırmadan, hiç ihtiyacınız olmayacak.
 3. Başka bir yol daha var: Yatağın yanına bir çalar saat yerleştirin ve üzerine bu içeriğin bir yazısıyla bir parça kağıt yapıştırın: “Bugün ne hayal ettim?”. Sabah uyandıktan sonra ilk göze çarpan o olmalı.

Alkol - hayır

Gece dinlenmeden en az birkaç saat önce, sinir sistemini ve beyni etkileyebilecek alkollü içecekler veya ilaçlar kullanmamaya çalışın.

Eğer gerçekten günlük olarak ve kesinlikle bir saate kadar almanız gereken ilaçlar reçete edilmediyse, o zaman için, diğer sakinleştiricileri bırakınız. Örneğin, kediotu hakkında.

Bedenin yatmadan 3 - 4 saat önce yemek yemesi istenmez, çünkü vücudun gece dinlenmesi ve yiyecekleri sindirmemesi gerekir. Yeni rejimin kabulünden sonra, bu fazla kiloların sizi diyetsiz bırakmaya nasıl başlayacağını göreceksiniz ve uyku daha sakin olacak ve dinlenerek uyanacaksınız.

Açlık hissiniz varsa, uyuyamaz ve tahriş olmazsa, ilk başta su içebilir veya bir elma yiyebilirsiniz. Bir süre sonra, beyinle tüm vücut birbirine yakından bağlı olduğu için, onunla daha önce problemleriniz varsa, rüyalar görmeye başlayacaksınız.

Sakinleşmeye çalışıyoruz

 • Genellikle, uykuya dalmadan önce, düşüncelerimizin akışı kafalarımızda durmaz. Beyin rahatlamıyor. Kalabalık dinlenme gününe aşamalı olarak uyum sağlamak için birkaç basit adım atmanız gerekir.
 • Telefonla ya da dizüstü bilgisayarda yazışmaları hariç tutun. Bilgisayar başında oturmayın. Beyne fazla bilgiden bir mola verin.
 • Televizyon ve aletlere harika bir alternatif meditasyon veya rahatlatıcı yumuşak müzik olacaktır. Koyunları saymak aptalca bir fikir değil. Bu şekilde, sonsuz bir düşünce akışı gider ve bilinç silinir.

Önemli: Yatakta telefon ve dizüstü bilgisayarlar için yer yoktur.

Bir karar ver - bir hayali hatırla

Beynimiz en çok yönlü bilgisayardır. Tüm olasılıkları bile tahmin etmiyoruz. Ancak, birçok kişi, kendinizle “pazarlık etmeye” başlarsanız, dakikalarca çalar saat olmadan uyanabileceğinizi fark eder. Beyin emri duyar ve idam eder.

Aynısını rüyalar ile de yapıyoruz. Net bir ayar verin - bu rüyayı hatırlayın. Bu cümleyi yüksek sesle söylemeniz önerilir. Doğru şekilde konsantre olmanıza yardımcı olacak birkaç onay vardır. Onları kendiniz oluşturabilir veya kabaca aşağıdaki boşlukları kullanabilirsiniz.

 1. “Hayal ettiğim her şeyi daima hatırlarım.”
 2. "Ben mükemmel bir hafızanın sahibiyim ve her zaman tüm hayallerimi hatırlıyorum."
 3. "Her gece inanılmaz ve canlı rüyalar görüyorum ve onları hatırlıyorum!"

Günü kavramak

Genellikle bir veya daha fazla sorun veya alarm bizi uyanık tutar. Onları unutmaya çalışmayın. Aksine, sorunun özünü hatırlayın, ancak doğru şekilde nasıl tepki vereceğinizi öğrenin: kararlar almayın, ancak bir durumda sizi daha çok rahatsız eden şeyleri sıralayın. Kabul etmek ve var olduğunu anlamak önemlidir. Duygular dahil etmemeye çalışır.

Kendine yandan bak. Yaşanan günü tam olarak kabul etmeye çalışın - tüm hatalar, yanlışlıklar, ama iyiyi unutma. Olayları sistematik hale getirerek, sakinleşirsiniz ve ruh ve kafadaki düzeniniz tamamen sakinleşir.

Çoğu zaman beklenmedik bir ipucunun veya heyecan verici bir sorunun cevabının geldiği bir rüyada görülür. Uyku ile gerçekliğin bu etkileşimi sonunda korku, endişe ve endişe miktarını azaltacaktır. İlk başta işe yaramazsa bile, cesaretini kırmayın, ama eğitime devam edin.

Ertesi gün: kendimiz üzerinde çalışmaya devam ediyoruz

Gününüzü kendiniz için en az 10-15 dakika olacak şekilde planlayın. Sabaha başla.

Rüyayı hatırla

 1. Uyandıktan sonra ilk dakikalarda hiçbir şey yapmamaya, hatta hareket etmemeye çalışın. Uyandığınız pozisyonda kalın.
 2. Gözlerinin önünde gözlerini durdurarak odaklanabileceğin küçük bir nesne varsa, o zaman bu çok yardımcı olacaktır. Bir ampul veya kalem, çiçek üzerindeki bir yaprak vb. Olabilir.
 3. Konuya odaklanarak, rüyayı hızlı ve daha iyi hatırlarsınız. Her şeyi sırayla, tüm olayları veya hikayeleri, duygusal durumunuzu hatırlamaya çalışın. Her detay önemlidir. Mekanlar ve olaylar en düşünülemez şekilde iç içe geçmiş olsa bile.

Yaz

O zaman tüm hatıralar kağıda aktarılmalıdır. Detaylı ve küçük şeyler ile. Bazen kayıt sürecinde ek detayları akla geliyor.

 • Dikkat etmeniz gereken ilk şey, konuşmaların ve konuşmaların kaydedilmesidir.
 • Hatırlarsanız, ancak çok belirsiz ve parçalara ayrılmışsa, her şeyi hatırladığınız gibi yazın. Gün boyunca, belki bir hafıza görünecektir.
 • Bu sadece gözlerin önünde bir görüntü kaldığı anlamına gelir. Bu durumda, onu nasıl hissettiğinizi ve algıladığınızı, ne tür duygulara neden olduğunu ayrıntılı olarak açıklayın.
 • İlk başta, yanınızda bir defter taşıyın. Şaşırırsınız, ancak çoğu zaman birinin sohbeti veya görünümü, davranışı rüyanın hatırlanmasına katkıda bulunur. Derhal kağıda yapıştırın.

Zamanla, pratik yaparak, net rüyalar görmenin yanı sıra, hayatınızdaki hayallerin daha iyi ezberlenmesine hangi faktörlerin, yiyeceklerin, müziğin katkıda bulunduğunu anlayacaksınız.

Sonuç

Pin
Send
Share
Send
Send